Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2010., 12:14   #81
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
mene nije strah pasa, imam pse od kad zanm za sebe. strah me vlasnika, gledam balavce kako vode i 2 pit bulla, stafordska terijera...vidim da ne vladaju njima. psi bez lajne i brnjice, a znamo kakv je zakon za potencijalno opasne pasmine.

Iskreno i mene je toga strah.
nedavno u maksimiru šetam ja svoju kujicu labradora i odjednom doleti domermanka i ugrize je iz čista mira a ova moja se ne zna braniti, već se samo stisnula uz mene.

Vlasnik dobermanke, klinac nekih 18-19 god kaže..."pa ona se samo htjela igrati"
Ma možeš misliti da je to igra....to je odraz odgoja pasa odn.neodgoja


Za svoje labradore zasigurno znam da ne bi prvi napali, životinju a kamo li dijete jer su tako odgajani a imaju veeeeliki prag tolerancije i osjećaja prema djeci.

Jedan dan u maksimiru... klinac ( 2-3 god)sjedi na suprotnom stolu i papa sladoled, belica skuži i pogleda ga najnježnijim žicerskim pogledom koji možete zamisliti ( svi koji poznaju labradore znaju za taj pogled) te je mali sam došao do nje i htio joj dati sladoled a ona se okrenula prema meni čekakla dozvolu dal smije uzeti ( naravno da ne smije sladoled!!).
nakraju priče i klinac i njegovi roditelji su me molili da mu dopustim da joj da barem kornet pa sam mu dala keks da joj da.



Još nešto.
Ja svoje pse šećem na lajni, istrčavam na mjestima gdje nema djece,skupljam govanca za njima....

Masu puta kad se šećemo djeca dolete iz prikrajka i maze ih bez da pitaju mene kao vlasnika dal smiju a roditelji su u blizini i ne reagiraju.
Moji su bezopasni, jedini napad im je jezikom zaljepiti pusu, al vjerujte ima pasa koji i nisu nimalo bezopasni.
Moje dijete iako je odraslo sa psima kad vidi psa kojeg bi podragala, neovisno o veličini, prvo pita vlasnika dal smije, a tek onda pristupi psu.




I još anegdota, cijeli život sam sa velikim pasminama pasa, a izgrizao me prijateljičin maltezer!!!!!
__________________
ALBUM
SuzyQ0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:16   #82
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
mene nije strah pasa, imam pse od kad zanm za sebe. strah me vlasnika, gledam balavce kako vode i 2 pit bulla, stafordska terijera...vidim da ne vladaju njima. psi bez lajne i brnjice, a znamo kakv je zakon za potencijalno opasne pasmine.
E da,to kad vidim

Imam frendicu koja ima kći,sad već 3 godine. Imali su dobermana,ženku. Pas je prema maloj bio dobar,stalno ju je čuvao,igrao se i spavao je pokraj njezinog kindrebeta. Problem je nastao kad bi mala počela plakati i kad bi mama i/ili tata krenuli da ju uzmu,pas je počeo režati i nije im dao da se uopće približe maloj.
Na kraju je ugrizao moju frendicu,nije jako,ali dovoljno da su ga uspavali.
Prije rođenja njihove kćeri pas je bio poslušan i frendici i njezinom mužu. Sve se preokrenilo otkad je beba došla u kuću... Ne znam zašto,jel joj neka sklopka u glavi pukla,zabrijala da je to njezino dijete/štene ili
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:54   #83
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
vidis, bas zbog ovog moje dijete bilo jednom u neugodnoj situaciji.
za rucicu vodim nju, u drugoj ruci na povodcu psa, ženku.
u susret dolazi djevojka sa svojim psom koji nije na povodcu i koji (veselo, al to ustvari za ovu pricu i nije bitno) prilazi mojoj koja u tom trenutku poludi i skoci na ovu. taj drugi pas od straha odskoci i ravno na moju kcer, i ocito od straha zarezi na nju(kcer, jelte) jer se osjecala napadnuta i nije stigla vidjet tko, sto i gdje. falilo je doslovno djelic sekunde da je ugrize al sam u zadnji tren dignula dijete i odgurnula psa nogom(jedan jedini put u zivotu).
ako su obje bile zenke, to onda i nije previse cudno. mislim da tu nitko nije nesto posebno kriv, samo eto, dijete ti se naslo na krivom mjestu u krivo vrijeme.

moja je takva kad se tjera (to ju je sad ulovilo i to mi je nesto najgore), zato idemo u setnje gdje nema drugih pasa i najcesce kasno navecer, nema igre nema nicega.
tako se jednom zakacila s jednim koji ju je zaskocio i kad sam ih isla razdvojiti, toliko je bila luda da je zarezila i na mene, jer isto tako, nije gledala tko, sta, gdje.

kada je vidjela da sam to ja zacepila je odmah ali je svejedno bila kaznjena, takve situacije ne dopustam.
ali tu zbilja ne mozes nesto previse utjecati. koliko god da ih mi poznajemo i razumijemo, to je ipak njihov svijet, i tu nikada neces biti potpuno siguran sto se moze dogoditi.

no prema ljudima je i u stanju tjeranja i dalje ista. mozda cak i privrzenija, ne znam zasto, vise se zeli maziti i igrati. sto mi je malo cudno za zenku u pms-u.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 15:35   #84
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
zanima me , netko gore je spomenuo kažnjavanje, kako to prakticira? jer ako tuče psa, ne odobravam. pas se može naučiti svemu i bez kažnjavanja. imam metodu.
To bih bila ja...

Da, kaznim je. Jer ne odobravam takvo postavljanje.
Ona je moj pas. Volim je najviše na svijetu, ali budem ipak stavila nečije dijete ispred svog psa. I ako se ona iz neke puke nabrijanosti samo tako postavi na dijete, il odraslu osobu, reagirat ću. Bez brige, ne tučem ju. Prošle smo školicu, doduše, samo prvi stupanj, al mislim da je uvelike koristio i meni i njoj.
Uglavnom.. povisim glas, "kaznim" ju naredbom da legne na bok, i još malo pritom urlam na nju , gestikuliram rukama dok ona leži na boku, glavom položenom na pod. I to šljaka, sve manje to radimo.

Plavooka Sanja, slike bebe i psa su divne...
__________________
The older we become, the more serious we become about life. An adult laughs an average of 15 times a day; a preschooler laughs an average of 400 times.
Herbion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 15:44   #85
olrajt!

ja svoju oborim na leđa,uhvatim za vrat (ne jako, ne gušim, samo uhvatim) i vičem.

pokazao mi jedan trener, navodno tako vođa čopora kažnjava neposluh. i djeluje.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:40   #86
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
olrajt!

ja svoju oborim na leđa,uhvatim za vrat (ne jako, ne gušim, samo uhvatim) i vičem.

pokazao mi jedan trener, navodno tako vođa čopora kažnjava neposluh. i djeluje.



Dobra metoda al je ne treba često i ukoliko stvarno ne postoji porteba, znači ne za svaku sitnicu.


Češće možete probati, ukoliko ste vani kaznu "mjesto"...to znači da kraj vaše noge mora ostasti sjediti nepomično neko vrijeme.


Ja radim na principu "dobar-nagrada,keks.... loš-kazna,mjesto".....skuže psi vrlo brzo princip( a moji su proždrljivci pa bi i na žici hodali za keksić)
__________________
ALBUM
SuzyQ0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:46   #87
kada smo uveli metodu, još je bila mlada, godinu i sitno, pa se događalo često, ali sada vrlo rijetko, evo ,ne mogu se sjetiti kada je zadnji put bila ponižena.

činjenica je , da nas doživljava kao čopor.mm nabolje sluša, djete poštuje i pazi. mene doživljava više kao osobu od koje će dobiti hranu i grickalice.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 17:53   #88
Meni ide na zivce kad psi uljecu mojim klincima..onako u prolazu ih liznu ili ponjuse..mislim na pse koje ne poznamo od slucajnih prolaznika. Nakon jednog takvog skoka mali mi se uzasno boji pasa. Prije nekih mjesec dana smo setali po nasipu, a pas velicine labradora mu se unese u facu. Mali ima 2,5god i izgleda duplo manji od takvog psa. Do sad je bio oprezan ali htio im je prilaziti, strasljivo bi ih podragao, sad se boji i malih pasa, stisne se uz mene dok psi ne prodju ako vidi da nam se priblizavaju.
__________________
My Pain and Sadness is More Sad and Painful Than Yours
Daydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:33   #89
isto za vrat, malo protresem ,odmah sluša, ovako kuja odgaja štence..
i zaista pali.. ovo kad su mali...
kasnije na leđa ...isto za vrat..
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:34   #90
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
olrajt!

ja svoju oborim na leđa,uhvatim za vrat (ne jako, ne gušim, samo uhvatim) i vičem.

pokazao mi jedan trener, navodno tako vođa čopora kažnjava neposluh. i djeluje.
odlično
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 21:22   #91
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
ako su obje bile zenke, to onda i nije previse cudno. mislim da tu nitko nije nesto posebno kriv, samo eto, dijete ti se naslo na krivom mjestu u krivo vrijeme.
samo eto, mogla je i na---...
meni bilo dovoljno kao upozorenje da kad idem u setnju s njih dvije, dobro dobro pazim i da skuzim da u trenucima panike i fajta, pas zaboravlja sve ono sto ga mi ucimo i tupimo svaki dan(osim mozda dresiranih policijskih pasa, al o njima ovdje ne govorimo).
uostalom, nekad me iznenade moje vlastite reakcije u ekstremnim situacijama, pa gdje bi vjerovala psecim?!
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.