Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2015., 21:46   #221
da, inače je pretiho, plastična stolarija, niš se izvana ne čuje
neko vrijeme smo i po prstima morali hodati kako se bio naviknuo na tišinu. a ono glupo mi je, on spava, a ja da rondam, grobna tišina bila.
sad non stop tv radi i čuje se neki žamor, nije glasno, ali da se čuje.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:32   #222
moja ima 11 miseci i gleda tv dok jede. meni se nije činilo puno, upalim joj rtl kockicu i gleda otprilike pola sata, dok ne pojede, ali kad se sve zbroji, to je sigurno dva sata dnevno.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 14:36   #223
pa, osim sto je 2 sata dosta puno jos je gore sto gleda dok jede mislim, svi mi nekad "varamo" ali bar treba biti svjestan d aje to jako lose
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 17:32   #224
Uh, i meni se 2 sata dnevno cini puno za tako malu bebu. Ja si utvaram da necu toliko dozvoliti ni kad beba bude imala 2 godine al otom-potom. A ovo da gleda tv dok jede, to radi valjda svaki roditelj s kojim sam do sad pricala o toj temi. To je po meni linija manjeg otpora. I moja se usred jela uzmeskolji i pocne opirati jer joj je dosadno, ali ja joj dam neku igrackicu u ruke ili otpjevam nesto i bude ok, skulira se i nastavi klopati
bobo76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 12:42   #225
sidi na meni dok joj dajem jast, najzgodnije mi je sist na kauč, a televizija mi je non-stop upaljena i eto ... linija manjeg otpora. smanjit ću.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 13:26   #226
znam, i meni je tak bilo, mala nejedac, koma ziva.
smanji na.minimum to
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 09:49   #227
ja u kuhinji nemam televizor. tamo gdje jedemo

ali kod mojih je velika blagavaonica, i ogrooooman tv. non stop upaljen
a on baš tako sjedi da gleda u njega
i iako ga ne zanima previše, stalno mu bježi pogled jer se stalno nešto blesiće i stalno su neki nagli zvukovi
ali sva sreća nismo puno tamo
tako da vjerujem da bi i doma tako gledao da može
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 21:51   #228
Moja curka jako voli baby tv. 13 i pol mjeseci ima, a otkrila ga je sa neka 4 mjeseca. Znam da je to dosta rano, ali znala je tako biti u sjedalici, a ja bi nesto radila po kuci pa reko da ne gleda u prazno stavila joj baby tv i na kraju skuzili kako reagira i smijulji se na neke likove... Sad nam ti crtici dobro dodju nekad ako je treba nahranit, a ona nesto kenjka ili smo vani u restoranu, a njoj dosadno ili ako zaplace, cim vidi baby tv, smijesak na licu. Vec sam sto puta rekla ju trebamo odviknut od tog, jednostavno ne palit te crtice, ali opet nekako popustimo kad vidimo kako je to zna razveselit i zainteresirat. Bar nisu tamo neki pokemoni i nasilni crtici. S obzirom da je partner stranac, ona cak uz te crtice moze lakse engleski jezik s vremenom nauciti.

Sto vi mislite?

Da li bi to moglo nekako lose utjecati na njen razvoj i sl. ili ne moram brinuti?

Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 22:18   #229
mene ne brine razvoj u smislu da će zbog baby tv-a postat nasilna i sl. ne virujem. dapače, taj program je prilagođen bebama. njima je to zanimljivo, a vjerojatno i poučno. mene više brine kako se toliko gledanja u ekran može odrazit na oči i mozak. fizički. laik sam, pa ne znam kako bi bolje objasnila šta mislim.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 22:25   #230
Ne znam meni pedica rekla da danas ti nivi tv i nisu takonpreloši za oči dobro ak ne gleda tri sata u komadu a što se mozga tiče kaže samo da ne treba pretjerivati 8 ne pred spavanje jer kao potiče malo agresivnost kad se pretjera.

Ali ajd moja ima tri crtića koja voli i u kojima sudjeluje i prepričava i pogađa zadatke tako da mislim dok ih gleda na taj način smatram da joj ne škode previše.

A da je tv zlo današnjice općenito za djecu pa malo i je jer skužim da se okreće za mekim reklamama i to mi se ne sviđa
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 22:26   #231
Ja sam ko mala gledala i crtice (Tom&Jerry i sl) i razne filmove i mislim da sam tako cak naucila i nesto engleskog prije skole... Nosim naocale od 3. osnovne, ali to je genetski, ne zbog tv-a. To sto kazes i mene malo brine, ali ne znam da li postoje neka ozbiljnija istrazivanja ili dokazi o losem utjecaju tv-a kao takvog bez obzira na sadrzaj, na ovako male klince.

Neki kazu ne ni blizu tva prije navrsene 2 godine.

Poslano sa mog HTC One M9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 22:57   #232
Omerta ako dijete ne posadis ispred tevea satima mislim da nemas razloga za brigu
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 23:05   #233
Moja stalno skica tv, pogotovo kad je u sjedalici
Valjda ju privlace boje i svjetlost.
Ali to stvaaarno nije dugo, interes ionako svako malo prebacuje na nesto drugo.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 09:38   #234
mi nemamo taj baby tv
ali ja svog učim ( ) svako jutro u 6 da gleda onu neku emisiju na 2. htv, jasna basna zvonko bonko i to

jer skoro idemo opet u bolnicu, a on ima ruznu naviku da se budi ujutro u 5, a šta ću onda s njim, a još 5 djece sličnog uzrasta u sobi, oni bi spavali, a on tuli jer bi nabijao cvilio s nekom igračkom šta cvili, pa bi lupao s nečim, pa bi dolje na pod, i tak svašta. pa da ga bar s tim zabavim, da duže bude u krevetu

a u bolnici ima samo htv 1, 2 i rtl i nova
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 10:31   #235
A da kupiš tablet? Ima neta u bolnici?
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 11:08   #236
imam tablet
nema neta
ali mog ne zanimaju crtići, možda pola minute
pa ga ja, velim, prisiljavam da ih gleda
radi situacije
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 20:38   #237
Nije ni moja uopće bila zainteresirana za crtiće do prije 2-3 mjeseca. Sad redovno gledamo Mašu i medvjeda. hmm, a da probaš gledati neke slike sa njim dok je bilo mali? To općenito kod dosta djece pali. Čisto što možeš u ajmo reći tišini raditi, ili čitanje, jbg po tiho. A svi koji su u bolnici nek imaju strpljenja. Šta te boli briga.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 11:55   #238
Beba i gledanje televizije

Bok! Ovo mi je prvi post koj radim. Da počnemo!
Ovako, zovem se Arianna i imam 13 godina. Imam sestru od dvadeset mjeseci i ona stalno gleda televiziju, BabyTV. Nije problem da ona pogleda to na 15 ili 20 minuta, već joj moja baka dozvoli da to gleda po čak pet sati dnevno!!! To znači, da dok sam ja u školi i moji roditelji na poslu, moja baka mojoj sestri da da jede, pije i igra se pred televizijom. Kada ja dođem iz škole, želim ugasiti TV ali se ona neprestano ljuti na mene, kao da će moja sestra postati nadprosječno pametna ako to gleda i ne znam što još. I najgora stvar je da još ponekad mojim roditeljima i meni govori da ona danas upoće nije gledala TV, ali kad uključim televiziju odmah vidim da je Baby Tv uključen. Onda mi predbacuje kako je to od jučer bilo upaljeno. Znam da nije, jer svaku večer ja i moji roditelji gledamo televiziju pa onda to ostane kad se televizija isključi. Rekla sam ja svojim roditeljima to i sve, već smo mislili postaviti timer na televiziju, ali smo odustali. Pročitala sam ja ako ne i pedeset takvih članaka na internetu koji govore da dijete do treće godine života ne bi nikako smjelo gledati televiziju pa sam i pokazala baki. Ona kaže da su to gluposti i da su to pisali ljudi koji žele da djeca postanu glupa, ali ja uvijek pregledam tko je to pisao. I usput, ovo nije činjenica nego pretpostavka; kada mi sestra gleda BabyTv, kao da se hipnotizira. Postane ukočena i ne trepće, pa mi se čak i pričinilo da je nešto u toj glazbi koja je na televiziji, kao da ju netko s namjerom želi hipnotizirati. I tako, kad mi je druga baka kod mene i čuva moju sestru, ona joj uopće ne da da gleda TV. Kada gleda televiziju, stalno viče, plače,baca stvari, dere se i tuče ostale. Strah me je da netko ne bi saznao koliko gleda televiziju pa da nas još netko prijavi.
Imate li kakve prijedloge za sad? Bilo kakav savjet bi mi pomogao!
Arianna2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 20:38   #239
Quote:
Arianna2004 kaže: Pogledaj post
Bok! Ovo mi je prvi post koj radim. Da počnemo!
Ovako, zovem se Arianna i imam 13 godina. Imam sestru od dvadeset mjeseci i ona stalno gleda televiziju, BabyTV. Nije problem da ona pogleda to na 15 ili 20 minuta, već joj moja baka dozvoli da to gleda po čak pet sati dnevno!!! To znači, da dok sam ja u školi i moji roditelji na poslu, moja baka mojoj sestri da da jede, pije i igra se pred televizijom. Kada ja dođem iz škole, želim ugasiti TV ali se ona neprestano ljuti na mene, kao da će moja sestra postati nadprosječno pametna ako to gleda i ne znam što još. I najgora stvar je da još ponekad mojim roditeljima i meni govori da ona danas upoće nije gledala TV, ali kad uključim televiziju odmah vidim da je Baby Tv uključen. Onda mi predbacuje kako je to od jučer bilo upaljeno. Znam da nije, jer svaku večer ja i moji roditelji gledamo televiziju pa onda to ostane kad se televizija isključi. Rekla sam ja svojim roditeljima to i sve, već smo mislili postaviti timer na televiziju, ali smo odustali. Pročitala sam ja ako ne i pedeset takvih članaka na internetu koji govore da dijete do treće godine života ne bi nikako smjelo gledati televiziju pa sam i pokazala baki. Ona kaže da su to gluposti i da su to pisali ljudi koji žele da djeca postanu glupa, ali ja uvijek pregledam tko je to pisao. I usput, ovo nije činjenica nego pretpostavka; kada mi sestra gleda BabyTv, kao da se hipnotizira. Postane ukočena i ne trepće, pa mi se čak i pričinilo da je nešto u toj glazbi koja je na televiziji, kao da ju netko s namjerom želi hipnotizirati. I tako, kad mi je druga baka kod mene i čuva moju sestru, ona joj uopće ne da da gleda TV. Kada gleda televiziju, stalno viče, plače,baca stvari, dere se i tuče ostale. Strah me je da netko ne bi saznao koliko gleda televiziju pa da nas još netko prijavi.
Imate li kakve prijedloge za sad? Bilo kakav savjet bi mi pomogao!
Nece vas nitko prijavit zbog gledanja televizije. Ako baka ne odustaje, probajte joj pronac zabavu koja ce joj bit bolja od tv-a. I moji se zadrelje pa cim im ponudim alternativu, neku igru ili igracku, presaltaju se na to drage volje. Otkrij sta seka voli i reci baki da joj to da.
Djeca najbolje uce kroz igru, TV ih nece skoro nicemu korisnome naucit, a usput ne uspiju potrosit energiju dok bulje u njega pa su zato razdrazljiva. Vjerojatno joj je lakse upalit djetetu crtic i bit mirna ali mora znat da joj time ne cini bas nista dobro. Ok je pustit je 20ak min pa i nesto dulje ako vec ima nesto posla za obavit ali nek ju radije izvede vani pola sata-sat i dijete ce garantirano bit mirnije i lakse za cuvat nakon izlaska i igre vani.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 12:54   #240
Hoce li mala u vrtic uskoro?
Mislim da bi trebala pricati jos s roditeljima, nije bas lako bake 'preodgojiti'..
Bas lijepo kako se brines za seku i kako si svjesna loseg utjecaja tv-a.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.