Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2012., 20:57   #121
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Davno preko Slunja nisam prošao pa ima li još tamo Jure a i inče bi se našlo tih memorabilija i u kamenu i na tekstilu???

u kamenu- u smislu da ima javnih spomenika sa ciljem velicanja NDH kao sto ima spomenika koji velicaju komunisticki pokret - ne bih rekla bas.
Grazia is offline  
Old 22.04.2012., 21:00   #122
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
a i ova neka fraza 'ustaske zmije' referirjauci na one koji su grafitirali spomneik palom partizanu mi zvuci tako komunisticki i tako propagandski LOL.
ma da oni koji crtaju slova U i kukaste križeve po spomenicima su ustaški pilići
Mishko Pishko is offline  
Old 22.04.2012., 21:02   #123
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Davno preko Slunja nisam prošao pa ima li još tamo Jure a i inče bi se našlo tih memorabilija i u kamenu i na tekstilu???
nema hazlerovog čeda tamo odavno...nije nikad imao ni dozvole niti išta. to je bila privatna inicijativa poludjelog farmaceuta iz Švicarske
Mishko Pishko is offline  
Old 22.04.2012., 21:03   #124
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
u kamenu- u smislu da ima javnih spomenika sa ciljem velicanja NDH kao sto ima spomenika koji velicaju komunisticki pokret - ne bih rekla bas.
Ajde molim te ako ti nije problem pročitaj šta piše na toj ploči i gdje se na toj ploči veliča komunizam??

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...aru-u-Sibeniku

Pa mi onako iz duše odgovori je li taj postupak može imat ikakva opravdanja.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 22.04.2012., 21:06   #125
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
Jadan Rade Končar što se radi s njim. prvo mu ustaške zmije prešaraju spomenik onda ga internet revizionisti blate po forumu...a život je dao boreći se protiv Talijana...
Blago vama "antifama", svaki stanovnik Pantovčaka vam servira novi termin za korištenje, pošteni Stipe je drobio o ustašoidima, a pravedni Ivo se poetski, kako i dolikuje mužikantu, izražava spominjući ustaške zmije - a sve se svodi na fantome..
Istovremeno, Stipičini dragi Bošnjaci su tih godina dok se hladio u Vili Zagorje uzgajali vehabije, a Ivini dragi Srbi rehabilitiraju kvislinge
no bitno da se vodi borba protiv ustaša...

A jednog dana će i ova zemlja dobit normalnog predsjednika, kao što ga imaju Slovenci, a i Srbija.

Ovo devastiranje je za osudu, to što se na spomeniku spominje partija - nema smisla ga sada mijenjati, podignut je kad je podignut, tada se komunisti kao danas nisu krili pod kišobranom antifašizma nego otvoreno govorili da je NOR bila borba za socijalističku Jugoslaviju.

Ali istini za volju nisam ni neke diskutante primjetio da se ovoliko zgražaju kad su za Novu godinu u Tribunju bacili Tuđmanovu bistu u more.
Svakog očito bole njegovi spomenici..

Zadnje uređivanje Leoben Conoy : 22.04.2012. at 21:14.
Leoben Conoy is offline  
Old 22.04.2012., 21:09   #126
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Blago vama "antifama", svaki stanovnik Pantovčaka vam servira novi termin za korištenje, pošteni Stipe je drobio o ustašoidima, a pravedni Ivo se poetski, kako i dolikuje mužikantu, izražava spominjući ustaške zmije - a sve se svodi na fantome..
Istovremeno, Stipičini dragi Bošnjaci su tih godina dok se hladio u Vili Zagorje uzgajali vehabije, a Ivini dragi Srbi rehabilitiraju kvislinge
no bitno da se vodi borba protiv ustaša...

A jednog dana će i ova zemlja dobit normalnog predsjednika, kao što ga imaju Slovenci, a i Srbija.
pa mi ne smijemo zaostajat nego ako komšije rehabilitiraju svoje ekstremiste moramo mi i svoje...
Mishko Pishko is offline  
Old 22.04.2012., 21:13   #127
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
pa mi ne smijemo zaostajat nego ako komšije rehabilitiraju svoje ekstremiste moramo mi i svoje...
Jok, Miško, krivo.
Ako ti je komšija heroinski ovisnik onda nemoj i sebe proglašavati za narkomana jer si jednom povukao dim marijuane..

A to se radi s ovom herpetološkom paranojom koju je pokrenuo Pravednik
Leoben Conoy is offline  
Old 22.04.2012., 21:14   #128
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Blago vama "antifama", svaki stanovnik Pantovčaka vam servira novi termin za korištenje, pošteni Stipe je drobio o ustašoidima, a pravedni Ivo se poetski, kako i dolikuje mužikantu, izražava spominjući ustaške zmije - a sve se svodi na fantome..
Istovremeno, Stipičini dragi Bošnjaci su tih godina dok se hladio u Vili Zagorje uzgajali vehabije, a Ivini dragi Srbi rehabilitiraju kvislinge
no bitno da se vodi borba protiv ustaša...

A jednog dana će i ova zemlja dobit normalnog predsjednika, kao što ga imaju Slovenci, a i Srbija.
Ovi "naši" se boje javno reći da su ustaše, čak i HČSP-ovci bježe od tog termina ali uredno polažu vijence na dan 10.04.
Iako se skrivaju, lako se prepoznaju po tome što revidiraju povijest i izjednačavaju antifašistički pokret sa onim ustaškim. Barem ih ovdje ne manjka.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 22.04.2012., 21:15   #129
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
pa mi ne smijemo zaostajat nego ako komšije rehabilitiraju svoje ekstremiste moramo mi i svoje...
kakvi ekstremisti.. to antifašisti.. njihovi i naši ruku pod ruku. Evo naši su imali i dernek danas.
frch is offline  
Old 22.04.2012., 21:17   #130
jedan od načina kako se dokazuje je li neki narod civiliziran ili ne je odnos prema spomenicima...

sklon sam powerovoj ideji da bi spomenici trebali ostati, ali da se promijeni tekst u slučajevima prevelike ideologizacije...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 22.04.2012., 21:18   #131
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Jok, Miško, krivo.
Ako ti je komšija heroinski ovisnik onda nemoj i sebe proglašavati za narkomana jer si jednom povukao dim marijuane..

A to se radi s ovom herpetološkom paranojom koju je pokrenuo Pravednik
ako su mi komšije teški narkomani ja neću nikom dati ni mrvicu povoda da pomisle da sam i ja narkoman nego ću pokušavat izgledat što više straight da me ne dovode u vezu sa narkomanima i onda ću imat temelja da ih kritiziram kakavi su narkomani i u kakavom susjedstvu živim...
Mishko Pishko is offline  
Old 22.04.2012., 21:20   #132
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
nema hazlerovog čeda tamo odavno...nije nikad imao ni dozvole niti išta. to je bila privatna inicijativa poludjelog farmaceuta iz Švicarske
Da se ne zaboravi, to je tvoj drug Sanader, desničar i HDZ-ovac uklonio.

Sanader je u Remetincu, ali se spomenik svejedno nije vratio gdje je bio...
Ovcoder is offline  
Old 22.04.2012., 21:23   #133
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Da se ne zaboravi, to je tvoj drug Sanader, desničar i HDZ-ovac uklonio.

Sanader je u Remetincu, ali se spomenik svejedno nije vratio gdje je bio...
a zašto bi se vraćao ilegalni spomenik Francetiću postavljen bez dozvole ?
Mishko Pishko is offline  
Old 22.04.2012., 21:24   #134
Mladež /forum mladih SDPa je očistila spomenik na Šubićevcu i nema više ustaških simbola...
Mishko Pishko is offline  
Old 22.04.2012., 21:25   #135
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
jedan od načina kako se dokazuje je li neki narod civiliziran ili ne je odnos prema spomenicima...

sklon sam powerovoj ideji da bi spomenici trebali ostati, ali da se promijeni tekst u slučajevima prevelike ideologizacije...
Na jednom tom kamenu u Šibeniku piše: "Ako si zastao daleki neznani druže i pogled ti slučajno na ovo mjesto pao, i kamen i zemlja šaptat će poruku, za tvoje proljeće - život svoj sam dao".

Možda nekome zasmeta ovo "druže", pa i to je ideologizacija
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 22.04.2012., 21:25   #136
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ovi "naši" se boje javno reći da su ustaše, čak i HČSP-ovci bježe od tog termina ali uredno polažu vijence na dan 10.04.
Je, sad se boje.. ili je razlog u tome što čak ni ti Miljkovi marginalci znaju da na ustašonostalgiji nema kruha

Quote:
Iako se skrivaju, lako se prepoznaju po tome što revidiraju povijest i izjednačavaju antifašistički pokret sa onim ustaškim. Barem ih ovdje ne manjka.
U kom smislu?
Nitko ne može tvrditi da su se ustaše borile na pravoj strani niti za pravu viziju hrvatske države.
Isto tako, nitko ne može tvrditi da su se partizani borili za slobodu govora i višestranačje. Bili su na pravoj strani do 1945.
Od 1945. bili su krojači željezne zavjese.

Ako je to tebi izjednačavanje, nek ti bude.
Leoben Conoy is offline  
Old 22.04.2012., 21:27   #137
Forum mladih SDP-a Šibenik je osjećao potrebu reagirati i osuditi vandaliski čin koji se dogodio u Spomen parku Šubićevac. Fašistički simboli, simboli mržnje, kojima je onečišćen Spomen park, nikako ne predstavljaju simbole koje današnje društvo treba tolerirati. Ovakav vandalski i bezobrazan čin, nadamo se iz neznanja i gluposti, uznemirava i vrijeđa sve građane Šibenika čije su obitelji dale članove u borbi protiv fašizma. Antifašizam je utkan u temelje našeg društva, ugrađen u Ustav Republike Hrvatske. Uvijek ćemo odavati počast našim precima koji su gradili društvo bez fašizma i mržnje, kako u 2. Svjetskom ratu, tako i u Domovinskom ratu, kao obranu temeljnog ljudskog prava, prava na slobodu. Sretni smo zbog brze reakcije Grada Šibenika koji je promptno reagirao i angažirao specijaliziranu tvrtku za čišćenje spomenika. Svoj doprinos vraćanju sjaja Spomen parku Radi Končaru dali smo obnavljanjem slova i natpisa na spomeniku.


case closed...
Mishko Pishko is offline  
Old 22.04.2012., 21:30   #138
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
ako su mi komšije teški narkomani ja neću nikom dati ni mrvicu povoda da pomisle da sam i ja narkoman nego ću pokušavat izgledat što više straight da me ne dovode u vezu sa narkomanima i onda ću imat temelja da ih kritiziram kakavi su narkomani i u kakavom susjedstvu živim...
A izgledat ćeš straight tako da naglas vičeš da si probao pušit travu, da ti se svidjelo i da si u apstinencijskoj krizi i boriš se s tim

I ostatak ulice će reći, u hebote, ono tamo se bode, a ovaj je lud bez vutre..

Takvu poruku šalje ovaj lov na vještice pardon na ustaške zmije.

Ali to je matrica iz SFRJ, naučili su nešto Zoki i Ivo od svojih ćaća...
Leoben Conoy is offline  
Old 22.04.2012., 21:31   #139
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ajde molim te ako ti nije problem pročitaj šta piše na toj ploči i gdje se na toj ploči veliča komunizam??

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...aru-u-Sibeniku

Pa mi onako iz duše odgovori je li taj postupak može imat ikakva opravdanja.
Ako se ne varam, bar 3-4 ploče sa komunističkim tekstovima su u tom spomen-parku. Ovo sa tvog linka je samo jedna od njih.

I bilo bi sasvim dostatno da se unište sve ploče osim ove s tim da se prebriše rečenica: "da san komunista šiklja u javu"
Ovcoder is offline  
Old 22.04.2012., 21:32   #140
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
Forum mladih SDP-a Šibenik je osjećao potrebu reagirati i osuditi vandaliski čin koji se dogodio u Spomen parku Šubićevac. Fašistički simboli, simboli mržnje, kojima je onečišćen Spomen park, nikako ne predstavljaju simbole koje današnje društvo treba tolerirati. Ovakav vandalski i bezobrazan čin, nadamo se iz neznanja i gluposti, uznemirava i vrijeđa sve građane Šibenika čije su obitelji dale članove u borbi protiv fašizma. Antifašizam je utkan u temelje našeg društva, ugrađen u Ustav Republike Hrvatske. Uvijek ćemo odavati počast našim precima koji su gradili društvo bez fašizma i mržnje, kako u 2. Svjetskom ratu, tako i u Domovinskom ratu, kao obranu temeljnog ljudskog prava, prava na slobodu. Sretni smo zbog brze reakcije Grada Šibenika koji je promptno reagirao i angažirao specijaliziranu tvrtku za čišćenje spomenika. Svoj doprinos vraćanju sjaja Spomen parku Radi Končaru dali smo obnavljanjem slova i natpisa na spomeniku.


case closed...
Da.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.