Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 16:51   #1021
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
standardni ručak - goveđa juha, lešo meso, grilane balancane, malo bolonjeza, feta kruha, kava, čaj.
Ovo zvuči mljac. Šta su grilane balancane?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:03   #1022
sendvič od pršuta, škripavca, tartara, s kiselim krastavcima i zelenom salatom, pivo (više-manje sve što je bilo u frižideru)
__________________
Svi su bili na mojoj strani, zato je brod potonuo.
parangal1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:37   #1023
Juneći gulaš.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 22:44   #1024
zrnati sir iz lidla s cimetom brusnicama i zobenim pahuljicama
__________________
Svi su bili na mojoj strani, zato je brod potonuo.
parangal1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 23:20   #1025
zrnati sir iz lidla s cimetom, brusnicama i zobenim pahuljicama, nekakva čokoladna torta iz lidla, pivo
__________________
Svi su bili na mojoj strani, zato je brod potonuo.
parangal1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 22:36   #1026
molim oprostite ako ovo ne spada u temu.
zanima me je li pwm nužan/bitan nakon slabog treninga ( kao primjer navodim "trening" od 24 iskoraka, po 20 donkey kicks, 20 fire hydrants svakom nogom, 20 flutter kicks, 30 čučnjeva.
cilj mi je skinuti kile ali ne biti skinny fat
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 09:19   #1027
Pwm nije nuzan ni nakon jakog treninga (eventualno nakon "fasted" treninga). Tzv "anabolic window" traje barem 24 sata nakon treninga, gym baje piju pwm odma nakon treninga (obavezno prije tusiranja ), ali nema razlike ako ne popijes pwm i pojedes normalan obrok i nakon nekoliko sati nakon treninga.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 18:31   #1028
zahvaljujem na odgovoru
evo moj pwm 112 g tune sa paradajz sosom
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 11:01   #1029
Zašto nitko ne jede soju nakon treninga?
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 17:44   #1030
Iz vedra neba pa u rebra
Čitam vas često, ne postam nikad. Pa da probijemo led.

Tri hrskava kruscica s domaćim humusom u koji je dodano indijskih oraščića i češnjak , Turska kava iza toga
Lacey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 23:29   #1031
sendvič od pršuta, škripavca, tartara, s kiselim krastavcima, zelenom salatom i ciklom, pivo
sve u neodređenim količinama
__________________
Svi su bili na mojoj strani, zato je brod potonuo.
parangal1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2019., 15:56   #1032
Z bregov protein čokoladno mliko s 50g proteina... Pohani pileći šniceli, kuhana riža prelivena s dosta maslinovog ulja.
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 13:58   #1033
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči mljac. Šta su grilane balancane?
Grilani patlidzan
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 18:15   #1034
Pileća prsa, riža sa mrkvom, zuchetti i cikla k tome.
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2019., 19:09   #1035
Cao svima. Dobila sam razne odgovore na litanje sto tocno jesti nakin treninga? Malo jaceg u teretani. Htjela bi izgraditi misice. Pa da li je onda najvaznije pojesti dovoljno proteina, uz njih zdrave masti? Ili protrine + ugljikohidrate? Ili ne treba paziti na ugljikohidrate tada?

Logika mi nekako govori da navecer i to iza teninga ne bi trebalo jesti bas ugljikohidrate, nego proteine da nahrane umorne misice od treningam

Od jednog profi trenera sam cula da je najbolje uzeti proteine u prahu (brze proteine) i uz to/nakon toga ugljikohidrate?

I kako sad da covjek bude pametan? Sto je bitno jesti?
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2019., 08:50   #1036
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Cao svima. Dobila sam razne odgovore na litanje sto tocno jesti nakin treninga? Malo jaceg u teretani. Htjela bi izgraditi misice. Pa da li je onda najvaznije pojesti dovoljno proteina, uz njih zdrave masti? Ili protrine + ugljikohidrate? Ili ne treba paziti na ugljikohidrate tada?

Logika mi nekako govori da navecer i to iza teninga ne bi trebalo jesti bas ugljikohidrate, nego proteine da nahrane umorne misice od treningam

Od jednog profi trenera sam cula da je najbolje uzeti proteine u prahu (brze proteine) i uz to/nakon toga ugljikohidrate?

I kako sad da covjek bude pametan? Sto je bitno jesti?
Ako si rekreativka, onda ti i nije previše bitno razmišljati o obroku nakon treninga. Bitno je u toku dana zadovoljiti dovoljan unos proteina i kalorijski biti u suficitu, i ne izbaciti ni jednu skupinu makrosa. Hoće li koji dan biti više UH, a manje masti, a drugi dan obratno, neće igrati preveliku ulogu ako su ove prve dvije stavke zadovoljene (uz treninge, naravno). Za izgradnju mišića trebaju ti i proteini i UH, ali naravno da treba unositi i masti. Tako da po meni nema smisla pretjerano brinuti oko samo jednog obroka u danu, a ne izračunati što se i koliko jede ostatak dana. Složi kako ti više odgovara, prema tvojim afinitetima, onom što te bolje zasiti, daje ti više energije i sl. Vrijeme kad jedeš kakvu kombinaciju (jel to navečer ili ujutro) isto ne igra neku ulogu. Ako si unutar svojih planiranih kalorija i predviđenog unosa proteina, izbjegavati UH navečer samo jer je navečer, nema nekog smisla.
I nije nužno uzimati whey (proteine u prahu) nakon treninga. Dobro dođu ako preko dana ne unosiš dovoljno proteina, ali opet, možeš ih popiti u bilo koje doba dana. Imaš istraživanja koja pokazuju da razne filozofije oko "obroka nakon treninga" i ne daju značajnije rezultate nego da se jednostvano držiš formule "dovoljno proteina i kalorija u danu bez obzira na raspored".

Ako ipak hoćeš igrati na najsigurniju verziju onda nakon treninga ide obrok od proteina i jednostavnih UH.
morena1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2019., 11:31   #1037
Meksicku pitu i motani burek sir-spinat.

Dva tamna Kozela u limenci.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2019., 16:15   #1038
oprosti ali to nije burek
milkica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2019., 16:18   #1039
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Cao svima. Dobila sam razne odgovore na litanje sto tocno jesti nakin treninga? Malo jaceg u teretani. Htjela bi izgraditi misice. Pa da li je onda najvaznije pojesti dovoljno proteina, uz njih zdrave masti? Ili protrine + ugljikohidrate? Ili ne treba paziti na ugljikohidrate tada?

Logika mi nekako govori da navecer i to iza teninga ne bi trebalo jesti bas ugljikohidrate, nego proteine da nahrane umorne misice od treningam

Od jednog profi trenera sam cula da je najbolje uzeti proteine u prahu (brze proteine) i uz to/nakon toga ugljikohidrate?

I kako sad da covjek bude pametan? Sto je bitno jesti?
profi treneri su uglavnom u 99% slucajeva broscience, tj zagovaraju price koje nemaju neku znanstvenu podlogu, tj drze se onog sto je bilo aktualno prije 10, 20 godina... za nekog rekreativca je totalno nebitno i nece uciniti nikakvu razliku po izgledu.


ako zelis izgraditi misicnu masu?

1. treniraj, bez treninga nema rasta
2. dovoljno proteina
3. dovoljno kalorija, blagi kcal suficit
4. masti i uh mogu varirati, jedan dan vise m drugi vise uh, ali bez suficita neces rasti
milkica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2019., 20:34   #1040
A ajde vi meni objasnite kako ja da kao petite ženskica i nekih godinu i pol dana vegetarijanac izgradim mišiće.
Znači mliječne proizvode jedem, povrće jedem, jaja jedem, orašaste plodove jedem, plazmu jedem.

Šta je meni dovoljno učinkovita zamjena za taj vaš brzoapsorbirajući whey proteinski prah i ostala čuda?
Beggar90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.