Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 23:07   #1
Question Roditeljstvo / karijera * popizditis = ?

Ako tko zna rjesenje.. Pls, na pm

Naime, pruza mi se mrak posl.prilika.. Koja izmedju ostaloga, ukljucuje i puuuuno ucenja i puuuuno putovanja (dakle puno ulozenog vremena).. Moj mali princ jos nema 8mj, na prsima je, jos nije usvojio kasice (citaj: samo zeli jesti breskvu, krusku I bananu), cica mu je sve,.. Ja radim od kuce I vracam se na posao kad princ navrsi godinu dana I krene u jaslice.. ..
Zelim biti s princom (naravski..), ali ne zelim ni pustiti ovu priliku.. Koja mi otvara vise vrata u buducnosti I nikada se nece ovako nesto ponoviti (100%).. Neznam kako da bolje objasnim..ugl, nesto jebeno..
Sto ste/bi vi u tom slucaju napravile?

Kako uskladjujete karijeru I roditeljstvo?

Da li je to uopce moguce (ja sam cula kao da je, no nisam nikog upoznala)? Naime, vecina ima neke poslice I gura ih I uzdize djecicu.. No kada se majci (ne ocu ) ukaze jedna primamljiva posl.prilika, podrazumjeva se da ce ju odbaciti ako je dijete malo?.. U to se ubraja skidanje sa cice, odvajanje od bebe po tjedan-dva, isl.
I ponoviti cu na kraju opet: ja zelim biti uz svog malog princa (pobogu, tesko mi je otici frizeru na 2h ), ali opet ne zelim ni ovo propustiti.. :aaaaaaaaaaaaaaaaa:

Koja je mantra za ovo?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:27   #2
ako ti je frka zbrisati dva sata kod frizera, kako ćeš izdržati izbivati više od dana od kuće.
putovanje može biti višednevno ili bi se kasno vraćala doma? ako se radi o ovom drugom, dovoljno je velik da ga dojiš ujutro i navečer..no blizina je blizina
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:29   #3
Visednevno putovanje..
Da, nemam pojma.. Trazim carobnu rijec za mantru, neko instant rjesenje za to vrijeme,.. Primjere iz zivota, kako se druge snalaze,.. Nemam pojma..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:36   #4
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Visednevno putovanje..
Da, nemam pojma.. Trazim carobnu rijec za mantru, neko instant rjesenje za to vrijeme,.. Primjere iz zivota, kako se druge snalaze,.. Nemam pojma..
aj, aj..nemam to iskustvo, no znam neke koji rade na sličan način. uglavnom je poslovni uspjeh popraćen sa grižnjom savijesti.
jedna moja frendica je davno prije čuvala klinku čija je mama stalno bila na nekim putovanjima. kad je bilo malo, znalo je moju frendicu zvati mama . propričalo hrvatski itd...

ako se radi o putovanjima svake prestupne, mislim da to nije strašno, no ako npr. moraš putovati više puta na tjedan, onda bih razmislila.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:38   #5
leonee, pročitala sam post.
ja bih prihvatila. al ja sam ionako nemajka po nekim pojmovima (ostat doma 3 godine s djetetom meni više liči na kaznu i totalno prošvikavanje nego na *prekrasne trenutke koje sad i nikad više mogu posvetit svom zlatu*).
ono što bi meni olakšalo je što je MM jako vezan uz beštijicu, ona uz njega i on zna sve s njom što i ja, tako da ju u tvojoj situaciji, ne bih ostavljala nekom tko će ju vodit bakama na ručak i čuvanje da preživi bez mene nego nekom tko sve zna s njom i nije mu teško.
to je zapravo jedino bitno, kome bi ga i kako ostavila.

ja volim svoj posao, ide mi dobro i do sad sam imala neku putanju napredovanja. i baš me zanima kako će to izgledat sad kad imam dijete. al definitivno ne želim radit neki posao od 8 do 16 eto tek toliko da nisam nezaposlena i da nešto zarađujem jer 'sad sam mama i bitno je da imam posao s kojim mogu otić doma iste minute kad je gotovo radno vrijeme i na kojem nije bed da sam na bolovanju'.
i mene zanima kako će to funkcionirati i hoće li mi se i osjećaji umiješati u biranje poslova

uglavnom, ja bih na tvom mjestu prihvatila. koliko god teško bilo.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:51   #6
Sta me nisi stavila na ignor?

I mm zna sve sa malenim I nema beda oko toga (nece zvati niciju mamu, osim princevu).. Jedino sto on nema sise I nije prikljucen na njega 3xnocu I xxdanju.. ..

Da mi se pruzila prilika prije 2god.. Bila bi presretna! A ovako...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:56   #7
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ako se radi o putovanjima svake prestupne, mislim da to nije strašno, no ako npr. moraš putovati više puta na tjedan, onda bih razmislila.
Nesto izmedju.. Mogu recimo birati.. U komadu me nema 2mj ili rascepkano (tipa po 4-7 dana u komadu).. Do nekog datuma, naravski..
Najgora su ta putovanja.. Ali ima tu I ucenja, ostajanja duze isl..

Mislim da si napisala kljucnu rijec: griznja savjesti.. Kako je se rjesiti? Na koji nacin razmisljati..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:58   #8
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
ja zelim biti uz svog malog princa (pobogu, tesko mi je otici frizeru na 2h ), ali opet ne zelim ni ovo propustiti.. :aaaaaaaaaaaaaaaaa:
falit će on tebi više nego ti njemu
kad sam otišla na prvo putovanje nakon porodiljnog izludila sam od brige i nostalgije
vratila sam se u noći i ujutro uzbuđena čekala da se probudi, a ona kaže; mami , preskoči k nama u krevet i nastavi se igrati kao da se ništa dogodilo nije
dogodi mi se par puta godišnje da me nema po 7-10 dana.. i funkcionira; ne ostavljamo je nikom, tata preuzme kormilo...
mene bi više brinulo učenje koje te čeka jer će ti ponestajati energije... ovisi; što i koliko imaš ućiti
ako ponudu odbiješ proslijedi da vidimo
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:58   #9
zato sam i napisala da sam pročitala post (jedan post..ok, i ovaj sad gore ), još si mi na ignore

no, nebitno. nisam skužila jel ti se to nudi sad ili kad princ bude godinu dana...tad valjda neće cicat xy puta danju, ako je tad...
ne zna, odluka o prestanku dojenja zbog posla/karijere je zajebana stvar, o tome nemam što reći jer ne dojim i svaki savjet bi bio glup

htjedoh samo reći da ne mislim da si nužno nemajka ako prihvatiš poslovnu priliku koja uključuje putovanja i razdvojenost od skroz malog djeteta. i ne mislim nužno da bi trebala odbit jer, eto, nećeš moći posvetit vremena njemu koliko bi mogla da odbiješ. i da, racionalno, ne bi trebala imat grižnju savjesti jer želiš učiti, napredovati, putovati, uspjeti, a za to odvajaš od vremena s djetetom.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:58   #10
a leonee...

najiskrenije, mislim da je totalni mit žena koja jednako uspješno žonglira na poslu i doma. to je ono nešto što bi većina jako željela - biti super mamom i rasturati karijeru. al ne ide oboje...i to jednostavno zato što dan ima 24 sata, a biti uspješan u poslu danas znači uvijek biti na raspolaganju. nitko neće tolerirati viroze, loše raspoloženu bebu koja baš tog dana treba mamu....mislim, društvo je licemjerno i nitko neće direktno dirati u vrijednost obitelji, no definitivno neće blagonaklono gledati na majku koja rastrgano stoji između posla i obitelji.

uglavnom, leonee, nažalost, neću ti bit od pomoći, jer mislim da samo ti najbolje znaš što ti je činiti i koliko čega u cijeloj ovoj dilemi možeš podnijeti.

sretno ma što god da odlučila....
a ako ti ikad zatreba rame za kukanje, forum je tu...vjerujem da će uvijek biti onih koji će te razumjeti, pružiti utjehu i potporu
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 00:04   #11
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
a biti uspješan u poslu danas znači uvijek biti na raspolaganju.
nije nužno
s pametnim se ljudima da dogovoriti; posao se može odraditi i od doma
no, vidim da je leonee rekla kako bi morala ostajati dulje - to ne valja, nikako

p.s. di si ti?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 00:06   #12
Ajme, da.. Zaboravila sam na viroze, prehlade,.. .......

Baja, samo cu ti jedno napisati: p.m.

Idem lec uz svog malog princa sutra cu nastaviti kukati ..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 00:08   #13
Quote:
baja kaže: Pogledaj post

p.s. di si ti?
bila sam na odvikavanju od foruma. kako vidiš, nisam rehabilitirana, već samo nanovo asimilirana :yo'man:

ps: daj došetaj koji put s princezom u naše krajeve

leonee, kažu, jutro je pametnije od noći...ko zna, možda sutra dođeš do odgovora
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 00:22   #14
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Nesto izmedju.. Mogu recimo birati.. U komadu me nema 2mj ili rascepkano (tipa po 4-7 dana u komadu).. Do nekog datuma, naravski..
Najgora su ta putovanja.. Ali ima tu I ucenja, ostajanja duze isl..

Mislim da si napisala kljucnu rijec: griznja savjesti.. Kako je se rjesiti? Na koji nacin razmisljati..
ja mislim da je teško riješiti se te grižnje savjesti. ili imaš čist stav da kažeš da je tvom djetetu sa bakom, tetom, mm (ili sa kim god) dovoljno dobro, tj da mu nisi to liko potrebna, ili ćeš imati osjećaj da mu kroz tvoje odsustvo nešto oduzimaš.
ok, dovoljno je mali da ako se odlučiš za posao, da mu to postane normala, a ne trauma. izbivala bi 4-7 dana u mjesecu, ili kako?
jedino što bi ga trebala odviknuti sisanja, e to ti već može biti veća filozofija, pogotovo ako se radi o noćnim podojima.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 06:57   #15
Pokušaj razmišljati ovako...

Puno djece je odraslo npr. uz (ili bez ) oca koji je bio na privremenom radu u Njemačkoj, nisu ga viđala mjesecima, pa su opet odrasli u normalne ljude.

Svatko će ti reći da je važnije kako provodite vrijeme zajedno nego koliko.

A kad odrastu, klincima je veliki ponos reći: moja mama je to, ili moja mama radi važan posao, na službenom putu je i sl.

A ovo ti govori žena koja se odrekla rukovodećeg položaja između ostalog i zbog obitelji... I nisam požalila, ali svejedno...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 07:31   #16
ja sam sa dvoje radila i noćne i dnevne po 12 sati, i blagdane i vikende i uz to imala još jedan posao po par sati. i nisam baš bila motivirana nekom zaradom. a nažalost ne mogu ti reći da ne žalim... sad kad ih je četiri nisam sigurna da bi mogla tako, osim ako je u pitanju čista egzistencija ili ti ga osnovni job(smjene 12-24,12-48)...
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 07:43   #17
Leonee....svaka situacija je toliko specifična da je nemoguće reći kako će to proći. Prvo..ako je muž sposoban, zaiteresiran i sve ostalo za brigu oko bebe...odlično, blizina i slobodno vrijeme nekoga od vaših roditelje također je vrlo važna stavka....što više ljudi može pomoći to će tebi biti lakše otići na put i skoncentrirati se na posao...recimo ja to da sam i htjela nebi bašmogla...sami u gradu bez ijednog rođaka i poslom supruga koji nije radio ispod 10 sati...jedino da sam platila superdadilju bi možda ferceralo. Da se mene pita prihvati jer neke situacije uvijek djeluje daleko katastrofičnije dok ne počnu...a nećeš potpisati ništa što se ako baš dotle dođe nemože raskinuti. Osim toga upitna su samo putovanja...kakav god da si manager nije ti redovnim danima gore neko jadnoj potplaćenoj trgovkinji koje se prekine na poslu i radi vikende...
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 08:47   #18
znam da zvuci glupo, ali probaj, pa ako ne ide odustanes? da li je to opcija?
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 08:51   #19
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
...kakav god da si manager nije ti redovnim danima gore neko jadnoj potplaćenoj trgovkinji koje se prekine na poslu i radi vikende...
amen.

Leonee sama znaš trebaš li to prihvatiti ili ne a odluku donijeti zajedno sa ostatkom obitelji.
Meni je ova školska godina počela koma i prilično sam se naživcirala, jedno dite u školi u dvije smjene a drugo su mi bacili u vrtić samo u popodnevnu smjenu (14 do 19), ja radim od 8-12, muž prešao na novi posao i neće ga biti po 10,15 dana pa će par biti doma i tako pitajboga do kad. Sve mi je poremećeno a najgore od svega što to malo dite moram ujutro davat na čuvanje, popodne vrtić i ja bi je trebala vidit u 19 što mi je stvarno bilo too much pa idem po nju u 17. E onda radim s njom, radim s njim, idemo van, družimo se, obavljam poslove itd. Sex i grad mi već misec dana stoji na šanku, još ga nisam uspila pogledat
I onda mi netko kaže kako je meni vrlo lako jer radim samo 4 sata. Valjda je jasno zašto ga sočno i od srca opsujem
Oke, malo se požalih ali Leonee ako uspiješ organizirat čuvanje djeteta i ako imaš aposlutnu podršku muža, mame, sestre, ko god je uključen u bebin život onda grabi tu priliku odmah. I skini ga sa sise. A na grižnju savjesti se navikni jer ćeš ju imat uvijek
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 09:11   #20
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Pokušaj razmišljati ovako...

Puno djece je odraslo npr. uz (ili bez ) oca koji je bio na privremenom radu u Njemačkoj, nisu ga viđala mjesecima, pa su opet odrasli u normalne ljude.

Svatko će ti reći da je važnije kako provodite vrijeme zajedno nego koliko.

A kad odrastu, klincima je veliki ponos reći: moja mama je to, ili moja mama radi važan posao, na službenom putu je i sl.

A ovo ti govori žena koja se odrekla rukovodećeg položaja između ostalog i zbog obitelji... I nisam požalila, ali svejedno...

medalja ima dvije strane. djeca čiji roditelji nemaju vremena za njih, sigurno neće biti ponosni što su im roditelji uspješni poslovni ljudi, već će potajno željeti da roditelji imaju više vremena za njih. njima titule&itd ne znače ništa.
kakve traume to odvajanje može donijeti, to je duga priča.

sa druge strane, roditelj koji nije u potpunosti ispunjen a fizički je prisutan uz djetete, ne mora biti pod svaku cijenu dobar roditelj.

ja sam dijete roditelja koji nisu bili uz mene. imala sam fantastičnu baku i lijepo djetinstvo, no odnos prema roditeljima nije (tako) prisan i periodično ispunjen nekim konfliktom.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.