Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2007., 23:08   #1
Goli pred djecom?

Kako se Vi ponašate?
Doma?
U kupaonici?
Na moru?
Kad se presvlačite?
Skrivate se pred djecom?
ili ste slobodni?
Goli?
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 07:21   #2
MI smo svi cool sa golotinjom i kod nas nema nikakvog skrivanja.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 08:21   #3
naši klinci (20,14,11g) su svi naviklji da nema skrivanja,mužu je jedino malo neugodnjak,ali mi ostali niš ne skrivamo. najstarija kćer i ja uvijek paradiramo gole, i mislim da je ok tak djecu odgajati. Kad su krenuli u vrtić jedino oni nisu u wc virkali druge (što je normalno u razvoju djece) jer im niš nije bilo nepoznato. i opet bi tak napravila
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 12:12   #4
Mi smo svi doma goli kad se kupamo i presvlačimo i to je svima najnormalnije . Kad klinci dođu u pubertet , pretpostavljam da će postati sramežljiviji. I to je njihovo pravo. Mislim da je to najprirodnije i skroz normalno.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 22:21   #5
Koja hrpa gluposti....
Golotinja treba biti normalna stvar i nauciti djecu da nemaju predrasuda prema tijelu...
Al da moji starci hodaju po kuci golii mislim....hello
Inace na plazi je to ok...al u kuci ipak je drugacije..
Haj ok mi je pred mamo al ostalim muskim dijelovima porodice mi je...
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 22:33   #6
Golotinja , doma , u situaciji kupanja ili presvlačenje nema nikakve veze sa pokazivanjem ili sexom. Ako dijete od rođenja gleda starce gole , onda mu je guzica isto što i noga ili glava . Golo tijelo ( doma ) nije sramota , ni ne "kvari" djecu.Nasilje među ukućanima ,ne bavljenje djecom, glupi sadržaji igrica i crtića kvare djecu puno više.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 05:03   #7
Mislim da je slucajna golotinja u okviru porodice previse tabuizirana.
Ne mislim sad da se treba skidati pred djecom ili izigravati nekog majmuna, ali presvuci se pred djecom ako kupatilo nije slobodno i slicno - zasto da ne.

Ne mislim sad da otac mlatara kitom ispred dvadesetogodisnje cerke, ali mislim da se ne treba praviti od toga neki prevelik tabu.

Jednog dana se ta djeca mogu naci u situaciji da moraju pomoci pri kupanju roditelja suprotnog pola (zbog bolesti, recimo) i to bi mogla biti prevelika trauma i za roditelja i za djete, ako je djete naviknuto da je to nesto grozno i uzasno cega se treba jako stidjeti.
To nije nimalo ugodna situacija, ali svi se mozemo u njoj naci.
Bolje je onda ako imamo neki uravnotezen stav o toj golotinji, koja u okviru doma nije nista seksualno, vec prosto - ljudsko tijelo.

Naravno, nisam za to da se po kuci paradira go u krugu kompletne porodice. Nisam za krajnosti.
Kako ne valja odmah poceti skicati i napraviti scenu, ako sin upadne u kupatilo dok se mama tusira, tako isto nije fino da mama sjedi na krevetu rasirenih nogu i cita "Milu" dok sin preko puta sjedi i pije kafu.
M@3X is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 13:25   #8
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
MI smo svi cool sa golotinjom i kod nas nema nikakvog skrivanja.

Također.
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 16:03   #9
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Jednog dana se ta djeca mogu naci u situaciji da moraju pomoci pri kupanju roditelja suprotnog pola (zbog bolesti, recimo) i to bi mogla biti prevelika trauma i za roditelja i za djete, ako je djete naviknuto da je to nesto grozno i uzasno cega se treba jako stidjeti.
ma daj molim te. to je krajnost i onda su ta djeca odgajana na način da će im kupanje roditelja biti najmanji problem i trauma..


inače, ne paradiram gola pred muškim članovima nit mi pada na pamet odgajat na taj način
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 22:19   #10
Mislim da bi pala u nesvijest da vidim starog kako paradira gol po kuci.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 12:02   #11
Naravno DA MI NIJE NORMALNO hodati gola pred sinom ili da to moj muz radi, iako mali ima tek 7 i pol mj. Presvalcim se ja pred njim, ali naravno da sam uvijek u grudnjaku i gacicama, znam da mozda pretjerujem jer je on premali, ali svejedno, nije mi normalno jer ni meni samoj bas nije bilo u zivotu do gledanja gole mame, tate ili brata pa ih sva sreca nisam nikada niti morala gledati. Mislim da neke stvari ipak moraju ostati intimne. Jer ne kuzim vas kojima je to normalno, sta se vi onda kod eventulanog kupanja s djecom goli kupate ili?! Moj muz se nedavno pokusao prvi puta kupati i velikoj kadi s malim i NARAVNO DA JE NA SEBI IMAO GACE!!!!!!!!!! Obojima nam je to sasvim normalna stvar, zapravo ne kuzim sta dijete ima od toga sto ce gledati slucajnu golotinju po kuci?! Uostalom niti ja njega ne zelim gledati da mi gol paradira kada naraste jel?!
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:01   #12
aj gaće, al grudnjak? šta ti dijete sisu ne smije vidit?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:26   #13
a valjda se niš nesmije vidjeti, pa tek smo u 21om stoljeću...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:29   #14
ali djeca te dobi još sisaju
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:30   #15
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ali djeca te dobi još sisaju
Baš htjedoh pitati, ako doji kako je riješila problem. Možda prek šeširića, ali neprozirnih....
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:42   #16
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Mislim da je slucajna golotinja u okviru porodice previse tabuizirana.
Ne mislim sad da se treba skidati pred djecom ili izigravati nekog majmuna, ali presvuci se pred djecom ako kupatilo nije slobodno i slicno - zasto da ne.

Bolje je onda ako imamo neki uravnotezen stav o toj golotinji, koja u okviru doma nije nista seksualno, vec prosto - ljudsko tijelo.

Naravno, nisam za to da se po kuci paradira go u krugu kompletne porodice. Nisam za krajnosti.
Kako ne valja odmah poceti skicati i napraviti scenu, ako sin upadne u kupatilo dok se mama tusira,
:klap: :klap: :klap:
__________________
Don`t spend time with someone who doesn`t care spending it with you.
k-a-t-y is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:08   #17
naravno,pa valjda je svatko tko se ne skriva,tako i mislio!? i mi hodamo obučeni,ali srama u kupaoni i kod presvlačenja nema,samo smo muž djeca i ja,znači uža obitelj
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:12   #18
Moji se roditelji predamnom nisu skrivali i ja danas tako odgajam svoju kćer.
Naime kada smo ja i moja braća bili mali (doduše tada je bio samo jedan brat i ja ), stanovali smo u garsonjeri od 23 m2. Naravno da su se nekako morali roditelji presvući ako je kupaonica bila zauzeta! I nama je to bilo toliko normalno da ih nitko nije gledao. I dan danas (ja sa njima ne živim ali dva brata još uvijek da ), mojoj mami nije neugodno proći pored njih bez grudnjaka ako ga je zaboravila. Naravno da se ne prešetava namjerno pred njima!

Ja imam kćer od 3 godine i ona je isto tako navikla da nije ništa sramotno u tome da ja ili moj muž presvuće donji veš pred njom ako kupaona nije slobodna.
U početku kad je počela shvačati razliku između muškog i ženskog, ušla je nekoliko puta mužu u kupaonicu, pitala ga je što to on ima (i zakaj ona to nema ), mi smo joj objasnili koliko je to moguće za njenu dob i to je to. Više ne pita i ne gleda.
Golotinja nije nešto čega bi se trebalo sramiti. To ne znači da mi cijele dane paradiramo pred njom goli, ali niti se ne skrivamo u situacijama kada do toga dođe (silom prilika)!
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:21   #19
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
aj gaće, al grudnjak? šta ti dijete sisu ne smije vidit?
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:36   #20
Quote:
sbg kaže: Pogledaj post
Moj muz se nedavno pokusao prvi puta kupati i velikoj kadi s malim i NARAVNO DA JE NA SEBI IMAO GACE!!!!!!!!!!
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.