Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2015., 14:25   #1
Oteli joj dijete, a policija ne vjeruje

Jeste li vidjeli ovaj događaj: http://www.034portal.hr/clanak.php?i...anem-bez-nje--

Žena dobila šaku u glavu, oteli joj dijete, a policija ne vjeruje. Zabranili joj da vidi svoje dijete u bolnici, a Centrar želi bebu dati udomiteljima.

Smrdi li i vama ovo na još jedan slučaj sprege Policije, Centra za socijalnu skrb i bogatih posvojitelja?
DrTony is offline  
Old 12.03.2015., 22:10   #2
meni smrdi na lose novinarstvo.

imas nesto konkretno za reci, o cemu bi mogli diskutirati, sto te konkretno muci vezano uz rad centara za socijalnu skrb, zanemarivanja djece, oduzimanja roditeljskog prava, posvojenja, ...ili da zatvaram temu?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 13.03.2015., 13:30   #3
Radi se o nizu slučajeva gdje je Centar na trikove oduzimao skrbništvo, poslovnu sposobnost ljudima, djecu, nekretnine...

Primjer je ovo: https://paralelahr.wordpress.com/aud...like-hrvatske/

Bilo je još primjera, recimo ovo: http://danas.net.hr/hrvatska/mladi-r...jalnom-sluzbom gdje je sam Ministar spasio stvar nakon što su novinari objavili priču.

Po ovome se čini da ima truleži u CSS. Mislio sam pitati ima li još netko takvih iskustava ili saznanja.
DrTony is offline  
Old 13.03.2015., 19:41   #4
A po ovome se čini da je žena bolesna

http://www.jutarnji.hr/kaznena-prija...dila-/1313375/
Nykas is offline  
Old 13.03.2015., 20:27   #5
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
A po ovome se čini da je žena bolesna

http://www.jutarnji.hr/kaznena-prija...dila-/1313375/
Ali ovo nije u kontradikciji s onime što piše u članku iz uvodnog posta. U prvom članku ljepo piše da joj policija ne vjeruje, da joj je dijete oduzeto od strane socijalnog centra i smješteno u udomiteljsku obitelj.

Samo smo dobili potvrdu da joj policija stvarno ne vjeruje.
Lyanna Stark is offline  
Old 13.03.2015., 22:03   #6
Da joj je dijete stvarno oteto, zašto bi bilo ostavljeno uz cestu? Da je netko stvarno pikirao na tu bebu, mislim da bi samo nestala
Snow Fairy is offline  
Old 14.03.2015., 00:42   #7
Znači ipak je sama sebe opalila šakom u glavu, a zatim ostavila bebu na sred ulice. Isuse Bože, kakva to žena treba biti da to učini sa svojom bebom. Ta žena stvarno treba ići na vađenje krvi i mokraće.
DrTony is offline  
Old 14.03.2015., 10:24   #8
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Da joj je dijete stvarno oteto, zašto bi bilo ostavljeno uz cestu? Da je netko stvarno pikirao na tu bebu, mislim da bi samo nestala
A zašto bi žena ostavila dijete nasred ulice. I onda se žalila novinarima.
Lyanna Stark is offline  
Old 14.03.2015., 11:30   #9
U svakom slucaju cudna prica. I tuzna
Snow Fairy is offline  
Old 14.03.2015., 12:46   #10
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
A zašto bi žena ostavila dijete nasred ulice. I onda se žalila novinarima.
Možda ima bolesnu potrebu za privlačenjem pažnje na sebe.
DrTony is offline  
Old 14.03.2015., 16:19   #11
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Možda ima bolesnu potrebu za privlačenjem pažnje na sebe.
A kako to možemo znati?
Ti si otvorio temu s prvim člankom i tu si zdušno branio majku protiv soc. skrbi, no čim smo saznali da je podnesena kaznena prijava, ti si promjenio priču za 360°.

Ono što ja hoću reći, samo zato što je majka dobila kaznenu prijavu, ne znaći da je uistinu i kriva.
Sve što smo saznali iz drugog članaka jest POTVRDA da joj policija ne vjeruje, jer to majka sama govori u prvom članku. Ja nisam našla ni na jednu kontradikciju u majčinoj priči i priči policije. Samo dvije različite strane jedne iste priče.

Majka veli da joj policija ne vjeruje - u oba članka
Dijete je kod udomitelja - u oba članka
Socijalna skrb joj je oduzela dijete - u oba članka

Vidite li vi neku kontradikciju?

Zanimljivo kako lako želimo osuditi ljude samo zato što su dobili kaznenu prijavu, a samo dan prije ih zdušno branimo.
Lyanna Stark is offline  
Old 16.03.2015., 09:31   #12
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
A kako to možemo znati?
Ti si otvorio temu s prvim člankom i tu si zdušno branio majku protiv soc. skrbi, no čim smo saznali da je podnesena kaznena prijava, ti si promjenio priču za 360°.

Ono što ja hoću reći, samo zato što je majka dobila kaznenu prijavu, ne znaći da je uistinu i kriva.
Sve što smo saznali iz drugog članaka jest POTVRDA da joj policija ne vjeruje, jer to majka sama govori u prvom članku. Ja nisam našla ni na jednu kontradikciju u majčinoj priči i priči policije. Samo dvije različite strane jedne iste priče.

Majka veli da joj policija ne vjeruje - u oba članka
Dijete je kod udomitelja - u oba članka
Socijalna skrb joj je oduzela dijete - u oba članka


Vidite li vi neku kontradikciju?

Zanimljivo kako lako želimo osuditi ljude samo zato što su dobili kaznenu prijavu, a samo dan prije ih zdušno branimo.


Da je promijenio priču za 360 stupnjeva,bio bi točno tamo od kuda je startao.

Ostalo(bold)je točno.
I zastrašujuće.
Socijalna skrb je često neobjektivna i puna malih bogova!
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 16.03.2015. at 09:41.
amary is offline  
Old 16.03.2015., 10:28   #13
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

Da je promijenio priču za 360 stupnjeva,bio bi točno tamo od kuda je startao.
Upravo tako, a za sve što kažem se vidi da je to u kontekstu "možda".

Quote:
amary kaže: Pogledaj post

Ostalo(bold)je točno.
I zastrašujuće.
Socijalna skrb je često neobjektivna i puna malih bogova!
Istina, to je teška bagra. Još ako oni vide da je netko siromašan, da nema puno rodbine, da je nezaštićen... tada će ga prignječiti pošteno.
DrTony is offline  
Old 16.03.2015., 10:45   #14
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Istina, to je teška bagra. Još ako oni vide da je netko siromašan, da nema puno rodbine, da je nezaštićen... tada će ga prignječiti pošteno.
i najveci siromak ce se izboriti za svoje dijete.

meni je u ovoj prici cudno jedino to sto su dvoje starijih klinaca sa ocem. a ona sada ima malu bebu od drugog covjeka.



djeci nije mjesto uz samohranog oca ili jos gore, oca koji je sa drugom zenom. osim u slucaju da je majka teska propalica. sto mi se u ovom slucaju ne cini tako

niptuck is offline  
Old 17.03.2015., 11:48   #15
Informacija je premalo, nagađanja smo riješili, a sad nam preostaju još jedino još "možda su u šumi" postovi.
Ključam.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.