Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2015., 20:52   #81
meni je fortuna u 7.kući u ovnu...ne mogu to razjasniti jer baš u braku nisam imala sreće,razvela sam se


kako objasniti fortunu u mom primjeru?
TenaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 23:48   #82
nedavno sam pročitala kako u točki fortune vidimo sintezu osobnosti (sunca, mjeseca i ascendenta), i da po kući u kojoj se nalazi, ukazuje na tip osobnosti koji će individua "pokazati" svijetu.

kod mene u natalu je u konjunkciji s kironom (2s) u raku u osmoj kući. (i vertex je na 2° od ove konjunkcije)
što bi to značilo? sreća u nesreći? prosperitet kroz bol? neću dalje jer bih svašta mogla zaključiti ovako na svoju ruku.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 23:54   #83
Ja imam Fortunu u drugoj kući u Vodenjaku.

Nadam se da je to dobro? Zvuči dobro, druga kuća i sve
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 00:08   #84
Ja imam u 11. kući u Djevici Može li mi netko reći više o tome?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 09:02   #85
Quote:
TenaX kaže: Pogledaj post
meni je fortuna u 7.kući u ovnu...ne mogu to razjasniti jer baš u braku nisam imala sreće,razvela sam se


kako objasniti fortunu u mom primjeru?
Ne znaci ona da se osoba nece razvesti niti bilo sta slicno ako je u 7.

POF u sebi ujedinjuje najbitnije tacke u nasem natalu, odnosno polozaje luminara MO, SO u odnosu na tacku ASC, i samim ti predstavlja u stvari i najvazniju tacku u nasem natalu.
Nekadasnji astrolozi su je cak posmatrali i kao alternativni ASC, pa u odnosu na POF posmatrali su ostale kuce.
Tako bi 10. od POF bila razmatrana za karijeru i posmatrala se uz 10. od ASC.

Dobro je kada je POF dobro aspektovana i ako nije ugrozena losim aspektima od losih planeta. Ali jednako kao POF posmatra se njen vladar, tj planeta domacin u kojem se POF nalazi, i ona ce blize opisati sta ce nam POF doneti u zivotu. Dobro je kada vladar tacke vidi, tj ima aspekt sa tackom, ili ako je ona aspektovana od strane benefika, jer to onda donosi prosperitet. Ako su aspekti i dobri i losi, takav je i uticaj na nju, dobre se stvari dese ali cesto zavrse lose, zavisi koji su snazniji i dominantniji.

Kod zena se ova tacka razmatra i za ljubavni zivot i utice na ljubav i brak zene, pa POF u 7. govori u prilog braku ali ako je na bilo koji nacin ugrozena onda ne moze da ga sacuva. Kao i svaki los aspekt, ili losa planeta, ili dobra planeta u losem dostojanstvu koja ne mora da negira da ce do necega doci, ali nema snagu da to sacuva do kraja...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 13:49   #86
Meni je u konjukciji sa plutonom, u škorpiji, 1. kuća.
Na 18 stupnjeva.

__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 13:58   #87
Ne gledaj PL vec MA.
POF je arapska tacka i gleda se bez transsaturna.
Koliko znam imas 90 sa planetama iz Lava u 10 i SA u 4?
Dobro je sto imas dva benefika u aspektu ka POF, narocito JU koji je bas snazan jer ima mnogo dostojanstva.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 14:11   #88
Ima li nešto gdje mogu vidjeti te aspekte s Fortunom?
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 14:23   #89
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Ne gledaj PL vec MA.
POF je arapska tacka i gleda se bez transsaturna.
Koliko znam imas 90 sa planetama iz Lava u 10 i SA u 4?
Dobro je sto imas dva benefika u aspektu ka POF, narocito JU koji je bas snazan jer ima mnogo dostojanstva.
Ascendant 90 sa planetama u lavu, ali POF ne radi ništa ni sa kim.

SA mi je na kraju 3. kuće
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 15:04   #90
Quote:
Bushi no nasake kaže: Pogledaj post
Ascendant 90 sa planetama u lavu, ali POF ne radi ništa ni sa kim.

SA mi je na kraju 3. kuće
Pa vide se preko znakova. To su znaci kvadrata
Raspored kuca je diskutabilan u zavisnosti od toga koji sistem kuca koristis.
U Alcabitus ili Regiomontanus bi mozda bio skroz drugaciji, osim uglova.

Quote:
Ima li nešto gdje mogu vidjeti te aspekte s Fortunom?
Astro.com racuna Pars of Fortune, imas opciju kada spustis nize malo klizac, kada pravis kartu, pa sa leve strane, gde biras one silne asteroide. Prva u nizu je POF, i to je u stvari Tacka Fortune, a njena formula za izracunavanje peske je razlicita za dnevno i za nocno rodjenje, ali ga Astro.com odmah izracuna kako treba.
Kada izaberes POF pojavce ti se u natalu kao i ostale planete.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 15:26   #91
Evo pročačkao sam, samo mi sad nešto nije jasno.

Na astro.com ga stavlja pod prvu kuću, a na astrotheme pod drugu. A stupanj je jednaki u oba, 1°39˝

Koliko sam onda shvatio, tu je negdje oko prve ili druge , u Vodenjaku, i ima Trine na Mars i Merkur i valjda konjuktira Uran i Neptun? Ne mogu skužit ovaj zadnji aspekt. Jesam točno pročitao?

http://tinypic.com/view.php?pic=fp4bk5&s=9#.VlHPt_mrShc
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 15:38   #92
Pa mozda nije isti sistem kuca u ova dva programa.

POF ti je u sekstilu sa SA i 120MA.
Dobro je sto je u aspektu sa svojim vladarem ali malo smeta sto je SA u izgonu a MA peregrin.

Bitno je da ti imas MO u Biku, to je dobar polozaj jer dobar MO ublazava mnoge druge teze aspekte
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 15:51   #93
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Pa mozda nije isti sistem kuca u ova dva programa.

POF ti je u sekstilu sa SA i 120MA.
Dobro je sto je u aspektu sa svojim vladarem ali malo smeta sto je SA u izgonu a MA peregrin.

Bitno je da ti imas MO u Biku, to je dobar polozaj jer dobar MO ublazava mnoge druge teze aspekte
Je, i ja sam zaljubljen u svoju Lunu ali evo čitam o tome što je to peregrin planet. Jel to do Blizanaca?

Al nemoj me tu sad tješiti s Mo, ipak bi htio znati i simboliku/značenje ostaloga
Ako je na kraju ipak u prvoj kući, što će lošega donijeti ti aspekti s Ma i Sa, što one konjukcije i trigoni (ako su uopće bitni)?
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:05   #94
Astrologija krece od odredjivanja snage svake pojedinacne planete, u kakvom je dostojanstvu.
Peregrinirane planete su po dostojanstvu slabe, jer su kao planete beskucnici, sklone su i dobrom i losem ali se lakse privole losem, jer su kao osobe bez cvrstog karaktera i stava. Lako ih je nagoniti na krivinu.
MA je peregriniran u vazdusnim znacima s tim sto je u Vagi jos i u padu, i vatrenim osim u Ovnu. MA je suva planeta i kao takav je dodeljen vodenom triplicitetu jer mu hladnoca i vlazost noci ublazava suvocu, zato je u Skorpiji najsnazniji, dok je u zemlji u participirajucem triplicitetu ( kao neko utesno dostojanstvo) u dnevnim rodjenjima.

Ovde je tablica koja pokazuje dostojanstvo planeta, prema Doroteju iz Sidona. http://astroriznica.com/wp-content/u.../digniteti.png

Rekoh li ti ja da bi ti bio odlican falsifikator?
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:08   #95
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post

Dobro je kada je POF dobro aspektovana i ako nije ugrozena losim aspektima od losih planeta. Ali jednako kao POF posmatra se njen vladar, tj planeta domacin u kojem se POF nalazi, i ona ce blize opisati sta ce nam POF doneti u zivotu. Dobro je kada vladar tacke vidi, tj ima aspekt sa tackom, ili ako je ona aspektovana od strane benefika, jer to onda donosi prosperitet. ..


Fortuna u 6.kući:
Zbog toga štο se šesto polje naziva і malom Fortunom, tο bi značilo sreću u nesrećі, јеr se uνеk probudi u momentu kad trеbа spasiti іƖі izvućі osobu іᴢ nevolje іƖі neugodnosti, vezane ᴢа posao і zdravlje. Dobri aspekti ѕ vladarom šestog polja posebno pojačavaju djelovanje Fortune.


http://astro-portal.hr/fortuna-po-zn...poljima/12379#!

Na neki način mogu ovo potvrditi, jer sam u dva navrata imala neke zdravstvene probleme - i samo zahvaljujući tome što nisam ignorirala simptome - sve je završilo ok... baš onako, tipično u smislu "imaš sreće"...

U Lavu je, a vladar - Sunce je u Strijelcu, pa je preko Sunca povezana s Jupiterom, s kojim je u sekstilu.... valjda sam dobro povezala...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:15   #96
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Astrologija krece od odredjivanja snage svake pojedinacne planete, u kakvom je dostojanstvu.
Peregrinirane planete su po dostojanstvu slabe, jer su kao planete beskucnici, sklone su i dobrom i losem ali se lakse privole losem, jer su kao osobe bez cvrstog karaktera i stava. Lako ih je nagoniti na krivinu.
MA je peregriniran u vazdusnim znacima s tim sto je u Vagi jos i u padu, i vatrenim osim u Ovnu. MA je suva planeta i kao takav je dodeljen vodenom triplicitetu jer mu hladnoca i vlazost noci ublazava suvocu, zato je u Skorpiji najsnazniji, dok je u zemlji u participirajucem triplicitetu ( kao neko utesno dostojanstvo) u dnevnim rodjenjima.

Ovde je tablica koja pokazuje dostojanstvo planeta, prema Doroteju iz Sidona. http://astroriznica.com/wp-content/u.../digniteti.png

Rekoh li ti ja da bi ti bio odlican falsifikator?
Sad mi je to dosta jasnije. Ako mi je Mars tako peregrin i sav nikakav, još pojačan sa trigonom Mo na Ju koji potiče na hedonizam i sl... nije ni čudo što sam lijen

Spominješ falsificiranje, ali čega točno? Daj nešto pa da se makar neke pare okrenu
Al ne vidim se da to ikad radim, pogotovo u današnje informatičko doba
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:21   #97
Salim se ja malko ali sam vidjala ljude sa takvim slicnim postavkama, koji jako dobro kopiraju recimo tudje potpise i slicno. Deluju kao kopir aparat
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:37   #98
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Salim se ja malko ali sam vidjala ljude sa takvim slicnim postavkama, koji jako dobro kopiraju recimo tudje potpise i slicno. Deluju kao kopir aparat
Mislim da me to zaobišlo, no probat ću baš jednom falsificirat nešto ako dođem u priliku. Ako me uhvate, kriv je forum.hr

A ja se nadam čuti štogod u vezi konjukcije s Uranom i Neptunom. Ima li tu kakve koristi od originalnosti, umjetnosti ili nekakvim "čudaštvom" u Vodenjaku. Možda je to samo moja želja ili san da se ispunim kroz glazbu ili neki genijalno blesavi, a korisni izum/ideju za čovječanstvo
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:52   #99
Quote:
LeteciPrsut kaže: Pogledaj post
Mislim da me to zaobišlo, no probat ću baš jednom falsificirat nešto ako dođem u priliku. Ako me uhvate, kriv je forum.hr

A ja se nadam čuti štogod u vezi konjukcije s Uranom i Neptunom. Ima li tu kakve koristi od originalnosti, umjetnosti ili nekakvim "čudaštvom" u Vodenjaku. Možda je to samo moja želja ili san da se ispunim kroz glazbu ili neki genijalno blesavi, a korisni izum/ideju za čovječanstvo
Tesko ces tu pronaci objasnjenje.

Drzi se onog sto je jasno i sto mozes da razumes na nekom prizemnijem nivou.
SA i MA.
Vladar POF je SA los po dostojanstvu, sto obicno znaci da covek mora za sve mnogo vise da se trudi, cesto nailazi na prepreke i nista mu ne ide glatko ni lako. I ako to spojimo sa MO120JU onda dobijemo samopopustljivost i egoizam, od SA u Ovnu i JU u Jarcu. Osobu koja voli sebi da udovoljava i verovatno vise razmislja nego sto deluje...

POF se uz JU i 2 p. gleda i u razmatranju materijalnog stanja, pa se pazi da ne prokockas nasledstvo neko ili nesto u tom smislu

Sada sam se setila?
Ti bese igras igre na srecu i kladionicu?
E pa eto ti tvog aspekta, to je objanjenje, i to ti je porok kao i falsifikovanje. Mislim teoretski, jeli...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 17:10   #100
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Tesko ces tu pronaci objasnjenje.

Drzi se onog sto je jasno i sto mozes da razumes na nekom prizemnijem nivou.
SA i MA.
Vladar POF je SA los po dostojanstvu, sto obicno znaci da covek mora za sve mnogo vise da se trudi, cesto nailazi na prepreke i nista mu ne ide glatko ni lako. I ako to spojimo sa MO120JU onda dobijemo samopopustljivost i egoizam, od SA u Ovnu i JU u Jarcu. Osobu koja voli sebi da udovoljava i verovatno vise razmislja nego sto deluje...

POF se uz JU i 2 p. gleda i u razmatranju materijalnog stanja, pa se pazi da ne prokockas nasledstvo neko ili nesto u tom smislu

Sada sam se setila?
Ti bese igras igre na srecu i kladionicu?
E pa eto ti tvog aspekta, to je objanjenje, i to ti je porok kao i falsifikovanje. Mislim teoretski, jeli...
Vrlo točno.

Ali još tražim tu sintezu objašnjenja, ili makar smatram da se nešto izbalansiralo u tom pogledu na život općenito. Jel to taj Mo120Ju ili do Strijelca, ne znam šta, no svi mi ti problemi na kraju izgledaju rješivi i optimistično

Možda zato uopće nemam predodžbu što je teško, mislim ono, neš ti velikih problema, ima ih svatko no nikad istinski ne bih rekao da mi ništa ne ide od ruke. Ima i takvih dana naravno, ali dugoročno ne. No za sve ima vremena

A falsificiranje i klađenje mi i jesu "teoretski" poroci... kladim se vrlo rijetko i ništa riskantno... tu se ne bojim
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.