Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 18:17   #601
pa...ne.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:41   #602
a dobro onda. meni su neke druge škole nenormalnije i prije bih dijete upisala u kršnjavi nego u te škole.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:18   #603
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
boldano ti je jedan od razloga zasto NE upisati PRVASICA koji jos uvijek ne zna ni HRVATSKU gramatiku na jezik koji veze nema ni sa cim s cim se dijete do sad susretalo.
prvasic ima hrpu novih stvari s kojima se susrece, engleskom je puno izlozeniji od najranije dobi i ne dozivljava ga kao nesto bitno novije ili teze od nekakve matematike ili prirode.
kinesko pismo, gramatika i jezik sigurno nije nesto sto ce prvasic svladati "usput".
Boldano je razlog zašto upisati dijete. Jezik uči i doživljava na drugačiji način nego stariji.
Koliko "usput" će svladati kineski ovisi isključivo o pristupu nastavnika, pa ukoliko nisi bila prisutna na satovima kineskoga u 1.razredu u dotičnoj školi i ne možeš posvjedočiti da rigorozno maltretiraju prvašiće kineskim pismom i gramatikom, ne znam zašto grakčeš?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:49   #604
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Boldano je razlog zašto upisati dijete. Jezik uči i doživljava na drugačiji način nego stariji.
Koliko "usput" će svladati kineski ovisi isključivo o pristupu nastavnika, pa ukoliko nisi bila prisutna na satovima kineskoga u 1.razredu u dotičnoj školi i ne možeš posvjedočiti da rigorozno maltretiraju prvašiće kineskim pismom i gramatikom, ne znam zašto grakčeš?
koliko je meni poznato, na forumu je dozvoljeno iznijeti vlastito misljenje ukoliko nikoga ne vrijedjas.
a ako tebe osobno vrijedja moj stav da je ucenje kineskog u prvom razredu osnovne skole cisto preseravanje, ja se iskreno ispricavam i zavrsavam raspravu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:55   #605
A sta se stvarno moze birati skola i razrednica? Mislim npr. u Matije Gupca (koja je isto “fensi” i imaju kineski) ne mozes upasti ako ne spadas po prebivalistu. Mislim, mozes ti pisati molbu, ali je tesko dobiti.
A za razrednicu isto nisam znala da se moze???

Ne pitam jer ja to zelim, samo sam radoznala.

Znam da skole gdje je manje djece (npr. neke u centru, na cvjetnom naselju) objerucke primaju djecu da ne gube razrede, ali kod napucenih skola nije takav slucaj.

Zadnje uređivanje Cepin40 : 15.01.2018. at 21:18.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:01   #606
Black Lotus,
ako niste upisno područje Kršnjavog onda vas najvjerojatnije upisuju u jedan od dva razreda koji uče francuski jezik od prvog razreda, a engleski je izborni od četvrtog.
Njemačkog nema, osim u organizaciji "Sove" za vrijeme produženog boravka.
Produženi boravak je do 4. razreda.

Kineski je besplatan, drže ga izvorni govornici i ne ocjenjuje se. Isti taj program imate u knjižnici Tin Ujević i možete doći na ogledni sat pogledati što i kako rade s djecom.

Kršnjavi je godinama odlična škola. Ima mana, ali nudi jako puno toga. Nas je odbilo to što su razredi po 28 djece, a u ostalim školama po centru maksimalno 20.
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:03   #607
frupy nekom (ne)izravno kažeš da se preserava i čudiš se kaj ga vrijeđa ili što raspravlja?

Cepin, nitko ti ne brani da pitaš, ja volim sve tražit i pitat besramna sam. Hoće li uvažit tvoje želje ili neće je do svake škole

ballena, hvala na info
Ako je u školi pa ne mora nikam ići, dobra je i Sova.
Znam gdje još Konfucijev institut održava satove za djecu (i za odrasle), ali nije nam baš najzgodnije jer bih morala 2put taj dan ići do centra i nazad, dovoljno sam umorna i bez toga. Naravno, na sve strane Zg imaju po barem jednu lokaciju, osim na mom divnom, usranom Istoku :klap:
Za sad smo se prijavili na tečaj za djecu u DAR, ali na duge staze nisam sigurna ni hoću li ga moći voditi u danom terminu, ni kolko će mi se dati vući ga do tamo
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 15.01.2018. at 23:24.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:22   #608
A kakvo je stanje s Ujevićem?
Nije ni ta škola daleko. Isto ima boravak za prva 4 razreda
Jesu i tamo razredi veliki ko u Kršnjavom?
Engleski, njemački, u kojem razredu se može upisat 2.strani jezik? Tek u 4.?
Vidim na rasporedu vjeronauk usred nastave u 1.razredu kaj rade klinci koji ne idu na vjeronauk?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:35   #609
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
A sta se stvarno moze birati skola i razrednica? Mislim npr. u Matije Gupca (koja je isto “fensi” i imaju kineski) ne mozes upasti ako ne spadas po prebivalistu. Mislim, mozes ti pisati molbu, ali je tesko dobiti.
A za razrednicu isto nisam znala da se moze???

Ne pitam jer ja to zelim, samo sam radoznala.

Znam da skole gdje je manje djece (npr. neke u centru, na cvjetnom naselju) objerucke primaju djecu da ne gube razrede, ali kod napucenih skola nije takav slucaj.
pa moze se birati ako ima mjesta.
prvo ide upisno podrucje i njih moraju upisati (sve)
onda, ako ostane, mogu razmotriti molbe. koje moraju imati neki razlog zasto bas ta skola.

MG ima i medjunarodni prgram, koji se placa, i koji ne ovisi o upisnom podrucju.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:41   #610
Dobar dio škola u centru ima dosta djece putnika, jer po tim kvartovima ni nema dovoljno djece da popune razrede. Gubec nije u centru, pa je teže dobit upis ako nisi iz upisnog područja.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 05:28   #611
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
frupy nekom (ne)izravno kažeš da se preserava i čudiš se kaj ga vrijeđa ili što raspravlja?
ja se vise stvarno nicemu ne cudim.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 07:47   #612
ajmo ovako, zanemari sad krsnjavi i kaj ja mislim o njemu, zasto bi uopce ispisivala dijete iz skole u koju je krenuo, u kojoj su mu susjedi i prijatelji?
zasto bi djetetu i sebi komplicirala zivot samo radi toga sto uciteljica ide u penziju?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:09   #613
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ajmo ovako, zanemari sad krsnjavi i kaj ja mislim o njemu, zasto bi uopce ispisivala dijete iz skole u koju je krenuo, u kojoj su mu susjedi i prijatelji?
zasto bi djetetu i sebi komplicirala zivot samo radi toga sto uciteljica ide u penziju?
to je i meni palo napamet. obicno kad tak ode glavna u penziju ona iz boravka preuzme razred, dakle djetetu poznata osoba.

osim ak ti se ova iz boravka ne svidja...i ak u skoli u 3. razredu vise nema boravka pa treba ionak neku organizaciju oko cuvanja.

i kuzim ovo s jezicima. dijete onda vozis ujutro i popodne, nema dodatnih setnji. i ne mislim da je kineski preseravanje.pogotovo ak dijete pokazuje interes ima sluha lako pamti....
skepticna sam jedino spram kvalitete ucenja bilokojeg jezika u nasim skolama, prvenstveno jer se radi o grupama znatno vecim od neke optimalne grupe /tipa 8-10/
razlicite sposobnosti djece i brzinu usvajanja gradiva da ne spominjem.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:23   #614
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
to je i meni palo napamet. obicno kad tak ode glavna u penziju ona iz boravka preuzme razred, dakle djetetu poznata osoba.

osim ak ti se ova iz boravka ne svidja...i ak u skoli u 3. razredu vise nema boravka pa treba ionak neku organizaciju oko cuvanja.

i kuzim ovo s jezicima. dijete onda vozis ujutro i popodne, nema dodatnih setnji. i ne mislim da je kineski preseravanje.pogotovo ak dijete pokazuje interes ima sluha lako pamti....
skepticna sam jedino spram kvalitete ucenja bilokojeg jezika u nasim skolama, prvenstveno jer se radi o grupama znatno vecim od neke optimalne grupe /tipa 8-10/
razlicite sposobnosti djece i brzinu usvajanja gradiva da ne spominjem.
Boldano nije točno. Doduše, može se dogoditi da (pošto se isprazni mjesto za učiteljicu u nastavi) ona iz boravka dobije mogućnost prelaska u razred, ali to ne znači automatski da će se to dogoditi i da će prijeći u nastavu baš ona učiteljica koja im je trenutno na boravku. Može prijeći u nastavu i učiteljica iz te škole koja nije malom na boravku,ali trenutno radi na boravku nekog drugog razreda. Može se dogoditi da će na to radno mjesto zaposliti neku sasvim novu učiteljicu, ne mora nitko iz boravka prijeći u razred.

I meni je čudno da bi se zbog odlaska učiteljice u penziju mijenjala škola, ali sto ljudi, sto čudi. Samo kak znate da na njeno mjesto neće doći neka mlada, super duper učiteljica koja bi malom savršeno "legla" ?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:24   #615
Mislim da je skola losa.
Nema boravka.
Nema gdje u sirem podrucju ici ni na njemacki ni na npr jeb*** kineski.
On jako voli jezike i ide mu.
Mislim da su djeca iz kvarta ispodprosjecno odgojena I ispodprosjecnog znanja za svoj uzrast i njihovi roditelji rednecki koji svi ocekuju da ce im sinovi izrast u Maloce, a kceri u njihove zene.
Ne vidim razloga za ostanak u ovoj skoli
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:24   #616
mozda organizzaciju oko cuvanja sad treba u trecem ali sto je s organizacijom prijevoza djeteta do skole u 5 razredu? pogotovo od skole u centru do istocnog dijela grada zimi?
mi smo imali skolu redovno do 7 navecer, treba sve te predmete ugurati u raspored
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:27   #617
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Mislim da je skola losa.
Nema boravka.
Nema gdje u sirem podrucju ici ni na njemacki ni na npr jeb*** kineski.
On jako voli jezike i ide mu.
Mislim da su djeca iz kvarta ispodprosjecno odgojena I ispodprosjecnog znanja za svoj uzrast i njihovi roditelji rednecki koji svi ocekuju da ce im sinovi izrast u Maloce, a kceri u njihove zene.
Ne vidim razloga za ostanak u ovoj skoli
ali si ga ipak upisala u tu skolu, znaci ovi razlozi ti tada nisu igrali ulogu. da ne spominejm da ga od tog mentaliteta neces "spasiti" pohadjanjem druge skole.
to ce mu i dalje biti prijatelji iz kvarta i druziti ce se s njima vise nego s ovima iz skole.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:32   #618
Kao sto sam rekla, 5.razred vjerojatno ne bu docekao u Hrvatskoj. Ako i bude u HR, tesko da ce biti u istom kvartu.
Pola sata sto ce se ranije dic ce meni ustedjet puno muke oko njegovog boravka nakon skole, a i oko zadace.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:34   #619
Summer, upisala sam ga ovdje samo i oskljucivo radi učiteljice koja ide u penziju. Izdajnica <3
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:40   #620
doseli se ti fino na zapadni dio grada ako ne odes van, to ti je najpametnije bum ti skolu i uciteljicu preporucila, mani se krsnjavoga
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.