Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2016., 23:07   #1241
Quote:
Aria95 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

zanima me da li imate kakvih iskustva ili ste mozda prisustvovali obredu vjencanja u crkvi bez glazbe? Ne znam da li je to moguce i ima li uopce smisla nesto takvo? Nama je svecenik rekao da se mozemo javiti kantoru ako zelimo pa ne znam kako bi to izgledalo bez da itko pjeva, svira..

Hvala na savjetima 😊
Može i bez glazbe, zašto ne.
Jednako je svečano, jedino je s glazbom nekako veselije i ljepše. Osim onima koji ne žele glazbu. Njima je ljepše bez.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 17:59   #1242
Žene, gdje nalazite/tražite svirače za vjenčanje?
Tražim nekoga za klavijature i violončelo, ali ne znam gdje naći neki par koji je voljan uvježbati max 10tak stvari zajedno...
neću valjda morat kampirat po crkvama u cijelom Zagrebu i okolici?
Lutessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 00:24   #1243
Quote:
Lutessa kaže: Pogledaj post
Žene, gdje nalazite/tražite svirače za vjenčanje?
Tražim nekoga za klavijature i violončelo, ali ne znam gdje naći neki par koji je voljan uvježbati max 10tak stvari zajedno...
neću valjda morat kampirat po crkvama u cijelom Zagrebu i okolici?
Ovo je stvarno rijetka kombinacija
iskreno ne znam gdje ćeš uopće naći tako nešto, a kamoli još tražiti da navježbavaju 10ak stvari za to vjenčanje. Hm... sretno enivej!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 12:33   #1244
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ovo je stvarno rijetka kombinacija
iskreno ne znam gdje ćeš uopće naći tako nešto, a kamoli još tražiti da navježbavaju 10ak stvari za to vjenčanje. Hm... sretno enivej!
Kako sad stvari stoje, neću nigdje... ali ako mi neće nitko uvježbat par stvari za vjenčanje, onda mi ni ne trebaju, mislim da je to očita stavka u opisu posla prema tome mislim da ne tražim nešto nenormalno
Hvala, trebat će mi
Lutessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 18:17   #1245
Ako ih negdje uspiješ nać i ako im platiš i javiš se na vrijeme - jasno da hoće
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 19:49   #1246
Ali puno je deset pjesama. Pogotovo ako inače ne sviraju zajedno.
božepetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 19:54   #1247
Zato kaĹľem - ako se plati...
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 14:38   #1248
Lutessa a kakve su to stvari koje bi trebalo navjezbati? Neke koje jos nisu izvodjene ili neke klasicne poznate?
Zaintrigiralo me sto zbog velikog broja pjesama za crkveno vjencanje kojih bi trebalo navjezbavati, sto i zbog ovog sto su naveli ostali: ako je to nesto sto je izvan repertoara (sto iz postova nisam jos shvatio) kolko bi to trebalo onda kostati?
Jasno da svaka roba ima kupca i da kupac s dobrom lovom moze doci i do skupe robe.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 12:55   #1249
Ja sa cula da duo M2 (klavir i cello) svira na vjencanjima, imate ih na FB.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 16:00   #1250
@Deedy
Sigurno da treba nešto navježbati ako dotična dva glazbenika/svirača nisu zajedno prije surađivala...
Na listi želja imam i klasičnih i "modernih" svjetovnih pjesama, ali ne nužno da svih 10 treba učiti (da se razumijemo 10 sam bubnula jer ne znam točno koliko misno vjenčanje zahtijeva pjesama, a vjerojatno ovisi i o brzini/sporosti svećenika i gostiju s čestitavanjem)... mislim, uzmimo za primjer pachelbelov canon i ave mariu... to tko već ne zna odsvirati mislim da je zalutao na vjenčanje

@Piggy
hvala, baš ću pogledati
Lutessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 16:40   #1251
Ako imas 10 svjetovnih pjesama, mozda ces vise problema imat sa svecenikom nego sa trazenjem sviralackog dua.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 13:28   #1252
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Ako imas 10 svjetovnih pjesama, mozda ces vise problema imat sa svecenikom nego sa trazenjem sviralackog dua.
Pa mislim da sam dosta jasno napisala da nisu sve svjetovne, ali i da jesu, svećenik nema ništa protiv
Lutessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 14:15   #1253
Zato sam napisala mozda, ne bubam to bez veze. Kod nas se po crkvama svira sve i svasta sto nikako u crkvi ne bi trebalo biti. Ima svecenika koje nije briga, a ima i onih kojima je stalo do specificnosti prostora u kojem se odvija vjencanje.

A ti si napisala '10 klasicnih i modernih svjetovnih'.
Koje su klasicne?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 12:25   #1254
Lutessa, daj napiši željeni repertoar, zanima me što imaš u vidu.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 15:53   #1255
Ne smatram se dovoljno kompetentnom odrediti cijeli repertoar tako da za sad imam 5-6 pjesama na listi, a ostatak bi bio u dogovoru sa sviračima...
Npr, kao što sam već navela, Pachelbelov canon u Du, Ave Maria (latinska Schubertova), Veni veni Emanuel, a svjetovne bi tu išle većinom u drugom dijelu obreda i mise, za vrijeme čestitanja ili tako nešto... And I love her, Just the way you are, itd. (ništa se ne bi pjevalo od toga, samo instrumental klavijature i celo)... još samo da ih nađem
Lutessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 19:55   #1256
Veni Veni Emanuel je jedna od O antifona, pjevana iskljucivo u zadnjem dijelu dosasca.
Ave Maria nije u biti pjesma za vjencanje osim ako mladenka osobno ne predaje buket Mariji nakon vjencanja, ali recimo da prolazi. Pachelbel eventualno kraj.

Sve drugo svjetovno ne bi smjelo biti uopce unutar obreda, moze bit za sam kraj.

Imas cijelu misu ili samo obred?

Zapravo, zanima me koja je ta crkva gdje svecenik dopušta ovakav repertoar, da znam poslat mladence koji zele Straitse ili Maidenovce za kraj
Ne ocekujem odgovor, jasno mi je da je to preprivatno, ali zapravo bi to bila super informacija

E, a jesi probala na glazbenom oglasniku?
Imaju gore lijevo oglase, pa mozes pitati, a imaju i forum.
Ili, recimo, u glazbenoj skoli nekoj? (puno ih ima oglasnu plocu pa se nade i takvih oglasa)
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 22:10   #1257
Lutessa ajde ove nazovimo crkvenog karaktera su okej... to manjevise svi sviraju. A sad ove svjetovne eee.... no uvijek postoji i prijedlog sviraca i njihovog repertoara.

Hepice ajde sad sto ne bi trebalo i smjelo. Vec smo o tome raspravili i zakljucili na ovom topicu. Ako svecenik dopusta tesko da ce mladenci izigravati vece svece od svecenika. K tome ovdje se radi tek o instrumentalima bez pjevanih rijeci.
Vece ce joj problem biti naci glazbenike uopce.

Lutessa koji si grad (sori ako si rekla)?
Edit: vidim da spominjes gore Zg.
Poslat cu ti br jednog kolege gudaca kad dobijem broj. Pa nazovi i pitaj. On svira i stvari izvan klasicnog repertoara (ali svejedno preporucam da ne forsas samo sa svojim zeljama ne znaju li to i ne mogu li to nauciti, nadjite se malo na pola puta... bilo s kim pricala o tome).
I na kraju... broj od 10 pjesama mi je nekako preglomazan. Smanji na max 6 stvari i neka to bude vjencanje uz glazbu, a ne gudacki koncert uz 5 min govorenog obreda vjencanja. Evo od srca govorim, ne zamjeri na iskrenosti.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 22:54   #1258
Rekla je da se ne smatra kompetentnom odrediti cijeli repertoar, zato sam se nadovezala komentarom.

I koliko god to puta raspravili, ne mogu to prestat spominjat jer se ovdje vrte drugi ljudi po svojim potrebama i dobro je neke stvari ponoviti i naglasiti. Tko ce to prihvatit uopce nije moja stvar niti se u to zelim petljat. Ali mozda cita i netko sa strane i nek procita sto je red, a onda i prema tome sto se van tog reda moze dobiti, gdje i kako, i pod kojim uvjetima. Instrumental bez rijeci ne mijenja stvar (samo moze kod nekih svecenika proc jer ne znaju sto se svira)

I zaista me zanima odgovor - bilo bi dobro znat gdje mogu uputit one mlade koji zele nesto van onoga sto se smije kod mene. Nisam mislila nista lose


Slazem se sa smanjivanjem repertoara, pogotovo ako je samo obred.
Ulaz, nakon obreda i kraj se svira, pa da su za kraj i 2, 3 ili 4 stvari to je sasvim dovoljno. A i veca je sansa da ce se htjet i moc uvjezbat u nekom roku.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 23:32   #1259
Znam. Ti si strogo gledajuci u pravu, no najveci akcent na tome bi se svakako trebao naci na pdf- u Religija.
Ovdje ok... spomenuti je u redu. Ali ne inzistirati. Ne budimo veci moralisti od pape. Cheers!
(Pricekajmo Lutessu s odgovorom- dva)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 10:59   #1260
Nisam znala da će moje glazbene želje potaknuti takvu raspravu
Područje je Zagrebačka županija, ali ne osjećam se ugodno reći koja je župa jer nisam sigurna da bi svećenik to baš svima "dopustio" i da bi mu bilo jako drago da se k njemu dolazi iz tog razloga... nisam sigurna, ali ne želim nikome praviti probleme...

što se tiče količine... imam cijelu misu, ergo više pjesama... ne znam kako bi izgledala cijela misa s 5 pjesama, pogotovo zato što dvije odu već na samom početku prije nego misa uopće počne, a treba biti nešto i za pričest i za čestitanje i za potpisivanje papira pa i hvalospjev... mislim, ne želim se nikome zamjeriti svojim načinom razmišljanja o tome, ali ja jednostavno tako to vidim...

p.s. hvala @Deedy na savjetu... jaaako dobar savjet i imat ću ga na umu pri slaganju repertoara sa sviračima
Lutessa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.