Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 10:58   #241
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Znam da je rtg bezveze, on je ok samo kad su baš lomovi kostiju u pitanju.

Ne znam šta više napravit, ramena me uništavaju i kao da nisu u svom mjestu a i laktovi mi odlazi polagano, ne znam jel to tetiva ili šta ali užasno sam ozljedjen i slabiji nego prije par godina.

Htio bih to operirati i riješiti se toga kak spada a ne da sa 24 godine se osjećam kao da mi je 64.

Nije bezveze, samo ne pokazuje pravi uzrok problema.
Eto, dobro je što si osvijestio da nešto nije kako bi trebalo biti.Pokušaj povezati način života, položaje tijela u kojima provodiš većinu vremena, način držanja i hodanja sa tegobama koje imaš. Poslikaj se u cijelosti u normalnom položaju u kojem stojiš sprijeda, straga i bočno pa malo prouči posturu. Vjerojatno ćeš uočiti velike razlike između lijeve i desne strane tijela. Ako si pretrpio neku ozljedu, pad,udarac i slično i to uzmi u obzir. Sve to je dovelo do stanja u kojem se nalaziš sada.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 12:29   #242
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Nije bezveze, samo ne pokazuje pravi uzrok problema.
Eto, dobro je što si osvijestio da nešto nije kako bi trebalo biti.Pokušaj povezati način života, položaje tijela u kojima provodiš većinu vremena, način držanja i hodanja sa tegobama koje imaš. Poslikaj se u cijelosti u normalnom položaju u kojem stojiš sprijeda, straga i bočno pa malo prouči posturu. Vjerojatno ćeš uočiti velike razlike između lijeve i desne strane tijela. Ako si pretrpio neku ozljedu, pad,udarac i slično i to uzmi u obzir. Sve to je dovelo do stanja u kojem se nalaziš sada.
Pa bezveze je u ovoj situaciji di sam govorio doktorima da nema smisla i da se neće ništa vidjet i tako je i bilo.

Puno sjedim ali se i krećem i istežem dosta. Poslikao bih se ja kad se iko našao ozbiljan pa me konačno poslao na MR a ne govorit odmah "ma ajd proci ce to" ili od jednog drugog "to treba operirat odmah".

Sve iz krajnost u krajnosti.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:35   #243
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Pa bezveze je u ovoj situaciji di sam govorio doktorima da nema smisla i da se neće ništa vidjet i tako je i bilo.

Puno sjedim ali se i krećem i istežem dosta. Poslikao bih se ja kad se iko našao ozbiljan pa me konačno poslao na MR a ne govorit odmah "ma ajd proci ce to" ili od jednog drugog "to treba operirat odmah".

Sve iz krajnost u krajnosti.
Neka te netko tvoj poslika mobom.
Za MR trebaju malo veće indikacije,još si premlad da bi ti to itko ordinirao.A i neće ti ni to puno reći osim onoga što i sam već možeš zaključiti.
I uzmi u obzir da takve pretrage nisu baš bezazlene jer zrače.
Druga stvar je da se kretati treba pravilno i raznoliko što malo tko radi.Još ako si u startu nepravilne posture tada ni pokreti koje radiš neće biti optimalne putanje i neoravilne biomehanike.
A istezanje je,kao što sam već govorila,kontraproduktivno.To je kao da gasiš požar plamenom...
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:48   #244
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Neka te netko tvoj poslika mobom.
Za MR trebaju malo veće indikacije,još si premlad da bi ti to itko ordinirao.A i neće ti ni to puno reći osim onoga što i sam već možeš zaključiti.
I uzmi u obzir da takve pretrage nisu baš bezazlene jer zrače.
Druga stvar je da se kretati treba pravilno i raznoliko što malo tko radi.Još ako si u startu nepravilne posture tada ni pokreti koje radiš neće biti optimalne putanje i neoravilne biomehanike.
A istezanje je,kao što sam već govorila,kontraproduktivno.To je kao da gasiš požar plamenom...
Šta se imam slikat mobom, vidim i sam kad stanem pred ogledalo da mi je desno rame više izbijeno prema gore i da nekako strši unutra.
MR je bezopasan, štetniji je RTG.
Što više se kretat, gibanja, plivanja, istezanja, malo treninga snage bez pretjerivanja i dobra ishrana i supplementacija. Bez toga sam bio kao pokošen sabljom.
Tako mi je i doktor govorio da nista ne radim pa sam tek onda otiša u q...
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 07:58   #245
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Šta se imam slikat mobom, vidim i sam kad stanem pred ogledalo da mi je desno rame više izbijeno prema gore i da nekako strši unutra.
MR je bezopasan, štetniji je RTG.
Što više se kretat, gibanja, plivanja, istezanja, malo treninga snage bez pretjerivanja i dobra ishrana i supplementacija. Bez toga sam bio kao pokošen sabljom.
Tako mi je i doktor govorio da nista ne radim pa sam tek onda otiša u q...
Vidiš,ali ne osjetiš :-)
Konstantno napeti mišići su podsvjesna navika naf kojom nemaš kontrolu i obično tek nakon što ljudi počnu učiti somatske pokrete osjete tu napetost,gdje je ona veća ili manja i prepoznaju je kada se javi na nesvjesnoj razini i nauče je kontrolirati.Problem je obično u centru tijela gdje se ona najprije javlja i kako svaki pokret izvire odatle problem se nadalje prenosi na periferiju što onda vidiš kao posturalne asimetrije.
A jačanje i istezanje mišića nad kojima nemaš kontrolu obično s vremenom dovede u još dublje probleme.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:43   #246
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Vidiš,ali ne osjetiš :-)
Konstantno napeti mišići su podsvjesna navika naf kojom nemaš kontrolu i obično tek nakon što ljudi počnu učiti somatske pokrete osjete tu napetost,gdje je ona veća ili manja i prepoznaju je kada se javi na nesvjesnoj razini i nauče je kontrolirati.Problem je obično u centru tijela gdje se ona najprije javlja i kako svaki pokret izvire odatle problem se nadalje prenosi na periferiju što onda vidiš kao posturalne asimetrije.
A jačanje i istezanje mišića nad kojima nemaš kontrolu obično s vremenom dovede u još dublje probleme.
Kako ne osjetim kad kažem da me boli i da su drugačijeg oblika?

Mene je nerad više unakazio nego ovo gdje radim pomalo i precizno.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 07:54   #247
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Kako ne osjetim kad kažem da me boli i da su drugačijeg oblika?

Mene je nerad više unakazio nego ovo gdje radim pomalo i precizno.
Ne osjetiš mišićnu prezategnutost koja ti vuče rame.Bol je posljedica toga :-)
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 12:16   #248
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Ne osjetiš mišićnu prezategnutost koja ti vuče rame.Bol je posljedica toga :-)
Ni ja a posebno ti ako nisi u mojoj koži ne možeš znati što je točno oštećeno. Samo na MR bi se vidjela cijela slika.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 18:09   #249
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ni ja a posebno ti ako nisi u mojoj koži ne možeš znati što je točno oštećeno. Samo na MR bi se vidjela cijela slika.
Naravno,niti mi je bio cilj postavljanje dg.
Govorim o najčešćim razlozima posturalnih odstupanja od centra koji vremenom dovode do strukturalnih problema,o tome zašto se ozljede ponavljaju unatoč pokušajima rješavanja,načinu kojim dolazi do domino efekta,te zašto uobičajeni načini ne donose dugotrajnija poboljšanja.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 20:04   #250
Bol kod sklekova

Kada mi prijatelj radi sklekove,nakon 3,4. ga krene boljeti lijevi lakatni zglob i pucketati. Promjena položaja i kuta ruke ne pomaže. U čemu bi mogao biti problem?
PassionLaugh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 20:34   #251
Quote:
PassionLaugh kaže: Pogledaj post
Kada mi prijatelj radi sklekove,nakon 3,4. ga krene boljeti lijevi lakatni zglob i pucketati. Promjena položaja i kuta ruke ne pomaže. U čemu bi mogao biti problem?
Problem je naravno u laktu, neka verifikuje to radeci tzv scull crasher, trebalo bi da oseti isti takav bol.

Mali savet da se više ukljuce misići grudi kod sklekova, neka oslonac bude na onoj strani šaka na kojoj su palac i kažiprst, dakle prema "unutra", to će istovremeno smanjiti pritisak na laktove.
Gusenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 16:48   #252
Ovaj trapez što me bolio je prošao za dva dana, ili bolje rečeno, zamijenila ga je bol u drugom mišiću, a to je neki bočni na sredini leđa koji me boli već 10 dana. Dakle, boli me s jedne ili s obje strane kad ga 'koristim', kao da je istegnut, ali traje već desetak dana. Pod 'koristim' ne mislim na vježbanje nego tipa ustajanje u sljedeći položaj i to već 10 dana ne prolazi.
Moram napomenuti da se inače dosta pogrbljeno držim.
Hvala vam unaprijed na savjetima, zanima me je li to istegnuće ili nešto drugo i trebam li se suzdržati od fizičke aktivnosti.
Da dodam, bol nije osobito jaka i prođe me kad istegnem mišić, ali više me muči o čemu se radi i to što ne prolazi te da li da propuštam treninge
nebudilijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2018., 19:16   #253
Quote:
nebudilijena kaže: Pogledaj post
Ovaj trapez što me bolio je prošao za dva dana, ili bolje rečeno, zamijenila ga je bol u drugom mišiću, a to je neki bočni na sredini leđa koji me boli već 10 dana. Dakle, boli me s jedne ili s obje strane kad ga 'koristim', kao da je istegnut, ali traje već desetak dana. Pod 'koristim' ne mislim na vježbanje nego tipa ustajanje u sljedeći položaj i to već 10 dana ne prolazi.
Moram napomenuti da se inače dosta pogrbljeno držim.
Hvala vam unaprijed na savjetima, zanima me je li to istegnuće ili nešto drugo i trebam li se suzdržati od fizičke aktivnosti.
Da dodam, bol nije osobito jaka i prođe me kad istegnem mišić, ali više me muči o čemu se radi i to što ne prolazi te da li da propuštam treninge
Ako si pogrbljen i ako dugo sediš ili stojiš, može se desiti da je mišić konstantno u grču, tj. ekscentiričnoj kontrakciji, i onda odreaguje na aktivaciju.

Probaj da poboljšaš držanje, da aktiviraš mišiće gornjeg dela ledja, vrat, mišiće oko lopatica, ispravljače kičme itd.
Woody is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 22:47   #254
Quote:
nebudilijena kaže: Pogledaj post
Ovaj trapez što me bolio je prošao za dva dana, ili bolje rečeno, zamijenila ga je bol u drugom mišiću, a to je neki bočni na sredini leđa koji me boli već 10 dana. Dakle, boli me s jedne ili s obje strane kad ga 'koristim', kao da je istegnut, ali traje već desetak dana. Pod 'koristim' ne mislim na vježbanje nego tipa ustajanje u sljedeći položaj i to već 10 dana ne prolazi.
Moram napomenuti da se inače dosta pogrbljeno držim.
Hvala vam unaprijed na savjetima, zanima me je li to istegnuće ili nešto drugo i trebam li se suzdržati od fizičke aktivnosti.
Da dodam, bol nije osobito jaka i prođe me kad istegnem mišić, ali više me muči o čemu se radi i to što ne prolazi te da li da propuštam treninge
Prvo bi bilo dobro da odes kod fizioterapeuta ili kineziologa, ja se ne bih suzdrzala od treninga nego bi pratila bas tokom vjezbanja kako se bol mijenja ovisno o vjezbi. Ono sto ti treba su ciljane vjezbe za poboljsanje posture, jer ovaj tvoj trapez kompenzira za neki drugi misic ( prsne misice) . Ne vjerujem da se radi o nekom istegnucu, jer bi to bilo popraceno nekom aktivnosti, ne bi se bol samo premijestila s jedne tocke na drugu. Ugl potrazi pomoc strucne osobe da preveniras buduce ozljede.
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 12:26   #255
Pozdrav,

da pitam ovdje jedno pitanje, savjet, vezano za jednu spravu, koja možda ni ne postoji hehe, čisto me zanima za vaše mišljenje. Ovako, imam ozljedu desnog ramena od rođenja tako da ne mogu podići ruku iznad glave niti odgurivati ruku od sebe pa mi zbog toga trpe prsa tj desni dio nikako ne mogu razraditi.

Dakle na benchu nula bodova i sve vježbe sa odgurivanjem tereta od sebe, bilo u ležećem položaju ili stajaćam/sjedećem ne mogu raditi pravilno, jer mi rame blokira taj pokret odnosno iskoči mi lopatica i u biti pazušni mišić iskače tako da prebacim teret na njega. Dakle ne mogu kontrolirano sa snagom ruke napraviti taj pokret pa da izoliram prsni mišić i onda njega pogodim, mogu odbaciti ruku od sebe prema gore ali to nije snagom mišića već bacanje što nije ništa.

E sad da pitam, koju vježbu bih mogao raditi da ojačam prsa? Sve u svemu, mogao bih to napraviti, ali samo ako postoji nekakav ajmo reći "obrnuti" bench tj neka sprava ili rekvizit gdje potrbuške, gdje mi onda ruke vise i ne moram koristiti rame previše, odgurujem šipku ili neki uteg od sebe/pod sebe, pa kolika god bila težina ali da pogodim taj mišić kako spada. Znači, neka vježba gdje imam otpor kada ajmo reći tiskam nešto od sebe u ležećem položaju sa glavom prema dolje, kao bench ali da se gura prema dolje

Zna li netko postoji li takva sprava? Hvala!
__________________
Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni
Rock in Rio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 18:40   #256
Quote:
Rock in Rio kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

da pitam ovdje jedno pitanje, savjet, vezano za jednu spravu, koja možda ni ne postoji hehe, čisto me zanima za vaše mišljenje. Ovako, imam ozljedu desnog ramena od rođenja tako da ne mogu podići ruku iznad glave niti odgurivati ruku od sebe pa mi zbog toga trpe prsa tj desni dio nikako ne mogu razraditi.

Dakle na benchu nula bodova i sve vježbe sa odgurivanjem tereta od sebe, bilo u ležećem položaju ili stajaćam/sjedećem ne mogu raditi pravilno, jer mi rame blokira taj pokret odnosno iskoči mi lopatica i u biti pazušni mišić iskače tako da prebacim teret na njega. Dakle ne mogu kontrolirano sa snagom ruke napraviti taj pokret pa da izoliram prsni mišić i onda njega pogodim, mogu odbaciti ruku od sebe prema gore ali to nije snagom mišića već bacanje što nije ništa.

E sad da pitam, koju vježbu bih mogao raditi da ojačam prsa? Sve u svemu, mogao bih to napraviti, ali samo ako postoji nekakav ajmo reći "obrnuti" bench tj neka sprava ili rekvizit gdje potrbuške, gdje mi onda ruke vise i ne moram koristiti rame previše, odgurujem šipku ili neki uteg od sebe/pod sebe, pa kolika god bila težina ali da pogodim taj mišić kako spada. Znači, neka vježba gdje imam otpor kada ajmo reći tiskam nešto od sebe u ležećem položaju sa glavom prema dolje, kao bench ali da se gura prema dolje

Zna li netko postoji li takva sprava? Hvala!
Pokret odgurivanja je isti u bilo kom položaju da se nalaziš, dakle ovakva sprava svakako ne postoji, a i da je neko napravi ne bi ti ništa pomogla.

Veliki grudni mišić pokreće nadlakticu prema unutra, u velikom rasponu pokreta od gore do dole, u sinergiji sa prednjim deltoidom.

Ne znam koji je to pazušni mišić, ali tebi lopatica iskače jer se na taj način telo brani od većeg radijusa pokreta u problematičnom ramenu, umesto ramena telo pokreće lopaticu, što naravno nije dobro.

Pokušaj da saniraš rame, drugog rešenja nema.
Woody is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 23:18   #257
Quote:
Woody kaže: Pogledaj post
Pokret odgurivanja je isti u bilo kom položaju da se nalaziš, dakle ovakva sprava svakako ne postoji, a i da je neko napravi ne bi ti ništa pomogla.

Veliki grudni mišić pokreće nadlakticu prema unutra, u velikom rasponu pokreta od gore do dole, u sinergiji sa prednjim deltoidom.

Ne znam koji je to pazušni mišić, ali tebi lopatica iskače jer se na taj način telo brani od većeg radijusa pokreta u problematičnom ramenu, umesto ramena telo pokreće lopaticu, što naravno nije dobro.

Pokušaj da saniraš rame, drugog rešenja nema.
Hvala na odgovoru

Rame ne mogu sanirati jer mi je ostecen zivac pri porodu, mogu ga tek malo ojacati ali mislim da mi nikada nece biti tako jako da mogu ruku ispruziti ispred sebe samo snagom ramena, niti u polozaju za bench odgurnuti prema gore

A sto se tice ovoga da je isto za rame i kad je covjek na ledima pa gura prema gore i kad je potrbuske pa tiska prema dolje, napor nije isti, barem kod mene, jer kad sam na ledima, treba mi stabilno i jako rame da guram cijelu ruku od sebe, dok sam na stomaku, ruka visi sam od sebe prema dolje, pa ju onda samo sa kontrolom spustam tj da izoliram prsa gdje mi ne treba toliko jako rame

Ja znam to po sebi jer sam npr u tom polozaju stiskao onu fitnes loptu i lijepo mi pogodi misic samo sto mi je to preslabo

Poslano sa mog D5503 koristeći Tapatalk
__________________
Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni
Rock in Rio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 08:16   #258
Quote:
Rock in Rio kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru

Rame ne mogu sanirati jer mi je ostecen zivac pri porodu, mogu ga tek malo ojacati ali mislim da mi nikada nece biti tako jako da mogu ruku ispruziti ispred sebe samo snagom ramena, niti u polozaju za bench odgurnuti prema gore

A sto se tice ovoga da je isto za rame i kad je covjek na ledima pa gura prema gore i kad je potrbuske pa tiska prema dolje, napor nije isti, barem kod mene, jer kad sam na ledima, treba mi stabilno i jako rame da guram cijelu ruku od sebe, dok sam na stomaku, ruka visi sam od sebe prema dolje, pa ju onda samo sa kontrolom spustam tj da izoliram prsa gdje mi ne treba toliko jako rame

Ja znam to po sebi jer sam npr u tom polozaju stiskao onu fitnes loptu i lijepo mi pogodi misic samo sto mi je to preslabo

Poslano sa mog D5503 koristeći Tapatalk
Ovo što ti pišeš je onda pokret gde nema velikog istezanja mišića, tačnije ruka ne ide previše unazad.

Jesi li probao da radiš pokrete na kros mašini, nađeš položaj koji ti odgovara i pomeraš ruke prema unutra, može najpre jedna, pa druga.

Ako je tako kao što kažeš, onda ćeš teško da radiš benč, pogotovo sa većim težinama, mada i tu ima raznih alternativa, recimo rad na power lifting način, sa spuštanjem do stomaka i smanjenim radijusom pokreta itd.

Uvek ima alternative, a ti najbolje znaš kad te i kako boli.

I dalje tvrdim da ne postoji mašina koja simulira benč gde se leži potrbuške i odguruje teg prema dole, ne kažem da ju je nemoguće napraviti, ali kao tipska stvar ne postoji.
Woody is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 15:47   #259
Možda da namjesti kabel visoko, stane u preklon i gura prema dolje
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 16:39   #260
pec deck sprava je ono šta tražiš
https://youtu.be/iaFzPXaPLHo

https://youtu.be/pUWh6GeQim0
Vuk Sramotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.