Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2018., 21:14   #261
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nikako ne razumijem zašto nečija odluka o razvodu kod tebe izaziva toliku količinu bijesa.

Žena ne želi spavati u istom krevetu, jesti za istim stolom ni srati u istom zahodi s čovjekom - koji te tako jaki poriv gura u bijes jer je, eto, mogla organizirati život i izlaziti s prijateljicama na kavu i vraćati se doma za stol, u krevet i zahod?
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Da

Zasto ljudima smeta kada se neko razvede? I jos vise ako je srecan?
Mislim da se dotični zamišlja u toj situaciji jer je izjavio da jebe tatlane. Pa je vrlo moguće da mu se žena opameti.
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2018., 08:58   #262
Treba odvojiti zrela i nezrela očekivanja...i biti realan. U paru ili sam, čovjek je onoliko jak koliko misli da je jak. Nadam se da Vam Vaše misli neće biti najveći neprijatelji.
galomoro12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 16:49   #263
Ne bih se slozila da je covjek jak onoliko koliko misli da je. Puno nas niti ne zna koliko mozemo biti jaki. Kad se stvari pocnu dogadjati samo odradjujes dan po dan, kao na autopilotu, a tek poslije shvatis sto si prosao, odradio, izgurao, prezivio. Razvod je stres, pogotovo ako nije bio zeljen sporazumno s obje strane.
littleorange is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2018., 16:36   #264
Quote:
littleorange kaže: Pogledaj post
Ne bih se slozila da je covjek jak onoliko koliko misli da je. Puno nas niti ne zna koliko mozemo biti jaki. Kad se stvari pocnu dogadjati samo odradjujes dan po dan, kao na autopilotu, a tek poslije shvatis sto si prosao, odradio, izgurao, prezivio. Razvod je stres, pogotovo ako nije bio zeljen sporazumno s obje strane.
Slažem se i bez obzira na svu vlastitu jakost s kojom se suočimo, sve traume i teške životne situacije pa i razvod ostave traga.
LolaRun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2018., 15:23   #265
sta se sve izdogadalo...

Dakle, mali update, cisto zato sto stvarno mrzim kad post koji pratim nema nikakav zavrsetak... imam osjecaj kao da mi je netko oteo knjigu prije negoli sam saznala sta se desilo na kraju.
Jos malo pa ce biti godina dana otkako se brak raspao. Inicijalna euforija (koja je trajala mjesecima) me definitivno prosla. To ne mislim u losem smislu. Malo sam se primirila sama sa sobom i poslozila si zivot onako kako meni odgovara, u granicama svojih mogucnosti, zelja i obaveza.
U vezi odluke za okoncanjem braka nemam nikakvih zaljenja. Mozda sam to trebala napraviti prije, ali i sad je bolje nego nikad. Osjecam se rastereceno i pozitivno i sigurna sam da sam i bolja osoba, roditelj i prijatelj. Ne bih se vracala na ono sto je bilo. Kad ne bi bilo potrebe vidati se sa ex zbog djece, ne bi imala ama bas nikakvu zelju tu osobu zadrzati u svom zivotu, bez obzira na silne godine koje smo proveli skupa.
Dakle, za mene je to poglavlje zatvoreno.
U meduvremenu sam ostala iznenadena koliko muskaraca trazi ono sto svi pretpostavljamo da samo zene zele. Pod tim mislim prilicno brzo ulazenje u vezu koja je neka inacica braka. Pomalo mi je nejasno zasto se zuri sa useljavanjem, petljanjem djece u sve to, pogotovo ako je tek na pocetku?
Uglavnom, nasao se Mirko. Premda Mirko bi se doselio odmah danas popodne, da ja to predlozim. Ali ja to ne zelim. Lijepo nam je kad smo skupa, vidamo se cesto, ali isto tako imam potrebu drzati odvojeno dio vremena koje provodim sa djecom, od vremena koje provodim sa njim. Na pocetku je to stvaralo trzavice (on je htio obiteljske izlete i zajednicka druzenja), ali ja za to nisam bila pretjerano zainteresirana.
Dakle, kad su djeca sa ex, onda smo Mirko i ja zajedno. Kad su djeca samnom, zelim da sam samo sa njima, i fizicki i emotivno.
Zasad to funkcionira. Ne znam dokle ce, jer ne vidim da cu ja pozeljeti nesto vise, ali postoji nada da ce se on zadovoljiti sa onime sto ja momentalno mogu ponuditi. Vidjeti cemo...
Osjecam se smireno i opusteno, i imam osjecaj kao da "varam" sistem, jer sam, eto, uspijela nekako naci ono sto sam trazila, i u svemu tome sam prilicno sebicna. Onako je kako meni pase.
MaSvasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2018., 16:19   #266
Quote:
MaSvasta kaže: Pogledaj post
Dakle, mali update, cisto zato sto stvarno mrzim kad post koji pratim nema nikakav zavrsetak... imam osjecaj kao da mi je netko oteo knjigu prije negoli sam saznala sta se desilo na kraju.
Jos malo pa ce biti godina dana otkako se brak raspao. Inicijalna euforija (koja je trajala mjesecima) me definitivno prosla. To ne mislim u losem smislu. Malo sam se primirila sama sa sobom i poslozila si zivot onako kako meni odgovara, u granicama svojih mogucnosti, zelja i obaveza.
U vezi odluke za okoncanjem braka nemam nikakvih zaljenja. Mozda sam to trebala napraviti prije, ali i sad je bolje nego nikad. Osjecam se rastereceno i pozitivno i sigurna sam da sam i bolja osoba, roditelj i prijatelj. Ne bih se vracala na ono sto je bilo. Kad ne bi bilo potrebe vidati se sa ex zbog djece, ne bi imala ama bas nikakvu zelju tu osobu zadrzati u svom zivotu, bez obzira na silne godine koje smo proveli skupa.
Dakle, za mene je to poglavlje zatvoreno.
U meduvremenu sam ostala iznenadena koliko muskaraca trazi ono sto svi pretpostavljamo da samo zene zele. Pod tim mislim prilicno brzo ulazenje u vezu koja je neka inacica braka. Pomalo mi je nejasno zasto se zuri sa useljavanjem, petljanjem djece u sve to, pogotovo ako je tek na pocetku?
Uglavnom, nasao se Mirko. Premda Mirko bi se doselio odmah danas popodne, da ja to predlozim. Ali ja to ne zelim. Lijepo nam je kad smo skupa, vidamo se cesto, ali isto tako imam potrebu drzati odvojeno dio vremena koje provodim sa djecom, od vremena koje provodim sa njim. Na pocetku je to stvaralo trzavice (on je htio obiteljske izlete i zajednicka druzenja), ali ja za to nisam bila pretjerano zainteresirana.
Dakle, kad su djeca sa ex, onda smo Mirko i ja zajedno. Kad su djeca samnom, zelim da sam samo sa njima, i fizicki i emotivno.
Zasad to funkcionira. Ne znam dokle ce, jer ne vidim da cu ja pozeljeti nesto vise, ali postoji nada da ce se on zadovoljiti sa onime sto ja momentalno mogu ponuditi. Vidjeti cemo...
Osjecam se smireno i opusteno, i imam osjecaj kao da "varam" sistem, jer sam, eto, uspijela nekako naci ono sto sam trazila, i u svemu tome sam prilicno sebicna. Onako je kako meni pase.
Ajmo družino koja misli da nitko neće rastavljenu ženu s djecom!! Gdje ste?

MaSvasta, drago mi je da si dobro i super je da još neko vrijeme razdvajaš, samo pomalo i kako tebi i djeci paše. Mirko će, ako valja, razumjeti
RobCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2018., 17:18   #267
Iznenadenjeeeee

Ah, da, samo da umirim sve zene koje su pod zabludom da ce biti tesko naci partnera zato sto imate preko 40, i zato sto imate djecu... Nece!!!
Jedini koji s time imaju problem su oni koji imaju problem sami sa sobom. Takve je i ovako i onako najbolje izbjegavati, tako da vam zapravo i rade uslugu kad vas odbiju. Ha!
MaSvasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2018., 22:54   #268
Kada sam prije godinu dana pročitala tvoj post, po načinu na koji si pisala, po tvojoj inteligenciji i pristupu, odmah sam znala da ćeš uspjeti pronaći svog Mirka i drago mi je da ti se sve posložilo. Imaš um koji je otvoren za dobre stvari koje ti život može poslati. Najvažnije je to što si opuštena, što ništa ne forsiraš i što ne dozvoljavaš da tebe netko forsira, bez grižnje savjesti radiš ono što misliš da je za tebe i djecu najbolje, živiš dan po dan, po svom osjećaju. To je dobitna formula. Puno sreće želim
__________________
O mila, o draga, o slatka slobodo...
Suri orao is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 10:02   #269
komunikativna žena će uvijek naći partnera bila razvedena, udata ili solo
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 14:17   #270
tako nekako ide i moje iskustvo. samo mi još nedostaje Mirko al ne brinem, ljubav se dogodi, uvijek kad se najmanje nadam.
dunya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.