Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 15:16   #1
Histeroskopija

Bok svima,

molila bih vas za informacije (najbolje iz vašeg vlastitog iskustva) gdje napraviti histeroskopiju kod privatnika u Zagrebu i kolika je otprilike cijena zahvata, te koliko se ceka na operaciju.

Hvala unaprijed!
Lost In Music is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:49   #2
ja sam išla na histeroskopiju prošle godine u 1. mjesecu.
tada to nitko nije radio privatno i išla sam u petrovu.
danas postoji privatno rodilište podobnik, mislim da su ti oni jedini koji bi to eventualno radili - najbolje da nazoveš njih i pitaš.

inače, histeroskopija ti zaista nije ništa strašno, zaista nakon tri dana je kao da ti ništa nisu ni radili.
nakon dolaska iz šok sobe kad sam prvi put ustala je lokvica krvi iz mene izašla, kako mi nisu stavili nikakav uložak - a ja krenula na wc, i to u pratnji sestre - sve je završilo na podu.
poslije toga još taj prvi dan malo sukrvice i poslije zaista ništa, ni boli ni ničega - a ja nisam neki heroj kad je fizička bol u pitanju.

mene je jako uznemiravalo to što nisam znala da li će mi raditi samo histeroskopiju ili i kiretažu - jer je trebalo odstraniti polip na maternici - i nitko od bajnog medicinskog osoblja mi nije odgovorio na moja direktna pitanja o tome - užas! užas! užas! toliki stres su mi priuštili!

na kraju su mi polip odstranili samo histeroskopijim, bez kiretaže - a čak mi ni to nitko od med. osoblja nije rekao - stoka - nego su mi cimerice pročitale na povijeti bolesti - eto ti naših bolnica, mislim da je u veterinarskim stanicama bolje

meni su paralelno radili još jednu operacijicu, pa su mi tu drugu zeznuli i morala sam mirovati 4 tjedna, sve se upalilo, nikao da zaraste itd. histeroskopija je stvarno mali zahvatić

nemoj se brinuti, sigurna sam da će ti sve biti ok!

sretno
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 13:57   #3
Hvala ti na odgovoru!
Žao mi je da si imala takve komplikacije Naše bolnice su stvarno zastrašujuće, zato pikiram na opciju privatnika...
Još sam za neke poliklinike koje obavljaju histero u međuvremenu čula pa ću se raspitati i odlučiti, a ispitat ću i ovu opciju koju si mi napisala.

lp!
Lost In Music is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 17:37   #4
bok, od moje je frendice mama radila histeroskopiju u poliklinici sinteza. imala je isto nekoliko bezuspjesnih kiretaza, na kraju se ustanovilo da ima polip koji su onda uspjesno odstranili. Pricala je da je sve novo i super opremljeno.
Venona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 09:39   #5
Quote:
Lost In Music kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru!
Žao mi je da si imala takve komplikacije Naše bolnice su stvarno zastrašujuće, zato pikiram na opciju privatnika...
Još sam za neke poliklinike koje obavljaju histero u međuvremenu čula pa ću se raspitati i odlučiti, a ispitat ću i ovu opciju koju si mi napisala.

lp!
Prije nego se odlučiš za privatnika, razmotri ipak opcije državnih bolnica. Vinogradska ima jako dobru ginekologiju! Ja sam tamo nedavno imala laparoskopiju i prezadovoljna sam. Doktori su jako dobri, sestre su divne, odjel je renoviran, čisto je, zaista se nisam imala na što požaliti. Operaciju nisam platila jer imam dopunsko zdravstveno osiguranje. Da ga nisam imala, sve bi me izašlo nekih 5 000 kn. Kod privatnika bi to vjerovatno došlo nešto više. Ne znam. Svakako provjeri stručnost kirurga kod kojeg ćeš zakazivati operaciju. Sretno!
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 15:43   #6
Hvala vam svima na komentarima i savjetima!

Za privatnika se odlučujem isključivo zato što to već dugo zbog poslovnih obveza odgađam, a voljela bih se riješiti do ljeta tog problema... imam par opcija pa ću odlučiti - poliklinika Vili, KB Merkur, i ovo što ste vi navele...
Lost In Music is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 21:49   #7
endometrijski polip

imam polip u maternici i trebala bi ga odstraniti! Molim Vas ako mi netko može reći kakvi su doktori u KBC Rijeka? Inače jako se bojim te operacije jer mi nije svejedno da mi čačkaju unutar maternice! Unaprijed hvala
evilish is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 13:53   #8
Sa doktorima u KBC Rijeka imam iskustva samo na odjelu Plastične kirurgije, prošle godime 3 operacije s totalnom i dvije pod lokalnom anestezijom. I imam samo riječi pohvale za sve doktore i sestre koje su imale jako puno volje za popričati s tobom prije ali i poslije operacija. Posebno sam zahvalna dr Jurišiću, vrsni kirurg plastičar, duša od čovjeka ali i doktor u pravom smislu riječi!! Pa vjerujem da je i ostalo osoblje KBC Rijeka na istom nivou. I draga Evilish, doktorima a i tebi je svejedno prčkaju po ustima, crijecima ili maternici. A i tebi to nebi smjelo biti tako strašno ako je u tvom interesu, doktori nisu bez razloga pristali na op. zahvat. Sretno i čuvaj se!!!
freeland44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 17:30   #9
Ja idem s polipom 15 travnja u KBC Rijeka
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 11:46   #10
Histeroskopija

Iz empatije...

Moj je polypus endometrii 14 x 8 mm. Sutra, također 15. travnja, idem u Zagreb u Vinogradsku (KBC Sestre milosrdnice) na prijam, a u petak ću, nadam se, biti operirana.

O iskustvima ću i saznanjima kad se vratim. Možda nekog utješim kao što se ja tješim surfajući i čitajući iskustva drugih žena i budućih mama...
Sarah Woodruff is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 19:20   #11
Evo, ja sam već doma, za dva tjedna idem po rezultat. Ne zam koliko traje operacija, ali od trenuka kad su mi dali anesteziju do trenutka kad sam počela u sobi nakon operaciji pisati poruke na mobitelu prošlo je niti pola sata.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 13:34   #12
Ja sam jučer došla kući. U bolnici sam bila nepuna tri dana. Također za dva-tri tjedna moram nazvati bolnicu da čujem rezultat PHD testa (analize izvađenog polipa).
Operacija (točnije zahvat) traje kratko, a nakon buđenja osjećala sam se neočekivano odlično. Na trenutak sam samo osjetila blagu nelagodu u trbuhu (kao da mi menga počinje), ali i taj je osjećaj ubrzo nestao. Sad samo povremeno osjetim nešto sitno s lijeve strane, ali to je zanemarivo. Jedino što sam osjetila blagu bol pri unutarnjem UZV-u koji su mi radili prije nego što su me pustili kući. Krvarenje sam imala samo prvi dan, a ova dva dana nosim dnevni uložak.
Preporučili su mi mirovanje (pretpostavljam od nekoliko dana), a do pravljenja bebice pauzu od dva do tri ciklusa.
Kontrolni UZV kod svog ginekologa za mjesec dana.

Dakle, sve je odrađeno u bolnici u Vinogradskoj u Zagrebu i tretman je korektan u svakom pogledu. Uz dopunsko zdravstveno osiguranje mislim da nema potrebe za takav zahvat ići privatniku. No, ako je u pitanju predugo čekanje na bolnicu ili neki drugi razlozi, tada bih i sama to platila i riješila.

I svakako uplatite dopunsko prije hospitalizacije!

P. S. Evilish, i mene je bilo jako strah te operacije i čačkanja po maternici (a najviše zato što planiram prvu trudnoću), ali to je uistinu rutinski zahvat i kad dođeš na tu ginekologiju i vidiš čega sve ima i s čim se i mlađe cure bore, onda si zahvalna Bogu što si ti tamo zapravo najlakši slučaj. Sad mi se čini kao da sam sve to sanjala i zahvaljujem Bogu što je to tako brzo i bezbolno prošlo. Idi i riješi se toga da što prije nastaviš sa svojim lijepim i mladim životom... Samo strpljenja! Sretno!

Zadnje uređivanje Sarah Woodruff : 18.04.2010. at 13:44.
Sarah Woodruff is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 08:49   #13
Sarah

jel mi možeš molim te reći koji ti je dr. radio zahvat?
meni su otkrili neki miom i svi složni da ga treba odstraniti, kiretažom ili histeroskopijom....

ja sam mislila da će dr. ići pretežno na kiretažu, čisto moja laička procjena, s obzirom da je lokalno itd. manje komplikacije...

kakav je to točno zahvat - mislim gdje te zarežu, ožiljak i to? pitam jer stvarno nemam pojma ništa o tome...

znači cca 3 dana bolnice i koliko još mirovanja ?
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:47   #14
Ne znam u čemu je razlika između mioma i polipa (osim u nekoj "strukturi" tkiva), no polip se treba(o) odstraniti kako bih mogla ostati trudna. Kako se on nalazio na stijenci maternice, tako bi onemogućio začeće djeteta, tj. jajašce bi se moglo oploditi, ali se ne bi moglo ugnijezditi u maternicu zbog polipa koji bi mu smetao te bih zapravo imala spontani. S obzirom na sve to, meni su odlučili raditi histeroskopiju, a ne kiretažu.
Moje objašnjenje tih zahvata je laičko i stečeno je surfanjem i prikupljanjem informacija preko neta ili šturim informacijama neposredno od doktora. Dakle, kiretaža je "struganje" (po maternici) i postupak koji se radi "naslijepo" (i vaginalno) i nije preporučljiv za žene koje nisu rodile a planiraju trudnoću (vjerojatno zbog oštećenja ili tanjenja endometrija - stijenke maternice). Histeroskopija je pak precizniji postupak (barem kad je riječ o polipu). Radi se pod općom anestezijom za što vjerojatno postoje opravdani razlozi. U maternicu ti ulaze kroz rodnicu (dakle, vaginalno) instrumentom histeroskopom (prema kojemu se i naziva taj zahvat) koji je navodno tanak/debeo 4 - 5 mm. Taj (ili pomoćni?) instrument na sebi ima kamericu pod čijim se okom polip kao nekim lasom precizno odstrani (odreže). Zbog toga je histeroskopija bolja, preciznija i sigurnija.
Opća anestezija je kratkotrajna i sam zahvat traje manje od pola sata. Oporavak je brz jer te nigdje ne režu. Već nakon nekoliko sati sna nakon operacije (ili bolje rečeno - zahvata) osjećaš se odlično, ništa te ne boli i možeš normalno i samostalno hodati. Preporučili su mi mirovanje (iako nisu bili konkretni koliko to dugo trebam mirovati, ali ja sam si "uzela" ovaj cijeli tjedan bolovanje), a krvarenje nakon prvog dana postane znatno manje (na razini dnevnog uloška, ali još uvijek traje).
Evo kako je kod mene bilo. U bolnicu su me naručili dan prije operacije, da bih bila pod njihovim nadzorom. Taj sam dan smjela doručkovati, a za ručak sam dobila samo juhu, i tu jelo za taj dan prestaje. Ostatak dana, do večeri, pije se samo voda ili čaj. U međuvremenu slijedi tableta za čišćenje crijeva, još jedan posjet anesteziologu, ultrazvuk te mjerenje tlaka. Trebaš biti potpuno obrijana (brazilka!) ili će te oni guliti. Prije spavanja dobila sam tabletu za smirenje (Normabel). Probudili su me ujutro u 6 h (kao i sve). Istuširala sam se, navukla na sebe neke njihove samostojeće čarape za vene, obukla pidžamu bez donjeg rublja i potom su me odveli u intenzivnu. Tamo sam dobila injekciju, kako oni to vole zvati - "za hrabrost" (koja je u biti za smirenje) nakon koje sam ubrzo zaspala (a tako ti i preporuče). Probudila sam se kad su došli po mene tako da ne znam ni koliko sam spavala ni kad sam se točno vratila jer sam bila u nekom polusnu (omamaljena). Skinuli su mi pidžamu te su me na krevetu odvezli do sale. Tamo sam se (u istom bunilu i polusnu) prebacila na njihov operacijski stol, snimila doktora i nekoliko sestara oko sebe, dobila masku na usta i utonula u san u roku sekunde. Probudila sam se u intenzivnoj i tamo dremuckala još neka četiri (?) sata poslije. Kasnije su me odveli u moju sobu gdje sam nastavila drijemati ostatak dana. Malim sam gutljajima počela unositi vodu u sebe, a navečer sam dobila i večeru. I to je to. Drugi dan poslije operacije, tj. treći dan, pustili su me kući s tim da su mi prije puštanja napravili UZV. Jedan me doktor bio upisao za operaciju (preko kojeg sam "išla"), drugi je bio tamo na dan prijma u bolnicu koji je svojim štambiljem potvrdio zahvat, a treći mi je (jedan od doktorovih asistenata) obavio zahvat. To je njima bezazlena operacija koju stariji i iskusniji doktori ne rade. Sve ovisi tko tamo taj dan radi. Barem sam ja dobila takav dojam...

Nadam se da sam te "prosvijetlila". Ako budeš imala bilo kakvih pitanja, slobodno se javi. Znam kakva sam ja bila prije svega toga...

U koju te bolnicu šalju?

Zadnje uređivanje Sarah Woodruff : 21.04.2010. at 11:53.
Sarah Woodruff is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 10:08   #15
mojoj svekrvi je radio histeroskopiju jedan od starijih lijecnika koji je i mene 2 puta porodio u Vinogradskoj. Morala je na ponovni zahvat nakon 2g jer su ju u Petrovoj sprckali.. Nakon ovog zahvata u Vinogradskoj nije uopce vise imala krvarenja, pa cak niti nakon zahvata i to niti kap, sto su potvrdili da je znak da je to odlicno napravljeno. Iduci dan je isla doma, normalno je sve radila, nista ju nije bolilo, tako da sam ja prezadovoljna svojim doktorom u kojeg vec dulje imam povjerenje. Inace je izvrstan za sve polipe, tumore itd, kod njega ide i tona trudnica privatno i kasnije ih porada, ali za ovakve zahvate mu nema premca... Vinogradska je stvarno super

Ja bih samo htjela reci da je moje misljenje iz osobnog iskustva da se na bilo kakve zahvate ide u bolnice iz razloga sto kada se nesto zakomplicira, uvijek zavrsis u bolnici, a privatnici ne rade od 0-24 i u bolnici se takvi zahvati izvode svakodnevno i manja je mogucnost gresaka, a privatnik kada nesto zezne se definitivno uvijek radi englez... placas samo svoj komfor u glavi, svi smo osudeni na bolnice u kojima rade izvrsni strucnjaci.

Takoder, Petrovu i KB Merkur za ovakve vrste zahvata treba izbjegavati jer sam sa vise strana cula, a i uvjerila se na primjeru svoje svekrve da nisu bas svoji...

Zadnje uređivanje noklica : 22.04.2010. at 10:18.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 10:22   #16
Sarah

svaka čast, hvala ti na velikom trudu u vezi postupka
slika mi je puno jasnija, a "stručne" stvari ću saznati "putem" od doktora
meni je bilo bitno da znam kako to sve ide iz nečije perspektive.

meni je na repertoaru vinogradska, tu sam rodila, dr. su mi tu super, tako da ću ići tu...

ovo za miom-polip nemam pojma meni spominjali i jedno i drugo, a moj doktor rekao to je tumor (općeniti naziv)... ma malo bitno kako zovu...

za kiretažu mi je dr. rekao točno što i ti - da se radi naslijepo i nije 100 posto sigurno da će uspjeti, a ova histeroskopija da se ide ciljano i vidi se točno taj polip ili šta već...

jedino sam ja mislila da je to rezanje, ono donji dio trbuha, ali ovo vaginalno još bolje....

još jednom hvala, ako mi padne na pamet još nešto, pitat ću te
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 08:32   #17
@Sarah:

a meni nitko nije rekao da moram mirovati, ja sam operirana u četvrtak i u petak ujutro otišla iz bolnice i još se klatila do 15.00 po gradu čekajući bus za doma. I od ponedjeljka normalno radim.

I ultrazvuk me nisu radili, ali sam naručena nakon dva tjedna na pregled, valjda će tada napraviti.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 18:17   #18
Talking Polip na maternici

3.11.2009. imala sam kiretažu zbog obilnog krvarenja,nakon toga pila sam
3 mjeseca dabroston-poslije toga još 4 mjeseca primolut.

Prije par dana bila sam na pregledu i ultrazvuku gdje mi je ginekolog rekao da imam polip na maternici 16x11 mm i dobila sam uputnici za bolnicu da mi naprave kiretažu ili histeroskopiju.

Kako sam već bila na jednoj kiretaži i bilo mi je "grozno" sada bih htjela napraviti histeroskopiju ali pod općom anestezijom

Zanima me gdje se može hister. u Zagrebu može napraviti privatno i po kojoj cijeni.Moj mi gin. nije rekao da li se to mora napraviti hitno ili se može čekati do jeseni.

Inače imam 48 godina i ako netko nešto zna o ovome neka mi pomogne
Željka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 20:39   #19
Quote:
Željka123 kaže: Pogledaj post

Zanima me gdje se može hister. u Zagrebu može napraviti privatno i po kojoj cijeni.
Moze, u poliklinici Vili. Cijenu ti ne znam, ali nazovi pa se raspitaj.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 22:32   #20
Evo ja sam bila na histeroskopiji mioma na Svetom Duhu i prošlo je odlično. Nikakvih bolova nije bilo i uz Petrovu mislim da su tamo najbolji stručnjaci za ginekološke operacije (tako su mi savjetovali neki stručnjaci)!! Naravno trebala sam mirovati neko kratko vrijeme, ali niti sam krvarila niti me boljelo, osječala sam se tamo kao na izletu. I sestre i doktori su mi na odjelu isto tako bili za svaku pohvalu!!
__________________
12+
keily is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.