Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2003., 08:56   #1
Kad malo dijete udara

Evo vec par mjeseci to je postao omiljeni hobi moje uskoro dvogodisnjakinje.

Iz cista mira, dok joj tepas, dok je drzis, dok je uspavljujes - pljas samarcina po licu, bila to ja, tata, ili sestra. Ili te ustipne za obraz onako punim dlanom. Oni koje dvogodisnje dijete nije ovako udarilo ili ustipnulo nemaju pojma kako to boli.

Upozorim je polako svaki put da to ne radi, da nas to boli. Starija kcer je dosad par puta u skolu otisla sa vidljivim ogrebotinama po licu, dodje me prosto stid.

Nesto se ne sjecam da je starija ovo radila. Znam da je bila mnogo nemirnija od ove mladje i da me je podosta puta opandrcila slucajno glavom u lice, u zube, opcenito u glavu, u igri. Ali nikad namjerno.

Evo ova prosla cetiri dana nisam radila, i puna sam ogrebotina, da ne govorim koliko sam samara popila.

Kako je od ovoga odviknuti?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 09:54   #2
Jel ide u vrtic?

Moj to nije chinio jer su njega gnjavili u vrticu, pa je vidio kako to izgleda...

Ali sestrichninog malog 'izljechili' smo da je dvaput dobio ugriz natrag...naravno, ne jako, ali dovoljno da se uzhasne i vishe to ne chini.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 09:59   #3
Ne ide u vrtic, cuva je moja mama. Eto, recimo, mojoj mami to ne radi. To radi samo uzoj obitelji.

Cuva je tu i tamo i moja sestra, ni njoj to ne radi.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 10:23   #4
radi kome moze , ne radi kome nemre
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 14:18   #5
Quote:
magic kaže:

Ali sestrichninog malog 'izljechili' smo da je dvaput dobio ugriz natrag...naravno, ne jako, ali dovoljno da se uzhasne i vishe to ne chini.

heh, isprobala sam tu metodu: ona mi gura prst u oko ili nos ili uho al onako grubijanski
pa joj ja fino objasnim : ne-ne, to se ne radi , to mamu boli , sad mama mora plakat
ona se na sve to smije i opet gura prst u oko
e onda ja njoj gurnem prst u oko
na sto ona protestira glasno i energicno al ne posustaje nego uzvraca opet
ne ferma me ni 5%
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 14:27   #6
Mi smo te probleme prosli ali su trajali pune dvije godine.

On udari prvog koji do njega stoji ukoliko odbijem nesto da mu kupim.

Ja sam samo pricala i ljutila se jako na njega.
Pokazi da si ljuta na njeno ponasanje .I tuzna.

I procice.. to je sigurno samo zavisi koliko ce vremena uzeti.
A to sto baku ne tuce to neko rece vec " Zna kome moze"
Moj malecki od godinu i cetiri mjeseca samo je jednom posao da digne rukicu i ja sam ga pogledala ostro i rekla "ne".
On zna da to ne smije raditi.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 19:46   #7
Ja sam imala taj problem sa svojom gospodjicom, i nije pomagalo skoro ništa... Doduše, mene nije tukla ali svi ostali su biti na meti. I pošteno je udarala i štipala i gurala, užas živi. I nekako mi sse čini da je najviše pomoglo ignoriranje, jer kad god bi joj netko uzvratio, bilo je još gore. A ovako, ako ne obraćaš pažnju ni njoj više nije tako zanimljivo, jednostavno gubi interes ako nema neke reakcije... Kad te mlatne, probaj skloniti ruku sa svog lica ili ju nježno odgurnuti, pretvaraj se kao da se ništa nije desilo, nastavi pričati s njom ili se igrati i ne daj da ona misli kako radi nešto zabavno.

Kod mene je to dalo neke rezultate, na taj način sam ju odučila i od psovanja. Ignoriraš i nadaš se da će joj dosaditi. Samo treba strpljenja. I promotri malo kako se dugi odnose prema njoj kada tebe nema. Ja sam kasnije otkrila da je moju kćer njen otac učio takvoj igri(mi smo rastavljeni) i psovanju, on ju je gurkao, štipao, škakljao i ona je to prenosila na mene i moje.... Možda se i s njom netko igra na neprimjeren način pa ona misli da će tebi biti ddrago da se tako igra s tobom.... Ne znam, pokušaj tako...
__________________
daaa mi je biti morski pas........
snowwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 12:42   #8
moj je klinac (djecarac od 4 godine) dobio lekciju iz udaranja tako sto je svaki put kad bi nekoga lupio morao izaci za kaznu u hodnik.. joj bilo mu je zlo od te kazne i tako je i prestao.. zapravo cijela je fora bila da se prvo zaprijetimo ako ne kaze sorry ili oprosti ili sto ti ja znam da onda brojimo do tri, i ako nakon odbrojanog 3 ne cujem oprosti, e onda izvoli dragi u hodnik.. nakon par slanja u hodnik prestao je udarati, a brojanje do tri i slanje u hodnik sad je univerzalna kazna za rijesenje svih problema.. samo ga pitam : oces u hodnik?!?!?! i odmah je sve super.. meni je ta kazna nekako onako najprihvatljivija, jer djete izdvojis iz sredine u kojoj se "greska" dogodila, ne pravis dramu, ne vices, ne tuces, a ucis ga nekoj odgovornosti da se za postupke koji nisu prihvatljivi mora odgovarati.. mozda je malo ovo preodraslo za djevojcicu od dvije godine, ali mislim da vrijedi pokasati..
nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 09:41   #9
Da, ovo s izdvajanjem definitivno pali
Dijete treba postići određenu zrelost da bi to shvatilo pa tako ta fora pali kod moje 4,5 godišnjakinje ali mali od 2,5 god to ne kuži.
On je već s godinu i pol razvio sistem udarca glavom u glavu i to točno svojim čelom u lice -tako da njega ne boli ko onoga koga bubne. Ko razbijač iz filmova. Neko vrijeme nije ništa palilo, a onda smo se zabrinuli kad je počeo udarati i sestru i prijatelje i doktore. Bojali smo se da i sebe ne povrijedi. Zamislite kad ga dovedete doktoru i ovaj ga pregledava i unosi mu se u facu ,ono u stilu buci-buci,a ovaj bum glavom u nos !

Pomoglo je tek staro dobro klofanje po guzici i onda kad se rasplače (više zbog uvrede nego zbog boli jer ga nismo jako) i još ga odbiješ kad se dođe požaliti. E to stvarno pali.

Zvuči možda malo okrutno to sa izdvajanjem ili odbijanjem, ali dovoljno je na par minuta da skuže poantu.
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 04:55   #10
moj mali je počeo udarati s 9 i pol mjeseci pa smo mu, čim nas udari, uzeli rukicu i podragali sebe i rekli: draga mama, dragi tata..., a onda podragali njega i rekli: dragi Ivan, i nakon par takvih intervencija moj mali sad draga i nas i baku, nećake, više ne udara.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 07:48   #11
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
Evo vec par mjeseci to je postao omiljeni hobi moje uskoro dvogodisnjakinje.

Iz cista mira, dok joj tepas, dok je drzis, dok je uspavljujes - pljas samarcina po licu, bila to ja, tata, ili sestra. Ili te ustipne za obraz onako punim dlanom. Oni koje dvogodisnje dijete nije ovako udarilo ili ustipnulo nemaju pojma kako to boli.

Upozorim je polako svaki put da to ne radi, da nas to boli. Starija kcer je dosad par puta u skolu otisla sa vidljivim ogrebotinama po licu, dodje me prosto stid.

Nesto se ne sjecam da je starija ovo radila. Znam da je bila mnogo nemirnija od ove mladje i da me je podosta puta opandrcila slucajno glavom u lice, u zube, opcenito u glavu, u igri. Ali nikad namjerno.

Evo ova prosla cetiri dana nisam radila, i puna sam ogrebotina, da ne govorim koliko sam samara popila.

Kako je od ovoga odviknuti?

Mislim da time out nije općenito neka metoda, psebno ne kod tako malih. Oprezno s kaznama bilo kojeg tipa, a to ti kažem iz vlastitog iskustva jer je moja to jako dobro 'skužila'. Naime, ona napravi što ne smije i sama ode u kaznu. Dakle, kazna joj je u biti dopuštenje za loše ponašanje.
Moj ti je savjet da moraš početi predviđati udarce, hvatati ruku, govorito da se to ne radi, da se vi ne udarate ( i toga se dosljedno držati), kaži joj da ti je to pregruba igra i da se tako ne želiš igrati. Kaži joj što smije raditi i kako se ti hoćeš igrati. Možeš se i maknuti od nje na nekoliko minuta. Morat ćeš ponavljati i ponavljati što smije raditi, tj. što je prihvatljivo ponašanje i dosljedno prestajati s igrom(tj. uskratom pažnje) ako udari ili čak pokuša udariti i to kod prvog udarca i/ili pokušaja.
Moje je mišljenje da uzvraćanjem udarca samo prihvaćaš njenu igru. Objašnjavanje da te boli kad te udari je uzaludno jer to dijete od 2 godine još ne razumije. Razumije da ono što učini izaziva burnu reakciju te osjeća se moćno zbog tog.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 09:24   #12
zasto ju ne kaznis za to?? Ja svojima ne dam da se tuku...ako jedan drugog lupe ...kazem ne i draga ili dragi .....ako ne ide niti tako onda lupim po prsticima....nemam bas previse tolerancije za lupanje a da ne kazem za ugrize....a da mi netko dijete ugrize u vrticu mislim da bi za to dijete trazila kavez...dapace kupila ga ali isto tako ne dozvoljavam niti svojoj djeci da to rade.
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 09:48   #13
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
moj mali je počeo udarati s 9 i pol mjeseci pa smo mu, čim nas udari, uzeli rukicu i podragali sebe i rekli: draga mama, dragi tata..., a onda podragali njega i rekli: dragi Ivan, i nakon par takvih intervencija moj mali sad draga i nas i baku, nećake, više ne udara.
tvoje dijete je još premaleno da bi to mogli nazvati udarcima uopće. Nećak mi ima godinu dana i nedavno je mog pošteno ugrizao za nos, čak i on kuži da on to ne radi namjerno da njega povrijedi.
I onda ga je cijelo vrijeme izbjegavao, pravio se da ga ne vidi


Catt, to je staari post
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 09:53   #14
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
tvoje dijete je još premaleno da bi to mogli nazvati udarcima uopće. Nećak mi ima godinu dana i nedavno je mog pošteno ugrizao za nos, čak i on kuži da on to ne radi namjerno da njega povrijedi.
I onda ga je cijelo vrijeme izbjegavao, pravio se da ga ne vidi


Catt, to je staari post
Ajooooj. Nisam gledala, a i kad sam pisala pitanje da bih i vidjela da sam gledala Nakon čupave noći sa bebanom.....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 09:58   #15
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ajooooj. Nisam gledala, a i kad sam pisala pitanje da bih i vidjela da sam gledala Nakon čupave noći sa bebanom.....
mah, to je soks izvukla iz naftalina da bi opisala njihovu učinkovitu metodu.
Uf, soks, čekaj, to još nije ni počelo
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:05   #16
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
zasto ju ne kaznis za to?? Ja svojima ne dam da se tuku...ako jedan drugog lupe ...kazem ne i draga ili dragi .....ako ne ide niti tako onda lupim po prsticima....nemam bas previse tolerancije za lupanje a da ne kazem za ugrize....a da mi netko dijete ugrize u vrticu mislim da bi za to dijete trazila kavez...dapace kupila ga ali isto tako ne dozvoljavam niti svojoj djeci da to rade.
mene je moja dvogodisnjakinja par puta tako jako udarila u vrat da mi je nagonski doslo da joj vratim, ali sam skuzila da bi cijela situacija samo eskalirala..

zar tvoji razumiju razliku kad oni lupe i kad ih ti lupis?
meni je to logika ti ne smijes tuci, ali mama smije

ja samo mrtva ozbiljna s ljutom facom kazem da se ne smije tuci i prekidam igru.
kazem joj da se isprica, a ako odbije mora ici u hodnik na hladjenje.
i to pali.. i nama je hodnik univerzalna kazna i za sad ga ne iskoristava kao opravdanje za gluposti..

probala sam i ignoriranje i nista.
stvarno im treba dati do znanja da je to nepozeljno ponasanje.
Malena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:14   #17
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
mene je moja dvogodisnjakinja par puta tako jako udarila u vrat da mi je nagonski doslo da joj vratim, ali sam skuzila da bi cijela situacija samo eskalirala..

zar tvoji razumiju razliku kad oni lupe i kad ih ti lupis?
meni je to logika ti ne smijes tuci, ali mama smije

ja samo mrtva ozbiljna s ljutom facom kazem da se ne smije tuci i prekidam igru.
kazem joj da se isprica, a ako odbije mora ici u hodnik na hladjenje.
i to pali.. i nama je hodnik univerzalna kazna i za sad ga ne iskoristava kao opravdanje za gluposti..

probala sam i ignoriranje i nista.
stvarno im treba dati do znanja da je to nepozeljno ponasanje.
ma strpala bi ja nijih u hodnik da mi tamo nece rasturiti sve sto nadju...da kuze...zbilja kuze...ja im dam po prsticima i kazem ne...i maknem ih na drugu stranu ....ali to je nakon 1000000 ne...
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.