Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2020., 13:19   #1
Pojava monolita

Krajem 2020. godine pojava niza metalnih stupova, popularno nazivanih monolitima,
zabilježena je u međunarodnim okvirima.
Koje je objašnjenje za pojavu monolita po raznim zemljama?
Na vijestima su počele kružiti fotografije monolita koji
se najednom pojavljuju bez najave. Koja su vaše ideje o ovom događanju?
(Čudi me da nitko nije postavio ovu temu. Možda je netko i dao ovu temu, ali možda su brisali, možda i nije.
Predviđam brisanje ove teme .) Takođe ne očekujem da če biti puno komentirana ova tema
jer tema na rubu znanosti je vidim više zapuštena)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_2020_monoliths
Kavaboz is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2020., 13:59   #2
Nije li bila već tema o monolitu, baš na ovom podforumu
hmmmm, ajde nek još neko potvrdi pa da imamo mandelu
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2020., 17:22   #3
Prema ovom tekstu imaju više namjena u vezi energija (vjerojatno oko suncostaja ili/i kasnije) koje nam stižu u vezi uzdizanja.
Prate energije, okoliš, drže energije u balansu i na potrebnoj razini za proces. U zadano vrijeme svi će se zajedno aktivirati. U vezi energija koje stižu sa Sunca, i posebno najjačih valova. Sve zajedno kreirat će posebno dojmljive uvjete o čemu je sada rano govoriti i ne daju informacije. Aktivirat će nove uvjete na Zemlji. Glasnici i inicijatori novog doba, konektori, ... Ima više u tekstu, koga zanima i ima mu smisla. Bit će ih puno više. Ovi sada koje tamna strana uklanja još nisu aktivirani. Vrijeme će pokazati što će biti od toga. Suncostaj nije daleko i meni se čini kao prvo logično razdoblje kada bi to imalo smisla.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2020., 19:07   #4
Neki spominju vanzemaljce. I povezuju film odiseja u svemiru sa monolitima. Ima smisla vidjeti u današnjim modernim građanima one majmune koji se dive monolitu ili ekranu, ali mene ovo podsjetilo na film 5 element. Oni traže neko kamenje i to su elementi kad ih slože zlo bude uništeno.
A opet možda ljubitelji tame prave budalom ljude.
Kavaboz is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2020., 11:16   #5
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
Nije li bila već tema o monolitu, baš na ovom podforumu
hmmmm, ajde nek još neko potvrdi pa da imamo mandelu
Nije otvarana. Ja sam mislio, ali nije mi se dalo tražiti izvore pa si možda s tim pobrkao ako si mi čitao misli.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2020., 12:12   #6
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Prema ovom tekstu imaju više namjena u vezi energija (vjerojatno oko suncostaja ili/i kasnije) koje nam stižu u vezi uzdizanja.
Prate energije, okoliš, drže energije u balansu i na potrebnoj razini za proces. U zadano vrijeme svi će se zajedno aktivirati. U vezi energija koje stižu sa Sunca, i posebno najjačih valova. Sve zajedno kreirat će posebno dojmljive uvjete o čemu je sada rano govoriti i ne daju informacije. Aktivirat će nove uvjete na Zemlji. Glasnici i inicijatori novog doba, konektori, ... Ima više u tekstu, koga zanima i ima mu smisla. Bit će ih puno više. Ovi sada koje tamna strana uklanja još nisu aktivirani. Vrijeme će pokazati što će biti od toga. Suncostaj nije daleko i meni se čini kao prvo logično razdoblje kada bi to imalo smisla.
Homer bi rekao - vidjet ćemo.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2020., 01:40   #7
Ma strašan misterij... Lijepo ti piše u linku koji si dao ali nisi proučio - to rade lokalni zajebanti, ljubitelji SF-a, tvrtke željne reklame i wannabe umjetnici. Ili bi te možda više veselilo da se materijaliziraju iz ničega?

Quote:
Kavaboz kaže: Pogledaj post
(...) Na vijestima su počele kružiti fotografije monolita koji

se najednom pojavljuju bez najave. (...)
Kakvu to "najavu" očekuješ? Tebi osobno mailom, na Dnevniku, WhatsAppom... ? Nije da "se pojavljuju", što bi sugeriralo valjda da se samo stvore iz ničega, nego ih netko tamo postavlja.

Quote:
(...) Koja su vaše ideje o ovom događanju? (...)
Očito elijenska invazija, naravno.
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2020., 02:42   #8
Lightbulb

Quote:
Kavaboz kaže: Pogledaj post
Koje je objašnjenje za pojavu monolita po raznim zemljama?
Treba ih dotaknuti, i počet ćemo se evoluirat u ljudsku vrstu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2020., 22:30   #9
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Ma strašan misterij... Lijepo ti piše u linku koji si dao ali nisi proučio - to rade lokalni zajebanti, ljubitelji SF-a, tvrtke željne reklame i wannabe umjetnici. Ili bi te možda više veselilo da se materijaliziraju iz ničega?

Kakvu to "najavu" očekuješ? Tebi osobno mailom, na Dnevniku, WhatsAppom... ? Nije da "se pojavljuju", što bi sugeriralo valjda da se samo stvore iz ničega, nego ih netko tamo postavlja.

Očito elijenska invazija, naravno.
Pa samo pitam.

Ali kakve reklame i umjetnici. Vidim da se oni vladari svijeta (trenutni) pale na monolite nalik uspravnoj štangi
pa reko da se nešto ne sprdaju sa ljudima
Ili uvaljuju vanzemaljce u podsvjest. Ili je to samo kao krugovi u žitu ješ jedna zagonetka bez riješenja, zanimacija za novu generaciju
Kavaboz is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2020., 14:10   #10
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
pa si možda s tim pobrkao ako si mi čitao misli.
moguće da je to. Jel prevodiš film?
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2020., 14:24   #11
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
moguće da je to. Jel prevodiš film?
Neki konkretan ili općenito? Nije valjda to nekako povezano s ovim monolitima?
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2020., 14:29   #12
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Neki konkretan ili općenito? Nije valjda to nekako povezano s ovim monolitima?
povezano s monolitima naravno, vidiš da ti ipak čitam misli.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2020., 14:38   #13
Iz perspektive predstavnika taygetanske civilizacije (link na video), pravi monoliti imaju omjer dimenzija 2:4:9, i mogu biti visoki od 3m do više km ako su u svemiru. Glasnici su velikih promjena. Njihova uloga se tu najčešće spominje kao portali energija, uključujući vibracije energija koje su manifestirane kao naša tijela. Kažu da se oni koji su prošli kroz te portale nisu nikada vratili i ne zna se kakva im je sudbina. Ti su monoliti crni i ne reflektiraju svjetlost. Nemoguće ih je ukloniti ili pomaknuti, niti s atomskom bombom.
Prema tome oni koje jesu uklonili su lažni, bilo domaće izrade ili odozgora.

S obzirom da se o njima još ne priča puno, i da se još nisu masovno pojavili, sada mi izgleda vjerojatnije da to nije aktualna tema za ovaj suncostaj, osim ako se nešto ne promijeni, odnosno ako se uskoro počnu masovno pojavljivati. Do tada smatram da ova tema još nije aktualna.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2020., 16:32   #14
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Nije otvarana. Ja sam mislio, ali nije mi se dalo tražiti izvore pa si možda s tim pobrkao ako si mi čitao misli.
Ja se sjećam da je bila, samo ne znam da li na pdfu Alternativa ili ovdje... Netko je bio postavio temu, ali koliko se sjećam ista je odmah zatvorena. Sad je više ne mogu nigdje naći, vjerojatno je izbrisana.

OnTopic; Moje mišljenje je da to možda rade isti oni koji rade one famozne ''krugove u žitu''...
Wolfdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2020., 18:23   #15
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
pravi monoliti imaju omjer dimenzija 2:4:9, i mogu biti visoki od 3m do više km ako su u svemiru. Glasnici su velikih promjena. Njihova uloga se tu najčešće spominje kao portali energija, uključujući vibracije energija koje su manifestirane kao naša tijela.
Ovaj odgovor mi je smislen
Kavaboz is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 10:33   #16
Pa kaj nije taj monolit fejk.. Negde sam pročitao, uglavnom, zanimanje za isti je privukao brojne ljude sve do otkrića, posle više nije bilo tak uzbudljivo
zvonac_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 21:49   #17
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Pa kaj nije taj monolit fejk.. Negde sam pročitao, uglavnom, zanimanje za isti je privukao brojne ljude sve do otkrića, posle više nije bilo tak uzbudljivo
Čitav svjecki sustav je fejk, ali i ti fejkovi imaju svrh.
Kavaboz is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.