Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 15:29   #1
puštanje lampiona u zrak

Ne kužim zašto vlasti odobravaju puštanje lampiona u zrak...meni je to totalna debilana. Puštanje u zrak tisuće zapaljenih predmeta koje predstavljaju požarnu i ekološku opasnost
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:23   #2
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto vlasti odobravaju puštanje lampiona u zrak...meni je to totalna debilana. Puštanje u zrak tisuće zapaljenih predmeta koje predstavljaju požarnu i ekološku opasnost
umjetnički doživljaj je očito važniji i/ili opasnost od požara i ekološki problemi su zanemarivi.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:00   #3
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto vlasti odobravaju puštanje lampiona u zrak...meni je to totalna debilana. Puštanje u zrak tisuće zapaljenih predmeta koje predstavljaju požarnu i ekološku opasnost
Zasto ne bi odobravale. Pustanje lampiona lijep je dogadjaj, cesto humanitarne naravi i zblizava ljude, estetski je efektan prizor. Kvalitetni lampioni potpuni su ekoloski, dakle imas komadic drveta i vrlo tanki papir koji se u prirodi jako brzo razgradi. Osim toga lampioni ne izazivaju pozare, sigurni su. Ja ne znam recimo zasto vlasti dopustaju vatromet i pirotehniku, opasna je, stetna za okolis i zdravlje. Da zabranimo automobile jer takodjer zagadjuju okolis?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:15   #4
Nisi u pravu.
Svojim sam očima vidjela kako je vjetar odnio zapaljeni lampion na krošnju stabla koja je ubrzo planula - i sreća da su dežurni zaposlenici odmah intervenirali.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 00:00   #5
Quote:
vknez kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto vlasti odobravaju puštanje lampiona u zrak...meni je to totalna debilana. Puštanje u zrak tisuće zapaljenih predmeta koje predstavljaju požarnu i ekološku opasnost
Potencijalna opsanost uglavnom jesu, ali je svedeno na minimum, a opet, ako ćemo realno, kuda će ih pustiti ako ne u zrak? U zemlju se ne može
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 03:22   #6
Jednom kada se dignu iznad zgrada opasnost bi trebala biti na nuli. Idu do relativno malene visine, potroše gorivo i onda počnu padati. Mene brine da li su doista biorazgradive.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 09:29   #7
Je, i prodaju šibica i upaljača i briketa za paljenje vatre treba ukinit... Treba li nam uopće vatra, trebalo bi to sve zapalit, nismo više u pećini, sad imamo indukciju. A i kontejnere bi trebalo nekako maknit iz dometa. To je u Dalmaciji ili omiljena igračka za potpalu ili ekstremno samozapaljiva stvar... A sad kad krenu petarde... A ti se zbog lampiona jednom dvaput godišnje brineš
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:48   #8
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Nisi u pravu.
Svojim sam očima vidjela kako je vjetar odnio zapaljeni lampion na krošnju stabla koja je ubrzo planula - i sreća da su dežurni zaposlenici odmah intervenirali.
Zašto je lampion zapeo o stablo?
Zar ne stoji lijepo u upustvima da ne smije biti vertikalnih prepreka, odnosno da se lampioni puštaju na otvorenom prostoru i pri maloj brzini vjetra?

Dakle ako se pridržava uputa lampioni su 100% sigurni za upotrebu. A biorazgradivi nisu oni jeftini lampioni sa žicom.

Meni su je puštanje lampiona prekrasan doživljaj, tko ne voli ne mora u njemu sudjelovati.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 10:47   #9
Pa zapeo je jer je iznenada zapirkao vjetrić.
Tko to može predvidjeti?

E, a da je doživljaj lijep, istina je da je lijep i čaroban, ali to nema veze s tim da nešto može krenuti i krivo.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:11   #10
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Pa zapeo je jer je iznenada zapirkao vjetrić.
Tko to može predvidjeti?

E, a da je doživljaj lijep, istina je da je lijep i čaroban, ali to nema veze s tim da nešto može krenuti i krivo.
I zbog toga je pri puštanju lampiona obveza vatrogasnog dežurstva kao recimo prilikom puštanja vatrometa.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:02   #11
2014. je lampion zapalio skelu na katedrali u zagrebu.
vidio ja na svoje oci jer sam i sam pustao lampione sa dolca, a kasnije bio na europskom trgu i od tamo se vidjelo kako gori.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-skela/594769/
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:44   #12
Pustanje tih lampiona kao i svi moguci vatrometi , rakete, petarde i slicna pirotehnicka sredstva za razne prigode su cisti i totalni kretenizam i debilana!! Svako to sredstvo je u amaterskim rukama i u nekontroliranoj sredini potencijalno ubojito i piromansko sredstvo!! Godisnje u cijelom svijetu atotine osoba pogine zbog tog ludog hira , a vlastima to ocito ne smeta jer sve dopustaju!! Te lampione obavezno zabranit !!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 01:40   #13
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
2014. je lampion zapalio skelu na katedrali u zagrebu.
vidio ja na svoje oci jer sam i sam pustao lampione sa dolca, a kasnije bio na europskom trgu i od tamo se vidjelo kako gori.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...-skela/594769/
Opet ponavljam, organizator se nije pridržavao sigurnosnih uputa. Ne možeš puštati 3000 lampiona blizu 100 metara visokog tornja koji je okružen skelom sa vjetrom u tom smjeru. Šteta je mizerna ali eto, to se dogodi kada ljudi ne misle glavom. I sad su kao lampioni opasni, a šibice recimo nisu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.