Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2015., 23:39   #141
Quote:
KorovaMilkBar kaže: Pogledaj post
Drago mi je čuti pozitivne primjere bez obzira što se ne znamo osobno Možda ti čak i zavidim

Ok, ljudi su fcked up, to mogu shvatiti, ali s druge strane to ne znači da moram biti nečiji psihijatar ili liječiti tuđe komplekse koji su često posljedica toliko bolesnih odnosa da je to tragično. A to se prilično često očekuje od novog partnera.

Hm, što je emocionalna zrelost? Po meni se to stječe kroz odnos s dotičnom osobom, ona je veća što je ta veza ozbiljnija jer teško je govoriti o tome ako si u nekom fuck buddies odnosu. Naravno, dio te zrelosti unosiš u vezu, ali ona se, po meni, razvija usporedo s vezom. S druge strane emocionalno zreo danas znači skrivati osjećaje (barem je to moj dojam), pogotovo one dobre, prema potencijalnom partneru iz razloga da te netko ne syebe ili iskoristi tvoje vrline. A to je začarani krug stari.

Mentalna zrelost je nešto drugo, to već unosiš u prvi, inicijalni, odnos i uvelike utječe na razvoj događaja. Nažalost, kod nas mentalna zrelost znači da si čudak (u većini slučajeva)
Ne trebaš biti ničiji tata, ni psihijatar, ni ne znam kaj se već očekuje, kao što kažeš. Tu već otpada dobar dio frikova.
Jedan zdrav odnos je uzajamno davanje i primanje, empatija i razumijevanje, podjednako s obje strane. Nije lako naći partnera s kojom si na istoj razini, koji ima ista očekivanja od vašeg odnosa, i će ući u isti s jednakim intenzitetom.

Hmmm... ne bih baš rekao da si emocionalno zreo ako skrivaš osjećaje. Baš suprotno. Zrelo je razgovarati o istima, da bi znali na čemu ste. A ne da nakon masu igrica shvatiš da zapravo želite različite stvari...
A od fuck buddy odnosa ne možeš očekivati ništa. Sasvim je normalno da se u nekom trenutku jedna osoba makne, distancira... bez određenog razloga i objašnjenja. I ne možeš ju kriviti zbog tog. To je i bit takvih odnosa, da nema obaveza, pritiska.

Da, većina ljudi je mantalno čudna... poanta svega je da nađeš neku koja je čudna na tvoj način.

Gle... nije lako naći nekog s kim možeš funkcionirati na duge staze. Dobra je stvar da nemaš problema s upoznavanjem novih ljudi. Samo nemoj odustati, a ona "prava" će doći, kad-tad.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 23:49   #142
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Ne

Gle... nije lako naći nekog s kim možeš funkcionirati na duge staze. Dobra je stvar da nemaš problema s upoznavanjem novih ljudi. Samo nemoj odustati, a ona "prava" će doći, kad-tad.
Upravo to...
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 23:53   #143
Quote:
čupavostvorenje kaže: Pogledaj post
ne mislim da to treba uvijek raditi ali za promjenu pitaj, znatizelje radi ako nista drugo.
od nasumicnih pokusaja promjene bolji su usmjereni pokusaji kad znas sto ne valja. jednostavno mozda ono sto se tebi cini ok i ne bi nikada rekao da ne valja je zapravo u ocima drugih prilican problem.
ne kazem da treba nuzno podilaziti drugima samo eto...

slazem se da mozda nekome djelujes normalno, no nije to sto si normalan nesto sto treba promijeniti. mozda samo nacin tj. tajming ispoljavanja istog. znas ono kad ti kazu da se osjecaju sigurno s tobom? ...nitko se ne osjeca sigurno s ludjacima i likovima sa kompleksima. ocito u normalnosti samoj po sebi nije problem
Razumijem što govoriš, no nisam došao u situaciju tj. osjetio potrebu kopati po nečemu što je iza mene.

Ajmo prvo definirati normalnost. Za mene je to da osoba ima manire, da se zna ponašati u društvu, da pridrži vrata curi/ženi. Sad što to predstavlja drugima ne znam. Meni nije problem u normalnosti (norme, manire) već u tome da normalnost danas nije u trendu da to tako kažem. Koji je pravi trenutak da pokažeš tu normalnost? Za mene počinje u trenutku kada prvi put priđem curi i ostavim dojam pristojnog, elokventnog lika bez ikakve fige u džepovima. Makar i pod cijenu odbijanja.

Što se tiče ovog da se cure ne osjećaju sigurno s luđacima ili kompleksašima ne znam što bih rekao, većina cura koje su po meni normalne su završile s takvim bijednicima. Razlozi su nebitni, ali tako je.
KorovaMilkBar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 00:03   #144
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Ne trebaš biti ničiji tata, ni psihijatar, ni ne znam kaj se već očekuje, kao što kažeš. Tu već otpada dobar dio frikova.
Jedan zdrav odnos je uzajamno davanje i primanje, empatija i razumijevanje, podjednako s obje strane. Nije lako naći partnera s kojom si na istoj razini, koji ima ista očekivanja od vašeg odnosa, i će ući u isti s jednakim intenzitetom.

Hmmm... ne bih baš rekao da si emocionalno zreo ako skrivaš osjećaje. Baš suprotno. Zrelo je razgovarati o istima, da bi znali na čemu ste. A ne da nakon masu igrica shvatiš da zapravo želite različite stvari...
A od fuck buddy odnosa ne možeš očekivati ništa. Sasvim je normalno da se u nekom trenutku jedna osoba makne, distancira... bez određenog razloga i objašnjenja. I ne možeš ju kriviti zbog tog. To je i bit takvih odnosa, da nema obaveza, pritiska.

Da, većina ljudi je mantalno čudna... poanta svega je da nađeš neku koja je čudna na tvoj način.

Gle... nije lako naći nekog s kim možeš funkcionirati na duge staze. Dobra je stvar da nemaš problema s upoznavanjem novih ljudi. Samo nemoj odustati, a ona "prava" će doći, kad-tad.
S boldanim dijelom se apsolutno slažem :klap:

Nisam rekao da je meni emocionalna zrelost predstavlja skrivanje osjećaja, meni taj pojam ima posve suprotno značenje (koje si napisao, dakle razgovor o osjećajima i očekivanjima), već da se danas emocionalna zrelost tako percipira. Možda sam u krivu, ne isključujem tu mogućnost

Fuck buddies odnose sam isključio iz svog života jer tu uvijek jedna strana, nakon nekog vremena, počne osjećati i očekivati više, a to se rijetko ostvari. Niti s čudnosti nemam problema, čak štoviše, jedna me cura privukla jer nije bila nekonvencionalna u svojim stavovima i ponašanju. Nažalost, ispostavilo se da ima ozbiljnih problema s bliskošću, a nisam daleko ni od mišljenja da se radilo o nekom bipolarnom poremećaju ili drugoj dijagnozi.

O toj "pravoj" sam se već dosta naslušao i jednostavno, nakon svih razočarenja, prestao vjerovati u to. Zvuči defetistički, no takvo je trenutno stanje uma i duha.
KorovaMilkBar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 00:06   #145
ok. istina trebalo bi definirati sto kome znaci normalno.
pod normalno meni spada ovo sto si ti naveo + nekakvi moralni, eticni zivotni stavovi, podrska drugoj strani u njegovim nastojanjima i zeljama, zrelo donosenje odluka na temelju cinjenica. bez ismijavanja, degutantnosti i ekstrema bilo koje vrste.

to sto je netko "normalan" ne znaci da kompleksasi i ostali nece uzet zensku njemu pred nosom. dapace. ljudski intimni odnosi su mjesavina kojekakvih psiholoskih nebuloza, no to je opce poznato.

...jedino bih primjetio da te sto su zavrsile sa kompleksasima i ostalom zivinom uglavnom kukaju na ovom forumu par tema iznad. nisam jos primijetio da netko kaze dobar je, postuje me, ne laze i trudi se oko mene; ljudi pomozite, ja to vise nemrem zdrzat!
svatko je s kim misli da ce bit sretan, jbg.
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 00:23   #146
Quote:
čupavostvorenje kaže: Pogledaj post
ok. istina trebalo bi definirati sto kome znaci normalno.
pod normalno meni spada ovo sto si ti naveo + nekakvi moralni, eticni zivotni stavovi, podrska drugoj strani u njegovim nastojanjima i zeljama, zrelo donosenje odluka na temelju cinjenica. bez ismijavanja, degutantnosti i ekstrema bilo koje vrste.

to sto je netko "normalan" ne znaci da kompleksasi i ostali nece uzet zensku njemu pred nosom. dapace. ljudski intimni odnosi su mjesavina kojekakvih psiholoskih nebuloza, no to je opce poznato.
Ovo se podrazumijeva No danas je puno više ljudi koji nemaju osnove kulture, a imaju određene etične i moralne stavove.

Ja pod normalno vidim glavu od cure na prsima dok gledamo film, ležimo u trenirkama ili pidžamama Nekome to nije, ali takve ne tražim.

Ljudske intimne odnose je teško definirati, to je neka druga priča
KorovaMilkBar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 12:36   #147
Quote:
KorovaMilkBar kaže: Pogledaj post
Ovo je dobro rečeno, ali ne mogu shvatiti što je loše u tome što sam normalan Što je strašno u tome da ju neću prebit u pijanom stanju, poderat košulju na rođendanu njezine mame

Kišobrani su odavno potrgani
Quote:
KorovaMilkBar kaže: Pogledaj post
Ovo se podrazumijeva No danas je puno više ljudi koji nemaju osnove kulture, a imaju određene etične i moralne stavove.

Ja pod normalno vidim glavu od cure na prsima dok gledamo film, ležimo u trenirkama ili pidžamama Nekome to nije, ali takve ne tražim.

Ljudske intimne odnose je teško definirati, to je neka druga priča
Da, ne opisuješ ništa strašno ali iz nekoga razloga danas je to strašno
Biti "normalan" u nenormalno svijetu, gdje se očekuje da imaš tisuću mana pokraj onih par očitih koje imaš jer ih svatko ima ide pod normalno. I što ti se teže otkrivaju te nepostojeće to se u njih javlja veći strah. Od čega....trebalo bi pitati njih ali nekako ne vjerujem niti da bi ti one to znale reći.
No, doći će neka koja se ničega neće bojati i kojoj će to biti super. I s njom ćeš ostati u vezi.
Ne treba se do data gristi zbog toga što bježe one koje ionako očito ne bi mogle pružiti ono što ti želiš. Za takav odnos obje strane trebaju biti opuštene.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 12:59   #148
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Da, ne opisuješ ništa strašno ali iz nekoga razloga danas je to strašno
Biti "normalan" u nenormalno svijetu, gdje se očekuje da imaš tisuću mana pokraj onih par očitih koje imaš jer ih svatko ima ide pod normalno. I što ti se teže otkrivaju te nepostojeće to se u njih javlja veći strah. Od čega....trebalo bi pitati njih ali nekako ne vjerujem niti da bi ti one to znale reći.
No, doći će neka koja se ničega neće bojati i kojoj će to biti super. I s njom ćeš ostati u vezi.
Ne treba se do data gristi zbog toga što bježe one koje ionako očito ne bi mogle pružiti ono što ti želiš. Za takav odnos obje strane trebaju biti opuštene.

Koliko god zvučalo čudno, navikli smo da su ljudi sjebani.
Onda kad i naiđe netko "normalan", teško je to pojmiti.

I onda stalno čekamo taj neki trenutak u kojem ćemo naći nešto.
Stalno živimo u iščekivanju - ma što s njim ne valja, ma mora biti nešto.
Tko je danas još normalan? Sigurno skriva nešto? Kopamo, tražimo...
Valjda smo na to navikli u današnje vrijeme.

Možda jednostavno je nekima teško prihvatiti da postoje normalni ljudi, jer su navikli na konstantne drame i ne znam kakve napore da bi odnos funkcionirao. Rekla bih nisu još dovoljno sazreli, pa bježe.

No, dobro kažeš, doći će neka kojoj će on odgovarati. Samo treba vremena. Očito se još nije sve poklopilo
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 14:07   #149
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
Koliko god zvučalo čudno, navikli smo da su ljudi sjebani.
Onda kad i naiđe netko "normalan", teško je to pojmiti.

I onda stalno čekamo taj neki trenutak u kojem ćemo naći nešto.
Stalno živimo u iščekivanju - ma što s njim ne valja, ma mora biti nešto.
Tko je danas još normalan? Sigurno skriva nešto? Kopamo, tražimo...
Valjda smo na to navikli u današnje vrijeme.

Možda jednostavno je nekima teško prihvatiti da postoje normalni ljudi, jer su navikli na konstantne drame i ne znam kakve napore da bi odnos funkcionirao. Rekla bih nisu još dovoljno sazreli, pa bježe.

No, dobro kažeš, doći će neka kojoj će on odgovarati. Samo treba vremena. Očito se još nije sve poklopilo
Vrijeme, vrijeme... svi govore o vremenu koje curi i ne može se vratiti Toliko sam truda, vremena i živaca uložio da sam prestao vjerovati u te spike i ako se išta dogodi to će biti puka slučajnost koja se događa jednom u 5 godina kad sam ja u pitanju.

Meni nije teško prihvatiti da postoje normalne cure, upravo suprotno, duboko sam uvjeren da postoje samo ih ne vidim ili ako ih vidim one su u tim sretnim vezama . Ne možeš uložiti 0,1% svojih mogućnosti i očekivati da ćeš dobiti savršenu vezu na pladnju. To nema veze sa sazrijevanjem već sa željom i trudom.
KorovaMilkBar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 00:53   #150
Quote:
KorovaMilkBar kaže: Pogledaj post
Vrijeme, vrijeme... svi govore o vremenu koje curi i ne može se vratiti Toliko sam truda, vremena i živaca uložio da sam prestao vjerovati u te spike i ako se išta dogodi to će biti puka slučajnost koja se događa jednom u 5 godina kad sam ja u pitanju.

Meni nije teško prihvatiti da postoje normalne cure, upravo suprotno, duboko sam uvjeren da postoje samo ih ne vidim ili ako ih vidim one su u tim sretnim vezama . Ne možeš uložiti 0,1% svojih mogućnosti i očekivati da ćeš dobiti savršenu vezu na pladnju. To nema veze sa sazrijevanjem već sa željom i trudom.
ak imaš samo normalnu a nisi probao one nenormalne onda ni ne kužiš da si s normalnom.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 00:06   #151
A gdi pise da cura mora biti bas s tvog faksa? Normalnu curu neces naci na faksu..u klubu..u knjiznici. Naci ces ju online.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
ninisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 00:07   #152
Zast online..zato jer kad vide da su uzivo sve bolesnici i idioti sa istim ispadima i uletima normalne cure traze srecu na internetu.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
ninisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 00:10   #153
HAHAHAHAHHA jesi se jučer posklizao na poledici pa pao na glavu?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 01:15   #154
Quote:
ninisky kaže: Pogledaj post
Zast online..zato jer kad vide da su uzivo sve bolesnici i idioti sa istim ispadima i uletima normalne cure traze srecu na internetu.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Jel to sarkazam, bez brige i online ima dovoljno "bolesnika"
__________________
Marco Pantani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 08:48   #155
Quote:
ninisky kaže: Pogledaj post
Zast online..zato jer kad vide da su uzivo sve bolesnici i idioti sa istim ispadima i uletima normalne cure traze srecu na internetu.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Plot twist - ženske su sjebane i ne mogu nać normalnog lika uživo, pa traže sreću na internetu.

Gle... ne možeš generalizirati. I reala i virtuala su gaussove krivulje.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 00:16   #156
Prije bih rekao da je suprotno - dosta djevojaka se boji da će baš preko neta naići na neke "čudne". Ali onda, nisu li i one "čudne" ako traže nekog preko neta?
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 13:13   #157
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao da je suprotno - dosta djevojaka se boji da će baš preko neta naići na neke "čudne". Ali onda, nisu li i one "čudne" ako traže nekog preko neta?
Da ovo je jako zanimljiva konstatacija.

Danas se dosta ljudi upoznaje preko interneta no ja bih rekao nema tu kruha.

Na žalost nekima se čini to kao jedina opcija.

Ipak radije upoznam nekoga preko frendova, jer koliko toliko mogu znati o toj osobi neke stvari, dok preko neta ne znam ništa - imam samo njenu priču koja tko zna što krije iza sebe.

Istina netko će reći da sve su to stvarne osobe i može biti i netko iz našeg susjedstva, ali realno zašto bi netko tko ima široku lepezu prijateljstava i poznanstava išao se upoznavati s neznancem s interneta?

Smatram da je najbolje ipak tražiti vezu s nekime iz neke real life sredine gdje nema tolike anonimnosti. A preko neta uglavnom se svodi na neke avanturice, više ili manje.

Problem je i što neke osobe se upoznaju sa puno ljudi i to im pređe u naviku, što u budućoj vezi može biti problem. U real lifeu je to puno rijeđi slučaj.

Naravno ima pozitivnih primjera i može se upoznati izuzetnih osoba pa i srodnih duša.

Ali sve u svemu prednost velika upoznavanju u real lifeu, ako postoje neke teškoće i ograničenja onda svakako treba poraditi na sebi.

Treba voditi aktivan život, držati do sebe, i naravno ne ponašati se kao neki jadnik, imati svoj ukus, vršiti selekciju i ne prilaziti bilo kome i ne biti s bilo kime jer kad si jednom čovjek uništi ugled u društvu i steknu ljudi loše misljenje onda je gotovo.

Prije ili kasnije će se netko već pojaviti, prava ljubav nije nešto što se dešava svaki dan.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:39   #158
Slazem se sa tobom. Definitivno dajem prednost upoznavanju u zivo...pa jos
i ako je moguce spontano. Ali zasto ne iskoristiti mogucnost upoznavanja online.
Bio sam i na speed date...pa i to je jedno iskustvo.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 15:04   #159
Quote:
suhi13 kaže: Pogledaj post
Slazem se sa tobom. Definitivno dajem prednost upoznavanju u zivo...pa jos
i ako je moguce spontano. Ali zasto ne iskoristiti mogucnost upoznavanja online.
Bio sam i na speed date...pa i to je jedno iskustvo.
Slažem se, svako iskustvo dobro dođe.

I naravno ništa ne isključujem samo dajem isto prednost upoznavanju u svakodnevnom životu. Jer kako se kaže ljubav se dogodi slučajno, kada najmanje očekuješ, spontano.

A kod online upoznavanja upravo suprotno - ljudi uglavnom nešto očekuju - zato je to kod mene zadnji izbor.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 15:06   #160
Nema tu pravila danas..svi koji izlaze svaki vikend van imaju tzv.profile na drustvenim mrezama. Onaj ko radi visi manje na netu..a onaj ko ne radi taj visi stalno na netu..igra online igrice..ima badoo..instagram..fejs i kaj ja znam. Svi zapravo imamo fejs il instagram il skajp il viber a sad jel neko izlazi 1mj van ili svaki dan to je njegova volja..Isto tako mogu se naci cudaci i uzivo i na online. Ja vise biram online jer onda uzmes si vremena da upoznas osobu.. njezinu osobnost i sve a kakve ja koristi imam od toga da idem u klub..da sam jedina normalna a u drustvu sam npr samih glupaca kojima je bitni da se opiju tu sub il petak..i kako sad da taj decko pridje meni i da u klubu punom buke mi pricamo o nekim normalnim temama to nema smisla. I kao prvo vani su sami pijani i svi se napiju a ako vidim nekog lika na kavi s frendovima kak ja mogu znat jel single ili nije. Da dodjem uletem mu i saznam da je taken jer mi je tako rekao u tremi jer misli da nema sanse kod mene ill nez..tako da bolje par tjedana online pa onda kave uzivo.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.