Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2011., 10:21   #161
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
Odnosno, da li je Romah izdavao fakture obitelji Rohatinski???
To se ne zna. G Rohatinski i žena mu, nisu ništa oko ovog izjavili. Porezna uprava šuti jer nije valjda na njoj da provjerava plaća li se porez.

G Rohatinski je ispao žmukler vulgaris croaticus. A većina nas je takva, gdje god ima šanse, ići ćemo prevariti voljenu nam državu. Čudeći se istovremeno zakaj nam je država u takvim govnima.

I nije njega nitko do samog sjebao zbog eventualnog ulaska u politiku. Da nema putra na glavi, nikom ništa. Mogli bi do sutra hajkati, no on ima putra na glavi kojeg nije bio problem otkriti. To kaj g Rohatinski ne stanuje u viletini kao frend Todorić (koja je bila jedno kratko vrijeme hotel, za što opet ne znamo da li su plaćane sobe i boravak od strane obitelji Todorić), ne umanjuje činjenicu da se ponaša kao žmukler.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 11:15   #162
Kad već proizvodi,ulje i vodu sto ne poveca proizvodnju i izvozi..za svu tu njegovu proizvodnju potrebno je stotinjak ljudi a ne 50000..Todorić ucjenjuje državu ili prevedeno on ima državu
klap
tetrijeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 11:48   #163
I tako su "naivnog" Rohatinskog istjerali na čistinu. Htio ne htio on će dati ostavku na mjesto guvernera u koliko se želi kampanjirati za izbore 2011.
Uz ove mrlje sa ženom, kućom, firmom i Todorićem te odjeb HSLS-a, on je među onima koji će Sabor gledati samo izvana.A čovjek bi pomislio da je inteligentan.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 11:55   #164
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
I tako su "naivnog" Rohatinskog istjerali na čistinu. Htio ne htio on će dati ostavku na mjesto guvernera u koliko se želi kampanjirati za izbore 2011.
Uz ove mrlje sa ženom, kućom, firmom i Todorićem te odjeb HSLS-a, on je među onima koji će Sabor gledati samo izvana.A čovjek bi pomislio da je inteligentan.
briga njega, on ti jre kao joe simunic - daje svakakve izjave, najavljuje ovo ili ono, ogradjuje se na sve strane - a na kraju dana ce prihvatiti mjesto starijeg potpredsjednika uprave agrokora. nije on blesav, samo smo mi navikli citati o njemu kao nekakvom mesiji, a kaj je covjek zapravo napravio u 10 godina osim sto je stalno bio oprezniji od racana (da bas ne napisem ukopan u mjestu kad je mogao reagirati). dobro, imao je nekoliko solidnih poteza ali to mu je i posao pa ne idim cemu tapsati po ledjima nekoga tko posao obavlja rutinski, bez nekakvih vaznih uspjeha.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 12:09   #165
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
I nije njega nitko do samog sjebao zbog eventualnog ulaska u politiku. Da nema putra na glavi, nikom ništa. Mogli bi do sutra hajkati, no on ima putra na glavi kojeg nije bio problem otkriti. To kaj g Rohatinski ne stanuje u viletini kao frend Todorić (koja je bila jedno kratko vrijeme hotel, za što opet ne znamo da li su plaćane sobe i boravak od strane obitelji Todorić), ne umanjuje činjenicu da se ponaša kao žmukler.
Pomalo me umara ova potraga za mister savršenim. Takvog nema, a što se mene tiče dovoljno mi je da vidim tko je iza hajke(HSS front end, a iza vjerovatno ZNA SE) da bez puno razmišljanja zauzmem stranu.
I da, naravno da ga je netko išao sjebati zbog eventualnog ulaska u politiku. To što su ga išli sjebati sa ovakvom minornošću zapravo govori o nedostatku materijala. Već viđeno.
A za tebe mi se čini(nemoj ovo osobno svatiti) da patiš od sindroma Tomislava Klauškog.
Shrike12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 12:10   #166
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
dobro, imao je nekoliko solidnih poteza ali to mu je i posao pa ne idim cemu tapsati po ledjima nekoga tko posao obavlja rutinski, bez nekakvih vaznih uspjeha.
Zato što je i rutinsko obavljanje važnog posla začuđujući uspjeh u ovih 7-8 godina otkad je na vlasti kleptokracija.
Shrike12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 12:22   #167
@Shrike
Nije mi baš jasno kako ne shvaćaš da je ova priča oko Rohatinskog dobra za nas. Iako on na žalost, neće prihvatiti svoj putar i maknuti se s tog mjesta, neki drugi igrači uče preko njegovih leđa da i u nas polako postaje neprihvatljivo netransparentno i žmuklersko ponašanje, koje je sve do jučer bilo glavno obilježje politike u nas. Štoviše, ono je bilo znak da je dotična persona sposobna.

Izuzetno je bitno da se ne ustroji u ovom mandatu HDZ-a saborsko povjerenstvo za sukob interesa, sa članovima koje je vladajuća kleptokracija predložila, a koji su redom njeni igrači, odosno osobe koje NEĆE ni htjeti, ni moći raditi taj posao. Ovo povjerenstvo će postati izuzetno bitno u nadolazećim godinama.

Na žalost, i dalje se žmuklerira - natječaj u Hrvatskim šumama, pošti, HEP-u, HAC-u, ali o tome se piše, ruše se natječaji, neki su rezultirali, a drugi će tek rezultirati prijavama i presudama. Postaje ipak socijalno neprihvatljivo otvoreno krasti. Ta kleptokracija koju spominješ je načeta.

Tako da svakog tko želi dobro ovoj zemljli, saga o Rohatinskom ne može umarati. Ona je tek početak. I nadam se da neće proći s izborima, naprotiv.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 13:09   #168
@Alexis
Ne mogu se složiti.
Smatram da je ova priča oko Rohatinskog samo dio master plana: svi su oni isti, čija svrha naravno nije pokazati da je "žmuklersko" ponašanje neprihvatljivo, nego ostaviti još jedan mandat hdz-u. Na kraju krajeva upitno je s obzirom na mentalitet i nas, a i drugih sličnim nama, koliko je uopće moguće iskorjeniti sklonost ka mutikašenju. Vjerovatno ju je samo moguće svesti u manje više prihvatljive okvire. Pri tome za primjer uzimati Rohatinskog i njegovo benigno(ako ga je uopće bilo) poigravanje sa zakonom je meni apsurdno.
Na kraju krajeva ja osobno kršim u ovom trenutku nekoliko zakona, a vjerujem i ti, tako da mi je glupo pričati o nekakvom idealizmu. Za početak sam zadovoljan da se ovi najveći i najbezobzirniji kriminalci maknu, a o slučajevima poput ovog, mislim da ćemo moći pričati za jedno 10 godina, osim ako opet ne izaberemo što već biramo zadnjih 8 godina.
Shrike12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 13:20   #169
Ovakva medjustranacka koegzistencija pripadnika stranka i simpatizera istih se vidja inace samo u redu za jeftini rucak u Saboru.

Roha je zrtvovan za vise dobro, neko je izvukao poruku od DSK-a

Slatko, danas ni vijesti o racunima ni ugovorima, ni nicemu. Posao je obavljen, nema potrebe za daljnjim istragama.
A najjace je sto su svi objavili slike zene kako mase papirima. Vruce, pa se hladila

Ako je pametan, kad skulira, odustat ce od hrvatskog politickog blata. Ako nije, ne moze dalje, bez da pokaze sve papire. Za hlađenje
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 13:27   #170
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Ako je pametan, kad skulira, odustat ce od hrvatskog politickog blata. Ako nije, ne moze dalje, bez da pokaze sve papire.


ko sto rekoh, boostat todorica moze samo neko fakat malouman il pak znalacki intstruiran
kako god..tu je kod mene osobno pao

ovo sad su samo finese i politicka obracunavanja
daleko je to od uvodjenja nekog reda i zazivnja casti. puno predaleko.
__________________
cleaner..
rilke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 13:46   #171
Quote:
rilke kaže: Pogledaj post
boostat todorica.
moram priznati da me malo terminoloski gubis. tko, kako i sto radi todoricu?
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 13:56   #172
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
moram priznati da me malo terminoloski gubis. tko, kako i sto radi todoricu?
prisjeti se malo veljace il ozujke ove godine i sveg sto se dogadjalo kad je todoric naumio preuzeti mercator
prisjeti se onog pustanja 6,3 mld kuna HNB-a
roha je i tad naravno ostro demantirao kako to otpustanje ima bilo kakve veze s todoricevim (ne)prilikama , al onak..ni tad nije bas nes bio uvjerljiv
imas dost materijala na netu pa pogledaj malo

pa one mitske pobune gospodarstvenika, pa odustajanja u zadnji cas
pisalo se i ovdje dosta o tom, ne mogu se sjetiti tocno naziva topiČa tada, al i sad je alexis keljila neke materijale o toj prici
__________________
cleaner..
rilke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 15:12   #173
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
@Shrike
Nije mi baš jasno kako ne shvaćaš da je ova priča oko Rohatinskog dobra za nas. Iako on na žalost, neće prihvatiti svoj putar i maknuti se s tog mjesta, neki drugi igrači uče preko njegovih leđa da i u nas polako postaje neprihvatljivo netransparentno i žmuklersko ponašanje, koje je sve do jučer bilo glavno obilježje politike u nas. Štoviše, ono je bilo znak da je dotična persona sposobna.

Izuzetno je bitno da se ne ustroji u ovom mandatu HDZ-a saborsko povjerenstvo za sukob interesa, sa članovima koje je vladajuća kleptokracija predložila, a koji su redom njeni igrači, odosno osobe koje NEĆE ni htjeti, ni moći raditi taj posao. Ovo povjerenstvo će postati izuzetno bitno u nadolazećim godinama.

Na žalost, i dalje se žmuklerira - natječaj u Hrvatskim šumama, pošti, HEP-u, HAC-u, ali o tome se piše, ruše se natječaji, neki su rezultirali, a drugi će tek rezultirati prijavama i presudama. Postaje ipak socijalno neprihvatljivo otvoreno krasti. Ta kleptokracija koju spominješ je načeta.

Tako da svakog tko želi dobro ovoj zemljli, saga o Rohatinskom ne može umarati. Ona je tek početak. I nadam se da neće proći s izborima, naprotiv.
Quote:
Shrike12 kaže: Pogledaj post
@Alexis
Ne mogu se složiti.
Smatram da je ova priča oko Rohatinskog samo dio master plana: svi su oni isti, čija svrha naravno nije pokazati da je "žmuklersko" ponašanje neprihvatljivo, nego ostaviti još jedan mandat hdz-u. Na kraju krajeva upitno je s obzirom na mentalitet i nas, a i drugih sličnim nama, koliko je uopće moguće iskorjeniti sklonost ka mutikašenju. Vjerovatno ju je samo moguće svesti u manje više prihvatljive okvire. Pri tome za primjer uzimati Rohatinskog i njegovo benigno(ako ga je uopće bilo) poigravanje sa zakonom je meni apsurdno.
Na kraju krajeva ja osobno kršim u ovom trenutku nekoliko zakona, a vjerujem i ti, tako da mi je glupo pričati o nekakvom idealizmu. Za početak sam zadovoljan da se ovi najveći i najbezobzirniji kriminalci maknu, a o slučajevima poput ovog, mislim da ćemo moći pričati za jedno 10 godina, osim ako opet ne izaberemo što već biramo zadnjih 8 godina.
Mislim da je Shrike u pravu. Možemo mi milijun pravila postaviti, ali uvijek ćemo ih zaobići. Problem je u glavama, odnosno u mentalitetu. Mi smo većinom Mediteranci i Balkanci, a među takvo ekipom hvatanje krivina je nacionalni sport.

Zgodan je primjer Italije. Oni su početkom 90-ih imali doslovce razorenu političku scenu zbog korupcijskih afera koje je počelo čistiti sudstvo. To je bio potres kao da danas ukinemo HDZ i SDP. I što se na kraju desilo? Od cijele halabuke od glavnih faca po piksi je dobio samo bivši socijalisički premijer Craxi, koji je na kraju umro u egzilu u Tunisu. Političke snage su ponovno presložile, stvorile novi interesne saveze i balanse moći, a korupcija je opstala, nabujala i još više se prikrila. Frapantna je sličnost događajima u Hrvatskoj. Tako da sam ja daleko od nekakvog optimista po pitanju ičega ozbiljnog na našoj političkoj sceni...posebno ako je u pitanju preuzimanje odgovornosti za vlastito ponašanje..
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 15:21   #174
da smo pravna država Roha bi već odavno svirao klavir u duetu sa svojim mecenom.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 15:32   #175
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
Mislim da je Shrike u pravu. Možemo mi milijun pravila postaviti, ali uvijek ćemo ih zaobići. Problem je u glavama, odnosno u mentalitetu. Mi smo većinom Mediteranci i Balkanci, a među takvo ekipom hvatanje krivina je nacionalni sport.

Zgodan je primjer Italije. Oni su početkom 90-ih imali doslovce razorenu političku scenu zbog korupcijskih afera koje je počelo čistiti sudstvo. To je bio potres kao da danas ukinemo HDZ i SDP. I što se na kraju desilo? Od cijele halabuke od glavnih faca po piksi je dobio samo bivši socijalisički premijer Craxi, koji je na kraju umro u egzilu u Tunisu. Političke snage su ponovno presložile, stvorile novi interesne saveze i balanse moći, a korupcija je opstala, nabujala i još više se prikrila. Frapantna je sličnost događajima u Hrvatskoj. Tako da sam ja daleko od nekakvog optimista po pitanju ičega ozbiljnog na našoj političkoj sceni...posebno ako je u pitanju preuzimanje odgovornosti za vlastito ponašanje..
To vjerovatno spada pod antropologiju nekog naroda. Skup raznih silnica ga određuje, i teško se mijenja. No vjerovatno u povijesti ima i drukčijih i raznolikijih primjera, no to mi nije poznato.
Npr. grci su oduvijek isti, i išta ih nije promijenilo. Najmanje članstvo u EU. Talijani također. Pa i mi ćemo biti isto tako do kraja Svijeta kilavi, polovični, kao priklana svinja koja se trza, i niti je čemu niti da krepa. Kad to spoznaš, da "igraš sa gubitničkom ekipom", uhvati te jeza van serijskih razmjera...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.