Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 20.09.2006., 13:23   #1
Usklađivanje vlasništva i posjeda (katastra)

Netko napisa prije nešto vremena na ovom forumu

*********
Zemljisno knjizni ispravni postupak,radi se o sljedecem.Uzmimo da imate parcelu koju ste nasljedili od bake,ta baka nije upisana u zemljisnu knjigu nego su upisani neki treci ljudi koji su takodjer mrtvi.Angazira se odvjetnik koji napravi prijedlog,na vama je da pronadjete zakonske nasljednike tih ljudi iz gruntovnice,te komisija iz opcinskog suda sa geodetom izlazi na teren ustanovljuju se mede ili prekontroliraju,komisija napise zapisnik u kojem se ovi pravni nasljednici odricu te parcele,tj.da oni nemaju na toj parceli nista,potpisuju zapisnik i nakon mjesec dana trajanja roka za zalbu vase ime stoji u zemljisnoj knjizi
*********

Ja sam u sličnoj situaciji i trebao bih naći nasljednike ljudi od kojih je moj djed prije 60 godina kupio zemlju. Imam 5 parcela, na svakoj bar 5 vlasnika, ako to pomnožimo sa bar 2-3 nasljednika, radi se o bar 70 finih ljudi. Naravno da ne poznajem niti jednog od originalnih 25 vlasnika, vjerojatno su svi već odavno pokojni. K tome živim 500 kilometara od lokacije zemlje

Zanima me da li je netko bio u sličnoj situaciji i na koji način je riješio problem nalaženja nasljednika. Ako nešto pomaže, parcele su nedvojbeno u našem posjedu (katastar), na jednoj od njih nam je i kuća dobrih 40 godina.
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.