Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2018., 13:04   #6301
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Mozete putovati sa dvije putovnice I medunarodnim vjencanim listom
Ovo je najsigurnije, niko joj neće ukrasti tri dokumenta za istu svrhu
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:24   #6302
Pozdrav,

imam pitanje u vezi vize za Tursku. Kada ispunjavam prijavu kod prezimena pišem c ili ć? Ako dobro razumijem 99% sam siguran da je c pa mi pomozite da maknem i taj 1%
lt surge is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 16:54   #6303
Quote:
lt surge kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam pitanje u vezi vize za Tursku. Kada ispunjavam prijavu kod prezimena pišem c ili ć? Ako dobro razumijem 99% sam siguran da je c pa mi pomozite da maknem i taj 1%
U pravu si- C
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 13:17   #6304
Je li netko zna, koliko trenutno ranije treba aplicirati za USA vizu?
Trebam termin za prvi tjedan 4.-og mjeseca,
je li prerano?
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 15:34   #6305
Zasto trebas termin bas tada? Mozes i ranije valjda, ionako se viza dobije vise-manje na 10 godina. Ako bas zelis striktno u tom tjednu, ja bih onda aplicirala i mjesec dana ranije, iako najcesce mozes ugovoriti termin za slijedeci tjedan.

Uh, a mjesec dana ranije je sljedeci tjedan. Sve mi se ispromijesalo, doslo mi ljeto, pa se vratila u proljece, a sad evo i zime

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:48   #6306
Quote:
adan kaže: Pogledaj post
Je li netko zna, koliko trenutno ranije treba aplicirati za USA vizu?
Trebam termin za prvi tjedan 4.-og mjeseca,
je li prerano?
Mi smo mjesec prije aplicirali.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 22:13   #6307
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Zasto trebas termin bas tada? Mozes i ranije valjda, ionako se viza dobije vise-manje na 10 godina. Ako bas zelis striktno u tom tjednu, ja bih onda aplicirala i mjesec dana ranije, iako najcesce mozes ugovoriti termin za slijedeci tjedan.

Uh, a mjesec dana ranije je sljedeci tjedan. Sve mi se ispromijesalo, doslo mi ljeto, pa se vratila u proljece, a sad evo i zime

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
eto to je to , mjesec dana je tu.
Moram taj tjedan, jer želimo ići grupno (4) u Zagreb na razgovor i čekamo jednoga koji se vraća u Hrvatsku tek 2.4.
Sve iza toga nam je i kasno, jer si želimo ostaviti mjesec dana lufta, ukoliko bude nekih problema.
Putujemo 20.5.2018.

Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Mi smo mjesec prije aplicirali.
I mi ćemo, kako vidim.
Sutra je dan D , kada se ispunjava aplikacija...

Hvala.
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 11:39   #6308
Ako moze pomoc.Cura mi misli napravit vizu za Amerikuove godine,problem j sto se zenimo sljedece godine,dali mora onda minjat putovnicu zbog prezimena,?da li viza ostaje? Kakva je procedura.
Hvala!
chevchelios is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 19:05   #6309
Odgovor je u zadnjih 20 postova. Tj. iskustva forumasa oko toga.

Kako sam ja zakljucila
- naravno da treba nova putovnica
- moze putovat s dvije putovnice (u staroj ne smije biti ponistena viza) i medjunarodnim vjencanim listom
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 01:46   #6310
Pozdrav, planiram putovati u Ameriku prvi puta ove godine (možda početkom ljeta, ako ne onda najkasnije u listopadu) pa imam dva pitanja:

1. Pozvali su me iz firme za koju radim (konkretno moja firma radi za njihovu) da dođem na tjedan dana da upoznam ekipu, vidim kak oni rade i popričamo malo o nekim stvarima i sad ne znam kak da se postavim na razgovoru za vizu. Znači ne planiram raditi tamo niti ostati dulje od max 10 dana, ali da li je sigurnije da istražim malo neke lokacije i radije pričam kako planiram striktno razgledavati njihovu "predivnu" zemlju ili da im jednostavno ispričam da idem posjetiti ekipu iz te firme koja također plaća put / smještaj i budem iskren?

2. Koliko bi od prilike trebao imati novaca na računu? Ne plaćam ni put ni smještaj, ali planiram obaviti razgovor za vizu prije nego budu mi uplaćene karte i sve to tak da osim nekog pisma nakane/preporuke od njih ne mogu donijeti nikakve druge dokumente. Da li je $100/dan dovoljno plus cca $500, znači oko 7500kn? Većinu love imam na računu od firme gdje sam jedini vlasnik, al prepostavljam da im to ne mogu dati kao neki dokaz da imam novaca da budem tamo na kratko i da se mogu vratiti.

Hvala unaprijed, pročitao sam dosta stranica tu prije koji tjedan i poprilično sam uvjeren da ova dva pitanja nisu konkretno odgovorena, ali ako jesu ja se ispričavam i mogu pogledati opet da se ne pišu odgovori ponovno.
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 07:43   #6311
Po meni ti je najbolje to prikazati kao klasican poslovni put, sto u biti i je. Kad sam nedavno trazila vizu za poslovni put, trebala sam donijeti potvrdilu da me salju na poslovni put, gdje tocno i da mi placaju sve troskove. Tekst sam sama napisala i samo dala u firmu da mi potpisu i pozigaju. Te zahtjeve sam nasla na stranici ambasade, a otprilike kako tekst treba izgledati sam izguglala negdje na netu. Uz to sam nosila platne liste za zadnje 3 place, ali ne i stanje na racunu, to ne traze posto firma potvrduje da snosi sve troskove puta.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
glupipalac is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 10:14   #6312
Quote:
Clam kaže: Pogledaj post
Pozdrav, planiram putovati u Ameriku prvi puta ove godine (možda početkom ljeta, ako ne onda najkasnije u listopadu) pa imam dva pitanja:

1. Pozvali su me iz firme za koju radim (konkretno moja firma radi za njihovu) da dođem na tjedan dana da upoznam ekipu, vidim kak oni rade i popričamo malo o nekim stvarima i sad ne znam kak da se postavim na razgovoru za vizu. Znači ne planiram raditi tamo niti ostati dulje od max 10 dana, ali da li je sigurnije da istražim malo neke lokacije i radije pričam kako planiram striktno razgledavati njihovu "predivnu" zemlju ili da im jednostavno ispričam da idem posjetiti ekipu iz te firme koja također plaća put / smještaj i budem iskren?
Možeš im najnormalnije reći istinu. U biti viza B1 upravo pokriva tvoj slučaj. Copy-paste sa službene stranice:
Business (B-1)
consult with business associates
attend a scientific, educational, professional, or business convention or conference
settle an estate
negotiate a contract

Dapače, moj muž je dvaput u zadnjih 10-ak godina došao po vizu s pričom identičnom tvojoj u oba puta su mu bez ikakvog problema odobrili vizu.
Kad ti odobravaju B1 vizu uobičajena je praksa da ti uz nju odmah daju i B2, tj. turističku vizu.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 14:48   #6313
Super, puno hvala na odgovorima, sad mi je lakše haha.
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 14:49   #6314
Ja ne kuzim bas ova EU zalaganja za svoje gradjane kad je rijec o vizama za npr. USA, Kanadu i Australiju. Mi npr. imamo taj nekin program preko kojeg mozemo traziti npr. ulaz u USA do 90 dana. Kosta nas nekih u kunama cca. 100. Moras popuniti online forumlar najmanje nekih tri dana prije poleta. Inace nece ti dopustiti ulaz u avion. Ali npr. ako ides kao turista sve moras bukirati unaprijed tj. cak i smjestaj gdje ces biti, no nemas garanciju da ce te prihvatiti preko tog online 90 dana formulara. Znaci sve moze propasti. Onda moras traziti klasicnu vizu turisticku. To opet traje. No ako ides u Kanadu imas isto neki sistem za ispuniti online do 90 dana, no ako hoces iz Kanade autom da predjes u USA onda na granici popunis neki skroz deseti formular i platis nesto vise nego ovaj od 100 kuna. Za Australiju takodje treba popuniti neke online formulare ako zelis do 90 dana inace sve preko je viza.

Najmanji mi je problem popuniti i platiti. Nego ako Kanadjanin, US-amerikanac i Australac mogu putovati u drzave clanice EU bez ikakvih komplikacija do 90 dana, znaci sjedne na avion i slete i prodju granicu kao i ti sto prodjes kad ides iz HR u Belgiju, ili netko iz Svedske u Spaniju, zasto onda nebi isto vazilo i za nas obicne turiste kad idemo u jednu od te tri drzave.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 19:11   #6315
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim bas ova EU zalaganja za svoje gradjane kad je rijec o vizama za npr. USA, Kanadu i Australiju. Mi npr. imamo taj nekin program preko kojeg mozemo traziti npr. ulaz u USA do 90 dana. Kosta nas nekih u kunama cca. 100. Moras popuniti online forumlar najmanje nekih tri dana prije poleta. Inace nece ti dopustiti ulaz u avion. Ali npr. ako ides kao turista sve moras bukirati unaprijed tj. cak i smjestaj gdje ces biti, no nemas garanciju da ce te prihvatiti preko tog online 90 dana formulara. Znaci sve moze propasti. Onda moras traziti klasicnu vizu turisticku. To opet traje. No ako ides u Kanadu imas isto neki sistem za ispuniti online do 90 dana, no ako hoces iz Kanade autom da predjes u USA onda na granici popunis neki skroz deseti formular i platis nesto vise nego ovaj od 100 kuna. Za Australiju takodje treba popuniti neke online formulare ako zelis do 90 dana inace sve preko je viza.

Najmanji mi je problem popuniti i platiti. Nego ako Kanadjanin, US-amerikanac i Australac mogu putovati u drzave clanice EU bez ikakvih komplikacija do 90 dana, znaci sjedne na avion i slete i prodju granicu kao i ti sto prodjes kad ides iz HR u Belgiju, ili netko iz Svedske u Spaniju, zasto onda nebi isto vazilo i za nas obicne turiste kad idemo u jednu od te tri drzave.
Isključivo Bugarska, Hrvatska, Poljska, Rumunjska i Cipar iz cijele EU nemaju mogućnost uć u SAD putem ove za 100kn. Brisel se nešto bori ali pitanje je tko je tu jači, hoće li uvođenje reciprociteta rezultirati kompletnom EU pod viznim režimom za SAD ili će SAD prihvatiti nas 5 sirotinja pod 100-kunskom vizom?

Što se Australije tiče, to mi je sramotno jer kod njih pak cijeli svijet mora aplicirati za eVisitor a oni mogu slobodno po EU bez problema. Jest da je eVisitor poprilično jednostavan i jeftin (u biti besplatan) al svejedno moraš čekat ponekad i preko mjesec dana da ti omoguće ulazak.
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 09:58   #6316
Quote:
noxis93 kaže: Pogledaj post
Isključivo Bugarska, Hrvatska, Poljska, Rumunjska i Cipar iz cijele EU nemaju mogućnost uć u SAD putem ove za 100kn. Brisel se nešto bori ali pitanje je tko je tu jači, hoće li uvođenje reciprociteta rezultirati kompletnom EU pod viznim režimom za SAD ili će SAD prihvatiti nas 5 sirotinja pod 100-kunskom vizom?

Što se Australije tiče, to mi je sramotno jer kod njih pak cijeli svijet mora aplicirati za eVisitor a oni mogu slobodno po EU bez problema. Jest da je eVisitor poprilično jednostavan i jeftin (u biti besplatan) al svejedno moraš čekat ponekad i preko mjesec dana da ti omoguće ulazak.
Ako se ne varam Nizozemci su jedno vrijeme cak imali ulaz u USA nesto kao i Kanadjani - bez bilo kakve birokratije. No, dobro treba razumiti i USA i sticenje svojih granica i sigurnost itd. Sve to ima svoje mjesto. Ali kad je rijec o emigraciji, mislim bez uvrede ali tko ce npr. iz jedne Nordijske zemlje ici u USA da radi osim ako nije mozda rijec o nekom CEO poslu ili nesto skroz visoko. Tesko mogu zamisliti da je bilo kakavo socijalno primanje u jednoj od Nordijskih zemalja gore nego prosjecan posao u USA. Jako dosta Amerikanaca u zanjih 10 godina emigriralo iz USA i npr. Kanadjana u Zapadnu Europu da radi nego kontra sto je iz Zapadne Europe otislo tamo.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 10:01   #6317
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Ali kad je rijec o emigraciji, mislim bez uvrede ali tko ce npr. iz jedne Nordijske zemlje ici u USA da radi osim ako nije mozda rijec o nekom CEO poslu ili nesto skroz visoko. Tesko mogu zamisliti da je bilo kakavo socijalno primanje u jednoj od Nordijskih zemalja gore nego prosjecan posao u USA. Jako dosta Amerikanaca u zanjih 10 godina emigriralo iz USA i npr. Kanadjana u Zapadnu Europu da radi nego kontra sto je iz Zapadne Europe otislo tamo.
OK, ali ovdje se ne govori o emigraciji no turističkim posjetima te su diskutiranja o emigraciji nepotrebna.

O tome možeš gore na pdf-u Dijaspora/Emigracija.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 20:41   #6318
Osobe koje žele putovati u Sjedinjene Države uskoro će trebati navesti svoje identitiete na društvenim mrežama, stare telefonske brojeve kao i adrese elektroničke pošte, prema planu State Departmenta objavljenom u petak.

Ta mjera će zahvaćati 10 milijuna osoba godišnje koje žele dobiti turističku vizu ili useliti u Sjedinjene Države, ali se neće odnositi na diplomatske putnike ni vladine dužnosnike. U tom tekstu se ne spominje Program izuzeća viza (ESTA), koji uživa četrdesetak bogatih zemalja, od kojih su 30 u Europi.

Obrazac ispunjen na internetu omogućuje tim građanima da ostanu 90 dana u Sjedinjenim Državama bez prolaska teške procedure ishođenja vize. Objavom u petak otvara se razdoblje javne rasprave od 60 dana o tim promjenama koje bi trebale biti potvrđene 20. svibnja.

Putnici bi trebali precizirati društvene mreže u kojima su sudjelovali, navesti kojim su se "identitetima koristili" na tim platformama tijekom 5 prethodnih godina prije datuma podnošenja zahtjeva. Moraju navesti i brojeve telefona, adrese elektroničke pošte i putovanja u inozemstvo, prema dokumentu objavljenom u američkom službenom listu (Federal Register).

Te poteze je prvi puta spomenuo predsjednik Donald Trump govoreći i o naprednoj provjeri osoba koje žele doći u Sjedinjene Države, što su organizacije za građanska prava oštro kritizirale u ime zaštite privatnog života, dok vlasti ističu da bi im to omogućilo identificirati moguće ekstremiste.

Tijekom posljednje fiskalne godine 559.536 osoba je predalo molbe za imigracijsku vizu i 9,7 milijuna za razne američke vize.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...uniti/7192578/
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 12:33   #6319
Pozdrav!

Imam nekoliko pitanja vezano za čisto TURISTIČKI posjet SAD-u.
U SAD-u sam bio samo jednom, kao mali, kad sam sa starcima bio u Kanadi, pa su me poveli na jednodnevni izlet preko granice.

Želio bih proputovati SAD s kraja na kraj, sam, od Floride do Kalifornije, i uz put malo turistički razgledati znamenitosti i krajolike. Za to bi mi trebalo oko mjesec dana, onako kao sam okvirno planirao. Uzeo bih rent-a-car. Svaki dan bih bio na putu, i mjenjao boravišta. Izuzetak su nekoliko većih gradova, gdje bih se zadržao 1-2 dana ekstra radi razgledavanja/fotkanja.

Imam stalan posao (neodređeno) već jako dugo godina i nekretnine, štednju, općenito - situiran sam, nemam se na što požaliti. Dakle, ne mislim varati s turističkim vizama da bih tamo ostao šljakati kao ilegalac ili student i štojaznam, takve fore. Jednostavno - idem kao turist, bez ikakvih figa u džepu.

Nikad u životu nisam imao problema sa zakonom, niti ikakvih zdravstvenih tegoba (ono, tipa, šizofrenija, crna kuga itd ). Nisam član nikakvih ekstremnih političkih organizacija ili sumanutih vjerskih sekti. Ono, bezlično dosadno običan lik.

Nemam nikakve rodbine i prijatelja u SAD-u. Imam biometrijsku HR putovnicu.

Putovao bih ili u drugoj polovici srpnja/prvoj polovici kolovoza ili u rujnu.
Ne vidim smisao rezerviranja avio-karata ako će me otpiliti ili ako ću predugo čekati. To se radi nakon ishodovanja vize, ne?

- Da li je moguće odmah dobiti TURISTIČKU vizu na mjesec dana boravka s obzirom da mi je to prvi put da idem u SAD (zapravo nije, ali nešto što je bilo prije par desetljeća, dok sam bio malo dijete koje se svega jedva sjeća, ne vjerujem da se računa)?

- Koliko se čeka na razgovor s službenikom?

- Što je sve potrebno ponijeti sa sobom na razgovor?

- Da li se uvijek odmah zna odgovor konzula ili postoje situacije kada se on saznaje naknadno (koliko dugo)?

- Koliko novaca se mora ponijeti sa sobom u SAD (unazad razgledajući thread vidio sam da se spominje cifra od 100$/dan, je li to još aktualno, ili ima promjena)?

- Gledao sam postove na threadu unatrag godinu dana. Ima li kakvih promjena od tada, a koje nisu spomenute od forumaša?

Hvala.
Tangram is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 12:56   #6320
pogledaj i ovdje: https://www.forum.hr/showthread.php?t=434354&page=124
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.