Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2014., 19:04   #61
Cinamon, ne kuzim smijeh? Da se i ja nasmijem na vlastite rijeci (laktasi ili)?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 19:10   #62
Neeeee, vratila si i mene u moje djetinjstvo! Baš si me fino oraspoložila. Posve sam zaboravila za bazen u Laktašima!
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 19:46   #63
Danas je to potpuno novi bazen, renoviran, fin i još uvijek jako posjećen
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 20:05   #64
Znam da je obnovljen, vidjela sam na netu, zato me zanimala guzva ili ne..mi smo tamo usputno svracali na kupanje jer bi iz hr preko bl, jajca , g.vakufa, bugojna itd isli dole na jug.(zadnja dekada ex juge, bila klinka)..zadnjih godina ako idem tom rutom, ne stignem svratiti na kupanjac.

Sent from my HTC One V using Tapatalk
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 18:24   #65
Čitala sam temu od početka, neki upisi su poprilično stari. Interesira me je li stanje isto ili?
__________________
alo alo
Nutella2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 10:56   #66
U subotu idem u Banja Luku, gdje pojesti dobre ćevape? Što posjetiti, što vidjeti, što doživjeti?
Kneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 13:31   #67
Ćevape kod Muje, u centru grada, jako blizu Narodnog pozorišta, pitaj bilo koga i uputiće te.
Dobri su i u ćevabdžinici Biljana, uz obalu Vrbasa, s druge strane Kastela.

Promuvaj se po centru grada i razgledaj stare zgrade, posjeti Kastel (mada je u lošem stanju).
Noćni život je dobar, naročito u ovo doba godine.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 15:42   #68
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Ćevape kod Muje, u centru grada, jako blizu Narodnog pozorišta, pitaj bilo koga i uputiće te.
Dobri su i u ćevabdžinici Biljana, uz obalu Vrbasa, s druge strane Kastela.

Promuvaj se po centru grada i razgledaj stare zgrade, posjeti Kastel (mada je u lošem stanju).
Noćni život je dobar, naročito u ovo doba godine.
Hvala, živio!
Kneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 09:18   #69
Obavezno otiđi na Šehitluke.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 14:00   #70
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Obavezno otiđi na Šehitluke.
Kako najjednostavnije doci do tamo od centra? Problem je sto nismo s autom vec u Banja Luku dolazimo autobusom.
Kneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 15:07   #71
Ne smije se gore autom, samo pjeske. Uzmi bus 9 ili 13 ispred pošte i izadji kod tvornice obuce. Pazi da je 13, a ne 13A. Znači, čista 13.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:50   #72
ovak, mislim se zaletit do Bosne samo radi ćevapa i bureka (od sira) pa molim savjete gdje pojest najbolje, al ono najbolje?

načuh da su banjalučki ćevapi najbolji.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:24   #73
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
ovak, mislim se zaletit do Bosne samo radi ćevapa i bureka (od sira) pa molim savjete gdje pojest najbolje, al ono najbolje?

načuh da su banjalučki ćevapi najbolji.
Ćevapi u Banjaluci, kod Muje. Pite u Sarajevu. I teško da ćeš u Bosni naći burek od sira. Burek je samo pita sa mesom. Inače je sirnica, zeljanica, krompiruša itd.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 17:35   #74
Da, najbolji su kod Muje. Mujo je u centru grada, vrlo blizu pozorišta, kod starog kina "Kozara". Ne daj se zavarati, ima i lažnih Muja po gradu.

Pita ima i dobrih, a ima i loših. Dobre su pite u lokalu "Sač" kod ETF-a.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 22:27   #75
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
načuh da su banjalučki ćevapi najbolji.
A ja čuo da su najbolji u Travniku kod Harija.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 23:42   #76
Hari mi se pokvarija malo u zadnje vrime čini mi se. A da ima navodno još neki za koji kažu da je bolji od Harija.
labello red is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:40   #77
Mah, ukusi su različiti. Banjalučki ćevap je nekako poseban, ali naravno da su fantastični i sarajevski, npr. kod Želje na Baščaršiji.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 07:37   #78
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Mah, ukusi su različiti. Banjalučki ćevap je nekako poseban, ali naravno da su fantastični i sarajevski, npr. kod Želje na Baščaršiji.
Meni su daleko najbolji ćevapi kod Želje
jacobs kofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:45   #79
Zdravo,

Mene za razliku od nocnog zivota zanima porodičan zivot u B.L Naime ja i suprug namjeravamo da preselimo iz Zenice u Banja Luku sa svoje troje djece uzrasta 9 i 4 god. Zanima me koje naselje mi preporucujete za potraznju stana , a da ima u blizini osnovnu skolu i vrtic, kakav je sadrzaj za djecu, kako se prihvataju ljudi iz druge sredine...ustvari voljela bih da mi napisete sve sto smatrate da bih trebala znati jer s jedne strane vlada velika radost zbog preseljenja, a sa druge strah jer napustam rodni grad i dolazim u dosta nepoznatu sredinu...Nadam se da me razumijete...i da kolika su solidna primanja za zivot bez prevelikog luksuza, dakle "normalan"zivot potrebna peteročlanoj porodici mjesečno..hvala vam unaprijed i nadam se da cu i ja uskoro biti neko ko ce lijepa iskustva dijeliti preseljenjem u B.L
groglan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:04   #80
Naselje koje je blizu centra i ima dobru infrastrukturu, te vrtiće i škole je Borik.
Naravno, možeš živjeti i u centru, nađe se dobrih stanova po solidnim cijenama.
Da bi se živjelo solidno, trebaju vam dvije plate preko 1000 KM. Nisam shvatio imaš li dvoje ili troje djece, razumljivo da ti proporcionalno treba još više novaca.
Banja Luka prihvata ljude iz drugih sredina, neće vas prihvatiti samo oni koji su i sami došli odnekud. Nisu vam ni potrebni. Bolje je naći stan u starijoj zgradi, u novima su doseljenici, studenti i skorojevići.
Nikako ne tražiti stan u betonskom naselju Aleja centar, uslovi su nehumani. Ostatak Banjaluke je poznat po zelenilu.
Lijepa naselja sa onim što treba i tebi su i Mejdan i Nova Varoš. Starčevica je takođe porodična, ali je na brdu, nemaju vrtić i imaju samo jednu pretrpanu školu. Sretno, ne znam šta još da ti kažem.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.