Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2015., 17:33   #221
Quote:
Evill Angell kaže: Pogledaj post
Ne širim netočne informacije!!!

Meni su dali 5 dana PD na vjenčanje i 2 za preseljenje, što znači ukupno 7 dana... A u upravi firme mi je objašnjeno da se PD za preseljenje dobiva ovisno koliko je udaljeno mjesto u koji se odlazi..
Ovisi o firmi. Ja sam iskoristila 5 za svadbu i 3 za preseljenje = 8 + dani za fax =11
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 17:49   #222
Quote:
Bili Cvitak kaže: Pogledaj post
koliko dana vam je realno trebalo? ja radim u obiteljskom poduzeću i samu sebe uvjeravam da ću radit do četvrtka ili petka (svadba je u subotu). nekako ne vidim razloga uzimat tjedan dana ako ću sve rješit prije. jedino bi voljela otić na nokte dan-dva ranije...
Ja sam uzela samo cet i pet, svadba je bila u subotu. Realno nije mi trebalo vise, to sam iskoristila za depilaciju, nokte i sl i malo odmora. Sve ostalo smo obavili ranije. Da sam uzela cijeli tjedan vjerojatno bi se samo zivcirala jer realno nisam imala nekog posla oko svadbe u gaj zadnji tren
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 22:23   #223
Ja sam bila na godisnjem tjedan uoci svadbe, ali stigla bih sve i bez njega.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 08:32   #224
Ja sam uzela godišnji + slobodne dane tjedan prije svadbe i mogu reći da mi je dobro došlo. Realno što se tiće same svadbe bi bilo dovoljno dva dana. Ali što se tiče posla ja sam primjetila da sam već onaj tjedan prije bila sva u svadbi i nisam baš radila posao kak spada, uglavnom se nisam mogla skoncetrirat, stalno sam nešto gledala u zadnji čas, bila na telefonu, pisala u planer... Ja sam programer i to mi je bio veliki problem, nije da radim neki posao gdje mogu pustit mozak na pašu i radit. Tako da mi je dobro došlo tih tjedan dana da sam doma, odmaram se, radim zadnje dogovore itd.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 08:35   #225
ja ću uzeti godišnji samo na dan svadbe i dan prije. Ne mogu prije jer imam poslat dosta u tom razdoblju. a godišnji i slobodne dane ću uzeti poslije
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 19:45   #226
Ja od firme nisam dobila slobodne dane ali sam zato koristila stari godišnji odmor koji sam imala - tjedan prije i tjedan poslije (jedan dan je bio praznik). Realno tjedan prije mi nije bio potreban jer osim svećenika kojeg smo obavili ionako navečer i probne frizure drugih obaveza nisam imala a da ih ne bi stigla ionako obaviti. Tjedan poslije sam iskoristila za kratki medeni, preseljenje i promjenu dokumenata...
zrnca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 08:13   #227
Quote:
zrnca kaže: Pogledaj post
Ja od firme nisam dobila slobodne dane ali sam zato koristila stari godišnji odmor koji sam imala - tjedan prije i tjedan poslije (jedan dan je bio praznik). Realno tjedan prije mi nije bio potreban jer osim svećenika kojeg smo obavili ionako navečer i probne frizure drugih obaveza nisam imala a da ih ne bi stigla ionako obaviti. Tjedan poslije sam iskoristila za kratki medeni, preseljenje i promjenu dokumenata...
E pa to što nisi dobila je tvoja firma kršila zakon... al štaš, niš se više ne čudim na takve stvari kod nas. Imam frendicu koja radi u firmi u kojoj kad koristiš godišnji u tjednima kad su praznici (npr Božić i slično) joj poslodavac uzme 5 dana kao da je normalni radni tjedan, tak da je ova tvoja još dobra, barem si mogla biti doma.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 15:58   #228
Ja sam dobila 5 dana baš zbog vjenčanja a još su mi ekstra dali 2 dana. I da, ja sam na stručnom osposobljavanju (stažiranje).
rose90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 08:33   #229
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
E pa to što nisi dobila je tvoja firma kršila zakon... al štaš, niš se više ne čudim na takve stvari kod nas. Imam frendicu koja radi u firmi u kojoj kad koristiš godišnji u tjednima kad su praznici (npr Božić i slično) joj poslodavac uzme 5 dana kao da je normalni radni tjedan, tak da je ova tvoja još dobra, barem si mogla biti doma.
Odgovor je bio da oni to ne daju, a nisam se htijela navlačit oko toga jer su po ostalom stvarno ok pa sam iskoristila stari godišnji (srećom pa sam imala).
zrnca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 07:56   #230
Quote:
Evill Angell kaže: Pogledaj post
Za vjenčanje dobivaš 5 dana plaćenog dopusta, za preseljenje minimalno 2 (ovisno o udaljenosti preseljenja). Valjda je to mislila matičarka, neznam kakav bi godišnji bio u svrhu vjenčana..
Ugl, meni je to sve riješila firma u kojoj radim.. Samo sam im rekla kad je vjenčanje i da se selim, i na temelju toga dobila 7 dana PD
Ta neka potvrda treba matičarki da priloži negdje, da sebe ogradi, pošto ćemo morati prijaviti vjenčanje u kračem roku od 30dana. Razlog tomu je što je zaručnik vani, pa je rekla da traži godišnji u svrhu vjenčanja i to joj donese na papiru od šefa.
BabyBoo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:10   #231
Ja sam na stručnom osposobljavanju i dobit ću 3 dana, a za preseljenje daju samo ako se negdje van grada selimo, valjda..ugl ne dobivam to za preseljenje.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 22:01   #232
Ja cu od firme dobiti 5 placenih dana,ali sam si ja ostavila 4 dana godisnjeg.4 dana prije da rijesim sitnice a 5 dana poslije da si zarucnik i ja sredimo papire.On adresu a ja prezime
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 10:06   #233
Ja imam pravo na 5 dana.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 21:21   #234
Koliko vas je kombiniralo slobodne dane prije + nakon vjenčanja? Ne planiramo medeni mjesec, barem ne odmah nakon vjenčanja, tako da bih radije da nakon vjenčanja imamo koji dan odmora. Makar produljeni vikend uživancija. Makar doma
božepetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 12:07   #235
Ja po kolektivnom imam pravo na 5 dana. Vjencanje je u petak i taj jedan dan cu uzeti GO, ovih 5 dana koristim drugi tjedan kad idemo na put.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 07:05   #236
ja sam napravila isto kao Nykas. i još sam uzela poslije 2 tjedna godišnjeg jer smo išli na more.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 10:02   #237
Kakva je situacija sa tim Zakonom, koliko radnik ima pravo slobodnih dana kad je vjenčanje u pitanju? Ja sam dobila jedan dan...
I sto je to sa preseljenjem, to pak prvi put cujem?
bella vita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 18:14   #238
Quote:
sojoza10 kaže: Pogledaj post
Ja sam na stručnom osposobljavanju i dobit ću 3 dana, a za preseljenje daju samo ako se negdje van grada selimo, valjda..ugl ne dobivam to za preseljenje.
ja sam na stručnom, preselih se iz vg u zaprešić i nisam ništa dobila eto...
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:14   #239
Quote:
bella vita kaže: Pogledaj post
Kakva je situacija sa tim Zakonom, koliko radnik ima pravo slobodnih dana kad je vjenčanje u pitanju? Ja sam dobila jedan dan...
I sto je to sa preseljenjem, to pak prvi put cujem?
Po zakonu 5 dana za vjenčanje...a za preseljenje navodno minimalno 2 dana...
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 19:36   #240
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
Po zakonu 5 dana za vjenčanje...a za preseljenje navodno minimalno 2 dana...
https://www.zakon.hr/z/307/Zakon-o-radu
Bitan je članak 86 o plaćenom dopustu.

A on kaže da zapravo sve ovisi o poslodavcu.

Većina firmi ima definiran plaćeni dopust u kolektivnom ugovoru ili u pravilniku o radu.
Ako vaša firma nema ni kolektivni ugovor, ni pravilnik o radu, a plaćeni dopust se ne spominje nigdje u vašem ugovoru o radu, onda morate pitati poslodavca koliko dana možete dobiti.
Minimalno možete dobiti 1 dan.
5 dana za vjenčanje se i po meni čini najčešćom opcijom, ali definitivno nije zakonski određeno.

EDIT:
Dosta firmi u sklopu važnih životnih događaja ubraja i seldibu, ali nije spomenuta u zakonu tako da vjerojatno opet ovisi o volji/želji poslodavca.
OvchicaMalena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.