Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2006., 09:49   #21
Quote:
mouse kaže:
Mislite da griješim?
ak ti tak pase, super.
ja koristim avene diacneal koju mogu stavljati samo po noci.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 10:39   #22
Quote:
LadyInRed kaže:
Koža bi trebala disati po noći, istina. Ako ti paše da ne staviš kremu, ako te ne zateže koža navečer i ujutro, nemoj je stavljati. Ja stavim najlaganiju hidratantnu kremu navečer i super mi je tako. Davno sam odustala od teških, masnih krema za noć, nema koristi u mom slučaju.
Nekad sam kupovala dnevno/noćne kombinacije, tj. kad kupim dnevnu, uzmem i noćnu; no sve koje sam ikada probala noćne kreme su mi premasne. Uopće mi ih koža ne upije, osjećam se s njima gore nego kad imam šminku.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 12:14   #23
Quote:
LadyInRed kaže:
Po opisu mislim da se radi o tzv. cističnim aknama. Ako je tako, uzrok je "iznutra" (vjerovatno hormoni) i takvo lice se liječi antibioticima i njeguje na prikladan način. Ja sam to imala davno i s vremenom je prošlo i apsolutno nikakav preparat mi nije pomagao. Dermatolog bi mogao pomoći, ako ti se posveti i postavi pravu dijagnozu. To tada se kloni sunca, solarija i agresivnih preparata, moj savjet....
ja sam dugo imala problema i osla do dermatologice i rekla da imam te cisticne akne i da nek pocnem koristiti roakutan uz masu raznih krema i kremica i losioncica.razgovarala sam s mamom,i odlucile smo da roakutan ne dolazi u obzir,da pocnem koristiti minimalno proizvoda i da se drzim prirodnijih stvari.
2 stvari koje sam jedino koristila sto mi je dermatologica rekla su aknemycin (koj sam stavljala na pristice) i avene cold cream gel.ostalo su bila maslinovo ulje,kantarion,neven,jojoba,limun(rjesava mitesere ko lud! ),zeleni caj,itd.
na moru su mi se povukli svi pristici i od tada nisam dobila niti jedan taj cisticni,bolni,ruzni prist .
ako nedem van lice perem samo jednom,tj navecer i samo mlakom vodom i prebrisem zelenim cajem,nekad namazem ulje,nekad ostavim bez icega,kak mi se da i to je to.
mama mi je odavno govorila da koristim minimum preparata,ja pametna ju nisam slusala al mama je uvijek u pravu,sve je to bacen novac .
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 12:17   #24
[QUOTE=mouse]
Quote:
Andjelcic kaže:
Mislim da mi je lice dnevno dugo pod make upom, pa mi nekako dođe da ga noću od svega odmorim.
Mislite da griješim?
osobno mislim da cisto dobro radis.
i da ti lice nije pod mejk apom cijeli dan dost je kaj se "nadise" smoga i gradske prljavstine tokom dana.sve treba dobit priliku z aodmor,pa tako i koza.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 12:29   #25
Quote:
mrkvich kaže:
ja sam dugo imala problema i osla do dermatologice i rekla da imam te cisticne akne i da nek pocnem koristiti roakutan uz masu raznih krema i kremica i losioncica.razgovarala sam s mamom,i odlucile smo da roakutan ne dolazi u obzir,da pocnem koristiti minimalno proizvoda i da se drzim prirodnijih stvari.
2 stvari koje sam jedino koristila sto mi je dermatologica rekla su aknemycin (koj sam stavljala na pristice) i avene cold cream gel.ostalo su bila maslinovo ulje,kantarion,neven,jojoba,limun(rjesava mitesere ko lud! ),zeleni caj,itd.
na moru su mi se povukli svi pristici i od tada nisam dobila niti jedan taj cisticni,bolni,ruzni prist .
ako nedem van lice perem samo jednom,tj navecer i samo mlakom vodom i prebrisem zelenim cajem,nekad namazem ulje,nekad ostavim bez icega,kak mi se da i to je to.
mama mi je odavno govorila da koristim minimum preparata,ja pametna ju nisam slusala al mama je uvijek u pravu,sve je to bacen novac .

I meni su preporučili Roaccutane, ali to nije došlo u obzir. Dosta mi je pomogao Hiramicin koji mi je prepisao jedan dermatolog, ali to je dosta opasan antibiotik za jetru pa se ne smije često piti i ne duže od 2 tjedna. Uglavnom, meni je to s godinama prošlo, a sunce i solarij su mi dosta pogoršavali stanje. Kod svakog drugačije
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 15:12   #26
nemam problema s kožom, ali moja je prijateljica imala te sitne prištiće. To nisu bili klasični prištići nego ko vrh od igle i na opip grubo.
Njoj je pomogla neka krema s aha kiselinama i stvarno joj se vidi razlika. Mogu je pitat kako se zove krema ako hoćete.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 11:18   #27
Quote:
Modesti kaže:
nemam problema s kožom, ali moja je prijateljica imala te sitne prištiće. To nisu bili klasični prištići nego ko vrh od igle i na opip grubo.
Njoj je pomogla neka krema s aha kiselinama i stvarno joj se vidi razlika. Mogu je pitat kako se zove krema ako hoćete.
Naravno da hoćemo! Javi!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 11:46   #28
Quote:
LadyInRed kaže:
I meni su preporučili Roaccutane, ali to nije došlo u obzir. Dosta mi je pomogao Hiramicin koji mi je prepisao jedan dermatolog, ali to je dosta opasan antibiotik za jetru pa se ne smije često piti i ne duže od 2 tjedna. Uglavnom, meni je to s godinama prošlo, a sunce i solarij su mi dosta pogoršavali stanje. Kod svakog drugačije

citam ovo za hiramicin i ne vjerujem... ja sam ga pila, hm, oko 6 mjeseci... s time da sam ga u pocetku pila svaki dan, a kasnije svaki drugi...
nije me nitko ni upozorio, iako sam radila krvne pretrage i sve je okej.. valjda sam se izvukla...
ja trenutno pijem roaccutan, vidim da vas je to dosta kategoricki odbacilo... zanima me zasto... osim naravno zbog nuspojava
 
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 16:17   #29
Ovako mi je žena rekla
ROUGJ gocce viso e decolte GLYCOLICO.
Kaže da ih ima tri vrste , a ovo njeno je s glikolnom kiselinom.
Kupi se u apoteci. Njoj je stvarno pomoglo, možda pomogne i još kome.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 19:45   #30
Quote:
mrkvich kaže:
najbolje sto manje vodit brigu oko lica, tj smanjit sve te kreme i kremice.
slažem se s ovim!
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 21:53   #31
Pristici su za pop*****, dosadno je cistiti lice svaki dan ali sto se mora mora se. Bolje to nego oziljci i neznam sto...
scroller is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:41   #32
Exclamation upomoc pristici

imam osjetljivu kozu a uz to i jako problematicnu, ne mogu se rijesiti pristica.
koristila sam vichy, sebium, dr.scheller, eucerin, u pravilu tonu kozmetike. sada mislim probat kombinaciju seba med gela ga prenje i seba med baby kreme.
pila sam i antibiotike koji su mi pogorsali stvari. pila sam cilest-nije pomoglo. a nove kontracepcijske ne mogu piti zbog zdravlja(barem trenutno). pivski kvasac isto nije pomogao.
imam 22 godine i dosta mi je ratovanja sa tenom!!!
sta da radim?
mozete mi preporuciti kreme ili tablete.
nemojte mi rec da odem dermatologu, bila sam kod tone njih, nitko mi nije pomogao, a zadnja me unakazila, oporavljala sam se godinu dana.
nova maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 16:12   #33
ovo sve sto si ti navela bi ti vjerojatno i drugi preporucili. ne znam koliko ti je uistinu problematicna koza. odi kod dermatologa i neka ti prepise roaccutane. vise o tome pogledaj na temi - akne u tridesetma. pa pitaj cure koje imaju iskustva s tim...
foxylady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 19:46   #34
ja sam imala do prije godinu dana slican problem... sve sam probala i nist mi nije pomoglo...stovise, bilo mi je sve gore i gore.... onda mi je frendica rekla nek si kupim neku neutralnu kremu... eh, i od onda je to krenulo na bolje... pod neutralnom kremom podrazumijevam npr. l'oreal happyderm, nivea aqua beauty,afrodita kamilica/zeleni caj... uz tu kremu radila sam si obavezno dva puta tjedno piling+maska, a prije toga sam si lice parila s cajem od kamilice... mozda ce ti se ciniti pomalo bedasto, al dosta pomaze i - sto vise sna,puno vode, mlijeka, jogurta.... recimo ja, ako ne popijem kojim slucajem dva dana za redom salicu mlijeka - meni se to odmah vidi na faci... ozbac! ...dobro ti je za ten inace i pojest komadic germe...
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 20:43   #35
da, germa je korisna. i opcenito prehrana. nema te kozmetike koja ce pomoc ako se lose hranis. tu je i stres, ali na to se ipak ne moze toliko utjecati.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 21:00   #36
najbolje da se ostavis te "kozmetike za akne i pristice", vecini se samo pogorsa cijela stvar, pogotovo onima koji imaju ozbiljnih problema s tenom. treba ti krema koja ce ti nahraniti kozu lica. kupi si neku laganu kremicu.
eto, ja sam prije godinu dana ostavila se svih tih mucitelja od kozmetike i pocela prati lice ujutro i navecer niveinim gelom za tusiranje riza lotos (bitno da je kremast i blag) i navecer obilno stavljala plavu niveu (kao masku)! da, onu obicnu! mogu ti zamislit facu sada i meni se gadilo pri pomisli da na vec takvu uzasnu kozu stavljam tu masnu kremu, al stvarno je pomoglo! a preko dana sam, dok je bila zima, stavljala jako malo plave kreme i dobro razmazala da se ne sjaji a kad je zatoplilo, stavljala sam neke neutralnije, lakse kreme. koza mi se normalizirala, ne samo da se ocistila od akni i pristica, nego je postala i finija na dodir i sve a ako imas slobodnog vremena, napravi si sama kremicu koja ce biti 100% prirodna potrazi recepte kod lele ona ti zna svasta o tome.
eto, tolko od mene.
SmthSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 21:45   #37
plava vulgaris nivea krema je ok! tu i tam se namazem s njom navecer!
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 21:49   #38
Quote:
-ana- kaže:
piling+maska

koja?
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 23:04   #39
Quote:
gottcha kaže:
koja?
moja maska ti uvijek proizlazi iz kucne radinosti
med+mlijeko ili zumanjak+maslinovo.... btw, imas tam pod topicom uvod u prirodnu kozmetiku hrpu napisanih maskica
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 23:04   #40
hvala
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.