Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2014., 18:59   #361
Bok, razmišljao sam da si kupim nekakve skije sad kad još nije počela skijaška sezona, pretpostavljam da će bit akcije uskoro kad se budu htjeli riješit prošlogodišnje robe. Može neka preporuka gdje da potražim za eventualne akcije/sniženja?
Prosječni sam skijaš, nisam početnik, međutim ne tražim neke jako kvalitetne i sportske skije. Pa ako može savjet kolko bi to moglo koštat i jel se isplati možda preko njuškala skije kupovat, ako da, na što treba pazit?

Hvala
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 09:07   #362
Osobno nisam bas vidjela snizenja pocetkom sezone zbog rjesavanja starih modela. Ugl pocnu s novim modelima i punim cijenama. Pred kraj sezone stave popuste.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 09:17   #363
Ima nešto malo. Hervis, Interšport... Zapravo nisam gledao za skije, ali ima jakni, hlača, buca...
mlaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:51   #364
Blizi se sezona skijanja, i trebao bih kupiti naocale, kacigu i stapove da kompletiram opremu.
Nemam tocno odredjen budget ali ne bih volio stedjeti na naocalama i kacigi i kupiti neko smece pa ako mozete nesta preporuciti.
Jel bio tko decatlonu, moze li stogod pronaci?
__________________
Stvarnost je iluzija izazvana nedostatkom alkohola
Yazo_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 23:35   #365
Veliki topik skijaške opreme

Bio ja, ima svega, al ponuda još nije sva kompletirana (gledao sam npr. skije), prema riječima trgovaca.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 19:33   #366
Nabavio sam (dobio besplatno)
skije - Elan Monoblok SCX 15, dužine 180cm
vezovi - Marker m29v twincam
Može li mi netko reći nešto o njima?
Prosjećan sam skijaš, visok 185cm /100kg
Da li bi mi bile ok, glede visine, težine, prosječnog skjaškog znanja
perodeformero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 11:18   #367
Ljudi,trebam preporuku, visoka sam 168cm, dali da uzmem skije 149cm (razina brade) ili 156cm (razina ociju), ove od 163cm iskljucujem jer su predugacke.
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 13:59   #368
razina brade ako su carv i ako iole znas skijat
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 09:14   #369
Adapteri za grijane uloške za pancerice

Dragi forumaši,

mogu li se igdje naći adapteri za punjenje baterija za grijače pancerica? Sutra idem na skijanje, a adapter mi se negdje izgubio

ovako otprilike izgledaju ti ulošci. Mislim da nije ista marka, ali takva vrsta kabela i baterije je
feminine_mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 09:27   #370
dakle, ovako nešto
feminine_mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 08:31   #371
Nekada daaaaavno postojao je u ZGB sajam rabljene ski opreme u Domu sportova. Tamo si mogao prodati ili kupiti rabljene skije, pance, klizaljke...
Da li to još postoji, negdje? Ne mora biti Dom sportova. Gdje se može pogledati i kupiti rabljena oprema ( ne njuškalo - doći, vidjeti, probati, kupiti, staro prodati)? U ski servisima?
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 10:49   #372
http://www.njuskalo.hr/pancerice/pan...oglas-14181140

Ovo je moj oglas...

Zanima me da li je moguće sanirati ovakvo oštećenje na skiji???
Ka-Pg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 12:16   #373
moguće je, ali se ne isplati s obzirom na očekivani trošak, provjereno.
ako je kant (rubnjak) iole odvojen od podloge tj. baze, strukture skije, jer je, uz oštećenje baze, i voda počela prodirati između rubnjaka i baze, onda je takva skija potencijalno opasna za život jer nikad ne znaš kad će ti se kompletni rubnjak/ci cijelom dužinom skije razletiti u vožnji, a onda....ajme majko.
mislim, može se to dogoditi odmah, za dan-2, a možda odskijaš i do iduće sezone. al da je opasno - je.

p.s. i ovo sve pričam jer dobro znam situaciju iz prve ruke, nažalost , naime, upravo nešto slično se i na mojim elankama upravo neki dan dogodilo, otišo sam do keca u šestine (ski servis kecerin) gdje su mi ukazali na problem laganog "buhtla" na dijelu kantna dužoine 10-15 centi di je voda prošla strukturu s obje strane i rubnjak više nije slijepljen uz skiju, neg ima lufta. jbga, nakon 16-17 godina ni ne čudi, vreme je za nove, oš neš.
a nemaju više od 100 skijaških dana ukupno... :/
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 12:24   #374
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
moguće je, ali se ne isplati s obzirom na očekivani trošak, provjereno.
ako je kant (rubnjak) iole odvojen od podloge tj. baze, strukture skije, jer je, uz oštećenje baze, i voda počela prodirati između rubnjaka i baze, onda je takva skija potencijalno opasna za život jer nikad ne znaš kad će ti se kompletni rubnjak/ci cijelom dužinom skije razletiti u vožnji, a onda....ajme majko.
mislim, može se to dogoditi odmah, za dan-2, a možda odskijaš i do iduće sezone. al da je opasno - je.

p.s. i ovo sve pričam jer dobro znam situaciju iz prve ruke, nažalost , naime, upravo nešto slično se i na mojim elankama upravo neki dan dogodilo, otišo sam do keca u šestine (ski servis kecerin) gdje su mi ukazali na problem laganog "buhtla" na dijelu kantna dužoine 10-15 centi di je voda prošla strukturu s obje strane i rubnjak više nije slijepljen uz skiju, neg ima lufta. jbga, nakon 16-17 godina ni ne čudi, vreme je za nove, oš neš.
a nemaju više od 100 skijaških dana ukupno... :/
A šteta. mislio sam da se mogu reparirat. Znači jedino za kantu za smeće!
Ka-Pg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 14:50   #375
Dizem temu

Planiram uzeti nove skije i pancerice, dosad sam skijala na Rossignol Attraxion I skijama, sad bih mozda uzela Atomic Cloud Nine skije i Hawx pancerice. Ima netko iskustva?

Dosta dobar sam skijas, ne sad vrhunski, ali definitivno na naprednijoj strani. Omjer visine i tezine 163/47. Strah me samo da mi skije ne bi bile teske. Uzela bih visinu 149, dosad sam skijala na 154cm.

Ili ima netko mozda neku drugu preporuku?

Unaprijed hvala na odgovorima.
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 15:19   #376
u zg je ovaj vikend u areni sajam rabljene skijaške opreme pa kom treba...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 21:35   #377
Quote:
coralicious kaže: Pogledaj post
Dizem temu

Planiram uzeti nove skije i pancerice, dosad sam skijala na Rossignol Attraxion I skijama, sad bih mozda uzela Atomic Cloud Nine skije i Hawx pancerice. Ima netko iskustva?

Dosta dobar sam skijas, ne sad vrhunski, ali definitivno na naprednijoj strani. Omjer visine i tezine 163/47. Strah me samo da mi skije ne bi bile teske. Uzela bih visinu 149, dosad sam skijala na 154cm.

Ili ima netko mozda neku drugu preporuku?

Unaprijed hvala na odgovorima.
tezina skija je vrlo diskutabilna stvar, dosta ovisi o navici a dosta o fizickoj spremi ( o ovome mozda najvise )
149 bi ti trebalo biti taman
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 13:14   #378
Quote:
Apocalypso™ kaže: Pogledaj post
Uglavnom ove zime planiram malko više zagrist u sve to (ako bude snijega uopce) i ono šta mi trenutno najviše treba su turno pancerice i tu su dva problema, prvo ne znam koji bi uopće model odgovara jednom početniku a drugo je sto je ponuda kod nas u najmanju ruku jadna ako ne griješim a da stvar bude gora internet ne dolazi u obzir jer kao treba ih obavezno probat prije kupnje jer je odgovarajuća veličina jako bitan faktor..
Zasto bas turne? Kazes da sa skijanjem nisi bas na "ti" (ako sam dobro shvatila) i onda prvo pa - turno Za turno skijanje moras itekako dobro znati skijati, nemoj se u to uopce upustati ako ne znas jos skijati po stazama.

Kod nas turne pancerice ima Iglu sport i nesto sitno modela ima i Decathlon. Ostali sumnjan, to je kod nas bas rijetkost da se netko time bavi. Ali turne pance za taj sport nisu prioritet, mozes i sa obicnima koje nisu bas jako tvrde, ili ako imaju onaj walk/ski mode. Puno bitniji su ti turni vezovi i cucki (koze) ispod skija, jer bez toga ne mozes.

Da nisi mozda krivo pitanje postavio?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 14:23   #379
Talking

Ma nije greška naravno da se necu odmah sunovratit naglavce, prije na stazu naravno dok ne savladam sve kako treba al' kvaka je u tome da mi se jednostavno ne isplati ulagat u klasicne pancerice jer je priroda onoga cim se bavim i sto me zanima je iskljucivo turno i s toga bi odmah ulozio novce u turno pance jer s njima naravno mogu i na stazu i ucit pomalo i onda kad budem spreman sa istim pancama se prebacit na turno.

Obicne nikako, al' bas nikako ne dolaze u obzir bez obzira na to koliko mekane bile jer jednostavno nisu za duze hodanje a prespektiva je takva da cu jako puno hodat u njima a nesto manje skijat Skije, cuci, vezovi, sve to mi je na dohvat ruke ajmo rec, to mi nije toliki problem ka pancerice....

A naše trgovine nula bodova kad su ove stvari u pitanju, sve nesto ima nema, na upit, ovo, ono...
__________________
Life begins at the end of your comfort zone...
Apocalypso™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 14:30   #380
Quote:
Apocalypso™ kaže: Pogledaj post
Ma nije greška naravno da se necu odmah sunovratit naglavce, prije na stazu naravno dok ne savladam sve kako treba al' kvaka je u tome da mi se jednostavno ne isplati ulagat u klasicne pancerice jer je priroda onoga cim se bavim i sto me zanima je iskljucivo turno i s toga bi odmah ulozio novce u turno pance jer s njima naravno mogu i na stazu i ucit pomalo i onda kad budem spreman sa istim pancama se prebacit na turno.

Obicne nikako, al' bas nikako ne dolaze u obzir bez obzira na to koliko mekane bile jer jednostavno nisu za duze hodanje a prespektiva je takva da cu jako puno hodat u njima a nesto manje skijat Skije, cuci, vezovi, sve to mi je na dohvat ruke ajmo rec, to mi nije toliki problem ka pancerice....
Ok, ima smisla Djelovalo mi je kao da si mozda polupao loncice Nis, pogledaj onda po ducanima, isprobaj dobro pance pa ako nis drugo takve iste naruci negdje jeftinije preko neta. Zaviri i po slovenskim ducanima ako imas prilike jer je tamo puuuuno veca potraznja za tako necim, a samim time i ponuda.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.