Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2008., 13:45   #1
Seks- "kapljice ljubavi"

E ovako.... Dosta čitam po forumu to sve za trudnoću. ne brinite, neću pitat jel sam trudna....
i dosta ljudi misli da ako se prekine snošaj, cura ne može ostat trudna.
ja sam pak čitala negdje da se može ostati trudan od onih "kapljica ljubavi" koje dečko ispušta dok je napaljen. baš me zanima kaj vi mislite o tom i jeste kaj tak pročitali..... niš osobno, ja koristim zaštitu
zaljubljena-cura is offline  
Old 24.05.2008., 13:46   #2
i još jedna koja nezna osnove biologije
 
Old 24.05.2008., 13:47   #3
Kapljice ljubavi?
zeljko_ri is offline  
Old 24.05.2008., 13:49   #4
znam ja jako dobro i više nego osnove biologije srce. većina ljudi misli da se tak nemre ostat trudan, a našla sam tekst na t- portalu kojeg je napisala ginekologica i veli da se može. jer je u tim kapljicama sperma pomiješana s mokraćom.
zaljubljena-cura is offline  
Old 24.05.2008., 13:51   #5
da, tak se to kao zove. nekad dečko nije suh tijekom seksa. zapravo rijetko je. isto kak je cura vlažna tak je i dečko. al je u tom sperma.
zaljubljena-cura is offline  
Old 24.05.2008., 13:51   #6
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
znam ja jako dobro i više nego osnove biologije srce. većina ljudi misli da se tak nemre ostat trudan, a našla sam tekst na t- portalu kojeg je napisala ginekologica i veli da se može. jer je u tim kapljicama sperma pomiješana s mokraćom.
evo još malo s-ova

daj mi taj tekst molim te
 
Old 24.05.2008., 13:54   #7
SVRŠAVANJE IZVAN VAGINE

Da. Mnogi to opisuju kao 'ne možeš zatrudnjeti ako ga dečko izvadi na vrijeme'. Na vrijeme? Mnogi mlađi dečki se teško kontroliraju, a i teško je odrediti 'pravo vrijeme' – kao što smo gore spomenuli, prije ejakulacije dolazi do izbacivanja malih količina 'kapljica ljubavi' u kojima se nalazi malo urina i mnoštvo spermija, a samo je jedan od njih dovoljan za oplodnju. Dečki ni ne znaju kad im izlaze te kapljice, a usto ovakav seks, osim što je nepouzdan, ne daje baš nikakvu zaštitu od spolno prenosivih bolesti!

to je kopirano s t-portala
zaljubljena-cura is offline  
Old 24.05.2008., 13:55   #8
BOGTE,KAKVE KEPLJICE LJUBAVI???!!!!!
zlatna mačkicaaa is offline  
Old 24.05.2008., 13:55   #9
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
znam ja jako dobro i više nego osnove biologije srce. većina ljudi misli da se tak nemre ostat trudan, a našla sam tekst na t- portalu kojeg je napisala ginekologica i veli da se može. jer je u tim kapljicama sperma pomiješana s mokraćom.
naravno da se može..ne znam koja to većina ljudi misli..valjda oni od 13 do 16 godina.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 24.05.2008., 13:56   #10
htjela sam reć kapljice,a ne kepljice
zlatna mačkicaaa is offline  
Old 24.05.2008., 13:57   #11
pa da. može se ostat trudan. al vidiš kolko ljudi nema pojma za to.... bilo je puno tema o trudnoći i curama su svi pisali kao " ak ga je izvadio na vrijeme, nisi trudna" a to nije istina.
zaljubljena-cura is offline  
Old 24.05.2008., 14:04   #12
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
pa da. može se ostat trudan. al vidiš kolko ljudi nema pojma za to.... bilo je puno tema o trudnoći i curama su svi pisali kao " ak ga je izvadio na vrijeme, nisi trudna" a to nije istina.
aha..puna je Vinogradska cura koje su to mislile..
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 24.05.2008., 14:08   #13
zna li netko tipa koji se kune da nije svršio u curu a cura ostala trudna?
...pod pretpostavkom da ga dotična ne vara?
decimation is offline  
Old 24.05.2008., 14:28   #14
Quote:
decimation kaže: Pogledaj post
zna li netko tipa koji se kune da nije svršio u curu a cura ostala trudna?
...pod pretpostavkom da ga dotična ne vara?
ja znam par slučajeva žena koje su ostale trudne,a da tip nije svršio u nju(a nisu ga varale)..pa,whats your point?
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 24.05.2008., 14:33   #15
WTF ???....o čem vi pričate ljudi
Pali_andjeo is offline  
Old 24.05.2008., 14:39   #16
ŠTO JE SVE RIZIČNO

Strah od neželjene trudnoće?
Kako biti siguran od neželjene trudnoće? Na što treba paziti u seksu? Kakvo je ponašanje rizično, a kakvo nije? Umjesto da strepiš čim ti mjesečnica kasni jedan dan i pitaš se 'što ako sam...', saznaj na koje se sve načine može zatrudnjeti i ponašaj se u skladu s time. Sigurnost i miran san su tu!


Što ćemo ako sam sad zatrudnjela?!


U Hrvatskoj čak oko 80 posto žena ili djevojaka bar jednom u život napravi abortus (pobačaj). Abortus ostavlja i psihičke i fizičke posljedice, a put do njega je za jednu tinejdžericu kompliciran proces u pravnom smislu. Ne moramo ni naglašavati da je odgovorno seksualno ponašanje i zaštita od trudnoće i spolno prenosivih bolesti u svakom trenutku nešto bez čega nitko ne bi trebao niti zamišljati spolne odnose.

Evo svih situacija koje se mogu dogoditi, a za koje mnogi nisu sigurni – može li se tako zatrudnjeti ili ne?

SEKS PREKO ODJEĆE ILI 'SUHI' SEKS

Ne. Diranjem i pipkanjem isključivo i samo preko odjeće (dakle, da nema direktnih kontakata ruku sa spolnim organima ili međusobno spolnih organa) bez obzira završi li to ejakulacijom dečka, ne može završiti trudnoćom. To ujedno može biti ugodan način istraživanja seksualnosti i seksualnog izražavanja za početnike, bez straha od trudnoće ili spolno prenosivih bolesti.


U seksu isključivo preko odjeće nema opasnosti od trudnoće

PETING

Nesigurno. Naime, u petingu se zahuktavaju strasti i ako sve završi ejakulacijom, bez obzira što nije riječ o prodiranju penisa u vaginu, postoji mala šansa da ipak dođe do trudnoće. Dovoljno je da samo mala količina sperme dospije u vaginu, npr. preko muških ruku, kako bi postojala mogućnost oplodnje. Zato je kod petinga važno paziti na higijenu – da ejakulacija ne bude blizu ulaza u vaginu, da su ruke čiste i da se nakon petinga sve počisti.

GURANJE PRSTA U VAGINU

Nesigurno. Ako dečko gura curi prst u vaginu ili cura dečka dovede do vrhunca navlačenjem penisa i nakon toga sebi gura prst u vaginu, opet postoji mala, mala šansa da dođe do trudnoće. Spermiji ne mogu preživjeti dugo na suhom – npr. na rukama – oni su poput riba što se toga tiče, no ne želiš se valjda opterećivati činjenicom je li im već kucnuo sprovod ili ne? Obično u ovakvim stvarima ne prolazi dovoljno vremena da bi oni skončali.


Da, spermiji se u vaginu mogu prenijeti i preko prsta
Dakle, dovoljna je mala količina sperme, koja u vaginu može biti unesena i prstima, a to ne mora nužno biti sjemena tekućina, već i 'kapljice ljubavi' – mala količina predejakulacijske tekućine koja izlazi iz penisa nedugo prije ejakulacije. Samo jedna kapljica te tekućine na prstu je dovoljna da potakne mnogobrojne spermije koji se nalaze u njoj da krenu na put do ženskog jajašca, čim se nađu u pravoj okolini – ženskoj rodnici. Možda zvuči kao znanstvena fantastika ili napad aliena, no bolje je ne riskirati jesi li takav pehist da se to baš tebi dogodi. Lakše se ne prepustiti totalnim strastima i pripaziti, nego kasnije strepiti 'što ako…' ili eventualno završiti na odjelu za abortuse!

Pri ovakvim aktivnostima treba i dobro paziti na čistoću ruku radi mogućeg unošenja bakterija u vaginu ili na penis nečistim rukama!

SVRŠAVANJE IZVAN VAGINE

Da. Mnogi to opisuju kao 'ne možeš zatrudnjeti ako ga dečko izvadi na vrijeme'. Na vrijeme? Mnogi mlađi dečki se teško kontroliraju, a i teško je odrediti 'pravo vrijeme' – kao što smo gore spomenuli, prije ejakulacije dolazi do izbacivanja malih količina 'kapljica ljubavi' u kojima se nalazi malo urina i mnoštvo spermija, a samo je jedan od njih dovoljan za oplodnju. Dečki ni ne znaju kad im izlaze te kapljice, a usto ovakav seks, osim što je nepouzdan, ne daje baš nikakvu zaštitu od spolno prenosivih bolesti!

Uzmimo naprimjer AIDS, kojeg se mnogi boje, i to s pravom s obzirom da se ta smrtonosna bolest sve više širi i među mladima u Europi, pa tako i Hrvatskoj – osoba godinama nema nikakve simptome niti zna da ima AIDS, a prenosi je drugima! Zato se i tako lako prenosi, jer mnogi ne znaju da su zaraženi. U Švicarskoj npr. je gotovo već sasvim normalno da se dugogodišnji parovi prije odluke o korištenju kontracepcijskih pilula (koje štite od trudnoće ako se redovito piju, ali ne štite od spolnih bolesti) testiraju na AIDS i jedno drugome donesu nalaz.

Vađenje penisa prije ejakulacije je bolje od nikakve zaštite, no nije pouzdano i nimalo vas ne štiti od spolnih bolesti. Želite li toliko riskirati???

ORALNI SEKS


Oralnim seksom se ne može zatrudnjeti, no mogu se zaraditi spolne bolesti!
Nesigurno. Da bi došlo do trudnoće, spermiji moraju ući samo na jedna vrata – kroz vaginu u rodnicu. Otuda plivaju maraton do maternice, pa do jajovoda, i na kraju do jajnika i jajašca. Ako ženska osoba ima ovulaciju ili je upravo ovulirala (što znači: izbacila jajašce iz jajnika), spermij i jajašce se mogu susreti i spojiti i tako počinje trudnoća. Čak i ako ženska osoba proguta spermu, spermiji ne mogu doputovati do njezinog jajašca preko želuca.

No ejakulira li dečko blizu ulaza u vaginu, nije više tako sigurno da se trudnoća ne može dogoditi, kao što smo već gore naveli.

Spolno prenosive bolesti su druga priča - važno je naglasiti da se i oralnim seksom mogu prenijeti mnoge spolne bolesti.

SEKS U NEPLODNE DANE

Da. Teško je odrediti plodne i neplodne dane, posebno kod mladih cura kojima se mjesečnica još nije niti ustalila. Prisjeti se gornje pričice o susretu spermija i jajašca. Sad tome dodaj činjenicu da termin ovulacije nije siguran (neke ženske osobe imaju čak i dvije ovulacije, a to ni ne znaju!) te da spermij može u ženskom tijelu preživjeti i oko pet dana. Može li biti sigurnosti da ne može doći do trudnoće ako se seks dogodi npr. na dan mjesečnice, ili dan prije ili poslije nje? Kao što vidiš, ne!!!! Veliko NE.

ANALNI SEKS

Nesigurno i rizično iz više kutova, ako se radi bez kondoma, naravno! Analni seks ili seks u guzu nije garancija protiv trudnoće. Vađenjem i gurkanjem dečko može gurnuti penis u krivu rupu, vrata do (ona koja niste planirali), pa tako spermiji s penisa mogu dospjeti u vaginu – i ne samo oni, već i bakterije iz analnog otvora, ili sjemena tekućina jednostavno zbog blizine može dospjeti u vaginu (šansa je mala, no ipak postoji). Naravno, tu su i spolne bolesti – ako je jedno od partnera zaraženo nekom bolešću, lako može zaraziti partnera putem analnog seksa.

SEKS U KADI

Da. Ako se cura i dečko zajedno kupaju u kadi ili jacuzziju, a dečko ejakulira u vodi, spermiji će se raspršiti u vodi i ubit će ih vrućina, sapunica ili druge kemikalije. Nisu u stanju preplivati kroz vodu do vagine, pa se tako ne može zatrudnjeti. No imate li spolni odnos bez zaštite u vodi, trudnoća je svakako moguća! Ne postoji nikakav scenarij u kojem bi voda isprala spermije iz rodnice i tako spriječila njihov put prema cilju, na koji uvijek kreću!

PRVI SEKS

Da. Zatrudnjeti se može bez problema i prilikom prvog seksa.

SEKS PRIJE MJESEČNICE


Zašto sam pristala da idemo do kraja?!
Da. Čak i ako cura još nije dobila svoju prvu mjesečnicu, moguća je trudnoća (možda se njezino tijelo baš priprema za prvo izbacivanje jajašca). Kako još nikad nije imala mjesečnicu, cura ne može biti sigurna da joj se baš tih dana ne događa ovulacija i da će izbaciti svoje prvo jajašce. Tada je oplodnja moguća. Naravno, ne moramo ni spominjati da to nije nikakva zaštita od spolno prenosivih bolesti.

No tijelo i mozak cure koja još nije dobila svoju prvu mjesečnicu nisu ni dovoljno razvijeni za spolne odnose. Hej, čemu žurba?!

NAJVAŽNIJE!

Sve situacije koje sa sobom nose samo i mali rizik od neželjene trudnoće uglavnom imaju i veliki rizik od spolno prenosivih bolesti. Zato, za miran san i sigurnost, jednostavno moraš imati stvari pod kontrolom, izbjegavati rizične situacije i UVIJEK prilikom seksa koristiti sredstva zaštite od neželjene trudnoće i spolno prenosivih bolesti – najpraktičnije kondom! Nažalost, seks i romantično prepuštanje vrtlozima strasti bez razmišljanja o posljedicama u tvojoj (a niti u jednoj) dobi jednostavno ne idu skupa.

Neka kondomi postanu tvoj zakon i nešto bez čega ne prakticiraš seks, ili bez čega nećeš prakticirati seks jednog dana!

Sumnjaš li na trudnoću ili bilo kakvu spolnu bolest, obavezno posjeti liječnika, a redovni odlasci ginekologu jednom godišnje neka ti budu normalni dio života. Eto, sve je zapravo vrlo jednostavno!

Pročitaj i:

Vodič za sigurniji seks
Znaj kako pravilno koristiti kondom
Alkohol i seks ne idu zajedno
Oralni seks nije siguran seks


TO JE SA T-PORTALA.


A sad vi svi neuki ljudi... govorit ću "običnim jezikom" da lakše shvatite:
KAD SE LIKU VLAŽI KURAC DOK JE SA TREBOM KOJU ŽELI JEBAT ONDA ON DOBIVA PREDEJAKULACIJU. DAKLE... KOD LIKOVA SPOLNE ŽLJEZDE SE SASTOJE OD TESTISA (JAJA) I PROSTATE (A JEBIGA - PROSTATA). JAJA PROIZVODE SPERMU I HORMONE, A PROSTATA SPERMALNU TEKUČINU KOJA JE PUNA HRANJIVIH TVARI (BJELANČEVINA I SL.) KAKO BI "MALI" SPERMIĆI BILI ŽIVI I MOGLI OPLODIT TREBU. PA DA NASTAVIM... KAD SE LIKU DIGNE I POČNE VLAŽIT KARA E ONDA SE ON VLAŽI JER SE "HORMONALNO" LUĆI NJEGOV KURAC TE DIO SPERMALNE TEKUČINA ZAJEDNO SA TOM IZLUČEVINOM IZLAI IZ NJEGOVE KARE - A TO LUČENJE SADRŽI NEZNATAN BROJ SPERMATOZOIDA KOJIMA JE, ZBOG NEDOSTATKA BJELANČEVINA - KOJA JE ZA NJIH "HRANA", ŽIVOTNI VIJEK MINIMALAN I POKRETLJIVOST MOŽE BITI SLABIJA. ALI KAO ŠTO SVI ZNAMO, VAALJDAAAA, SAMO JEDAN SPERMIĆ JE DOVOLJAN ZA TRUDNOĆU.
HVALA!
dirt is offline  
Old 24.05.2008., 14:54   #17
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
ja znam par slučajeva žena koje su ostale trudne,a da tip nije svršio u nju(a nisu ga varale)..pa,whats your point?
ništa,pitam samo...da napokon te kapljice ljubavi dobiju i praktičnu potvrdu.
ja ševim godinama bez kondoma kao i moji frendovi,zapravo rijetki su oni iz moje okoline koji ševe kondomom i nikad se nikom nije zalomilo...
onda je izgleda problem u nama
decimation is offline  
Old 24.05.2008., 15:24   #18
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
znam ja jako dobro i više nego osnove biologije srce. većina ljudi misli da se tak nemre ostat trudan, a našla sam tekst na t- portalu kojeg je napisala ginekologica i veli da se može. jer je u tim kapljicama sperma pomiješana s mokraćom.
I sta ti sada jos nije jasno? Ili hoces da se pravis pametna kako se obrazujes na T-portalu?
Ivancica is offline  
Old 24.05.2008., 15:29   #19
Quote:
Ivancica kaže: Pogledaj post
I sta ti sada jos nije jasno? Ili hoces da se pravis pametna kako se obrazujes na T-portalu?

meni je sve jasno draga Ivančice, ali tu ima hrpa ljudi koja misli da to nije istina. dakle, ova tema, može poslužiti i kao poduka, može se rapravljati. htjela sam samo vidjeti kolko ljudi misli da se ne može ostat tako trudan. a kao što možeš vidjeti, takvih je puno.... i onda jadnim curama govore da nisu trudne ak nije dečko svršio u njih....
zaljubljena-cura is offline  
Old 24.05.2008., 15:49   #20
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
meni je sve jasno draga Ivančice, ali tu ima hrpa ljudi koja misli da to nije istina. dakle, ova tema, može poslužiti i kao poduka, može se rapravljati. htjela sam samo vidjeti kolko ljudi misli da se ne može ostat tako trudan. a kao što možeš vidjeti, takvih je puno.... i onda jadnim curama govore da nisu trudne ak nije dečko svršio u njih....
Otkud ti mozes znati sta "hrpa ljudi" misli ili ne misli i sta zna ili ne zna. Kada se pojavi takvo pitanje, onda reaguj. Pa i ne mogu cure zatrudneti ako decko ne svrsi u njih...
Ivancica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger