Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2004., 10:23   #1
kuće bez fasade

u Zagrebu ima hrpa kuća bez fasada...neke dugi niz godina...u Remetincu postoji cijeli kvart...popularno zvan "mala Bosna" u kojem niti jedna kuća nema fasadu...u mom kvartu je ogroomna trokatnica bez fasade...8 godina već ( btw, BMW vozni park ispred kuće )

...zašto ?

Neplaćanje poreza zbog nedovršene kuće ?

ili nešto sedmo...zna neko zašto ( ti ) ljudi masovno ne završavaju svoje kuće...

ako je to zbog navedenog razloga, odnosno razloga kojeg sam ja čuo...zašto im se dozvoljava takva nebuloza...
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Old 17.06.2004., 11:03   #2
Ne bih znala zasto se dozvoljava - ali da iritira i da je ruzno - jest. Slazem se.

Mozda jednostavno pretjeraju u gabaritima, pa onda stavljanje fasade previse kosta? I onda - kad je kuca vec pod krovom - radije trose za unutarnje uredjenje nego za fasadu...

Ja mislim da je to. Ali bih opalila porez i na neuredjene fasade - pa da vidis....
Kalypso is offline  
Old 18.06.2004., 00:02   #3
a jeste li pokušali sami graditi kuću?
niste.
zato vam i nije jasno.
__________________
no comment
fakin is offline  
Old 18.06.2004., 13:44   #4
Quote:
fakin kaže:
a jeste li pokušali sami graditi kuću?
niste.
zato vam i nije jasno.
tak je
__________________
CARPE DIEM
NIPPON is offline  
Old 18.06.2004., 14:21   #5
Mislim da u Njemačkoj prvo moraš srediti vanjski dio kuće, znači i fasada, a unutarnji kad hoćeš jer to druge ionako ne zanima.
Brazil is offline  
Old 18.06.2004., 14:54   #6
Da nebi došlo do zabune slažem se da je to vizualno iznimno neatraktivno
ali ljudi budimo realni ekonomske prilike nam baš nisu idealne kad smo prije par godina kompletno renovirali kuću bila je dilema dali stavit fasadu ili centralno vjerujte nismo dugo razmišljali hebeš "kozmetiku" mislim da je svakom uređenje ili bolje reći dovršenje interijera prioritetnije ko nebi volio sve to odjedanput napravit ali........................
__________________
CARPE DIEM
NIPPON is offline  
Old 18.06.2004., 23:20   #7
ali ak ti tatek i mamek ili kakav dobri ujak ostavi stan ili kuću pa se ne zahebavaš sa stvaranjem onda te normalno iritiraju hiže bez fasade.
bez uvrede ali košta to puno.
__________________
no comment
fakin is offline  
Old 18.06.2004., 23:39   #8
Ehm... nije li ovdje riječ o ekipi s parkiranim BMW- om ispred kuće? Ako mogu toliko izdvojiti za auto, onda ne vjerujem da ne mogu izdvojiti ni 10000 kuna za fasadu na kući.
Usput, mala napomena, fasada nije samo ukras, cigla nakon dužeg izlaganja suncu i kiši propadne.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 19.06.2004., 00:38   #9
Svakako da bi trebao postojati neki primjereni rok u kojemu se kuća treba naći pod fasadom - ovakve situacije da postoje cijela naselja bez fasade nisam vidio nigdje u Europi.

Građevinska dozvola se izdaje za cjeloviti objekt. U nekom broju godina objekt bi trebo biti onakav kakav je planiran. Ako netko ne može sakupiti pare - neka gradi manji objekat, jednostavno. Kuća bez fasade jednostavno ne ulazi u neke tehničke i estetske kriterije, a i kako je treba jače grijati - ekološki je nepoželjna.

Naravno, treba postojati i socijalni element - dio ljudi jednostanvo nema. Ali samo dio. Onaj tko ima pristojne prihode - morao bi biti zakonom obvezan da kuću sagradi do kraja u nekom primjerenom roku ili da ne gradi.
Vojky is offline  
Old 19.06.2004., 12:45   #10
Re: kuće bez fasade

Quote:
Žuribus Šumasti kaže:
u Zagrebu ima hrpa kuća bez fasada...neke dugi niz godina...u Remetincu postoji cijeli kvart...popularno zvan "mala Bosna" u kojem niti jedna kuća nema fasadu...
Jel to ima vise "malih bosni" u zagrebu, ili si ti nesto pobrkao? Jer jedina mala bosna za koju ja znam nije u remetincu nego u Sesvetama, i da, malo koja kuca tamo ima fasadu.
__________________
oidi guida
flint is offline  
Old 19.06.2004., 13:43   #11
Quote:
flint kaže:
Jel to ima vise "malih bosni" u zagrebu, ili si ti nesto pobrkao? Jer jedina mala bosna za koju ja znam nije u remetincu nego u Sesvetama, i da, malo koja kuca tamo ima fasadu.
jok...i to tam se "popularno zove" mala bosna...htio sam navesti to u Sesvetama...baš sam se vozikao tamo neki dan i vidio to...ima i u Dubravi, odnosno Studencu...cijeli red kuća bez fasade...sve bosanci...
i tek toliko...ja apsolutno nemam ništa protiv istih

uglavnom, definitivno nije stvar u slaboj kupovnoj moći...stvar je u nečem trećem...baš me zanima...
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Old 19.06.2004., 14:33   #12
Quote:
Žuribus Šumasti kaže:
jok...i to tam se "popularno zove" mala bosna...htio sam navesti to u Sesvetama...baš sam se vozikao tamo neki dan i vidio to...ima i u Dubravi, odnosno Studencu...cijeli red kuća bez fasade...sve bosanci...
i tek toliko...ja apsolutno nemam ništa protiv istih

uglavnom, definitivno nije stvar u slaboj kupovnoj moći...stvar je u nečem trećem...baš me zanima...

daj prosvjetli me di si ti vidio tako nešto u studencu
osim ako ne misliš ono kod ericssona ali to defiitivno nisu bosanci
__________________
CARPE DIEM
NIPPON is offline  
Old 19.06.2004., 15:29   #13
Mama mi je arhitekt i kaže da kad staviš fasadu na kuću trebaš tražiti uporabnu dozvolu, što naravno košta. S obzirom da ljudi imaju građevinske dozvole i žive u kući bez uporabne dozvole, inspekcija im ne može ništa. A da ružno izgleda i da cigla s vremenom propada, to da!
LAMA is offline  
Old 19.06.2004., 20:55   #14
Quote:
NIPPON kaže:
daj prosvjetli me di si ti vidio tako nešto u studencu
osim ako ne misliš ono kod ericssona ali to defiitivno nisu bosanci
ma nisam od tam...tam iza kod te zgrade...mislim...i tak sam čuo...ma nebitno...ima ih hrpa po gradu, okolici i široj okolici...i uopće nije bitno tko to živi u njima...

thnx LAMA, to je to...zbog imuniteta...
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Old 21.06.2004., 11:25   #15
Radim u projektnom uredu pa dakle znam neke stvarčice. Uporabnu dozvolu tražiš kad je objekt gotov. Jel imaš fasadu ili ne nitko ne provjerava, tako da uporabna nikako nije razlog da kuće nemaju fasade. Poznavajući naš mentalitet i stanje u građevini, na uporabnu dozvolu se ne ide jer gotove građevine uglavnom odstupaju od projekta po kojem je ishođena građ. dozvola, jer masu ljudi u svojoj režiji radi ''male izmjene''. Građ. inspekcija izlazi na teren tek ako te netko prijavi (najčešće susjed ) Sami od sebe nikad neće doć, (osim ako nije neki ogromni objekt na jako vidljivom mjestu) pogotovo neće provjeravat jel se ima uporabna. Uostalom kuća nije nužno gotova kad ima fasadu. Može iznutra bit potpuno nedovršena
alfred stokes is offline  
Old 21.06.2004., 11:56   #16
drugim riječima, nije zbog imuniteta...

ako nije zbog toga...zbog čega dammit

...uistinu me zanima...prvenstveno zbog tog mog susjeda...obitelj stvarno ima novaca...imaju i stila...fini auti...skroz kulturni ljudi...a imaju oogromnu trokatnicu bez fasade..ružno, odvratno i peče za oči...gola cigla na takav luksuz...stvarno mi nije jasno...dugi niz godina već...i još hrpa kuća tak...ma, mislim...mora postojati neki valjani razlog...mora...
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Old 21.06.2004., 18:04   #17
Quote:
Žuribus Šumasti kaže:
mora postojati neki valjani razlog...mora...
Ljuska glupost je beskonačna...

Znaš li koliko kuća propada bez fasade zimi (temperaturna razlika na 20 cm cigle/betona 40-50 stupnjeva!), i koliko košta grijanje takvog nečeg?

Mislim, shvaćam ljude koji nemaju - ali oni koji imaju moraju biti jednostavno glupi da ne stave fasadu.
Vojky is offline  
Old 24.06.2004., 22:41   #18
Netko je gore napisao da fasada za kucu kosta 10 000 kuna (deset tisuca kuna). Ajd neka kaze gdje to? Vise te kosta fasada za garazu a ne za trokatnicu. Dajte ne bulaznite. Ono stvarno. Vise te kosta gorivo za prevest sav materijal za fasadu. Ma stvarno.
Hrc is offline  
Old 26.06.2004., 15:26   #19
Quote:
Hrc kaže:
Netko je gore napisao da fasada za kucu kosta 10 000 kuna (deset tisuca kuna). Ajd neka kaze gdje to? Vise te kosta fasada za garazu a ne za trokatnicu. Dajte ne bulaznite. Ono stvarno. Vise te kosta gorivo za prevest sav materijal za fasadu. Ma stvarno.
J... ga, stavljao sam fasadu na jednokatnicu prije kratkog vremena. Govorim iz vlastitog iskustva.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 26.06.2004., 22:29   #20
ako nije problem daj otprilike specificiraj materijal za 10000 kn.
jel to bez ruku?
koliko znam majstori traže samo za ruke 40 kn/m2
__________________
no comment
fakin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.