Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 16:53   #541
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Navodono desničar, a plačeš zbog prodaje banaka?? Sad si se razotkrio da si komunist.

Šteta što Račan nije prodao baš kompletnu državnu imovinu.

Veliki plus Račanu što je od 2000-2003. privatizirao banke, telekom, otpuštao uhljebe, smanjivao poreze.

Te državne banke su bile najgore u povijesti kao što je uvijek sve državno najgore u povijesti, banke koje su služile za namještanje kredita i poslova kumovima, rodijacima, netjacim i stranačkim poslušnicima, pa se sanacija tih ržavnih banaka morala platit s 13 milijardi dolara novca poreznih obveznika.

Ali nema veze, glavno da su državne da bi se debeli HDZ-ovci s 3 razreda osnovne škole mogli namještat kredite s kamatom od 1 %.
S ovim se moram složit. Da je bar Račun još više toga prodao i stavio na zdrave temelje, svima (osim uhljebima) bi nam bilo bolje. Prodaja banaka strancima i ulazak stranog kapitala u naš bankarski sektor nešto je najbolje što se hrvatskoj ekonomiji dogodilo. Da su banke "naše", bilo bi isto kao s "našim" autocestama koje plaćamo kod registracije, iz benzina, iz cestarina i još ne zarađuju dovoljno. Odgovorno tvrdim da "naše" autoceste plaćamo najskuplje u Europi. Ne smijem ni mislit što bi nam se dogodilo da su i banke "naše". Nažalost, Milanović je krenuo u monetizaciju autocesta i onda se uplašio uhljeba. Da ih je monetizirao (na kraju krajeva našim mirovinskim fondovima i hrvatskim građanima) imali bi jettinije autoceste, a zarada bi opet ostala Hrvatima. Milanović je razmišljao u tom smjeru, Plenković čak ni to. On je ugasio HAC ONC i potpuno ugasio sve mogućnosti monetizacije.

Tako da na kraju moram napisati kako je Račan bio dva koplja ispred Milanovića i barem tri ispred Plenkovića. I to pišem kao desno orijentirani građanin.
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 01:09   #542
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Možeš ti to zvat kako te volja ali ne možeš mi objasnit šta je radio na diplomaciji HDZ narednih 8 godina kad eto tvrdiš da je godinama bila obezglavljena.

I ne brkaj pojmove jer ovo je o Račanu a tada Milanovića nema. Malo koncentracije ako može.
Ma stvar je samo u tome sto tako glasi naslov clanka. Mozda sam ga trebao jednostavni ispustit. Ajd', nek mi to bude najveci propust.

Medjutim, bit je u tekstu sto sam ga stavio, a to sto tamo stoji ne moze biti gore.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 01:25   #543
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Ma stvar je samo u tome sto tako glasi naslov clanka. Mozda sam ga trebao jednostavni ispustit. Ajd', nek mi to bude najveci propust.

Medjutim, bit je u tekstu sto sam ga stavio, a to sto tamo stoji ne moze biti gore.
I sad ti od mene očekuješ da ono šta Tomac kaže uzimam kao sveto pismo?? E pa ne ide to tako jer kad kaže 27 diplomata onda neka kaže koji su to pa da vidimo jesu li oni uopće bili sposbni bit diplomati. I nemoj mi moilm te o našoj diplomaciji kad predsjednica i tri premijera od kojih je jedan njen prijatelj a drugi iz njene stranke se ne mogu dogovorit za Moskvu i Washington šta krpe šta konca skoro tri godine.

Nego reci ti meni jesi li taj članak uopće pročitao?
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 01:38   #544
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
S ovim se moram složit. Da je bar Račun još više toga prodao i stavio na zdrave temelje, svima (osim uhljebima) bi nam bilo bolje. Prodaja banaka strancima i ulazak stranog kapitala u naš bankarski sektor nešto je najbolje što se hrvatskoj ekonomiji dogodilo. Da su banke "naše", bilo bi isto kao s "našim" autocestama koje plaćamo kod registracije, iz benzina, iz cestarina i još ne zarađuju dovoljno. Odgovorno tvrdim da "naše" autoceste plaćamo najskuplje u Europi. Ne smijem ni mislit što bi nam se dogodilo da su i banke "naše". Nažalost, Milanović je krenuo u monetizaciju autocesta i onda se uplašio uhljeba. Da ih je monetizirao (na kraju krajeva našim mirovinskim fondovima i hrvatskim građanima) imali bi jettinije autoceste, a zarada bi opet ostala Hrvatima. Milanović je razmišljao u tom smjeru, Plenković čak ni to. On je ugasio HAC ONC i potpuno ugasio sve mogućnosti monetizacije.

Tako da na kraju moram napisati kako je Račan bio dva koplja ispred Milanovića i barem tri ispred Plenkovića. I to pišem kao desno orijentirani građanin.
Ma poanta je da sve sto je Racan napravio je srozao na gore. Da je ista znao i zelio, mogao je za onih 8,4 milijardi eura dodatnog vanjskog zaduzenja s pametnim ulaganjima preporodit drzavu. I sto je napravio; samo pripremio teren za dolazak kleptomana. Kojem je prije toga na oba oka zazmirio kad je ovaj kriminalom i prijevarom dosao na celo HDZ-a. Pa nam je taj natovario jos 38 milijardi dolara novog duga.

Jos vece pitanje je zasto se predsjednici 2000-2015 nisu makar narugali pa priupitali nisu li se tu prekrsili zakoni. Jer, oba su pravnici, onaj zadnji jos i profesor na pravnom fakultetu.

Zadnje uređivanje Plavobili : 22.11.2017. at 01:56.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 01:54   #545
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
I sad ti od mene očekuješ da ono šta Tomac kaže uzimam kao sveto pismo?? E pa ne ide to tako jer kad kaže 27 diplomata onda neka kaže koji su to pa da vidimo jesu li oni uopće bili sposbni bit diplomati. I nemoj mi moilm te o našoj diplomaciji kad predsjednica i tri premijera od kojih je jedan njen prijatelj a drugi iz njene stranke se ne mogu dogovorit za Moskvu i Washington šta krpe šta konca skoro tri godine.

Nego reci ti meni jesi li taj članak uopće pročitao?
Ja sam ga procitao, a jesi li ti? Naravno, ima toga poprilicno sto nije za ovu temu, zato nisam ni navodio vise.

Glede samog Tomca, on je bio nekadasnji visoki duznosnik partije za vrijeme bivseg rezima, bio clan Racanovog SDP-a, poslije usko suradjivao s predsjednikom Tudjmanom u najkriticnijim trenucima oslobadjanja i DR. Tomac je vidio i dozivio sve; i s jedne i s druge strane politickog spektra, i ne znam postoji li itko ziv kod nas tko se bar priblizno moze usporedit s njim. Ja ga jednostavno ne vidim. A ti, ako smatras da takav postoji, stavi pa da se i ja prosvijetlim.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 07:36   #546
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
S ovim se moram složit. Da je bar Račun još više toga prodao i stavio na zdrave temelje, svima (osim uhljebima) bi nam bilo bolje. Prodaja banaka strancima i ulazak stranog kapitala u naš bankarski sektor nešto je najbolje što se hrvatskoj ekonomiji dogodilo. Da su banke "naše", bilo bi isto kao s "našim" autocestama koje plaćamo kod registracije, iz benzina, iz cestarina i još ne zarađuju dovoljno. Odgovorno tvrdim da "naše" autoceste plaćamo najskuplje u Europi. Ne smijem ni mislit što bi nam se dogodilo da su i banke "naše". Nažalost, Milanović je krenuo u monetizaciju autocesta i onda se uplašio uhljeba. Da ih je monetizirao (na kraju krajeva našim mirovinskim fondovima i hrvatskim građanima) imali bi jettinije autoceste, a zarada bi opet ostala Hrvatima. Milanović je razmišljao u tom smjeru, Plenković čak ni to. On je ugasio HAC ONC i potpuno ugasio sve mogućnosti monetizacije.

Tako da na kraju moram napisati kako je Račan bio dva koplja ispred Milanovića i barem tri ispred Plenkovića. I to pišem kao desno orijentirani građanin.
Desno orijentiran? Tesko sumnjam, jer za ekonomski suverenitet drzave banke ne smiju biti prodane strancima.
Prvo, domace tvrtke se ne mogu natjecati na velikim medjunarodnim tenderima (gdje je ogromna lova u pitanju) jer za njih se uvijek trazi garancija jake "drzavne" banke (ne HNB, nego npr ZABA i PBZ, jedine dovoljno velike da budu garant, ali nisu odavno nase). Zato su nase tvrtke izgubile mnoge tendere bas zbog tog izostanka "garanta" (inace bi dobile). Ima puno konkretnih primjera koje to potvrdjuju, samo naravno, to u medijima neces citati.
Drugo, samo je domacim bankama u interesu ulagati u domace poduzetništvo i industriju, stranim bankama nije, a to vidimo i u Hr. Dapace, one svu svoju zaradu/dobit izvlace u maticnu zemlju.

P.s. drugi par rukava je sto bi na celu domacih banaka morali biti kompetentni ljudi koji ce transparentno obavljati posao.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 22.11.2017. at 07:51.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:51   #547
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Desno orijentiran? Tesko sumnjam, jer za ekonomski suverenitet drzave banke ne smiju biti prodane strancima.
Prvo, domace tvrtke se ne mogu natjecati na velikim medjunarodnim tenderima (gdje je ogromna lova u pitanju) jer za njih se uvijek trazi garancija jake "drzavne" banke (ne HNB, nego npr ZABA i PBZ, jedine dovoljno velike da budu garant, ali nisu odavno nase). Zato su nase tvrtke izgubile mnoge tendere bas zbog tog izostanka "garanta" (inace bi dobile). Ima puno konkretnih primjera koje to potvrdjuju, samo naravno, to u medijima neces citati.
Drugo, samo je domacim bankama u interesu ulagati u domace poduzetništvo i industriju, stranim bankama nije, a to vidimo i u Hr. Dapace, one svu svoju zaradu/dobit izvlace u maticnu zemlju.

P.s. drugi par rukava je sto bi na celu domacih banaka morali biti kompetentni ljudi koji ce transparentno obavljati posao.
Ekonomski suverenitet postiže se jedino i samo tako da ne ovisiš o vanjskim faktorima i da si sam sebi dostatan. Ako to uspiješ obrazložiti za malu i zatvorenu ekonomiju kao što je RH, zasigurno te čeka Nobelova nagrada.

Znači ništa od toga.

Nadalje.

HBOR je taj koji daje garancije takve vrste, ne komercijalne banke. Potpuno si promašio. Isto tako, centralna banka je ta koja u zadanim okolnostima može voditi suverenističku politiku (može li u stvarnosti?).

Hrvatske komercijalne banke vode se politikom maksimalizacije profita, kao i sve kompanije na svijetu. Njima je cilje plasirati (jeftin) kapital svojih matica i na njemu dobro zaraditi. Bi li hrvatske banke u hrvatskim rukama imale priliku doći do jeftinog kapitala? Nisam siguran.

Privatizacija banaka je nešto najbolje što se Hrvatskoj dogodilo. Da nisu privatizirane, već bi ih nekoliko puta "sanirali" novcem poreznih obveznika. Vidi pod NLB u Sloveniji ili Petrokemija u Hrvatskoj.

Zato što je netko poginuo u autu ne znači da se više nećemo voziti. Isto je sa privatizacijama. Neke su bile loše, al su nužne i s njima će nam svima biti bolje.

Račan je to davno zaključio, neki se još dan danas s tim bore (ili imaju interes) da ne uđe strani kapital.
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:06   #548
Suverenitet nije samo samodostatnost/financijska samodostatnost. Suverenitet podrazumijeva puno toga.
HNB ne može/ne smije biti garant tvrtkama. HNB nije klasična banka, na tenderima se trazi garancija jake klasične banke. Je, banke imaju posao maksimalizirani profit, ali i one se drze lojalnosti vlastitoj državi i forsiraju aktivnosti i ulaganja unutar vlastite drzave. To je praksa, a ti slobodno vjeruj u teoriju i u izrazito povrsne medije.

Jedine dovoljno jake banke koje bi mogle garantirati (da su naše) za hrv tvrtke su Zaba i PBZ.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 22.11.2017. at 12:16.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:19   #549
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post

Suverenitet nije samo samodostatnost/financijska samodostatnost.
HNB ne može/ne smije biti garant tvrtkama. HNB nije klasična banka, na tenderima se trazi garancija jake klasične banke. Je, banke imaju posao maksimalizirani profit, ali i one se drze lojalnosti vlastitoj državi i forsiraju aktivnosti i ulaganja unutar vlastite drzave. To ti je praksa, a ti vjeruj u teoriju.


Jedine dovoljno jake banke koje bi mogle garantirati (da su naše) za hrv tvrtke su Zaba i PBZ.
Jel ti znaš čitat? Napisao sam da garancije daje HBOR i može ih dobiti svaka kompanija koja sudjeluje u većim izvoznim poslovima i za svaki tender će biti dovoljna. Pokaži mi jedan tender gdje garancija HBOR-a nije dovoljna. Ne postoji!

Što manje uplitanja države, to bolje. Račan je to još početkom dvijetisućitih znao.
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:07   #550
Ne može HNB biti garant na tenderima.
Ne mislim na ove sitne tendere od par milijuna eura, nego na velike.
Praksa to govori.

Vraga su Racan i svi ostali politicari (svih boja) u Hr znali ista o ekonomskim pitanjima.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 13:32   #551
Znači treba državata u svojim bankama nabijati dugove od 13 milijardi u 10 godina, a to sanirati novcem poreznih obveznika da bi par hrvatskih firmi dobilo nekoliko poslova od cca 100 milijuna.

Krasna matematika.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:59   #552
A čuj, u HDZ-u su devedesetih bili naviknuli da je dovoljno iz središnjice partije nazvati "komercijalnu" banku i dogovoriti isplatu kredita u par dana.

Toga se (Todorić-Kutle-Gucić-Barać-Pašalić...) mentalnog sklopa nije lako odreći.



Navodni hrvatski suverenisti imaju veliki problem sa samima sobom jer gotovo svih 27 godina na vlasti drže partiju koja ne provodi ni "s" od suverenističke politike, svom nacionalističkom i tradicionalističkom seruckanju usprkos.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 11:24   #553
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=549
Quote:
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post

Suverenitet nije samo samodostatnost/financijska samodostatnost.
HNB ne može/ne smije biti garant tvrtkama. HNB nije klasična banka, na tenderima se trazi garancija jake klasične banke. Je, banke imaju posao maksimalizirani profit, ali i one se drze lojalnosti vlastitoj državi i forsiraju aktivnosti i ulaganja unutar vlastite drzave. To ti je praksa, a ti vjeruj u teoriju. facepalm:


Jedine dovoljno jake banke koje bi mogle garantirati (da su naše) za hrv tvrtke su Zaba i PBZ.
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Jel ti znaš čitat? Napisao sam da garancije daje HBOR i može ih dobiti svaka kompanija koja sudjeluje u većim izvoznim poslovima i za svaki tender će biti dovoljna. Pokaži mi jedan tender gdje garancija HBOR-a nije dovoljna. Ne postoji!

Što manje uplitanja države, to bolje. Račan je to još početkom dvijetisućitih znao.
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ne može HNB biti garant na tenderima.
Ne mislim na ove sitne tendere od par milijuna eura, nego na velike.
Praksa to govori.

Vraga su Racan i svi ostali politicari (svih boja) u Hr znali ista o ekonomskim pitanjima.
analitikos

nasmijanonebo doista moraš paziti što pišeš ...

Račan je jednako kriv no tvoji stavovi o ostalom su potpuno pogrešni. Inače može ... nebo koje se smiješi je granica ... ima i pjesma. Sky`s the limit (find out)
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2023., 18:19   #554
Prije 16 godina napustio nas je najbolji hrvatski preminer i političar
Sampras is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2023., 18:34   #555
Imamo novog Račana danas.
Eno Đino Nula u Jutarnjem kaže da Plenkovica krasi Račanova staloženost i smirenost.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2023., 00:51   #556
Quote:
Sampras kaže: Pogledaj post
Prije 16 godina napustio nas je najbolji hrvatski preminer i političar
Slava Mu! Otac Domovine !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2023., 09:52   #557
Quote:
Sampras kaže: Pogledaj post
Prije 16 godina napustio nas je najbolji hrvatski preminer i političar
To o njemu valjda ne misli ni najbliža mu rodbina...
Arktur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2023., 11:29   #558
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Imamo novog Račana danas.
Eno Đino Nula u Jutarnjem kaže da Plenkovica krasi Račanova staloženost i smirenost.
Đula u svojim kolumnama, kad govori o ministrima, uvijek oprezno zaobilazi Plenku, a kad govori o Plenki, to je u rukavicama.

No ne možeš uspoređivati neusporedivo. Račanu se vlada uvijek klimala, bilo zbog Budiše, bilo zbog neizručitelja Sanadera, a Plenković zna da mu vlada ni u paklu neće pasti.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2023., 09:53   #559
Naravno, kad Račan nije bio podmukla lopovska kriminalčina koja kupuje i ucjenjuje zastupnike koji mu trebaju za većinu u Saboru.
Al pazi, smiren i staložen Plenkovic. Da, mozda kad razgovra sa Katarinom Perišom poznatom po tome što sjedi u krilu predsjednicima HDZ-a.
On čovjeka koji se u Saboru ide razračunavati sa zastupnicima naziva smirenim. Ili kad je pokojnom Bagi prijetio da će ga spucati šakom(čitaš li Majo Sever ? )
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2023., 11:37   #560
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Naravno, kad Račan nije bio podmukla lopovska kriminalčina koja kupuje i ucjenjuje zastupnike koji mu trebaju za većinu u Saboru.
Al pazi, smiren i staložen Plenkovic. Da, mozda kad razgovra sa Katarinom Perišom poznatom po tome što sjedi u krilu predsjednicima HDZ-a.
On čovjeka koji se u Saboru ide razračunavati sa zastupnicima naziva smirenim. Ili kad je pokojnom Bagi prijetio da će ga spucati šakom(čitaš li Majo Sever ? )
Nije bio lopovska kriminalčina ali je bio veleizdajnik. Koji bi da nije bilo Tuđmana i njegove politike završio pred streljačkim vodom..
Arktur is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.