Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 08:29   #1
Dekorativni kamen

Trebao bi popločati cokl kuće pa mi se ovo čini OK. Di da idem to tražit u ZG? U dućanima koji prodaju keramiku toga nema. Znači, ne kamen, već pločice koje su jeftinija varijanta.





__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 14:57   #2
A ovo?

http://www.dekokamen.hr
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:09   #3
mbm, Lucko
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:09   #4
To je prvo šta sam gledao, al sam čuo da je skuuupooo!
Vidio sam u Samoborki jednu jedinu vrstu, 50 kn/m2, al bi htio još malo vidjet šta se nudi.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:10   #5
Quote:
xxGaladrielxx kaže: Pogledaj post
mbm, Lucko
Rasadnik?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 21:05   #6
moje je skromno mišljenje da takvih stvari i nema izrađenih od keramike, uvijek je u pitanju kamen ili umjetni kamen. možeš probat kupit benkovački kamen (koji je kamen, znam, naglasio si - ne kamen) koji, u zavisnosti od debljine košta oko 50, 60 kn/m2, pa ga fleksom izrezat u željeni oblik. mi smo to napravili, prednost je što si možeš kombinirati i prilagođavati oblike.
Conanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 22:08   #7
http://www.ekokamen.hr/program.html
zjerneic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 22:24   #8
Ono gore ti je kamen ili bunja a ako si na kontinentalnoj klimi ni u ludilu nemoj uzet benkovački. Radije granit. Lucić u Samoboru, Kutrilin u Lučkom...
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 09:52   #9
Cijene keramičkih pločica ?

Kad se već priča o pločicama, mogu li se za cca 80 kn/m2 kupiti kvalitetne pločice (kupaonske, podne) ? I gdje je najbolji izbor ?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 09:54   #10
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Rasadnik?
da, u rasadniku. U jednom od natkrivenih prostora, imaju sve za vrt, terase i sl. ...
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 10:09   #11
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Kad se već priča o pločicama, mogu li se za cca 80 kn/m2 kupiti kvalitetne pločice (kupaonske, podne) ? I gdje je najbolji izbor ?
ja sam prije par godina naletila na pastorelli plocice u Kreivi sa povoljnom cijenom,uzela sam plavkaste,ali ne full sjajne i malo hrapave,
za kupaonu mrak
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 11:13   #12
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Trebao bi popločati cokl kuće pa mi se ovo čini OK. Di da idem to tražit u ZG? U dućanima koji prodaju keramiku toga nema. Znači, ne kamen, već pločice koje su jeftinija varijanti
takve pločice ti ima za kupit u jednom selu malo dalje od Zaprešića
i u kojoj boji želiš

moji su ih dali napraviti u istoj boji kao i fasadu kuće, a pločice su bile u 7 različitih veličina pa ih je tata slagao i kombinirao, on je tako htio jer ljepše izgleda nego da je uzeo jednu ili dvije veličine, ali je bilo i više posla, ali kako je on to sam ljepio onda je to bio njegov izbor

i iako prirodni kamen je prirodni kamen, meni naša kuća lijepo izgleda sa tim pločicama jer je sve u istoj boji, a razliku u cijeni ne treba niti spominjati
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 20:28   #13
Dekorativni ili pravi kamen

uredujem potkrovlje i zanima me cemu dajete prednost...u slucaju da mislite da je dekorativni kamen bolji, zanima me da li se pri kupnje kamena dobiju upute za zidanje npr. splitskog veza itd, ili je to prepusteno izvodacu
chunky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 21:52   #14
Ja sam za prirodni kamen, ali veći problem je naći dobrog klesara koji će to oklesati i složiti kako treba.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 07:37   #15
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Ja sam za prirodni kamen, ali veći problem je naći dobrog klesara koji će to oklesati i složiti kako treba.
zato mi se ovo čini odličnim rješenjem

http://www.dekokamen.hr/index.asp
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 11:10   #16
[QUOTE=elegant;12032220]zato mi se ovo čini odličnim rješenjem

http://www.dekokamen.hr/index.asp[/QUOTE
I ovo ti netko mora zidati, na kraju financijski ispadne podjednako, a imaš neku vrstu betona.U okolici Karlobaga ima fantastičnih majstora, rade oko 70 eura po kvadratu,ali vrijede svaku paru. A kamion kamena kupiš za 1000 kn pa nek kleše.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:56   #17
[QUOTE=Xenia 13;12033963]
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
zato mi se ovo čini odličnim rješenjem

http://www.dekokamen.hr/index.asp[/QUOTE
I ovo ti netko mora zidati....
Ne mora. Mi smo od njih uzeli umjetnu staru opeku. To se samo lijepi na zid. Majstor nam je to polijepio i pofugirao za par sati. Cas posla!
Izgleda fantasticno.
Osobno mislim da je ovo puno jeftinija i jednostavnija varijanta.

Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:59   #18
[QUOTE=B&B;12040399]
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post

Ne mora. Mi smo od njih uzeli umjetnu staru opeku. To se samo lijepi na zid. Majstor nam je to polijepio i pofugirao za par sati. Cas posla!
Izgleda fantasticno.
Osobno mislim da je ovo puno jeftinija i jednostavnija varijanta.

Pozdrav!
isto tako mislim ... dok ti dovezeš kamion kamena ... pa nađeš klesara, pa ti on obračuna i zaračuna ... pa dok ti ga postavi ... ne samo da zgoriš onu prvu uštedu, nego te definitvno na kraju dođe bar na isto, ako ne i gore ... a rokovi, a živci ....ovo je sigurno elegantnije i jednostavnije rješenje. Čula sam o njima samo dobre kometare

Ako ti se da ... postavi nam sliku tog svog zida, please. I dodaj info o kvadraturi i cijeni

btw ja si gledam velox za jedan, kuhinjski, zid.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:06   #19
[QUOTE=elegant;12040451]
Quote:
B&B kaže: Pogledaj post

isto tako mislim ... dok ti dovezeš kamion kamena ... pa nađeš klesara, pa ti on obračuna i zaračuna ... pa dok ti ga postavi ... ne samo da zgoriš onu prvu uštedu, nego te definitvno na kraju dođe bar na isto, ako ne i gore ... a rokovi, a živci ....ovo je sigurno elegantnije i jednostavnije rješenje. Čula sam o njima samo dobre kometare

Ako ti se da ... postavi nam sliku tog svog zida, please.
Ja sad imam samo hrpu(3 kamiona) kamena, i majstora dogovorenog, čekamo proljeće.
Da je tlaka-tlaka je, al ja volim kad je onako dobro oklesan,milina.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 16:57   #20
[QUOTE=B&B;12040399]
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post

Ne mora. Mi smo od njih uzeli umjetnu staru opeku. To se samo lijepi na zid. Majstor nam je to polijepio i pofugirao za par sati. Cas posla!
Izgleda fantasticno.
Osobno mislim da je ovo puno jeftinija i jednostavnija varijanta.

Pozdrav!
Ajde pliz stavi slike na forum da vidim kako izlega, meni je to super, pa pokušavam nagovoriti muža da na jedan zid u blagovaoni ili dnevnom borvaku stavimo takav kamen.
Pliz, pliz stavi slike!!!!!
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.