Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2008., 22:14   #1
Što u stvari znači poziv na kavu?

Znam da je ovo totalno isfurano, ali je zanimljivo širokim masama i mlađoj i starijoj ekipi, ženskama, muškima...
Tko može objasniti što u biti znači taj famozni poziv na kavu? Naravno, ne mislim ovdje na situaciju kada zoveš poznanicu ili kolegicu s posla na kavu zato da bi ubili vrijeme ili stvarno popili jutarnju kavicu, nego mislim na ONU kavu, koja služi kao izgovor da bi se neku simpatiju pridobilo na osamu i pokušalo obraditi.
Ima masa priča kada se te kave krivo tumače. Ja sam njen pristanak shvatio ovako, a ona je samo došla na kavu, ništa drugo. Kako prepoznajete te situacije tj. kako i dali prepoznajete ove i ONE kave?
perica sine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 22:19   #2
...e sinko zajebani su ti ti pozivi na kavu

Mene jedna pozvala u stan na kavu u 3 sata noci i ja prihvatim mada mi bilo malo cudno u to doba pit kavu....i naravno ni K od kave, samo me iskoristila
bingooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 22:23   #3
Mene kad zovu na kavu, uvijek su to ONE kave.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 22:34   #4
Quote:
perica sine kaže: Pogledaj post
Znam da je ovo totalno isfurano, ali je zanimljivo širokim masama i mlađoj i starijoj ekipi, ženskama, muškima...
Tko može objasniti što u biti znači taj famozni poziv na kavu? Naravno, ne mislim ovdje na situaciju kada zoveš poznanicu ili kolegicu s posla na kavu zato da bi ubili vrijeme ili stvarno popili jutarnju kavicu, nego mislim na ONU kavu, koja služi kao izgovor da bi se neku simpatiju pridobilo na osamu i pokušalo obraditi.
Ima masa priča kada se te kave krivo tumače. Ja sam njen pristanak shvatio ovako, a ona je samo došla na kavu, ništa drugo. Kako prepoznajete te situacije tj. kako i dali prepoznajete ove i ONE kave?
Poziv na kavu kod nekog doma znači jebačinu, to si i sam zaključio, kad se to izjalovi to znači da si nekaj zakenjao u tijeku priprema, tipa smrdi ti iz usta ili si izvalio nešto glupo ili zapekla je savjest. Poziv doma na kavu uz naznaku zovem te doist asamo radi kave nažalost često i tad znači poziv na jebačinu mad radi pravne i poslovne sigurnosti nebi trebalo biti tako ali mnogi zlorabe povjerenje na taj način, pače toje obično i uvod u silovanje.

D o nesporazuma u tvom konkretnom slučajuje moglo doći jedino ako imate doista izgrađen prijateljski odnos, ako tome nije tako znači dal abi jadna ali si je nekako odbio, ili ima dečka , muža pa se ušupkala u zadnji čas.

Eto to ti je dijagnoza dragi moj.
__________________
Vi veri veniversum vivus vici
"It is not the people that should be afraid of the government, the government should be afraid of the people".
Remember, remember the fifth of November, gunpowder, treason and plot, I see no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
fukmondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 00:33   #5
hahahha, ja sam pozvao jednu curu na kavu, rekla je nema problema, al da mora puno ucit taj tjedan i da ce mi se javit i nije se javila, evo proslo je vec mjesec dana (fino me odjebala)
__________________
Where I go I do not know, I only know the place I've been
Dreams they come and go, ever shall be so,
Nothing's real until you feel...
JackDaniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 00:53   #6
ONAJ poziv na kavu po meni znači da te ta dotična osoba želi malo više upoznati, želi vidjeti kakav si nasamo, a ne društvu.
očito je da je zapela za tebe kad te zove na kavu, sviđaš se toj osobi, pa želi saznati nešto više o tebi i vidjeti kako bi se taj "odnos" mogao dalje razvijati.
ako pristaneš, druga strana može krivo protumačiti.
moraš imati pristup i znati se postaviti.
ja, npr. kad mene pripadnik suprotnog spola pozove na kavu, baš i nisam zainteresirana. ja odmah "na prvi pogled" vidim da li bi to moglo funkcionirati ili ne.
no, ako je dečko sasvim oke i simpa, zašto ne?samo mu lijepo objasnim na početku da ne očekuje ništa, a kasnije, tko zna
__________________
što je muškarac s brkovima?
isto što i muškarac s dlakom na jajetu.
outaspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 00:55   #7
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
Mene kad zovu na kavu, uvijek su to ONE kave.
Sigurno nisu uvijek
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 01:46   #8
kad nekog zovem na KAVU, vjeruj mi, nije baš da imam na umu ispijanje hektolitra kave s tom osobom..
__________________
...
Julianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 08:09   #9
A kave na poslu - to je prava zaj.bana stvar!
Juno Anakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 08:42   #10
Quote:
julianne_zg kaže: Pogledaj post
kad nekog zovem na KAVU, vjeruj mi, nije baš da imam na umu ispijanje hektolitra kave s tom osobom..
možda samo onu malu za u oko,i onda na ozbiljne stvari..
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 10:28   #11
Quote:
bingooo kaže: Pogledaj post
...e sinko zajebani su ti ti pozivi na kavu

Mene jedna pozvala u stan na kavu u 3 sata noci i ja prihvatim mada mi bilo malo cudno u to doba pit kavu....i naravno ni K od kave, samo me iskoristila
oh kako tužno! I tako nisi dobio kavu
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 10:31   #12
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Sigurno nisu uvijek
Pa možda nisu u startu, ali postanu dok ja bezbrižno ispijam svoj sokić.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 10:38   #13
coffee means NO coffee
__________________
... još uvijek sama ...
helena1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 10:55   #14
ma bilo kakva cuga kod nekoga je ONA cuga
fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 11:08   #15
poziv na kavu je oduvijek poziv na cavrljanje. moze se procijeniti oce li na kavi biti poziv na ONO i povuces se ako neces neugodnosti.

nemas sta cavrljati kod nekog doma .
__________________
and I was thinking to myself this could be heaven or this could be hell
:clint-ica: is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 11:16   #16
Quote:
perica sine kaže: Pogledaj post
Znam da je ovo totalno isfurano, ali je zanimljivo širokim masama i mlađoj i starijoj ekipi, ženskama, muškima...
Tko može objasniti što u biti znači taj famozni poziv na kavu? Naravno, ne mislim ovdje na situaciju kada zoveš poznanicu ili kolegicu s posla na kavu zato da bi ubili vrijeme ili stvarno popili jutarnju kavicu, nego mislim na ONU kavu, koja služi kao izgovor da bi se neku simpatiju pridobilo na osamu i pokušalo obraditi.
Ima masa priča kada se te kave krivo tumače. Ja sam njen pristanak shvatio ovako, a ona je samo došla na kavu, ništa drugo. Kako prepoznajete te situacije tj. kako i dali prepoznajete ove i ONE kave?
Jedan od mogućih scenarija.

E, da:
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 13:10   #17
Quote:
perica sine kaže: Pogledaj post
Tko može objasniti što u biti znači taj famozni poziv na kavu?
Kada me pozove na kavu neki lik koji mi se ne sviđa, onda je to kava

A kada me pozove na kavu lik koji mi se sviđa, onda je to dejt
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 13:51   #18
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
Kada me pozove na kavu neki lik koji mi se ne sviđa, onda je to kava

A kada me pozove na kavu lik koji mi se sviđa, onda je to dejt

Kraljice...
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 23:26   #19
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
Kada me pozove na kavu neki lik koji mi se ne sviđa, onda je to kava

A kada me pozove na kavu lik koji mi se sviđa, onda je to dejt
ok, to je logično ALI...
ako prihvatiš kavu od tipa koji ti se ne sviđa sigurno se prema njemu ne ponašaš ružno inače ne bi prihvatila poziv (čovjek ti je ipak simpatičan), a on prema tebi gaji neke osjećaje i tu dođe do faking nesporazuma jer on tvoje druželjubivo ponašanje shvati kao da ti se sviđa. E vidiš, mene zanima na koji način prepoznati signale koji kažu hej, oborio si me s nogu, navali ili pak hej, koji ti je vrag, simpa si mi ali ne zelim s trobom imati nikakvu dublju vezu.
Problem je u tome što su i jedni i drugi vrlo slični (barem koliko sam ja uspio skužiti) i često dolazi do nesporazuma. Izgleda da je jedini način drito u glavu pa što bude
perica sine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 23:42   #20
Quote:
perica sine kaže: Pogledaj post
ok, to je logično ALI...
ako prihvatiš kavu od tipa koji ti se ne sviđa sigurno se prema njemu ne ponašaš ružno inače ne bi prihvatila poziv (čovjek ti je ipak simpatičan), a on prema tebi gaji neke osjećaje i tu dođe do faking nesporazuma jer on tvoje druželjubivo ponašanje shvati kao da ti se sviđa. E vidiš, mene zanima na koji način prepoznati signale koji kažu hej, oborio si me s nogu, navali ili pak hej, koji ti je vrag, simpa si mi ali ne zelim s trobom imati nikakvu dublju vezu.
Problem je u tome što su i jedni i drugi vrlo slični (barem koliko sam ja uspio skužiti) i često dolazi do nesporazuma. Izgleda da je jedini način drito u glavu pa što bude
nema tu nesporazuma, njoj će vrlo brzo bit jasno šta ti oćeš i vrlo brzo će ti dat do znanja šta ona oće , a sad oćeš li ti to shvatit to je već tvoj problem. Jer ona će odlučit vrlo brzo, a možda i postaneš privremena rezerva pa te navlaći , ili još gore prijatelj ( simpa si mi..itd ). Ovisi i o tome jeste li se tek upoznali ili se znate od prije... Zato je na tebi da to što prije saznaš.
benisio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.