Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2008., 21:42   #41
kaj onda? dijafragma? kaj? glavno da mi ženske moramo patit zbog toga.

neko je reko da ne vjeruje kondomima, ni ja.
BitterSweet is offline  
Old 22.09.2008., 21:43   #42
od kud vam sve te obavijesti? roda mi je mrvicu panicna stranica... ja gledala dnevnik i ne vidjeh
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Old 22.09.2008., 21:46   #43
evo, imaš na novoj tv --> http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/s...bi-pilula.html
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 22.09.2008., 21:46   #44
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
kolko to plaćaš privatno?
ja za koagulaciju odem u običan laboratorij bez naručivanja, plaća se 65 kn
Koji? Gdje?
TincH is offline  
Old 22.09.2008., 21:47   #45
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
od kud vam sve te obavijesti? roda mi je mrvicu panicna stranica... ja gledala dnevnik i ne vidjeh
dnevnik nove tv
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/s...bi-pilula.html
BitterSweet is offline  
Old 22.09.2008., 21:48   #46
Btw, da to je koagulacija. To mi je rekla frendica doktorica. Ak ne budem imala love za sve komplet, napravit ću barem koagulaciju.. To je najvažnije za trombozu.
TincH is offline  
Old 22.09.2008., 21:50   #47
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Koji? Gdje?
ovako, ja ti imam ginekologicu u runjaninovoj i tamo odmah odem u laboratorij. plaća se 65 kn, a u bolnicama je besplatno, to kaj si rekla da se čeka. al 65 kn ni puno
BitterSweet is offline  
Old 22.09.2008., 21:51   #48
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
kaj onda? dijafragma? kaj? glavno da mi ženske moramo patit zbog toga.

neko je reko da ne vjeruje kondomima, ni ja.
Čuj, možda je vrijeme da se konačno bacimo na njih
TincH is offline  
Old 22.09.2008., 21:53   #49
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
ovako, ja ti imam ginekologicu u runjaninovoj i tamo odmah odem u laboratorij. plaća se 65 kn, a u bolnicama je besplatno, to kaj si rekla da se čeka. al 65 kn ni puno
e da, sumnjam da bi mene primili... pošto mi gin. nije tam..
S druge strane, nije mi bed ni platit, samo da to bude čim prije gotovo.

A glede bolnice - kad sam htjela kontrolirat hormone rekli su mi da me mogu primiti za 2 i pol mjeseca U laboratorij?
TincH is offline  
Old 22.09.2008., 21:54   #50
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Da, može i jetrene probe.

nažalost, faktori zgrušavanja ne ulaze u KKS.
Zato ih treba izričito tražit.
Jel to misliš kao treba napomenut dr. opće prakse da hoćeš i to, ili kako to ide?
nana_22 is offline  
Old 22.09.2008., 21:58   #51
za hormone sam uvijek išla na rebro, dođem ujutro, 21. dan ciklusa, predam uputnicu, izvade mi krv i nalazi budu gotovi za mjesec dana...uopće se ne treba naručivati, samo dođeš...

KKS, jetrene probe i koagulaciju sam uvijek radila u DZ i ništa nisam nikad platila...nalazi mi budu gotovi za 2 dana...isto samo dođem, bez naručivanja...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 22.09.2008., 21:58   #52
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
e da, sumnjam da bi mene primili... pošto mi gin. nije tam..
S druge strane, nije mi bed ni platit, samo da to bude čim prije gotovo.

A glede bolnice - kad sam htjela kontrolirat hormone rekli su mi da me mogu primiti za 2 i pol mjeseca U laboratorij?
da, istina, ne primaju inače, sorry. al ako je tako tamo, onda i u drugim domovima zdravlja treba biti tako!

i još nešto. moj slučaj ti je ovakav, jednom godišnje moram na rebro na neke posebne kontrole obavit vezano za te pilule i trebam otić 3. dan menge. ja sam nazvala rebro kad sam dobila mengu i rekli su da se naručuje unaprijed, a ja objasnila da ja bez pilula nemrem znat kad će mi menga doć i da moram tak ić. primili me.
BitterSweet is offline  
Old 22.09.2008., 22:00   #53
Evo nekaj o onoj Australki:

Prema pisanju svjetskih medija, dvadesetčetvorogodišnja studentkinja pilule yasmin je uzimala na preporuku doktora kao dio terapije uz još jedan lijek zbog problema s aknama. Tokom četiri mjeseca korištenja ignorisala je simptome poput nestajanja daha i teškog kašlja, pa je odjednom i kolabirala. Pet časova kasnije umrla je zbog plućne embolije, odnosno zbog stvaranja krvnog ugruška u plućima. Australijski ljekari su konstatovali da su krvni ugrušci uzrokovani faktorima povezanima s uzimanjem oralne kontracepcije.

Stručnjaci upozoravaju da je tačno da je venska tromboza neželjeni efekat korištenja pilula za kontracepciju, međutim, naglašavaju da tromboza ne ubija momentalno i da je kojim slučajem pacijentkinja po pojavi simptoma prestala da pije pilule ništa joj se ne bi desilo.


http://216.239.59.104/search?q=cache...ient=firefox-a

Dakle, ne paničarit. Nikaj se ne događa prek noći. odite izvadit krv i smirite se.
TincH is offline  
Old 22.09.2008., 22:07   #54
evo cure drage imam vijest iz prve ruke, sad sam se čula sa prof. Đelmišem iz Petrove, ne znam da li znate za njega, on je rekao da je apsloutno sve pod kontrolom, da jednostavno neke žene ne smiju uzimati te tablete, ovo u Splitu je malo napuhano od novinara i za sad nema mjesto panici. Vadit krv i redovito se kontrolirati
mirna1979 is offline  
Old 22.09.2008., 22:09   #55
Quote:
mirna1979 kaže: Pogledaj post
evo cure drage imam vijest iz prve ruke, sad sam se čula sa prof. Đelmišem iz Petrove, ne znam da li znate za njega, on je rekao da je apsloutno sve pod kontrolom, da jednostavno neke žene ne smiju uzimati te tablete, ovo u Splitu je malo napuhano od novinara i za sad nema mjesto panici. Vadit krv i redovito se kontrolirati
da, novinari uvijek to prenapušu
al to je istina, treba se kontrolirat, a ak su nalazi dobri, nema razloga panici. dobro ću ja s ginekologicom porazgovarat.
BitterSweet is offline  
Old 22.09.2008., 22:27   #56
Bas sam neki dan vadila sliku i kolesterol mi je preko 8!! Sad ne znam sto bi, jako me je strah, a ne mogu prestati pitit yasmin radi endometrioze, osim toga vec sam pocela novu tablu pilula i jako jako sam zbunjena.. Je li vazan i kolesterol za ovaj ugrusak ili samo to zguscavanje krvi? Koliko ono treba biti, koja je to oznaka da vidim na nalazu? Hvala puno
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 22.09.2008., 22:31   #57
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Bas sam neki dan vadila sliku i kolesterol mi je preko 8!! Sad ne znam sto bi, jako me je strah, a ne mogu prestati pitit yasmin radi endometrioze, osim toga vec sam pocela novu tablu pilula i jako jako sam zbunjena.. Je li vazan i kolesterol za ovaj ugrusak ili samo to zguscavanje krvi? Koliko ono treba biti, koja je to oznaka da vidim na nalazu? Hvala puno
ej! i ja imam endometriozu i zato najviše i pijem ab pilse al nakon ovog ne želim fakat.
mirna1979 is offline  
Old 22.09.2008., 22:33   #58
Cool Nema panike

Ja mislim da ne treba paničariti. Novinarima je posao da pišu svašta, i svaku vijest i dodatno malo začine. Tako da...
Svaki lijek, pa tako i kontracepcijske tablete nose sa sobom određene rizike, moguće nuspojave i slično. Uglavnom se radi o malim šansama da to toga dođe, ali kad to napišeš u novinama s bombastičnim naslovom... A jel to znači da možemo bez lijekova? Ne, svejedno ih pijemo.
Prije tjedan dana moj instruktor iz autoškole, zdrav dečko od 28 g., sportaš - umro je pri zagrijavanju na treningu boksa. Što sad to znači, da treba i prestati vježbati?

Svaka stvar u životu ima svoju pozitivnu i negativnu stranu. Jednostavno, slušajte svoje tijelo, redovito se kontrolirajte i sve će biti ok. Nema panike!
cuncokret is offline  
Old 22.09.2008., 23:20   #59
YASMINE-DA ILI NE???

E,ovako,ja se prvi put pojavljujem na ovom forumu,tako neznam je li se vec prije pricalo o tome.. jako sam prestrasena zbog sad novog slucaja smrti u splitu-navodno. pijem ih vec godinu dana,i glupaca-pusim. od jucer me uhvatio kasalj i boli me malo dok disem. sutra idem kod doktora,ali me to nesmiruje. pusit sam prestala u istom trenutku kad me zabolilo. iskreno neznam sto zelim od vas,mozda samo da kazete da ce sve bit u redu. decko mi govori da ih prestanem pit.. neznam...
Dijana87 is offline  
Received Infraction
Old 22.09.2008., 23:26   #60
A ja sam čula, al ih svejedno počinjem pit u srijedu... Inače živim zdravim životom, ne pušim, pijem malo relativno, vježbam... A neće valjda mene. A i ako hoće, onda mi nije bilo suđeno
Linppa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.