Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2007., 20:06   #41
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
gle


sa strane imaš crnu točku • ... jel tako?
ispod imaš objašnjenje te crne točke ... => • uključeno u model

znači da NE plačaš ništa posebno jer je • uključeno u model

tim više ako po prometu ne vidiš da ti se skida 5 kn za paket i 10 kn za e-zabu

jel sad jasno?
Gle, meni je bilo jasno da je uključeno u model, ali sam se pitala plaća li se za to naknada. Tipa, ako si T-mobile korisnik imaš uključenu opciju za slanje i primanje SMS-ova, ali poslani SMS plaćaš 43 lipe ili koliko već

Uglavnom, hvala
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 21:14   #42
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Gle, meni je bilo jasno da je uključeno u model, ali sam se pitala plaća li se za to naknada. Tipa, ako si T-mobile korisnik imaš uključenu opciju za slanje i primanje SMS-ova, ali poslani SMS plaćaš 43 lipe ili koliko već

Uglavnom, hvala
ako si korisnik student modela, za sve usluge, znači i e-zaba i sms i tekuči račun i devizni.... za sve plačaš ukupno 5 kn mjesečno.
e-zaba košta 10 kuna mjesečno samo i isključivo za korisnike koji nemaju otvoren paket račun (znači imaju tekuči i e-zabu)
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 21:31   #43
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Onaj papir na kojem su brojevi tokena i imena i potpisi ljudi koji su ih preuzeli mu ne zvuči poznato tako da to nije potpisao.
Ovo uopće ne razumijem imena i potpisi ljudi koji su ih preuzeli
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 21:34   #44
ma misli na zabinu internu evidenciju izdanih tokena. to svaki klijent potpisuje kad preuzima token.
ako nema token, a ima otvoren studentski model, nek ode u matičnu poslovnicu i dobit će token besplatno (uključen je u paket)

Zadnje uređivanje Anasib : 15.09.2007. at 22:09.
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 21:38   #45
Opet mi nije jasno, što mu ta imena imaju zvučati poznato? Al dobro
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 16:21   #46
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
Opet mi nije jasno, što mu ta imena imaju zvučati poznato? Al dobro
Nije mu poznat papir s imenima, potpisima i datumima što bi značilo da ga nije vidio, a samim time se nije ni potpisao.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:49   #47
Quote:
Billy kaže: Pogledaj post
Moze, odes u banku i u 5 minuta sve gotovo.
Sređeno, fala lipa
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 08:58   #48
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Može li ga sad zatražiti? Koja je procedura, tj. hoće li mu praviti probleme i kakve? Onaj papir na kojem su brojevi tokena i imena i potpisi ljudi koji su ih preuzeli mu ne zvuči poznato tako da to nije potpisao.

Pa to bi trebalo biti jednostavno za riješiti. Ode u banku, provjere da li ima token, ako nema - dobije. Evidencija sigurno nije samo na tom papiru.
t.i.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 21:52   #49
Obavili smo U svakom slučaju, hvala.
Jedino su ga pitali u kojoj je poslovnici otvorio račun (nismo bili u onoj u kojoj je otvorio jer se renovira).
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 00:48   #50
i ja bih nešto pitala, da sad ne otvaram novu temu...
ovako: sad imam student model u zabi i kemijam nešto da me netko prijavi (izv.student sam) i da otvorim neki od računa koji se nude zaposlenima. dakle, ja toj osobi koja me prijavi (osobi koja ima obrt) nekoliko mjeseci dajem novac da mi ih uplaćuje na račun kao plaću i oni mi na temelju toga odobre minus na računu, što mi je prijeko potrebno. moje pitanje glasi-što kad prestane dolaziti redoviti priljev od poslodavca ako ja i dalje na račun uplaćujem određenu svotu novaca? hoće li mi ukinuti dozvoljeno prekoračenje ili što? jer ne isplati se meni stalno biti prijavljena da radim kod nekog zbog plaćanja doprinosa, poreza i ostalih stvari...
__________________
nepredvidljiva
phoebe007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 00:55   #51
kak to misliš davati nekome novac za plaću?

jel ti znaš koliko će tebe to koštati?

ono bruto7neto plaća, ili tko će plaćat razliku od neta do bruta?

prosjek ti zaba uzima zadnja tri mjeseca pred istek minusa

ak nemaš redovni priljev ili je manji, smanje ti g aili ukini
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 01:31   #52
pa mislila sam mu dati neto iznos umanjen za iznos poreza i prireza. pa trebaju mi hitno pare i ovo mi se čini kao dobra ideja. dakle, dam mu cirka 2500kn, platim porez i prirez oko 400kn, ali mi u banci odobre minus 7500kn...ipak sam na dobitku. ali ne mislim to dugoročno nego na par mjeseci! ne treba mi dat ni isplatnu listu ni ništa, to mi je frend koji ima obrt pa sam mu mislila to predložiti!
__________________
nepredvidljiva

Zadnje uređivanje Edgar : 05.10.2007. at 07:49. Reason: q
phoebe007 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.10.2007., 07:50   #53
odlična ideja.

ajd si zbroji kolik tebe onda košta taj kreditić od 7500 kn na tih par mjeseci

i zašto misliš d aće ti već nakon prve 'plaće' odobriti preko 3x veći minus?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 11:23   #54
ajme meni računice
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 11:23   #55
Quote:
phoebe007 kaže: Pogledaj post
pa mislila sam mu dati neto iznos umanjen za iznos poreza i prireza. pa trebaju mi hitno pare i ovo mi se čini kao dobra ideja. dakle, dam mu cirka 2500kn, platim porez i prirez oko 400kn, ali mi u banci odobre minus 7500kn...ipak sam na dobitku. ali ne mislim to dugoročno nego na par mjeseci! ne treba mi dat ni isplatnu listu ni ništa, to mi je frend koji ima obrt pa sam mu mislila to predložiti!
zaba ti neće na osnovu plaće od 2.500,00 kn odobriti minus od 7.500,00 kn. za razliku od drugih banka gdje ti sam biraš da li ćeš imati minus 1:1 ili veći, zaba ima sistem nagrađivanja vjernosti klijenta. tj. prvo dozvoljeno prekoračenje (minus) dobivaš u iznosu plaće slijedeći mjesec nakon što ti plaća sjedne (već si u gubitku 400 kn koje si platila za mirovinsko, porez, prirez). svakih 6 mjeseci ti se reobračunava minus, i ako si uredna prema banci, poveća se za 20% i tako do maximalno 3 plaće.
računica ti je totalno kriva.
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 16:52   #56
to nisam znala, hvala ti na odgovoru
__________________
nepredvidljiva

Zadnje uređivanje Edgar : 06.10.2007. at 20:06. Reason: quote
phoebe007 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.10.2007., 09:44   #57
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
... za razliku od drugih banka gdje ti sam biraš da li ćeš imati minus 1:1 ili veći, zaba ima sistem nagrađivanja vjernosti klijenta. tj. prvo dozvoljeno prekoračenje (minus) dobivaš u iznosu plaće slijedeći mjesec nakon što ti plaća sjedne (već si u gubitku 400 kn koje si platila za mirovinsko, porez, prirez). ...
Pardon kaj uljećem ko padobranac, ali lijep je to sustav nagrađivanja klijenta, ako mi, o velikodušno , povećaju minus, na koji onda mogu uzimati kamate u (apsolutno) većem iznosu.

znam, ne mora se minus koristiti, pa ne bude niti kamate, al svejedno ja to ne smatram nagradom
__________________
Life may not be party we hoped for, but since we're here, we might just as well dance...
marquo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 10:10   #58
pa nešto slično ti nudi i rba, odabireš iznos dopuštenog prekoračenja, 100-300% veće od plaće....čim veće to veća kamata

nitko ti ne brani da se odrekneš minus i da ga ne koristiš
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 10:35   #59
Quote:
marquo kaže: Pogledaj post
Pardon kaj uljećem ko padobranac, ali lijep je to sustav nagrađivanja klijenta, ako mi, o velikodušno , povećaju minus, na koji onda mogu uzimati kamate u (apsolutno) većem iznosu.

znam, ne mora se minus koristiti, pa ne bude niti kamate, al svejedno ja to ne smatram nagradom
ti u bilo kojem trenutku možeš doći u poslovnicu i reči da ne želiš minus.
ne vidim u čemu je problem?!
ja smatram da je to ok način određivanja dopuštenog prekoračenja. ako si uredan prema banci, poveća se za 20% svaki put, ako si neuredan za isto toliko ti se smanji.
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 10:22   #60
ma sve ja to znam, naravno, al mi je bilo zgodno kak se to zove, sustav nagrađivanja, my butt... naravno da je to ok način određivanja dopuštenog prekoračenja i da ga ne moraš koristiti ako ne želiš, ali samo htjedoh napomenuti besmisao naziva...
__________________
Life may not be party we hoped for, but since we're here, we might just as well dance...
marquo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.