Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2016., 09:24   #1341
Vec duze vrijeme imam par tvrdih bezbojnih pristica pri korijenu nosa, slicni su onim bijelima na koje se ljudi zale da imaju oko ociju. Ne daju se istisnuti a ruzni su, kao neke kvrge.
Zasto nastaju i kako ih s rijesiti, ali da ne ostanu oziljci
__________________
Loud & proud!

Valkyrie power!
Nemesea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 17:47   #1342
potkožni prišt - bolan, crveni se, na licu

što pomaže?
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 06:59   #1343
Kako se rijesit pristeva. Iman ih po licu, leđima i ramenam imali kakva krema za to ili bilo sta sta ce pomoc da se maknu.
INeedHelp6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 18:15   #1344
Quote:
INeedHelp6 kaže: Pogledaj post
Kako se rijesit pristeva. Iman ih po licu, leđima i ramenam imali kakva krema za to ili bilo sta sta ce pomoc da se maknu.
I meni bi trebao odg

Samo kod mene je 'problem' sto mi je lice u potpunosti cisto, al imam pristice po ledjima i ramenima, mislila sam da si uzmem nekakav gel za tusiranje iz ljekarne ili nesto takvo, pa ako netko ima kakvu preporuku bila bi zahvalna
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 09:59   #1345
ja sam kupila silverex sapun, nadam se da ce pomoci za ledja
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 13:38   #1346
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
I meni bi trebao odg

Samo kod mene je 'problem' sto mi je lice u potpunosti cisto, al imam pristice po ledjima i ramenima, mislila sam da si uzmem nekakav gel za tusiranje iz ljekarne ili nesto takvo, pa ako netko ima kakvu preporuku bila bi zahvalna
Pa odi da ti očiste leđa u salonu, kako imaš z lice tako i leđa čiste i onda bude odlično....Pošto leđa nisu toliko osjetljiva kao lice čak ti mogu pomoći preparati sa malo kiseline iako danas saloni sve rade pa kak imaš kemijski piling za lice odmah ti rade i leđa.... Btw imaš odličan čistač special cleansing gel koji se može koristit i za lice i za tijelo onak sapuna se pa je super za one koji vole sapun a kad se pjeni i maš dojam da si čišća Mislim da je Dermalogica
__________________
...what makes you different, makes you beautiful...
nensika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 18:04   #1347
Quote:
BlackC kaže: Pogledaj post
ja sam kupila silverex sapun, nadam se da ce pomoci za ledja
Molim te postaj update! Baš sam jučer pitala u ljekarni za Silverex liniju za kožu, imala sam gadnu veliku opekotinu na zapešću i doktorica je stavljala neko srebro na to. Sad nemam nikakve ožiljke pa se kontam da bi mi nešto na temu srebra pomoglo očistiti lice (ja imam blage akne na području obraza).
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 09:38   #1348
ha gle, trebas probati, evo ja perem ledja sa sapunom vec 2 tjedna i meni je super
lice svaki drugi, treci dan
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 15:25   #1349
Quote:
BlackC kaže: Pogledaj post
ja sam kupila silverex sapun, nadam se da ce pomoci za ledja
Bas sam citala malo na silverex temi tu na forumu i nema bas pozitivnih komentara na taj sapun , mislim nije puno nekih 50ak kuna, ali glupo mi ga uzimat ako ce mi jos pogorsat stanje, ne znam sad
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 23:57   #1350
Meni su ga dvije frendice koristile, kažu da je njima učinkovit za prištiće i mitesere ali dosta isušuje kožu, pa sad kako ko voli...mene ne privlači baš...
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 17:06   #1351
Cure, sapuni i proizvodi će isušit prištić ali neće očistiti začepljenje pogotovo ako imaš komedone...za komedone, milije i prištiće koji su ubetonirani najbolji lijek je čišćenje klasičnim istiskivanjem...sve to stoji za sapune i silverex jer srebro dezinficira i ubija bakterije zato se i upaljeni prištić povuče ali slučajevi gdje postoje tvrdokorna začepljenja se rješavaju najbolje metodom istiskivanja ili tretmanom na bazi kiselina da se oljušti prvi sloj epidermisa...
__________________
...what makes you different, makes you beautiful...
nensika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 22:33   #1352
Prištići po leđima?!

Bok svima,

htjela sam pitati jel ima netko od vas ideju s čime bi mogla maknuti prištiće na leđima, koji mi ne prolaze već par tjedana. Nisam sigurna ali mislim da su posljedica znojenja od vrućina zadnjih dana + reakcija na depilaciju šećernom pastom - kozmetičarka mi je povukla onak u dva, tri poteza one vidljive sitne dlačice jer sam išla na more pa su mi smetale. Pojavili su se jedno 4,5 dana nakon te depilacije, i otada ne prolaze, a sad kako su vrućine i sparine vani kao da se još pogoršalo to sve. Radila sam svakih par dana piling i nakon toga namazala taj dio sa laganim mlijekom za tijelo, ali ne prolazi. U jednom dijelu dana se kao malo smanje, ali onda opet kasnije koža poludi. Sad ću ja više poludit ako to ne riješim

Pliz ako netko ima iskustva s tim i riješio je to..
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 12:17   #1353
Samo dodatno iritiras kozu pilinzima,a znojenje ti svakako ne pomaze u rjesavanju problema..pogledaj si temu o aknama,tamo ces naci odgovore. Vjerojatno moras pricwkat da dlacice izrastu, mozda se i korjen dlake upalio na nekim mjestima.
Ako nemas inace problema s aknama, mislim da ce samo od sebe proc,samo nekoj dirat nista. Mozes si kupit neku kremu u ljekarni, ali ja cak ni to ne bi, nego bi jos pricekala da se samo povuce ako nikad nisam imala problema s kozom :-)
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 14:54   #1354
Imam prišt na bradi koji izgleda tako da je okolo crven, a u sredini ima malu svijetlu izbočenu piknjicu. Jel to tako izgleda kad prištić sazrije?

To tako sa tom bijelom/svijetlom piknjicom mi izgleda već par dana, a ja ništa ne poduzimam jer sam tudum po tom pitanju. Nisam nikada imala problematičnu kožu, a kad bi se neki prišt pojavio samo bi čekala da sa vremenom prođe. Sad bih ipak htjela ubrzati cijeli proces.

Da li sad na njega valja nanositi čajevac da se isuši ili bi ga trebalo probušiti streilnom iglicom?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 00:20   #1355
Pozz svima

Već nekoliko dana čitam postove i primjetila sam da se uglavnom preporučuju proizvodi iz ljekarni i sl.
Ja već 14 god., od 13te, 14te, živim s raznolikim spektrom akni, prištića i raznih čuda koja se javljaju i još uvijek nije prošlo.
Razdoblja čistog lica bili su za vrijeme pijenja kontrac. pilula, negdje u srednjoj, jer je razlog neurednog lica hormonske prirode. Naravno, nakon prestanka, opet je sve buknulo. Koristila sam neke kreme i sredstvo za čišćenje od Bioderme. Koliko se sjećam, nije bilo nekih rezultata zbog stalnog prčkanja po licu.

S vremenom se malo smirilo, ali uz periodične upale - najviše zbog nepotrebnog stiskanja. Nisam za kupovne kreme, osim ako mi baš nešto nije potrebno. Radije sama smiješam hidratantnu kremu koja mi je super za kožu lica.

Trenutno koristim neki sapun iz Mullera, s ok sastojcima, uglavnom prirodnim; bademovo ulje s vitaminom E od Holyplanta (stavim ga jako malo, da mogu lakše umasirati kremu) i kremu od alverdea s avokadom (ima i cinka, pa zato).
I tek prije 15ak dana sam čvrsto odlučila da ne prčkam po licu, osim ako nije sigurno da mogu. Jer ako stišćem dok je još i malo upaljeno, sve se razlije ispod kože i proširi i nastane začarani krug.

Jedino što mi je pomoglo su prirodni preparati.
Kure čišćenja organizma zelenom glinom - pije se po 3 tjedna 2x godišnje. Baš se vidi poboljšanje, čisto lice...

Zatim maska od neema (nima). Već nakon prvog korištenja lice je vidno čišće. Prije sam znala držati 1 - 2 sata, ali sada mi je lice malo osjetljivije pa držim oko 45 min. I to je sasvim dovoljno. 2 - 3 puta tjedno. I to je dovoljan piling za lice

A protiv tamnih flekica koje ostanu nakon 'semafora', koristim masku od kurkume, meda i jogurta. Već nakon 2 tjedna se vidi poboljšanje. Djeluje protuupalno. Nekoliko puta na tjedan, ali se ne smije pretjerati da se koža lica ne osipa.

I dobro mi je još 1 - 3 puta tjedno koristiti tinkturu od gaveza i nakon toga namažem kremom, pogotovo ako kasno dođem doma. Fino očisti lice i osvježi. A savršeno je pio ljeti, kada se tijelo više znoji. i super je protiv sitnih prištića na leđima,koji se ponekad jave ljeti.

I umivanje kamilicom ujutro i navečer, nakon pranja sapunom, da se održi vlažnosr kože i u mokru kožu umasiram kremu/ulje. Prije toga mi je koža bila jako suha.

Mlijeko i mliječne proizvode ne smijem, ili jako rijetko, jer mi se zbog toga osipa lice, crvene flekice... Ali zato za čoksu nema ograničenja
__________________
Svaka vodoravna površina ubrzo postaje prenatrpana.
paulownia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 14:33   #1356
Da spodelim svoje iskustvo.

Imam problematicnu kozu sklonu aknama, masna i dehidrirana.
Pio sam Minocin 100mg 3 mjeseca, stanje je sada bolje, nema novih akni, samo flekice. Minocin je antibiotik za kozu, prepisuje ga dermstolog. Borio sam se jednu godinu s tim "podstanarima".

Sta je bitno u lecenju problematicne koze?

Sredstva za pranje lica:
Ivatherm IVAPUR penusavi gel za pranje lica.
Termalna voda Ivatherm posle pranja, prije nanosenje kreme sa zastitnim faktorom. PS. Ivatherm ima sredstva i kreme za sve tipove koze.

Kreme:
Svaka krema mora da bude hidratantna. Za masnu kozu oil free, ja koristim Eucerin dermopyrifer hidratantna dopunska sa SPF30. Isto Ivatherm, Vichy i Avene imaju super kreme. Manite se onih iz drogerija.

Puder, da ili ne?

U svakom slucaju da. Puder je benefit ako ga pravilno odaberete.
Za masnu kozu - oil free formula, primjer Vichy dermablend 3D, Manhattan clearface perfect matt ili Avene. Korektor od Eucerina dermopurifer. Moj izbor
Za suhu kozu, puder s uljem ili BB krema koja hrani i ne isusuje.
Svaki savremeni dermatolog preporucuje puder jer osim sto deluje psihicki i prekrije nedostatke, vraca pouzfanje, on i leci, primjer ako imate akne dobar izbor je puder sa salicinmom kiselinom (Vichy 3D). Nemojte koristiti neodgovarajuce pudere! Puder skidate s Micelarnom vodom Bioderma ili Ivatherm.

Nadam se da sam nekom pomogao. Cuvajte svoju kozu na pravilan nacin i birajte medicinsku kozmetiku (Vichy, Ivatherm, Bioderma, Avene, Eucerin). Zasto medicinska? Zato sto je ispitano, hipoalergeno, nekomedogeno.
Za mene nezdrava koza je proslost.


Ps. Tretmani kod kozmeticara su pozeljni, mehanicko ciscenje, zelena alga, spirulina, laser, mikrodermoabrazija (za flekice). Svakako, sve to uz konsultaciju dermatologa.
Ludjaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2022., 12:14   #1357
Ne znam više što uzimati. U drugoj polovici sam dvadesetih. Imam problema s prištćima na licu, miteseri, potkožni pristevi... Svako malo nešto bukne na licu. Nekad sam koristila gel za umivanje od La rosche posay i kremu. Imala sam dojam da mi čak i previše isušuje kožu. Nisam bila očarana tim proizvodima s obzirom na njihovu cijenu pa sam ih prestala koristiti.

Trenutno koristim Neutrogenin gel za umivanje, INA hidrolat od lavande (sr*anje teško, ali eto kupila pa treba potrošiti mada sve mi se čini da ću to baciti) i iz Mullera AOK dnevnu i noćnu kremu.

Htjela bih nešto novo i malo bolje kvalitete, ali opet da ne bacim novce u vjetar. Ima netko nešto za preporučiti?
Moon light is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2022., 12:58   #1358
treba ti vise aktivnica, mozda najbolje ljekarnicki brendovi.
npr:
Ujutro:
1. Avene A-Oxitive serum / dnevna krema ili LRP dermallergo serum
2. SPF. fluid; Eucerin Oil Control SPF 50 ili Nivea UV Face sensitive spf 50....

Navecer:
1. Umivanje: Ulje ili micelarna za ciscenje spf-a i sminke i gel
2. Euceerin dermopure fluid ili The ordinary saicilna ili aveene cleeanance serum ili nocna ili lrp effeclar serum..
CERN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2022., 14:01   #1359
Quote:
CERN kaže: Pogledaj post
treba ti vise aktivnica, mozda najbolje ljekarnicki brendovi.
npr:
Ujutro:
1. Avene A-Oxitive serum / dnevna krema ili LRP dermallergo serum
2. SPF. fluid; Eucerin Oil Control SPF 50 ili Nivea UV Face sensitive spf 50....

Navecer:
1. Umivanje: Ulje ili micelarna za ciscenje spf-a i sminke i gel
2. Euceerin dermopure fluid ili The ordinary saicilna ili aveene cleeanance serum ili nocna ili lrp effeclar serum..
Mislila sam za umivanje probati Avene Cleanace gel.

Kreme ne znam što bi, a tu si svasta navela. Ne znam baš koliko mi je potrebno nešto protiv bora jer ih nemam (malo jedino kao da se počinje stvarati ispod jednog oka). Ali ne znam koliko bi zbog toga već kretala na takve kreme.

A za noć ovaj avene serum sam čitala recenzije i navode da je preagresivan. Problem je što mi se pristići grozno stvaraju, ali sve ono što je za akne je meni prejako, a opet treba nešto lagano što neće mastiti.
Moon light is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2022., 18:54   #1360
Quote:
Moon light kaže: Pogledaj post
Mislila sam za umivanje probati Avene Cleanace gel.
Odlican, moji sinovi su ga koristili u pubertetu, super im je bio. I cesto se nadje u pakiranju 2 za 1.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.