Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 10:45   #1
Adolf Hitler - istine i zablude

Potaknut raznim verzijama o liku i djelu Adolfa Hitlera, od zlocinca do heroja(uslovno receno), misljenja sam da nam fali jedan zbirni topic gdje bi se fino moglo diskutovati o istom.

Naime, do sada se u udzbenicima moglo procitati da je bio bolesnik, bez razloga mrzio zidove, cigane, srbe....napadao druge zemlje, izazvao dva svjetska rata, stradanje i sl.......
Pitam se, sta je to on radio sto drugi prije njega, pojedinci i drzave, vec nisu, a oni su ipak heroji (takodje uslovno receno): Napoleon, Makedonski, Velika britanija, razna carstva......itd. svi su oni izazivali ratove, ubijali, cinili genocide(aboridžani....), osvajali tudje zemlja, pljackali, otimali...............neki to i dan danas cine..... zasto su oni bolji od Hitlera.

Nista ne tvrdim, vec samo zelim potaknuti konstruktivnu raspravu i pokusati doci do istine, pa ako ko zna sta pametno nek se ne ustrucava pisati...
__________________
Homer: Djeco, pokušali ste sve što je u vašoj moći i niste uspjeli. Lekcija koju trebate naučiti je "nikada ne pokušavaj".
Simpatčni is offline  
Old 07.03.2008., 12:16   #2
Činjenica da je bilo gorih od njega ga ne abolira od njegove krivnje.
K-pax is offline  
Old 07.03.2008., 13:32   #3
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
Činjenica da je bilo gorih od njega ga ne abolira od njegove krivnje.
da, ali ti gori se zapostavljaju, ili kao vrhunac licemjerstva, ti gori optuzuju Hitlera za zlocine.
__________________
Homer: Djeco, pokušali ste sve što je u vašoj moći i niste uspjeli. Lekcija koju trebate naučiti je "nikada ne pokušavaj".
Simpatčni is offline  
Old 07.03.2008., 13:33   #4
ja bih samo htjela razbit jednu jedinu zabludu:

Hitlerov kućni ljubimac bio je pas, a ne (kako nas pokušavaju uvjeriti) mačka.

hvala na pažnji.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 07.03.2008., 14:16   #5
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ja bih samo htjela razbit jednu jedinu zabludu:

Hitlerov kućni ljubimac bio je pas

da,njemacki ovcar,zva se blondi
josip_st3 is offline  
Old 07.03.2008., 14:17   #6
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ja bih samo htjela razbit jednu jedinu zabludu:

Hitlerov kućni ljubimac bio je pas, a ne (kako nas pokušavaju uvjeriti) mačka.

hvala na pažnji.
ah...to sve objašnjava...
K-pax is offline  
Old 07.03.2008., 14:46   #7
neko večer na history kanalu je bila emisija o njegovom medicinskom kartonu

kljuko se je amfetaminima
imo je oba jajeta
nije imao rak grla kako vele već neko oštećenje jer je nonstop pričao i derao se a nije bio školovan za govornika

problemi s gasovima
nabujali trbuh
prečesto kenjanje

imao je samo 14 svojih zuba... ostalo su bili mostovi

dakle ni blizu nadčovjeku kojeg je pokušao ostvariti

i sumnja se da je imao sifilis jer je imao mnogo nekih simptoma /tercijarnih/

tresla mu se ruka... ubrzan rad srca
suzenje nekih arterija
tresla mu se noga

a pred kraj rata je počeo i halucinirati

živio bi jos godinu dvije kažu da je preživio 1945.
Zeljko81 is offline  
Old 07.03.2008., 16:10   #8
Britanci su cinili genocide isto kao i Hitler, ali oni su bili pobjednici u svojim ratovima i oni pisu povijest.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Old 07.03.2008., 17:03   #9
Hitler je zadnji napravio takvo sranje i zato se on spominje. Poslije njega nije bilo nikoga i nadam se da i nećemo to doživjeti.
Istina pod Staljinom je crko više ljudi nego pod Hitlerom, ali to je bio interni problem, a ne svjetski. Barem što se politike tiče (a ne morala gdje je ubojstvo svakog čovjeka iz bilokojeg razloga grozna stvar).
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Old 07.03.2008., 17:09   #10
Quote:
Simpatčni kaže: Pogledaj post
Potaknut raznim verzijama o liku i djelu Adolfa Hitlera, od zlocinca do heroja(uslovno receno), misljenja sam da nam fali jedan zbirni topic gdje bi se fino moglo diskutovati o istom.

Naime, do sada se u udzbenicima moglo procitati da je bio bolesnik, bez razloga mrzio zidove, cigane, srbe....napadao druge zemlje, izazvao dva svjetska rata, stradanje i sl.......
Pitam se, sta je to on radio sto drugi prije njega, pojedinci i drzave, vec nisu, a oni su ipak heroji (takodje uslovno receno): Napoleon, Makedonski, Velika britanija, razna carstva......itd. svi su oni izazivali ratove, ubijali, cinili genocide(aboridžani....), osvajali tudje zemlja, pljackali, otimali...............neki to i dan danas cine..... zasto su oni bolji od Hitlera.

Nista ne tvrdim, vec samo zelim potaknuti konstruktivnu raspravu i pokusati doci do istine, pa ako ko zna sta pametno nek se ne ustrucava pisati...
nisam znao....
G_r_G_a is offline  
Old 07.03.2008., 17:59   #11
može li netko objektivno objasniti zašto je hitler mrzio židove?
wot is offline  
Old 07.03.2008., 18:02   #12
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
Činjenica da je bilo gorih od njega ga ne abolira od njegove krivnje.
zbog čega je kriv?što mu se stavlja opravdano ili neopravdano na teret?
wot is offline  
Old 07.03.2008., 18:23   #13
Quote:
G_r_G_a kaže: Pogledaj post
nisam znao....
Možda jednog dana ustanove da i Marsovce istrjebio.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Old 07.03.2008., 21:11   #14
Quote:
wot kaže: Pogledaj post
zbog čega je kriv?što mu se stavlja opravdano ili neopravdano na teret?
Sto mu se stavlja da je ucinio neopravdano? On je organizirao najvece masovno plansko ubijanje i da je pobijedio u ratu, mnogi bi narodi zavrsili isto kao i Zidovi.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Old 07.03.2008., 21:28   #15
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
Sto mu se stavlja da je ucinio neopravdano? On je organizirao najvece masovno plansko ubijanje i da je pobijedio u ratu, mnogi bi narodi zavrsili isto kao i Zidovi.
a ja mislim da kondicionalu nije mjesto u ovakvim raspravama.dakle-ne može se govoriti što bi bilo kad bi bilo.plaća li njemačka još danas odštetu istrijebljenim židovima?btw-jel hitler jedina osoba u dvadesetom stoljeću,odnosno u svoje vrijeme odgovorna za masovno plansko ubijanje?
di to piše da je hitler organizirao masovno plansko ubijanje?
wot is offline  
Old 07.03.2008., 21:30   #16
nisam pitao što mu se stavlja da je učinio neopravdano-nego sam pitao tereti li se njega opravdano ili neopravdano? ja nikako ne dolazim do zaključka da je on za nešto kriv osobno.
wot is offline  
Old 07.03.2008., 21:57   #17
osobno ne vjerujem da je nekog židova ubio osobno(isto tako ne vjerujem da je osobno milošević ubijao hrvate),ali je odgovoran za masovna ubojstva itd.,ali ne kao ubojica nego po zapovjednoj odgovornosti i kao idejni začetnik(jedan od)
jajoglavac is offline  
Old 07.03.2008., 22:02   #18
Quote:
jajoglavac kaže: Pogledaj post
osobno ne vjerujem da je nekog židova ubio osobno(isto tako ne vjerujem da je osobno milošević ubijao hrvate),ali je odgovoran za masovna ubojstva itd.,ali ne kao ubojica nego po zapovjednoj odgovornosti i kao idejni začetnik(jedan od)
-postoji li ijedan sačuvan dokument s hitlerovim potpisom koji dokazuje da je naredio istrijebljenje židova?ili snimka.je li hitler idejni začetnik antisemitizma?
antisemitizam postoji od kad postoje židovi.P.S.-nemojmo samo govoriti o židovima u ovoj temi.valjda je hitler imao još nekog posla,osim ubijanja nesretnih židova.
wot is offline  
Received Infraction
Old 07.03.2008., 22:07   #19
koliko je samo Staljin i njegova diktatura ljudi pobilo i to svojih,puno više nego Hitler i njegova diktatura?
nomadi is offline  
Old 07.03.2008., 22:27   #20
Quote:
wot kaže: Pogledaj post
a ja mislim da kondicionalu nije mjesto u ovakvim raspravama.dakle-ne može se govoriti što bi bilo kad bi bilo.plaća li njemačka još danas odštetu istrijebljenim židovima?btw-jel hitler jedina osoba u dvadesetom stoljeću,odnosno u svoje vrijeme odgovorna za masovno plansko ubijanje?
di to piše da je hitler organizirao masovno plansko ubijanje?
On sigurno nije sam sve to smislio, ali bio je vrhovni zapovjednik i zato se smatra najodgovornijom osobom za sve zlocine.
A sto se tice Zidova, mislim da previse traze i danas ako kazes da ti se ne svidja njihova politika ti si odmah za njih antisemit.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.