Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2004., 08:52   #1
čovječe, nemogu vjerovat, ljube mi dijete....

shit!!! sto puta SHIT!!! totalno sam pop... nemam rijeci! prije nekoliko dana moja najbolja frendica koja ima sina od 4 godine došla je meni i poljubila moju kćer od 22 mjeseca ravno u USTA!!! FUJJJJJ!!! naravno i njen sin se tako ljubi i to je njima normalno. prvi puta sam prešutila, ali drugi put sam joj rekla da mi to smeta i da je to grozno, bila je u čudu ali je prestala.
DRUGA PRIČA:
jučer se šetam ulicom i sretnem susjedu sa djetetom iste dobi kao i moja kćer. ona se razveseli što nas je srela i kaže malom da poljubi moju malu. ona kiss ravno u usta a onda ju uzme ona i drap - kiss RAVNO U USTAAAAA!!! pošizila sam! a šta da kažem njoj? nismo tako dobre, a to mi je tako strava da mi se kosa diže na glavi
lenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 10:24   #2
Kćer ti ima već skoro dvije godine, pa joj lijepo objasni/reci da nikome ne dozvoljava da je ljubi u usta, osim ev. mame&tate.
Tako smo i mi našoj mudrici rekli, jer je drugi deda to volio raditi, gadilo mi se, ali teško je i naći načina da to izvedeš bez da se dotični uvrijedi.
No, kad je slijedeći put pokušao isto (bljak), mala se izmaknula i pružila obraz, uz riječi: "Ne u usta!".
Nije mogao ni riječ prigovoriti premda je bilo jasno odakle iznenada ta njena reakcija. Heheheheheee.......

Uvijek postoji i mogućnost da izravno to kažeš osobi u stilu 'vladaju prehlade pa se bojimo zaraze...'.
Ako se i uvrijedi - što te briga?! Čim to rade bez obzira na tvoj izraz lica - očigledno nisu tankoćutni.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 11:46   #3
Meni je to isto strasno.. Primjetila sam da je nekim ljudima to normalno kao dobar dan, ono, smok u usta.. Roditelji djeci ili sl.. Mi, hvala Bogu, nikada nismo takvo nesto prakticirali.. Ljubimo se u obraz, u usta me smije poljubit samo decko

ne smok nego cmok
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.

Zadnje uređivanje Desiree : 17.03.2004. at 12:21.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 11:55   #4
Quote:
Desirée kaže:
Meni je to isto strasno.. Primjetila sam da je nekim ljudima to normalno kao dobar dan, ono, smok u usta.. Roditelji djeci ili sl.. Mi, hvala Bogu, nikada nismo takvo nesto prakticirali.. Ljubimo se u obraz, u usta me smije poljubit samo decko

Ja sam u sesdesetim godinama, i mogu kazati imam /imao sam cetiri generacije od nas ....isto se nikada ne sjecam ljubiti u usta
djecu ili familiju i meni je to odvratno.Osim sa partnerom!



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 18:46   #5
u DE je to posve normalno. Ljube se u usta svi. I mala djeca kad dodju u posjetu, i odrasli medjusobno i prijatelji.

Zamislite uzasa kad sam skuzila sto svekar namjerava, a njemu to posve normalno. Meni se ne svidja.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 19:40   #6
Uh, ni meni se to ne svidja. Ja ni svoju bebu ne ljubim u usta, nego u lice. A naucila sam ju da svima koji kazu daj pusu, da rukicu da joj poljube. Sad se mala izvjezbala i samo zahtijeva rukoljube . Tko god krene prema njoj ona mu gurne ruku pod nos.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 19:55   #7
Quote:
Ja ni svoju bebu ne ljubim u usta, nego u lice. A naucila sam ju da svima koji kazu daj pusu, da rukicu da joj poljube. Sad se mala izvjezbala i samo zahtijeva rukoljube


ovu ideju kupujem, bome ce mi trebati u ovoj drzavi
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 20:11   #8
Moze, soma ojra .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 21:42   #9
Ok, sad ste me zbunili.

Imam predivnu necakinju i necaka, i da priznat cu da kad ih vidim da ih poljubim NA usta. Ne U usta, ali na usta da.

E sad, ja njima ni ne kazem "daj pusu" nego odma idu premi kad otvorim ruke da cu ih zagrlit i sami daju puse. I sami daju puse na usta. I moram priznat da mi to nikad nije bilo nesto ogavno niti bljak niti cudno, a bome nisam ni pedofil mada se sad osjecam skroz zbunjeno dok vas citam.

Mislim da se ne bi trebala za to opravdavat, da ako mi jedno prekrasno dijete zeli dat pusu, ako to njihovim majkama i ocevima ne smeta da ih ja i poljubim onako kako oni meni pristupe. A pristupe sami tako da ih pusnem uglavnom na usta. Kad nastave obraz dobe pusu u obraz, kad nastave tabane dobe pusu u tabane.

Ne volim forsiranja, tipa "daj mi pusu, ma daj mi pusu", povlacenje za ruke i glavu da bi se dobila pusa nasilu, to stvarno ne volim.
Al sto ima u tome bljak ako dijete samo krene da vama da pusu na usta, i jos k tome ni mama ni tata se ne bune? E taj dio mi nije jasan
__________________
Kupujem dobru vijest.
tegla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 22:05   #10
Meni se ne svidja pomisao da razni ljudi svoje bakterije i viruse lijepe njoj na usta. To je glavni razlog. Nije mi to higijenski, a na njenu higijenu i zdravlje sam jako osjetljiva.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 22:23   #11
Quote:
I sami daju puse na usta.
da, dala bi i meni curica od frendice, da ja dozvolim. Jer ona je naucila da tako ljubi mamu i tatu

Ali ja sam odrasla a ne ona, te razumijem posljedice toga pa je na meni da ju poljubim u obraz a ne na njoj.

Jako se volimo maziti, ali mozemo to i bez poljupca na usta.

Ja nemam nikakve pedofilske razloge, moj jedini razlog su bakterije.

Ne znam dal ocevima i majkama smeta, morali bi njih pitati, mozda se samo boje tvoje rekacije ako ti otvoreno kazu. Da se ne uvrijedis.

Dakle odgovor na teglno zadnje pitanje - nehigijenski je. Bakterije koje mozda na tebi nemaju efekta, imaju na malo dijete.

Ja znam za slucaj kad je sestra od frendice ljubila malu sa herpesom na usnama jer ona malu jako voli pa joj eto mora dati i svoj herpes, kad ju je mama od malene zamolila da to ubuduce ne cini ( zena je puna bakterija, svakih mjesec dana dobije herpes) ova je bila uvrijedjena
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 00:03   #12
Quote:
bigblue2010 kaže:
A naucila sam ju da svima koji kazu daj pusu, da rukicu da joj poljube. Sad se mala izvjezbala i samo zahtijeva rukoljube . Tko god krene prema njoj ona mu gurne ruku pod nos.




__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 00:54   #13
Big super ideja

Budem ju i ja usvojila
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 08:59   #14
curke ideju o rukoljubu i pusi u obraz maloj objašnjavam svaki dan, ali nisu sva djeca ista. ona kuži da postoji razlika ali očito ne kuži zašto je to bitno. ma razumijete šta mislim. a za pusu "NA USTA" ili "U USTA" mislim da nema razlike jer dijete dobije PUSU na/u usta a neki nisu ni svjesni koliko sline nose na svojim usnicama. jer mali od moje frendice je bio prehlađen, curio mu je nos i pošto ona baš ne trza kao ja da mu briše stalno nosić, tako slinav je poljubio moju kćer NA USTA i ona se prehladila. toliko o kissu NA USTA
lenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 10:46   #15
Quote:
Winona kaže:
u DE je to posve normalno. Ljube se u usta svi. I mala djeca kad dodju u posjetu, i odrasli medjusobno i prijatelji.

A jel se muškarci međusobno ljube?? u usta?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 12:17   #16
imam savjet....slijedeci put pri susretu zavali ti prijateljicinom muzu pusu ravno u usta (ajde..treba se zrtvovati )..pa kad frendica cikne a ti kazi "pa tako se mi ljubimo"


recimo da bi morala nakon toga shvatiti poantu......
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 12:39   #17
Meni je to isto
Imam frendicu,ona to prakticira s mamom,s kcerkom i sve tri medjusobno.Pa mama s njenim muzem....Ma fuj.
Ne znam mozda sam konzerva.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 12:46   #18
Quote:
Zana666 kaže:
imam savjet....slijedeci put pri susretu zavali ti prijateljicinom muzu pusu ravno u usta (ajde..treba se zrtvovati )..pa kad frendica cikne a ti kazi "pa tako se mi ljubimo"


recimo da bi morala nakon toga shvatiti poantu......
FENOMENALNOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!
lenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 13:01   #19
Neki se ovdje pitaju što je u tome loše.

Osim očitog (bakterije, virusi i sl.)...zar vam nije palo na pamet da je ljubljenje na ili u usta jednostavno PREVIŠE INTIMAN dodir da bi ga izmjenjivali ljudi koji nisu npr. cura i dečko, muž i žena?

Ljubljenje u usta ima jednostavno intimnu, pa i seksualnu konotaciju.

Ako želite djetetu pokazati svoju ljubav i naklonost, možete ga poljubiti u obraz - vrijedi jednako.

Svi mi imamo svoju intimu koju treba poštovati. Ne volim ni kad mi netko dolazi bliže od jednog metra u moj osobni prostor, ne volim kad me neznanci ili kolege hvataju za nadlakticu i unose mi se u lice. Od poznanika ne očekujem da me ljube, od prijatelja i rodbine - da, ali u obraz ili air kissing (nema potrebe za intimnijim dodirom), a samo dečku dopuštam ljubljenje na usne ili u usta.

Za one koji kažu da je to normalno, upitala bi ih da li se u njihovoj obitelji i muškarci međusobno ljube u usta? Sigurno ne.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 13:15   #20
Kod nas, narochito medju mladjim narashtajem, uvrijezhio se obichaj da se roditelje PITA smijete li uopce pogladiti dijete, a kamo li da ga se ljubi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.