Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2015., 18:28   #261
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Tipično za rba.
Trebalo bi to ići bez problema.
Samo, banka loše stoji i povlači se sa istočnog tržišta. Iz slo samo što nije otišla.
A u tom grmu leži zec, ja sam bio danas na kvartu u Splitskoj, ponudili mi kredu bez problema gospođa se čudila da mi u rba nisu dali, uz to bez naknade, bez osiguranja uz fiksnu kamatu i u kunama.
Zaključak, RBA se povlači iz mojih financija tj. ja selim u kako stvari sada stoje Splitsku banku...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 00:32   #262
Ako sam vlasnik obrta, novi je obrt i zarađuje malo preko 10k kuna mjesečno...htio bi neki manji gotovinski kredit, ajmo reć 10k eura, i da mi rata ne ide iznad 300-400 mjesečno. nikad u životu nisam kredit uzeo, pa me zanima, jeli moguće dobiti takav kredit a da ne otplatim 15k za posuđivanje tih 10
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 01:18   #263
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
A u tom grmu leži zec, ja sam bio danas na kvartu u Splitskoj, ponudili mi kredu bez problema gospođa se čudila da mi u rba nisu dali, uz to bez naknade, bez osiguranja uz fiksnu kamatu i u kunama.
Zaključak, RBA se povlači iz mojih financija tj. ja selim u kako stvari sada stoje Splitsku banku...
Gle iskreno ja sam imao auto kredit u rba u demit francima i taj rba je zlo od banke, zvali, pretili, slali opomene za svaki drek, zbog 1000kn zaostatka blokirali mi račun i takve gluposti, nikad više posla sa njima. U erste banci sam skoro 12 godina i prezadovoljan sam sa njima i sa načinom njihovog pristupa prema članovima, imao hrpe sranja zbog minusa, ovrha na kazne.....! Nikad ali baš nikad nisam čuo od njih povišen ton ili pretnju, to morate inače ćemo ovo ili ono kao u rba, nego je uvijek bilo, dal u poslovnici ili preko telefona, gospodine A kako se možemo dogovoriti za ovo ili ono! Od mene erste ima samo riječi hvale!
P.S. Imao ovrhu od Rba za tih pišljivih 1000kn u 2mj., i dobio u erste ovaj mj. kredit od 20000€ u roku 3 dana!
ninđa0201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 12:06   #264
Iako nije tema i ja se pridružujem pohvalama za Erste. Odličan odnos prema klijentu, puno inovacija u poslovanju (što ja volim), gotovinski kredit riješen doslovno u 24 sata.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 08:35   #265
Zanima me nakon ugovaranja kredita, koliko vremena treba da novci sjednu na račun.?Sitni novci su u pitanju do 20t kn.
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 21:45   #266
Dva radna dana
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 09:53   #267
Ako slučajno netko zna, tko ima više iskustva s Erste bankom (jer ja sam godinama u PBZ-u), kolike su šanse da mi odobre nenamjenski kredit u kunama, cca 35000 maksimalno? imam stalni posao, ali mi plaća varira često od 3500 do 4500
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 11:53   #268
Velike, čak ako imaš već kredite.
A zašto ne bi kod pbz?
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 12:36   #269
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Velike, čak ako imaš već kredite.
A zašto ne bi kod pbz?
nemam nikakvih kredita, imao sam jedan u PBZ-u, ali je otplacen prošle godine još bez ikakvih problema.

Mislim da PBZ koliko sam pregledavao ne daje kunske gotovinske kredite, i onaj prijašnji što sam imao kod njih je bio u eurima.
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 12:51   #270
Najbolje bi ti bilo da odeš kod osobnog bankara u pbz jer ima više vrsta kredita i pozajmica i kunskih i u stranoj valuti, zbog statusa klijenta bi imao i nešto nižu kamatu pa ako nebudeš zadovoljan tamo odi u erste ili se informiraj u pbz i erste pa odluči onda.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 12:25   #271
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Najbolje bi ti bilo da odeš kod osobnog bankara u pbz jer ima više vrsta kredita i pozajmica i kunskih i u stranoj valuti, zbog statusa klijenta bi imao i nešto nižu kamatu pa ako nebudeš zadovoljan tamo odi u erste ili se informiraj u pbz i erste pa odluči onda.
Jučer sam im poslao online zahtjev i već su me danas zvali i ljubazno objasnili da izgleda da neće bit problema, samo da provjere je li istina da nemam nikakvih kredita i izdataka.

Ali otići ću ipak danas do svoje banke da vidim imaju li oni kakvu kunsku ponudu zbog manje kamate.
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 23:44   #272
Pitanjce.
Imam ajmo reć solidne prihode (radim na 4 sata, plaća mi oko 3500-4000) i kapa mi neki honorar (na crno), cca bude oko 1000e mjesečno prometa.Prebacila sam račun u Erste prije 2 tjedna, na preporuku frendice (jedina banka u Zg koja im je dala kredit)
Zajebana sam oporukom, da sad ne idem u detalje, i treba mi hitna lova, i to veća (cca 30 000 eura)
Zanima me (iz prakse, ne iz mailova službenika iz banke, jer mi svi odgovore isto, tipa dođite na savjetovanje, na koje ću otić tek idući tjedan, a mori me znatiželja ) da li ja sa svojim prihodima imam kakve šanse dobiti toliki kredit bez sudužnika ili jamca? Plus, u banci sam klijent dakle tek dva tjedna...
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 16:47   #273
pitanje jel ima ko iskustva sa otplatom kredita u rba jel se moze otplacivat trajnim nalogom ili traze administrativnu zabranu .,jel to stvar izbora pojedinca ili
andrijana111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 15:58   #274
Pozdrav!

Sutra nosim papire za dizanje nenamjenskog kredita do 40.000 kn Uu PBZ-u, bila sam kod osobnog bankara koji mi je dao sve sto trebam.

Uglavnom zanima me ako je netko dizao nesto slicno u PBZ koliko treba cekati da ga odobre. I sto kad ga odobre? Javni biljeznik? Kada ce sjesti?

Kada mi sjeda gotovina na racun?
Ivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 17:25   #275
Ovisi koja poslovnica i koliko ima zahtjeva prije tvog.
U principu neka 3 tjedna, a kad se odobri ideš po papire za javnog bilježnika.
Isplata je, nakon predaje svih papira, ako je do 11:30 sati isti dan, a nakon toga drugi (radni).
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 16:33   #276
Pozdrav

Jedno pitanje. Trenutno imam nenamjenski gotovinski kredit u PBZ koja je moja regularna banka, uzeo sam 25 tisuća eura na deset godina, mjesečno plaćam 2600 kuna. Kredit sam podigao prije 18 mjeseci.

Plaća mi je ovaj mjesec povećana na 5900 kuna, s time da posljednjih šest mjeseci imam i dodatan prihod od 3600 kn što mi se normalno uplaćuje na tekući račun svakog prvog u mjesecu. Dakle, ukupna su mi mjesečna primanja oko 9500 kuna. Sad bi si uzeo jedan kredit od 40 tisuća kuna s namjerom da zatvorim dugovanja prema dvije American Express kartice i zatvorio minus na računu u PBZ. Jasno mi je da u PBZ više ne mogu dobiti takav kredit, no da li da uopće pitam u Erste ili Splitskoj banci, ili nema smisla obzirom na postojeće dugovanje?
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 10:05   #277
Quote:
IntelPoint kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Jedno pitanje. Trenutno imam nenamjenski gotovinski kredit u PBZ koja je moja regularna banka, uzeo sam 25 tisuća eura na deset godina, mjesečno plaćam 2600 kuna. Kredit sam podigao prije 18 mjeseci.

Plaća mi je ovaj mjesec povećana na 5900 kuna, s time da posljednjih šest mjeseci imam i dodatan prihod od 3600 kn što mi se normalno uplaćuje na tekući račun svakog prvog u mjesecu. Dakle, ukupna su mi mjesečna primanja oko 9500 kuna. Sad bi si uzeo jedan kredit od 40 tisuća kuna s namjerom da zatvorim dugovanja prema dvije American Express kartice i zatvorio minus na računu u PBZ. Jasno mi je da u PBZ više ne mogu dobiti takav kredit, no da li da uopće pitam u Erste ili Splitskoj banci, ili nema smisla obzirom na postojeće dugovanje?
Prvo u PBZ-u odi kod os. bankara i reci da novim kreditom želiš zatvoriti dio postojećih obaveza. Obično takve stvari tretiraju drugačije od baš nenamjenskog dizanja jer ti oni sami automatizmom zatvaraju obaveze, odn. kontroliraju na što lova ide pa je vjerojatno da će ti dati da zatvoriš obaveze po amex-u. Pogotovo ako možeš dokazati da su ti se povećala primanja.
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 20:05   #278
Prijavljen na neodređeno godinu dana na nepuno radno vrijeme,neto 1300 kn.
Dugogodišnji klijent Erste. Ima li ikakve šanse za kredit (10000 kn barem) ili niš od toga
__________________
Odhebaus, miki maus
Little Dorrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 11:47   #279
Situacija za one iskusnije koji bi možda mi mogli objasniti/pomoći, upao sam u probleme.
Situacija: 2002. podignut kredit od 3,500 eura, cc 28.000 kn u jednoj štedno-kreditnoj zadruzi. Dogovoreno da će biti vraćeno u 36 rata, glavnica 800kn, kamate 600kn (to su isto zaokružene vrijednosti). Nakon sada već 13 godina dug iznosi oko 53.500kn plus depozit od oko 9.500kn. Uplaćivano je od 500 do 800kn mjesečno samo glavnicu i kamata se nagomilalo, a od 2013. godine ništa nije uplaćivano. Mene zanima, ako ja uplatim 1000kn svaki mjesec, raste li opet taj dug, odnosno kamata jer je dogovoreno 800 plus 600kn? Kako spriječiti da dug više ne raste, da se nove kamate ne gomilaju? Treba uplaćivati više od 1400kn? Hvala svima na svim odgovorima i savjetima.
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 14:05   #280
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Situacija za one iskusnije koji bi možda mi mogli objasniti/pomoći, upao sam u probleme.
Situacija: 2002. podignut kredit od 3,500 eura, cc 28.000 kn u jednoj štedno-kreditnoj zadruzi. Dogovoreno da će biti vraćeno u 36 rata, glavnica 800kn, kamate 600kn (to su isto zaokružene vrijednosti). Nakon sada već 13 godina dug iznosi oko 53.500kn plus depozit od oko 9.500kn. Uplaćivano je od 500 do 800kn mjesečno samo glavnicu i kamata se nagomilalo, a od 2013. godine ništa nije uplaćivano. Mene zanima, ako ja uplatim 1000kn svaki mjesec, raste li opet taj dug, odnosno kamata jer je dogovoreno 800 plus 600kn? Kako spriječiti da dug više ne raste, da se nove kamate ne gomilaju? Treba uplaćivati više od 1400kn? Hvala svima na svim odgovorima i savjetima.
Perinjo trebaš refinacirati taj kredit, nikada ga tako nećeš zatvoriti.
Zovni me da ti pojasnim, ništa ne košta. 098/505-180.
milanovb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.