Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2011., 21:24   #21
kolika je cijena takvog pregleda ako nije tajna (vađenje krv mjerenje testa)?
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 14:43   #22
Ma zašto bi bila tajna ..... 300 Kn
crof is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 23:10   #23
Hipogonadizam - manjak testosterona

Dali ima ovdje netko sa bilo kojim oblikom hipogonadizma ?

Puno pozdrava
seektruth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 12:04   #24
Nije valjda da nitko nema manjak testosterona ?
seektruth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 13:07   #25
A malo više objasni što te zanima pa se možda netko javi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 13:19   #26
Zanima me razmjena iskustava sa ljudima koji se liječe zbog manjka hormona testosterona. Manjak testoterona se još naziva i hipogonadizam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hypogonadism

Puno pozdrava !!
seektruth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 13:44   #27
Evo pronašla sam temu gdje se spominje tvoj problem pa sam je spojila. Nadam se da će ti se netko javiti ko ima slične probleme kao i ti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 13:57   #28
Hvala

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Evo pronašla sam temu gdje se spominje tvoj problem pa sam je spojila. Nadam se da će ti se netko javiti ko ima slične probleme kao i ti.

Hvala ti :-)
seektruth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 14:02   #29
Moji nalazi

Ukupni testosteron 9.9 nmol/dl što je oko 280ng /L

simptomi:
izrazit umor, pospanost, fizička kondicija na nuli, smetnje pamćenja i koncentracije, ne mogu učiti - ništa ne pamtim. Anksioznost.Povremena anemija, granične masnoće. Loš san. Sporije mi raste brada - brijem se svaka 4 dana. Slabija erekcija i rijetke jutarnje erekcije.

Prema EU normama - granica za nadomjesnu terapiju je sve ispod 12 nmol/dl
a navodno da se ispod 15 nmol/ dl počinju pojavljivati simtomi.

Najgora mi je stvar što se ne mogu koncentrirati.
Uskoro idem na magnet hipofize a onda najvjerovatnije na nadomjesu terapiju.

Netko sa sličnim problemima ovdje ?
seektruth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 22:46   #30
Čuj, probaj malo prehranu korigirati kao što sam napisao na prethodnoj stranici


Što se tiče prehrane i suplementacije, odgovarajuće količine magnezija, cinka i vitamina b6 (ZMA) prije spavanja bi mogle pomoći da se razina testosterona podigne.
Isto tako, u prehranu moraš ubaciti kvalitetne masti (npr. konzumirati orahe, bademe, omega 3 itd), a postoji i biljka tribus terestris koja (kao) povećava razinu testosterona, no moraš znati
da ti dodaci prehrani mogu samo malo pomoći, ne treba očekivati čuda... Jedino ako stvarno imaš niske razine magnezija, pod stresom si, ne spavaš, loše se hraniš onda će ti svakako promjena navika i prehrane puno pomoći.

Bilo bi dobro da ubaciš nekakav sport malo pa onda vidiš stanje.

Isto tako, koliko sam do sada imao prilike čuti, naši doktori su dosta zatvoreni prema nadomjesnim hormonskim terapijama...

Koliko godina imaš?
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 23:09   #31
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
Čuj, probaj malo prehranu korigirati kao što sam napisao na prethodnoj stranici


Što se tiče prehrane i suplementacije, odgovarajuće količine magnezija, cinka i vitamina b6 (ZMA) prije spavanja bi mogle pomoći da se razina testosterona podigne.
Isto tako, u prehranu moraš ubaciti kvalitetne masti (npr. konzumirati orahe, bademe, omega 3 itd), a postoji i biljka tribus terestris koja (kao) povećava razinu testosterona, no moraš znati
da ti dodaci prehrani mogu samo malo pomoći, ne treba očekivati čuda... Jedino ako stvarno imaš niske razine magnezija, pod stresom si, ne spavaš, loše se hraniš onda će ti svakako promjena navika i prehrane puno pomoći.

Bilo bi dobro da ubaciš nekakav sport malo pa onda vidiš stanje.

Isto tako, koliko sam do sada imao prilike čuti, naši doktori su dosta zatvoreni prema nadomjesnim hormonskim terapijama...

Koliko godina imaš?
Imam 31 god. Znam za Tribulus.. Hvala na savjetima, slažem se i da stres igra ulogu i vitamini.

Dali znaš nekoga tko ima hipogonadizam, dali si ti kada imao nizak testosteron ?
seektruth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 23:11   #32
Ne znam nikoga, nisam nikada obavljao takve labaratorijske nalaze no zainteresiran sam i mogao bih u bližoj budućnosti obaviti.
Možda da probaš na stranom forumu pogledati iskustva.
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 15:52   #33
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
Ne znam nikoga, nisam nikada obavljao takve labaratorijske nalaze no zainteresiran sam i mogao bih u bližoj budućnosti obaviti.
Možda da probaš na stranom forumu pogledati iskustva.
Jesam, bio sam na nekoliko stranih foruma. Zanimalo me dali ima u RH netko tko možda ima slične probleme.
seektruth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 21:21   #34
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
Ne znam nikoga, nisam nikada obavljao takve labaratorijske nalaze no zainteresiran sam i mogao bih u bližoj budućnosti obaviti.
Možda da probaš na stranom forumu pogledati iskustva.
Ja ih obavio još jedanput i od zadnjeg puta su nisu nešto promjenili znači cca 320 ng/dL , provao tribestan koje je za mene bilo bacanje para. Više ne znam što bih napravio nego da uzmem stvar u svoje ruke i nabavim neki gel ili neki lijek koji će mi podić testosteron nelegalno .
crof is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 16:36   #35
Dg-Hipogonadisam Hypogonanadothropicus

Hipofiza je od malih nogu zbog nekog svog razloga (navjeroj. stres,..idiopatski..)
"zaštekala" , majke bi to u žargonu nazivale kasnim pubertetom oli preskočenim.

Prvo su kao Th-išle injekcije Prymoghonila 2 x tjedno I.M. koji je trebao direktno stimulirati testise na svoju adekvatnu funkciju , najvjerojatnije ni ta th nije pomogla pa se prelalizilo kao po defaultu na Testoteron depo 250 mg.i.m. (intramuskularne injekcije,možeš ih i sam davat stručno se raspitavši).
Sada ,navodno postoji i masta testoteronska krema,koja se unosi putem kože i tako se apsorbira...
Liječenja su dugotrajna i prognoza je nazahvalna.
Ne znam ,sad uza koju bolnicu ponaosob,ali mnogo je tu još birokratskih zavrzlama ( samo za kontrolu ti treba vremenski period od 2-3 mjeseca ..sa nalazima) ,pogot. ako pacijent ima još i druge sporadične tegobe...

Pozdrav!
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 15:22   #36
Quote:
seektruth kaže: Pogledaj post
Zanima me razmjena iskustava sa ljudima koji se liječe zbog manjka hormona testosterona. Manjak testoterona se još naziva i hipogonadizam.
Pozdrav, imam 35 godina i imam slican problem,manjak slobodnog testosterona. Simptomi su bili gubitak koncentracije, brzo zamaranje, bezvoljnost i sl., na ultrazvuku testisa utvrdjeni da su za nijansu manji od normalnih. Spermogram je bio katastrofa, nije bilo nijednog zivog. Endrokrinolog mi je prepisao 3 puta nedeljno injekcije pregnila koje sam primao 5 meseci, stanje se popravilo i na poslednjem spermogramu imao sam 8 miliona spermatozoida, sto je naravno nedovoljno za zdravog muskarca ali dobro za vantelesnu oplodnju. Na svoju ruku sam bio i Tribulus terestris i doziveo preporod u fizickom i psihickom pogledu.
Napisi mi tvoja iskustva a mozes mi poslati i privatan mejl.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 25.06.2012. at 20:38. Reason: popravak quota
komodor 4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 15:32   #37
Quote:
crof kaže: Pogledaj post
Evo ovako malo sam jače građe , pa ta niska razina testosterona kod nekoga od 160 cm i 50 kg nebi imala efekt kao kod mene . Nisam debel da se razumimo nego prirodno jače građe . Čuo sam za tribestan , ali nisam siguran koliko to ima efekta jer nisam nigdje na forumu pročitao da baš primjete da nešto djeluje ( dali ti znaš nekoga kome na koga je tribestan imao efekta jer ne želim bacit 300 Kn na jednu boćicu ako znam da to neće ništa pomoć ). . Sjećam se da sam kao mlađi još dok sam bio u pubertetu imao dosta volje za fizičku aktivnost i mozak mi je puno brže i efikasnije radio . Sad sam fizički neaktivan i puno sporije učim neke stvari i bezvoljan sam za radit išta . Sad kad se sjetim puberteta to mi djeluje vrijeme kao da sam bio na nekim steroidima , a sad sam bez volje i fizička aktivnost me jako brzo umara . Prvo sam napravio analizu krvi na željezo i ostalo , ali sve je u normalnim granicama , pa sam napravio analizu na raznu testosterona i pronašao problem . Mislim počet neke vježbe niskog inteziteta jer npr . dizanje utega i sklekovi su mi dosta teški , a zgibovi da ne govorim . Prije mi 30- 40 sklekova u komadu nije bio nikakvi problem jer vjerovatno razina testosterina je bila bar 2 puta veća . E i još test sam napravio ujutro .
koliko imas godina, to je vrlo bitno? Testosteron jeste u granicama normale ali kod mladjih muskarac on je na visem nivou, godinama pocinje opadati.
komodor 4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 16:16   #38
Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Dakle, danas sam dobila nalaze krvi i skužila da godinu dana za redom imam slobodni testosteron na gornjoj granici. Moj endokrinolog se ne zabrinjava, ali ja primjećujem pojačanu dlakavost i mišićavost. Smršavila sam u zadnjih godinu dana 60 kila, i svejedno mi nije opala razina testosterona u krvi. Svi drugi nalazi su uredu, ali sam ja svejedno razdražljiva, stalno se derem na ljude, lako planem i općenito se ponašam pomalo agresivno bez bilo kakvog razloga. Još malo pa ću se počet oblačit ko Conan.
ovo kao da sam ja pisala. pojačana dlakavost, mišićavost, agresivnost.
to je kod mene tako od puberteta. znači 15ak godina. bez pogoršavanja ili poboljšanja, iz čega zaključujem da je riječ o nekom urođenom stanju. bolest bi se valjda pogoršavala.
PCOS...prema uzv-u imam normalne jajnike. a nemam ni drugih njegovih simptoma.
ono što me zapravo zanima, pod pretpostavkom da je testosteron povišen, kako bi izgledalo to liječenje? bi li cijeli život pila neke tablete?
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 16:30   #39
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
ono što me zapravo zanima, pod pretpostavkom da je testosteron povišen, kako bi izgledalo to liječenje? bi li cijeli život pila neke tablete?
Zašto bi to trebala liječiti ako nije otišlo u ekstrem i ako ti ne narušava zdravlje i ne utječe na plodnost?
Ne vidim ništa loše ako si malo agresivnija i aktivnija od prosjeka.
wilkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 16:46   #40
Novi lijek za manjak testoterona zove se NEBIDO i adekvatniji-bolji mnogo,je od masti.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.