Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2009., 00:02   #81
Ljudi , kako se zove onaj lik što igra za Venezuelu i tuče slobodnjake sa centra?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 02:24   #82
Boris Vukčević



Boris Vukčević je njemački reprezentativac u starosnoj kategoriji do 19 godina i trenutno nogometaš Hoffenheima. Prije Hoffenheima bio je član omladinske škole Stuttgarta, gdje je pokazao talent koji ga je doveo do poziva u reprezentaciju.

Inače je rođen u Hrvatskoj, u Osijeku, no sa početkom rata obitelj se preselila u Njemačku, gdje su ostali za stalno.

U kolovozu prošle godine Vukčević je preselio u Hoffenheim, a od tada je igrao za momčad Hoffenheim II koja se natječe u regionalnoj ligi pokrajine Baden-Württemberg. Prošle sezone je za tu momčad odigrao 15 od 30 utakmica, a u odigravanju većeg broja utakmica spriječila ga je ozljeda koju je zaradio početkom sezone. U 15 utakmica je postigao jedan gol.

U travnju ove godine trener Ralf Rangnick ga je promovirao u seniorsku momčad. Za prvu momčad je debitirao u svibnju 2009. u utakmici protiv Schalkea.

Njegova prirodna pozicija je u napadu, no zbog velike konkurencije u mladoj njemačkoj reprezentaciji često je igrao na poziciji lijevog veznog nogometaša.

Datum rođenja: 16.3.1990.
Klub: Hoffenheim
Nacionalnost: Njemačka
Pozicija: Lijevi vezni/Napadač
qkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 12:24   #83
Jan Hanuš



Jan Hanuš je mladi vratar češke Slavie iz Praga, koji je do sada promijenio već nekoliko klubova. Započeo je u klubu FK Chlumec nad Cidlinou, u svom rodnom gradu, gdje je bio do 1997., zatim je preselio u klub RMSK Cidlina, gdje je ostao do 2003., kada se priključio omladinskoj školi praške Slavije.

Navijači Slavije od njega očekuju da u budućnosti čvrsto preuzme mjesto među vratnicama, budući da mu konkurenciju čine 38-godišnji veteran Martin Vaniak i 31-godišnji Deniss Romanovs.

Nakon što je pet godina proveo u omladinskoj školi Slavie, prošle sezone je posuđen u redove trećeligaša Sparte KRC kako bi skupljao iskustvo u seniorskoj konkurenciji, a pred početak ove sezone ponovno se vratio u Slaviju.

Prije početka priprema za sezonu Hanuš je bio spreman na to da će biti treći vratar, no kombinacija dobre forme na treninzima i malo sreće donijeli su mu debi za seniorsku momčad u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka protiv moldovskog Sheriffa. U toj utakmici, odigranoj u Moldaviji, Hanuš je sačuvao svoju mrežu netaknutom, te je sačuvao i svoje mjesto u momčadi, te je sada prvi vratar Slavije.

Jan Hanuš je i vratar češke reprezentacije do 21 godine starosti.

Datum rođenja: 28.4.1988.
Klub: Slavia Praha
Nacionalnost: Češka
Pozicija: Vratar
qkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 23:16   #84
evo jedan tekst o jednoj od najboljih omladinskih škola na svitu

Quote:
Ajaxova škola nogometa

Ajaxova škola nogometa najpoznatija je na svijetu. Njen cilj je od mladih talentiranih igrača stvoriti svjetske nogometne zvijezde. Nakon teškog i dugog školovanja samo će najbolji doći do vrha.

Kako bi se moglo vidjeti značenje Ajaxove škole nogometa treba nabrojati neka imena koja su se razvila u njihovoj školi: Johan Cruyff, Johan Neeskens, Marco van Basten, Frank Rijkaard, Edwin van der Sar, Edgar Davids, Clarence Seedorf, Patrick Kluivert, Frank i Ronald de Boer, Dennis Bergkamp.
Danas se nogometna škola jako razvila. Imaju preko 30 momčadi u 4 zemlje - Belgiji, Gani, Južnoafričkoj Republici i Nizozemskoj. Trening programi se razlikuju od zemlje do zemlje, no svi imaju zajedničku filozofiju: razviti najbolje mlade igrače na svijetu, koji će igrati u prvom sastavu Ajaxa, "Ajax 1", u amsterdamskoj Areni.
Ajax kontrolira tri strana kluba: Ajax Capetown (JAR), Ashanti Goldfields (Gana) i Germinal Beerschot (Belgija), a započeli su suradnju i sa klubovima u Meksiku i Peruu.

Momčadi u Ajaxu

Ajax jako ovisi o svojim mladim igračima, stoga sve Ajaxove momčadi treniraju na isti način - kao i prva momčad - kako bi se navikli na Ajaxov sustav igre.
Trenira se sustav 4-3-3. Mora se igrati atraktivno, napadački, kreativno, brzo, fer i što dalje od svog gola.
Škola nogometa kreće u tzv. E2 momčadi, u kojoj igraju dječaci ispod 9 godina, a koji će deset godina kasnije igrati u A1 momčadi, mladoj momčadi Ajaxa.

Mlade momčadi Ajaxa:
A1/A2 - Ispod 18 god.
B1/B2 - Ispod 16 god.
C1/C2 - Ispod 14 god.
D1/D2 - Ispod 12 god.
E1/E2 - Ispod 10 god.

Trenutno 160 mladih igrača trenira u De Toekomstu, trening kampu Ajaxa, koji su podijeljeni u skupine od E (najmlađi, 8 godina) do A (najstariji, 18 godina).
Svaki nivo ima dvije momčadi, prvu i drugu (npr. A1 i A2). Također postoji i grupa F, koja jednom tjedno trenira u De Toekomstu, ali ne igra utakmice za Ajax.
Kees Zwamborn, direktor Ajaxove škole objasnio je: "Treba nam F momčad, jer tako skautiramo igrače za E momčad. Ima jako puno talenata i treba ih provjeriti."
Naravno, mladi igrači u Ajaxovoj školi neće dobiti samo nogometnu edukaciju. Ajax im nudi školsku pomoć, a njihovim roditeljima se daju uputstvu kako odgojiti nogometaša.
Čak se i na putovanja vode učitelji - kada se putovalo u SAD na Dallas Cup, ispit je bio za vrijeme leta. Oni koji su loši u školi ili su lošeg vladanja suspendiraju se sa treninga i utakmica. Ako se u kratkom roku ne popravi stanje, takav igrač mora napustiti klub.

Nogomet je biznis
Pritisak je velik, čak i na najmlađe. Trening program je napravljen da razvije mlade talente, no igrač ne smije napraviti pogrešku:
Nogomet je biznis, a škola nogometa nije Caritas - ako igrač nije dovoljno dobar za novi nivo, njega će se maknuti kako bi se napravilo mjesta za nekog drugog.
Disciplina se osjeća na svakom koraku. Svaki igrač dobije knjižicu sa pravilima ponašanja i svaki igrač zna točno što se od njega očekuje. Zabranjeno je korištenje mobilnih telefona, naušnica i šilterica. Svatko tko prekrši ova pravila šteti imidžu kluba, a ako se ponovi i prekrši i najbezazlenije pravilo - taj igrač mora napustiti klub.

Dan talenata
Tri do četiri puta godišnje Ajax organizira "Dan talenata" na kojem se skupi 1500 - 2000 dječaka. Svaki dječak dobije Ajaxovu majicu sa brojem i kreće na testiranje tehnike, a zatim na nekoliko probnih utakmica.
Ako mladi igrač zadovolji, s njim se potpisuje ugovor na 5-6 godina, i pridružuje se Ajaxovoj školi. No rijetko se na "Danu talenata" pronađe takav igrač. Zapravo, to i nije cilj "Dana talenata".
"Dan talenata je Ajaxova tradicija. Dođe mnogo djece, a mi im omogućimo nezaboravan dan." - rekao je Zwamborn.
Ajax nalazi talente zahvaljujući preko 30 skauta samo u Nizozemskoj i oko 50 skauta u cijelom svijetu.
Bez obzira na razgranatu mrežu skauta u svijetu, Ajax i dalje u svojoj školi ima većinom Nizozemce. Preko 95 % mladih igrača sa Ajaxovim ugovorom ima nizozemsku putovnicu.
"Nema šanse da Ajax dovede horde dječaka iz cijelog svijeta u Amsterdam. Talentirana djeca iz Nizozemske imaju prednost."

Normalan život
Rijetki stranci odmah se moraju priviknuti na nizozemski način života. Moraju naučiti pričati, pisati i čitati nizozemski jezik. Često na početku žive u nizozemskim obiteljima kako bi se proces prilagodbe ubrzao.
Ostali dječaci žive normalno u svojim obiteljima, idu u svoje škole, a onda ih svaki dan autobus vozi do i iz De Toekomsta. Za igranje u Ajaxu ne dobivaju novac - nizozemski zakon zabranjuje plaćanje nogometaša mlađeg od 18 godina.
Tek eventualno sa 18 godina potpisuju profesionalni ugovor, kojim osiguravaju budućnost. Čak i oni igrači koji ne uspiju ući u momčad Ajax 1 imaju veliku šansu da će ih zapaziti neki drugi nizozemski ili svjetski klub.
qkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:52   #85
Nelson Cuevas Paragvaj

http://en.wikipedia.org/wiki/Nelson_Cuevas
WUSTENROT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:53   #86
Quote:
WUSTENROT kaže: Pogledaj post
taj tip ima skoro 30 godina
__________________
Weakness is sickness
Byron M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:00   #87
i bome je jeben potencijal. imao je probe u twenteu i hannoveru.
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:23   #88
Quote:
Byron Moreno kaže: Pogledaj post
taj tip ima skoro 30 godina
Nikad nije kasno
qkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 17:32   #89
Nije loša ona mala desetka iz Barcelone.
__________________
"Čini mi se, rođače, da je standard pokvario ljude. Jedu govna i sanjare!"
Umpah-Pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 18:01   #90
Quote:
qkac kaže: Pogledaj post
evo jedan tekst o jednoj od najboljih omladinskih škola na svitu
Sviđa mi se ovaj dio s ponašanjem (posebno šiltericama i mobitelima). Kod nas se još ne shvaća da nogometaša ne čine samo noge već karakter i pamet također. Žao mi je što Ajax već godinama ne može složiti dobru seniorsku generaciju. Problem je u nogometku koji se dosta promijenio, a i nemam dojam da kod njih stvari dobro funkcioniraju na seniorskoj razini. Od trenera pa do dovođenja igrača.
racionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 18:16   #91
Quote:
racionalac kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se ovaj dio s ponašanjem (posebno šiltericama i mobitelima). Kod nas se još ne shvaća da nogometaša ne čine samo noge već karakter i pamet također. Žao mi je što Ajax već godinama ne može složiti dobru seniorsku generaciju. Problem je u nogometku koji se dosta promijenio, a i nemam dojam da kod njih stvari dobro funkcioniraju na seniorskoj razini. Od trenera pa do dovođenja igrača.
Pa bila je dobra ona ekipa od par godina s Ibrahimovićem, Maxwellom...

Meni se isto sviđa ovo s ponašanjem. Ja bi sve igrače obrija pri glavi ko u vojsci, tako da se niko ne ističe. A ne kad počnu s nekakvim frizurama Isto zabraniti naušnice, tetovaže i ostale fensi-šmensi stvarčice.
Scipion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 18:18   #92
Ma nemoš tetovaže
lambo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 23:23   #93
Mario Carević!
lik ima potencijala, samo ga treba još malo doradit ali za koju godinu kad sazrije biti će vrhunski igrač!
grandetoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 17:06   #94
Quote:
Očevim stopama

"On je moj vođa i lider na terenu. On ima puno iskustva i sposobnost da izvede nešto posebno kada vam je to najpotrebnije. On uvijek ima inspiracije. On vuče momčad naprijed, a u utakmici protiv Uzbekistana smo vidjeli upravo to."

Ovo su riječi izbornika U-20 reprezentacije Gane Sellasa Tetteha o kapetanu njegove momčadi Andreu Ayewu nakon pobjede protiv Uzbekistana na svjetskom prvenstvu u Egiptu.

Iako njegovo ime ne bi navelo na takav zaključak, Andre Ayew je sin Abedi Pelea, jednog od najboljih nogometaša Gane i Afrike u povijesti. Pele je bio kapetan Crnih Zvijezda punih šest godina i prvi je strijelac svoje reprezentacije svih vremena sa 33 gola u 73 utakmice, a u vrijeme dok je bio aktivan nogometaš zaradio je nadimak "Afrički Maradona".

"Nisam umoran od odgovaranja na pitanja o mom ocu. On je donio puno radosti narodu Gane i Afrike i ja sam jako ponosan zbog toga. On je podigao razinu nogometa na našem kontinentu. Ali teško mi je kada nas ljudi upoređuju. Mi smo različiti igrači i različiti ljudi. Ja nisam krilo, ja sam vezni nogometaš. Mogu držati loptu kada treba i mogu igrati iza napadača. Nisam brz kao on, ali možda sam malo jači na lopti. Najvažnije od svega je da je on bio najbolji nogometaš Afrike, a ja tu čast nisam imao, tako da se ne mogu upoređivati sa njim." rekao je Ayew.

Pele je imao 27 godina kada je prvi put dobio nagradu za najboljeg nogometaša Afrike, tako da sa 19 godina Ayew ima još puno vremena da dosegne uspjehe svog legendarnog oca. Iako je igrač Marseillea, trenutno je na posudbi u Arlesu nakon slične uspješne avanture u Lorientu prošle sezone.

"Odlazak na posudbu mi je puno pomogao u karijeri. Ja sam igrač koji voli igrati i koji raste u igri. Morate naučiti upoznati teren, upoznati igrače, upoznati svoju vlastitu igru i svoje mogućnosti. Nećete puno toga naučiti sa klupe za pričuve. Samo se nadam da će mi ta iskustva pomoći da postanem važan igrač u Marseilleu." kaže Ayew.

Veznjak mlade reprezentacije Gane se svojim suigračima priključio samo dva dana prije prve utakmice protiv Uzbekistana, ali odmah je dobio kapetansku traku, s obzirom na svoje mogućnosti i iskustvo. Ayew je odigrao već 15 utakmica za seniorsku reprezentaciju i bio je dio momčadi koja je prošle godine završila kao treća na Afričkom Kupu Nacija.

"Na neki način, puno mi znači to što sam kapetan, a s druge strane, to ne znači ništa. To što nosite vrpcu na ruci ne znači da ste najbolji igrač i u tom smislu to nije važno. Ono što je važno jeste da igrate dobro i da pomognete suigračima. Jasno da sam jako ponosan što sam kapetan U-20 reprezentacije i pokušat ću tu ulogu opravdati na najbolji način. Kada igram za seniorsku reprezentaciju, imamo vođe na terenu poput Michaela Essiena i Sulleya Muntarija, ali sada neki od nas, uključujući mene, moramo uskočiti i preuzeti odgovornost. Moramo drugima pokazati da smo stekli iskustvo iz seniorske momčadi i prenijeti to iskustvo njima. Nadam se da će ova U-20 reprezentacija postati temelj Crnih Zvijezda u budućnosti. Mislim da imamo potencijala za to." zaključio je Ayew.
qkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 08:07   #95
Cijela ta momčad gane je odlična a ovaj ayew stvarno opravdava status koji ima već tri managera. Fantastičan.
toto tamuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 16:23   #96
Iker Muniain



16-godišnji krilni napadač Athletic Bilbaa Iker Muniain ušao je prošle nedjelje u povijest španjolskog nogometa postavši najmlađi strijelac u jednoj utakmici španjolske prve lige. Muniain, koji će u prosincu napuniti 17 godina, je postigao izjednačujući gol u 77. minuti utakmice protiv Valladolida, koja je završila rezultatom 2:2.

Iker Muniain je i najmlađi igrač koji je ikada zaigrao za Athletic Bilbao. Sa samo 169 cm visine, Muniain staturom, ali i načinom igre neodoljivo podsjeća na Lionela Messija, a može igrati na oba krila, kao i na poziciji napadača. Izuzetno je brz i okretan, spretan u kontroli lopte, a činjenica da podjednako dobro igra sa obje noge doprinosi da na terenu djeluje starije i iskusnije nego što doista jeste.

Njegova zrelost posebno se očitava u načinu na koji ispunjava svoje taktičke zadatke, sudjelujući konstantno u defanzivnim zadacima. Ono što mu još uvijek nedostaje jeste fizička snaga, a kada dodatno ojača bit će mu doista teško oduzeti loptu.

Naravno, s obzirom na visinu, igra glavom nije mu jača strana, ali sve potrebne osobine da postane vrhunski nogometaš su tu. Najvažnije, čini se kako ima osobnost potrebnu da stigne do vrha, jer pokazuje veliku posvećenost i koncentraciju u igri u oba pravca, ne strahuje ni od čvrstih kontakata, a glad za loptom koja mu se u pojedinim trenucima ocrtava u očima podsjeća na onu kod Waynea Rooneya.

Muniain je na meti mnogih velikih europskih klubova još otkako je bio dijete. Liverpool, Barcelona i Real Madrid ga prate još od 12. godine. No, Muniain je odlučio ostati u omladinskoj školi Athletica i čekati svoju priliku na nastup u prvoj momčadi. Nije požurio prihvatiti ponudu nekog od bogatijih klubova, jer je smatrao kako će lakše napredovati u sredini u kojoj se osjeća kao kod kuće.

Ove je sezone dobio pravu priliku u prvoj momčadi. Za Atheltic je debitirao u utakmici kvalfikacija za Europa ligu protiv Young Boysa i tako postao najmlađi igrač koji je ikada obukao dres Athletica u službenoj utakmici, a sedam dana kasnije u Švicarskoj je postao i najmlađi strijelac u klupskoj povijesti. Nastavio je rušiti rekorde postavši najmlađi igrač kluba koji je zaigrao u ligaškoj utakmici, a dva tjedna kasnije ponovno je zabio gol u utakmici Europa lige protiv Austrie.

Baskijski klub će u budućnosti sasvim sigurno imati problema da Muniaina zadrži u svojim redovima. Njegov trenutni ugovor vrijedi do 2012. godine, a odštetna klauzula raste sa svakom odigranom utakmicom u prvenstvu.
qkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 22:09   #97
Iker je carčina, biti će veliki igrač, sigurno!
__________________
Ofsajd je zakon!
Bornich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 22:18   #98
Athletic Bilbao
Scipion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 14:45   #99
Quote:
Scipion kaže: Pogledaj post
Athletic Bilbao
stvarno su dobri ove sezone, a i taj Iker
nikol@j is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 14:52   #100
Ovaj mali je već srušio 2 rekorda.

Kao najmlađi strijelac Primere i koji još?

I lik više nije anonimac
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.