Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2011., 17:59   #181
Demoralizirajuće je kad završiš faks dobiti posao za 1600 kn, i to brisati dupe djetetu s cerebralnom paralizom...

Demoralizirajuće je što su upisne kvote premašile sva tržišna očekivanja...

Demoralizirajuće je što ljudi misle da ja ispravljam č ić za 10 kn po kartici, a nisu svjesni da se moj posao svodi na pisanje tih njihovih radova koje bih trebala, i u boljim vremenima jesam, naplaćivati minimalno 35 kn zbog svojih preporuka i znanja...

Demoralizirajuće je što na jednome privatnom fakultetu svaki student nosi prezime firme u kojoj poluču uspjeh i ima menadžersku plaću od 20 000 kn... a nepismen je!

Demoralizirajuće je što se u ovoj državi više cijeni jednoga običnoga hercegovačkog dotepenca od profesora hrvatskoga jezika koji nitko ne zna...

Demoralizirajuće je što mi kolegica radi kao čistačica nakon što je diplomirala pravo...

Demoralizirajuće je što mi suprug kao vrsni inženjer ima plaću triput manju od prosječnog menadžera...

Demoralizirajuće je što je elektrotehnika postala suficitarno zanimanje i što mi kolega mora u Ameriku jer ovdje automatičari nemaju posla...

Demoralizirajuće je, zaista, kada roditelji šalju djecu u vrtić s igračkama od 500 kn iako im je rečeno da to ne rade, ali ne, oni se moraju istaknuti!

Demoralizirajuće je to što je meni zapravo lijepo, što u svom životu uživam jer sam uspjela krvavo doći do preporuka i posla koji se nigdje ne računa, što smo se oboje izgradili kao stručnjaci, što mi je dijete normalno i poslušno, zdravo, obitelj sita, zadovoljna, ponosna, mi sretni u državi koja nas toliko cijeni da ja moram potezati medije kako bi mi dijete krenulo u vrtić nakon tri godine!

Nemojte mi nikakve diplome spominjati, da sam znala kakvo je stanje na tržišu kad sam upisaivala fakultet, sigurno bih se opredijelila za nešto probitačnije, ali u moje je vrijeme posao za mene bio osiguran jer sam bila stipendist, a čak i da sam na vrijeme završila, dok sam došla do druge godine, posao je postao suficitaran!

Diploma, pih! Ganjam je kako bih roditeljima vratila dug za sve ove godine, dok s druge strane gledam svoje kolege temeljno nepismene i bez osjećaja za jezik.

A najgore je od svega što nakon 22 stranice popisa literature i nekoliko tisuća pročitanih stranica, nakon maltretiranja sa Sabom Bobaljevićem i jednim zaboravljenim polujezikom, zbog ljubavi, zbog sna, zbog nekih ideala koje gajim od djetinjstva, nakon 4 sata kopanja po mome mozgu u potrazi za nekim odbačenim papirom na 365. stranici Šenoe, ja nikad u ovoj državi neću imati ni četvrtinu menadćerske plaće, ni trećinu docentske, ni polovinu suprugove, jedva prosječnu hrvatsku, a obrazovat ću narod, brinuti o djeci koja su prepuštena sama sebi jer im roditelji nemaju vremena, trpjeti njihove uvrede jer su uvjereni da su im djeca Einsteini!

Da, kriva sam što se pri odabiru studija nisam vodila novcem, nego ljubavlju i voljom da napravim nešto drugačije!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 20:24   #182
A joj MAJA.... Znam i ja to sve....ali kad to sve citas ovako napisano.....
Iskreno, da ponoov upisujem faks sigurno ne bi upisala za profesora jer su place preocajne... i zato mi je najvise za otkidat njemu vrijeme samnom sada za nikakve novce kasnije... Stvarno mi dođe da sad odustanem...

E Maja, onda ja tebi posaljem diplomski na lektoriranje ..
I da, platila sam prijevod 15 kn po kartici... I ta zena dobro rusi konkurenciju... Iako je meni rodica prof engleskog,ali ona nije tila prevoditi tj kao bi za neke novce....kako da ne...
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 08:44   #183
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
A joj MAJA.... Znam i ja to sve....ali kad to sve citas ovako napisano.....
Iskreno, da ponoov upisujem faks sigurno ne bi upisala za profesora jer su place preocajne... i zato mi je najvise za otkidat njemu vrijeme samnom sada za nikakve novce kasnije... Stvarno mi dođe da sad odustanem...

E Maja, onda ja tebi posaljem diplomski na lektoriranje ..
I da, platila sam prijevod 15 kn po kartici... I ta zena dobro rusi konkurenciju... Iako je meni rodica prof engleskog,ali ona nije tila prevoditi tj kao bi za neke novce....kako da ne...
Stani u red meni obecala
salim se...evo da se javim da ne,nisam obranila diplomski,ali cu u deveti,vecinu sam dogovorila,osim sta je mom mentoru koji moj diplomski ima kod sebe vec godinu dana skoro sad sunilo da nesto mijenjam,a do sada je sve bilo u redu
Vidim da nam je MAJA jos u istom raspolozenju,razumim te zeno,nije ti lako ni malo...i kvragu sta sad s tim vrticem?????koji je to sta se sreduje,neki novi??
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 09:57   #184
Pa eto, ja sam u rekordnom roku i s rekordnim ocjenama diplomirala (kao i još neke moje prije na drugim fakultetima) i čekala sam posao 3 godine (one po 2 i 3 god.), zaposlila se kao tajnica (imam puno bolju plaću nego što bih imala u struci da radim!) i sad opet čekam da ipak radim u struci jer je to moja velika ljubav. Eto, ja kao tajnica zaradim kao moj MM inženjer na terenu. Njemu su plaću skresali skoro duplo, a drugi posao ne može naći bar dok kriza ne završi... A nekad je mogao birati, poslodavci su njega zvali!! Eh, eh!
Kako da položim državni, kad još nisam ni jedan dan pripravničkog uspjela odraditi?! Znala sam nekad gorko plakati što nisam umjesto fakulteta završila tečaj za manikuru... nije mi ni sad kasno, a?!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 10:08   #185
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
A joj MAJA.... Znam i ja to sve....ali kad to sve citas ovako napisano.....
Iskreno, da ponoov upisujem faks sigurno ne bi upisala za profesora jer su place preocajne... i zato mi je najvise za otkidat njemu vrijeme samnom sada za nikakve novce kasnije... Stvarno mi dođe da sad odustanem...

E Maja, onda ja tebi posaljem diplomski na lektoriranje ..
I da, platila sam prijevod 15 kn po kartici... I ta zena dobro rusi konkurenciju... Iako je meni rodica prof engleskog,ali ona nije tila prevoditi tj kao bi za neke novce....kako da ne...
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Stani u red meni obecala
salim se...evo da se javim da ne,nisam obranila diplomski,ali cu u deveti,vecinu sam dogovorila,osim sta je mom mentoru koji moj diplomski ima kod sebe vec godinu dana skoro sad sunilo da nesto mijenjam,a do sada je sve bilo u redu
Vidim da nam je MAJA jos u istom raspolozenju,razumim te zeno,nije ti lako ni malo...i kvragu sta sad s tim vrticem?????koji je to sta se sreduje,neki novi??
Ja bih uvijek bila profesor hrvatskog jezika, uvijek! Dala bih sve da dobijem posao, makar i za tih pišljivih 5 000 kn, a kasnije bih se borila za svoju struku politikom.

Vrtić... objekt u prilagodbi, rekli bit će gotovo 1. listopada, a sad kažu krajem godine - nije li to genijalno!

Ta što prevodi za 15 kn, to nije konkurencija, to je izrabljivanje samog sebe... Ok ako je tebi kao prijateljici ili poznanici snizila cijenu, ali nije pametno to raditi jer time unižavaš vrijednost svoje struke i postoje neke granice koje se ne smiju prelaziti. To bi bilo kao da tebe netko pita bi li davala instrukcije za 15 kn po satu... nakon toliko truda i znanja uloženog u obrazovanje... Naravno da nećeš, to se radi samo prijateljima i ljudima u nevolji...

Naravno, cijene se prilagođuju tržištu i ja npr. ne mogu sad tražiti 25-35 kn po kartici kad ljudi jednostavno nemaju, ali ja lektoriram, a ona prevodi, to je užasan posao, i sama ga radim nekad pa umrem od muke, pogotovo ako se trudiš ne prevesti doslovno i u duhu hrvatskog jezika.

Javite se s tim diplomskima i držte mi fige da mi uspije medijska hajka na Bandidosa!

I nemojte odustajati od faksa, nema to smisla, samo se jako ljutite na njega, to pomaže u učenju
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 10:35   #186
Ma gdje nađeš sve te ljude?
Svi koje ja znam s elek.teh. su ponuđene poslove imali jos prije diplome, a frendica se nije ni na natječaje morala javljat nego su nju zvali iz ine i još nekih velikih firmi.
Pmf koji sam smatrala bzvznim faxom s kojim možeš bit samo jadnik na mizeriji u školi, frendovi su mi primjerom pokazali da uopće nije tako, 2su dobili postdipl.u inozemstvu, a ostali već nakon par mj. imaju ugovor na neodređeno na ruđeru ili u farmaceutskim.
E pravnici se moraju dobro pomućit, radit od jutra do sutra kao pripravnici u pravničkim firmama za 3-4tísuće, ali nitko se nebuni na to, pa moraju se pokazat i dokazat, nitko nije ni mislio da će odmah zasjest u ured i češkat se a klijente će feromonima dobivat.
I stvarno neznam kad je to studij hr.jezika nudio neke velike mogućnosti. Filozofski cijeli mi je oduvijek se činio ispod pmf-a, a još bezperspektivniji mi je ekonomski. Jezici se upisuju iz ljubavi, a zna se da te čeka posao sa pubertetlijama i prevođenje do kasno u noć da financijskí opstaneš.
Niti komentar o nepismenom menađeru mi nije valjan, da mu ide pisanje ne bi bio menađer nego bi možda jezike il pravo studirao, evo ja nikad nisam bila sposobna naučit razliku č i ć ecc, hrvatski uvijek 2, neću vjerojatno nikad ni naučit korektno pisat a za čitanje će mi uvijek ić sporo, ali zato sam i birala fakultete na kojima se to od mene ne traži, šta kog briga dal sam ja nepismena ako mu dobro popravim zub, isto tako i menađer, ako dobro upravlja nebitna je njegova nepismenost.

U svakom slučaju previše pesimizma, a bez razloga, ja znam samo pozitivne primjere i što se tiče posla po diplomi, a i što se tiče ove teme. Meni kad je teško učit i kad nisam znala šta i kako se organizirat tražila sam savjet od frendice, koja je rodila s 18 a onda upisala medicinu i završila u roku, samohrana je mama.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 11:30   #187
pljuc u st se ne tuku za pmfovce osim u skoli,a i to samo za zamjene,kad je stalni posao u pitanju khm khm za to bi trebalo otvorit novi topic...ti tvoji pmfovci mora da su u zg
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 13:37   #188
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Ma gdje nađeš sve te ljude?
Svi koje ja znam s elek.teh. su ponuđene poslove imali jos prije diplome, a frendica se nije ni na natječaje morala javljat nego su nju zvali iz ine i još nekih velikih firmi.
Pmf koji sam smatrala bzvznim faxom s kojim možeš bit samo jadnik na mizeriji u školi, frendovi su mi primjerom pokazali da uopće nije tako, 2su dobili postdipl.u inozemstvu, a ostali već nakon par mj. imaju ugovor na neodređeno na ruđeru ili u farmaceutskim.
E pravnici se moraju dobro pomućit, radit od jutra do sutra kao pripravnici u pravničkim firmama za 3-4tísuće, ali nitko se nebuni na to, pa moraju se pokazat i dokazat, nitko nije ni mislio da će odmah zasjest u ured i češkat se a klijente će feromonima dobivat.
I stvarno neznam kad je to studij hr.jezika nudio neke velike mogućnosti. Filozofski cijeli mi je oduvijek se činio ispod pmf-a, a još bezperspektivniji mi je ekonomski. Jezici se upisuju iz ljubavi, a zna se da te čeka posao sa pubertetlijama i prevođenje do kasno u noć da financijskí opstaneš.
Niti komentar o nepismenom menađeru mi nije valjan, da mu ide pisanje ne bi bio menađer nego bi možda jezike il pravo studirao, evo ja nikad nisam bila sposobna naučit razliku č i ć ecc, hrvatski uvijek 2, neću vjerojatno nikad ni naučit korektno pisat a za čitanje će mi uvijek ić sporo, ali zato sam i birala fakultete na kojima se to od mene ne traži, šta kog briga dal sam ja nepismena ako mu dobro popravim zub, isto tako i menađer, ako dobro upravlja nebitna je njegova nepismenost.

U svakom slučaju previše pesimizma, a bez razloga, ja znam samo pozitivne primjere i što se tiče posla po diplomi, a i što se tiče ove teme. Meni kad je teško učit i kad nisam znala šta i kako se organizirat tražila sam savjet od frendice, koja je rodila s 18 a onda upisala medicinu i završila u roku, samohrana je mama.
Draga, kad bi se moj problem s nepismenošću svodio samo na č i ć, ne bih se ja bunila... ovakva razina nepismenosti tih struka zahtijeva uvođenje kulture pisanja i izražavanja na sve studije, na svim godinama, a još bi kasnije ostalo posla za nas lektore k'o u priči!

Ne radi se ovdje o pravilima pisanja koja imamo u Pravopisu, ovdje se radi o temeljnoj nesposobnosti izražavanja, a to izvire iz lošeg položaja hrvatskog jezika općenito, a pogotovo u školama.
To što tebe nije zanimao jezik nije nikakav izgovor za neznanje i samo potvrđuje potrebu postojanja Filozofskog fakulteta koji se takvima i bavi te pokušava od naroda napraviti ljude, humane i obrazovane i u tim smjerovima, jer ja se ne bih stomatologu koji ne zna složiti rečenicu nikad dala u ruke - šlampav u komunikaciji s klijentima - šlampav i u poslu, a u to sam se i uvjerila, pogotovo sa stomatologijom s kojom sam usko vezana. Primjer je nedavna proslava diplome stomatologinje na kojoj sam se nagledala zubi kakvih nema ni u Zimbabveu! Da ne govorim o govoru i načinu komuniciranja kakav ni moja nepismena baba ne prakticira!

Nije naravno sve jednoznačno, svugdje ima svakakavih ljudi, ali govoriti o bezperspektivnosti nekog zanimanja nije zahvalno, pogotovo u zemlji u kojoj ljudi s faksa izlaze kao fach-idioti...

Ti primjeri s elektrotehnike su ti bajka, pogledaj malo HZZO i sve će ti biti jasno! Moj je surug isto bio jedan od tih koje su zvali, ali mu je sad mogućnost napredovanja gotovo nikakva ako ne ode iz ove firme gdje zapravo ima nadprosječnu plaću s obzirom na plaće njegovih prijatelja koji su završili ove godine pa imaju početnu 5000, kao programeri.

Problem je u tome što oni s faksa izlaze baz ikakvoga praktičnog znanja, a da ne govorim koliko lošu komunikacijsku kulturu imaju pa na razgovorima ispuše zbog toga. Na svu sreću, moj je suprug radio i studirao pa je imao velike projekte iza sebe, ali i njima ne cvjetaju ruže više, pogotovo ne u zemlji u kojoj je industrija najzapostavljenija grana.

Što se tiče profesorskog zanimanja, oduvijek je to teško i prvenstveno humano zanimanje i svatko tko je to znao svjestan je toga, ali nije svjestan da će djeci i roditeljima biti dopušteno maltretiranje na ulici, izvan radnog vremena, da će postati administrativna tajnica, da će satima nakon posla morati raditi stvari nevezane uz svoj predmet i zanimanje jer sustav je takav da se za administraciju ne može zaposliti kvalificirana osoba. Da ne govorim o stalnim predrasudama o godišnjem odmoru i raznoraznim bajkama o državnoj sisi koje se okolo pričaju...

U svakom slučaju, uspijem li ikad ući u razred, bit ću najsretnija na svijetu jer imam i druge kvalifikacije koje mi ovogućuju honorarni rad, a ovaj posao obožavam, dobra sam u njemu i rođena za njega, a takvi kao ti kod mene će morati krv pišati za 2, i to ne samo čitanjem lektire, nego temeljnim znanjem hrvatskoga jezika. Od mene nitko neće otići polupismen ili nepismen, a sigurna sam u to jer postoje vrlo jasni načini da se ljude pridobije za svoju stvar - sva sreća pa sam lektorica na područjima menadžmenta i marketinga - iz toga se da mnogo naučiti o pozitivnoj manipulaciji, a bome i negativnoj

Zadnje uređivanje MMovca : 20.07.2011. at 13:44. Reason: mala korektura :D
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 21:19   #189
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
pljuc u st se ne tuku za pmfovce osim u skoli,a i to samo za zamjene,kad je stalni posao u pitanju khm khm za to bi trebalo otvorit novi topic...ti tvoji pmfovci mora da su u zg
Naravno, kome se radi ide gdje posla ima, nema u puli posla za sve, mali je grad...kome je i zagreb bio mali otišlí su u mađarsku, austríju, norvešku, ali i iz većih gradova(ri) otišli su: krk, delnice, otočac, sisak, pazin, pula, poreč...zarađeni novac je lijep u novčaniku neovisno o koordinatama.

Maja, neznam od kad verbalne vještine su pokazatelj i proporcionalne manualnima...baš često je obrnuto... ali nema veze, ovo je ionak uzaludno
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 00:26   #190
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Naravno, kome se radi ide gdje posla ima, nema u puli posla za sve, mali je grad...kome je i zagreb bio mali otišlí su u mađarsku, austríju, norvešku, ali i iz većih gradova(ri) otišli su: krk, delnice, otočac, sisak, pazin, pula, poreč...zarađeni novac je lijep u novčaniku neovisno o koordinatama.

Maja, neznam od kad verbalne vještine su pokazatelj i proporcionalne manualnima...baš često je obrnuto... ali nema veze, ovo je ionak uzaludno
ooogroman potpis na ovo, pljuc!
To je nevjerojatno, samo slušam ove nezaposlene oko sebe: pa neda mi se buditi u 6 ujutro, neda mi se putovati u drugi grad/selo/a kamoli dalje od najbližeg grada.....Nijednom od kada sam počela studirati nisam bila bez posla, i znam da ću ga uvijek naći. Nadam se u budućoj struci, ali ako neće ići otprve, neću odustati od traženja. I u nedostatku posla prekvalificirala bih se u neko deficitarno zanimanje. Zašto ne?
MAJA - oprosti, ali ovo što si napisala...mislim da su u školi svima išle na živce isfrustrirane babe profe nezadovoljne plaćom za koju su smatrale da nisu adekvatne muci i vremenu koje su odvojile za svoje studiranje... Ma daj, molim te, odbaci više taj svoj pesimizam i jad, počni malo raditi na pozitivnom razmišljanju. Sranje je svima nama i ima koliko tisuća prosvjetara koji dobivaju istu plaću kao i ti, pa ne pišu po forumu kak nam je teško i kak je 5000 kn plaće pišljivo.
__________________
Row Your Boat :)
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 09:55   #191
Quote:
Beata Kahlo kaže: Pogledaj post
ooogroman potpis na ovo, pljuc!
To je nevjerojatno, samo slušam ove nezaposlene oko sebe: pa neda mi se buditi u 6 ujutro, neda mi se putovati u drugi grad/selo/a kamoli dalje od najbližeg grada.....Nijednom od kada sam počela studirati nisam bila bez posla, i znam da ću ga uvijek naći. Nadam se u budućoj struci, ali ako neće ići otprve, neću odustati od traženja. I u nedostatku posla prekvalificirala bih se u neko deficitarno zanimanje. Zašto ne?
MAJA - oprosti, ali ovo što si napisala...mislim da su u školi svima išle na živce isfrustrirane babe profe nezadovoljne plaćom za koju su smatrale da nisu adekvatne muci i vremenu koje su odvojile za svoje studiranje... Ma daj, molim te, odbaci više taj svoj pesimizam i jad, počni malo raditi na pozitivnom razmišljanju. Sranje je svima nama i ima koliko tisuća prosvjetara koji dobivaju istu plaću kao i ti, pa ne pišu po forumu kak nam je teško i kak je 5000 kn plaće pišljivo.
U potpunosti se slažem s citatom i tvojom potvrdom istoga, o babama u školi nećemo raspravljati jer rasprave na razini osnovnjaka ne želim poticati, a još manje u njima sudjelovati... svi sve pozitivno mislimo o svim univerzalnim i pozitivnim stvarima naravno...

A tvoj argument da se prosvjetari ne bune potpuno je netočan, pogotovo kad uzmemo u obzir masovne štrajkove (jedan je tek završio) i nezadovoljstvo koje vlada.

Nije bit bila u tome da ja želim iskazati kako je plaćica pišljiva, iako tu nedostaje još neka riječ, neka zapravo sintagma tipa "ne vrijedi ni pišljiva boba" - a upravo o toj razini pismenosti govorim, bio je cilj prikazati jedan sustav vrijednosti.

Nitko ni ne sanja da svi moraju znati pravopis napamet, ali imati osnovnu kulturu jezičnog izražavanja, znati napisati dopis, pismo, službeni e-mail, molbu, seminar, diplomski, obratiti se pacijentu, klijentu, stranki... to sve spada pod osnovnu komunikacijsku kulturu i profesori jezika često zaboravljaju tu funkciju jezičnog priopćavanja, a svi smo svjesni koliko smo kao narod komunikacijski pismeni i vrijedni.

Pljuc, tvrdnja o razdvojenim polovima mozga i manualnim/verbalnim tipovima prevaziđena je davnih dana, ima već mnogo studija o ukupnosti obrazovanja i općenito ljudskoga ponašanja, o potrebi uzgajanja sebe kao biljke na svim područjima, a na osnovnom najviše... ali čuj, kao što je Hrvatima teško otići na otok, tako im je teško i obrazovati se dalje, više, bolje, u svim smjerovima.

Vidiš... zapravo smo na istoj valnoj duljini.

Što se teme tiče, odlično mi ide učenje, moram priznati; jest da mi je dan prebukiran, ali nekako stignem i čitati, i učiti teoriju, i raditi 3 posla sve uz maloga doma.

Inače, tema o vrtiću izašla je danas u Večernjem listu pa pogledajte - ništa spektakularno, ali ipak nešto. Zapravo, baš nekako na mjestu
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 10:38   #192
Pozdrav,zamrli ste nesto...svi polazu ispite
Evo ja panicarim sutra mi je seminar,a u srijedu obrana!! i takvu tremu imam da ne znam kako cu prezivit
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 17:13   #193
A ja za mjesec dana na stručni... jao jao jaoooo....


Mislim da mi ovo nije trebalo s djetetom, koma sam!
__________________
1. Vagica 10/2010 ; 2. Vodenjak 1/2014
_gabrijelana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 17:24   #194
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
pljuc u st se ne tuku za pmfovce osim u skoli,a i to samo za zamjene,kad je stalni posao u pitanju khm khm za to bi trebalo otvorit novi topic...ti tvoji pmfovci mora da su u zg
pa iskreno, ja nemam pojma gdje se to tuku za pmf-ovce i one s tehničkih fakulteta. u splitu sigurno ne.
mojih dvoje ing. elektrotehnike iz obitelji, je pola godine tražilo posao. jedan se zaposlio na štelu, drugi "regularno" i to za 9 mjeseci. a odlični studenti su bili.
također, plaća im je nešto više od 5 000.
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 20:56   #195
pa, moj prijatelj sa tri godine pmf-a (znači, nezavršeni faks) radi kao profesor tog predmeta u srednjoj školi. nitko se drugi nije javio na natječaj a i prije toga je savao lekcije srednjoškolcima

mislim, ne znam ni jednu struku u kojoj uspjeh dolazi bez krvavog rada i truda. ili je teško probiti se od konkurencije, ili je teško jer nema ljudi u tvojoj struci pa sam radiš za trojicu ili si prisiljen raditi s debilima možda.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:24   #196
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
pa, moj prijatelj sa tri godine pmf-a (znači, nezavršeni faks) radi kao profesor tog predmeta u srednjoj školi. nitko se drugi nije javio na natječaj a i prije toga je savao lekcije srednjoškolcima

mislim, ne znam ni jednu struku u kojoj uspjeh dolazi bez krvavog rada i truda. ili je teško probiti se od konkurencije, ili je teško jer nema ljudi u tvojoj struci pa sam radiš za trojicu ili si prisiljen raditi s debilima možda.

Ili je država pogriješila u startu s neraalnim upisnim kvotama pa tražiš oglase za čistačicu

Kolega mog supruga (FER) traži posao već pola godine... došao je do toga da ide polagati majstorski za zanat neki. Suprug upao prije krize na posao, dvostruka prosječna plaća, ali sad zabetonirana bez obzira što je čovjek postao neophodan u firmi, a ubi se od posla.

Ja lektoriram za 6,5 kn po kartici i zapravo prodajem autorska prava jer reispisujem nepismene kretene...

Kolegica s PMF-a traži posao već godinu dana, nije izbirljiva...

Kolegice s FF-a, kroatistika, rade u školama kao asistenti u nastavi za 1600 kn... GENIJALNO!

Završeni molekularni biolog prodao dušu vragu pa zastupa farmaceutsku tvrtku iz Belgije - prodaje lijekove... u struci je plaća dvostruko manja! Drugi na doktoratu u Njemačkoj - nikad se neće vratiti. Prvi bio bolji od njega, ali hoće ostati u RH... genijalac!

Doktor opće prakse prodaje kirurške instrumente jer nema para ni mogućnosti ni mjesta za specijalizaciju.

Stomatologinja se bavi akviziterstvom...

Teolog radi u marketingu...

S druge strane, zavarivač zaradi tri puta više od svih njih, ali ne u RH, nego 6 mjeseci vani, 6 mjeseci doma, dijete ima 3 godine i jedva ga poznaje...

Soboslikar naučio tehnike vani i došao ovdje - prodaje povlaštenima muda pod bubrege za 50 kn po metru kvadratnom

Trgovkinja u DM-u ima plaću 7000 kn... svaka joj čast, a i direktoru iz Njemačke.

Ja polako završavam, morala sam upisati maloga u privatni vrtić jer nam je državni u adaptaciji još tko zna koliko, a nitko nam to nije bio rekao. Nakon diplome polažem TOEFL za engleski i muž i ja polažemo njemački pa selimo u jugozapadnu Njemačku... on će imati trostruko više, a ja ću na doktorat nadam se, i usput čistiti po kućama te roditi još jedno dijete...

Dobar plan?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:35   #197
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Ili je država pogriješila u startu s neraalnim upisnim kvotama pa tražiš oglase za čistačicu
...
mislila sam da faks sam određuje upisne kvote a ne država?

inače da, nemam ništa protiv 3479 mjesta na indologiji, zašto braniti studiranje indologije onima kojima je to ljubav? to što s tom ljubavi teško da će naći posao, jbg, imaju bar 18 kad upisuju faks, dovoljno su odrasli da se informiraju o potražnji za tim zvanjem na tržištu rada

mislim, ja nisam baš na indologiji nego na pravu, ali ne nađem li posao u struci kad diplomiram, idem raditi makar i kao čistačica dok ne nađem posao u struci i potrudit ću se da budem dovoljno dobra čistačica da me se isplati zaposliti i zadržati, i da odem s tog posla kad to odlučim sama jer sam dobila posao u struci

edit. i da, tvoj plan mi se čini dobar
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 20:09   #198
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
mislila sam da faks sam određuje upisne kvote a ne država?

inače da, nemam ništa protiv 3479 mjesta na indologiji, zašto braniti studiranje indologije onima kojima je to ljubav? to što s tom ljubavi teško da će naći posao, jbg, imaju bar 18 kad upisuju faks, dovoljno su odrasli da se informiraju o potražnji za tim zvanjem na tržištu rada

mislim, ja nisam baš na indologiji nego na pravu, ali ne nađem li posao u struci kad diplomiram, idem raditi makar i kao čistačica dok ne nađem posao u struci i potrudit ću se da budem dovoljno dobra čistačica da me se isplati zaposliti i zadržati, i da odem s tog posla kad to odlučim sama jer sam dobila posao u struci

edit. i da, tvoj plan mi se čini dobar
Draga, upisne kvote trebale bi se regulirati po zakonima potražnje tržišta, dakle ne može biti 6000 indologa ako za njih nema radnih mjesta i to je to. Nas kroatista ima 300 po godini i sad ti to zaposli... Država nam nema industriju u koju bi se ljudi mogli usmjeriti pa pumpaju intelektualce, prividno kao i uvijek - cijela Juga raspala se zbog nerealnih očekivanja i fikcionalnih radnih mjesta.

Nije cilj da diplomiraš pa ideš čistiti (ne, nisam snob, i naravno da bih radila sve što treba da preživim), nego je silj da radiš ono za što si obrazovana i za što si toliko dugo odvajala i novac, a u krajnoj liniji i država ga je odvajala pa bi trebala paziti na svoje ulaganje, zar ne?

To što netko nešto voli nije mjerilo za upisne kvote. Volim i ja kazalište pa sam realna i nisam upisivala glumu kad nisam za to, a na FF-u, a i ostalim fakultetima, ima toliko onih koji su eto tako nešto upisali da sad nemamo gdje raditi.

Plan postaje sve razvidniji...

Inače, ova mama je na rubu sloma živaca nakon roditeljskog u privatnom vrtiću - nabuksali su toliko vanvrtićkih aktivnosti da slobodno mogu računati još 500 kn po mjesecu... i naravno, dijete pati ako nije u programu. E pa da vidim kako će moje dijete neupisano u bilo koji od programa patiti za 1300 kn mjesečno - doći ću im iz knjižnice nakon učenja Novije književnosti i zapaliti vrtić!!!!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 20:52   #199
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Draga, upisne kvote trebale bi se regulirati po zakonima potražnje tržišta, dakle ne može biti 6000 indologa ako za njih nema radnih mjesta i to je to. Nas kroatista ima 300 po godini i sad ti to zaposli...
Nije cilj da diplomiraš pa ideš čistiti (ne, nisam snob, i naravno da bih radila sve što treba da preživim), nego je silj da radiš ono za što si obrazovana i za što si toliko dugo odvajala i novac, a u krajnoj liniji i država ga je odvajala pa bi trebala paziti na svoje ulaganje, zar ne?

to ja uporno govorim-u potpunosti se slazem s tobom.
ja sam upisala ono sto volim i znala sam da je to deficitarno zanimanje.i sada gledam svoje kolegice koje su pre diplomom(ja sam pauzirala zbog djeteta i jedne obiteljske tragedije koja me snasla) i koje ne mogu dobiti posao. a zasto??? zato jer matematiku predaju uciteljice,inzinjeri prometa itd i sta da ti tu napravis?mozes sve to objesiti macku o rep!
zato cu se ja odseliti na otok i imati fu... posao s jadnom placom-ali to je vec neka druga prica.
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 20:52   #200
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Pozdrav,zamrli ste nesto...svi polazu ispite
Evo ja panicarim sutra mi je seminar,a u srijedu obrana!! i takvu tremu imam da ne znam kako cu prezivit
sritno draga!kod koga ti je diplomski?
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.