Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2010., 14:27   #81
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
ne, oni su isto u star alliance grupi tako da je svejedno letis li s njima ili nekim drugim unutar grupe.
da točno , to vrijedi za sakupljanje milja - odnosno ako letiš sa CA ili Lufthansom milje možeš staviti u miles and smiles program, ali te milje se smiju iskoristiti samo na letovima turkish airlinesa, zar ne ?
- i problem je jer ističu nakon tri godine, za razliku od ovih ( u miles and more programu) po amex ca kreditnoj kartici ( ok, uz minimalnu potrošnju svaki mjesec )
marko_31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 14:32   #82
Ja probao s frendovom karticom u Ljubljani, najnormalnije su me pustili, iako sam letio s Easyjetom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 14:33   #83
Quote:
tempo_# kaže: Pogledaj post
jel zna itko ako ima ikakav program, preko bilo koje alijanse za skupljanje milja potrosnjom na mastercardu (charge, ne revolving) ili VISA-i ?
Ipak su to 2 najjace kartice. Cudno mi ako nema nis nego samo za amex i diners koju ne prihvacaju maltene nigdje vise.
Kod nas nema, da ima ja bi ju prvi imao

Nije čudno jer imaju ugovor sa njima, btw. u Hrvatskoj bi trebali biti sretni i samo peglati jer koliko znam nigdje u svijetu ne možeš dobiti milju za tako malo potrošenih novaca.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 14:48   #84
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
U dobrim mjesecima ja uspijem potrošiti oko 25000-30000 mjesečno ali to je teška borba, trebam sve frendove "vuči za rukav" da mi daju cash a ja njima platim karticom (i danas mi se pegla kartica negdje po Italiji ).

eto ideje, znao sam da će nekada biti koristi od foruma, moram ovo proširiti među svojim frendovima...
-ali mi je manji limit na amexu
marko_31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 15:04   #85
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kod nas nema, da ima ja bi ju prvi imao

Nije čudno jer imaju ugovor sa njima, btw. u Hrvatskoj bi trebali biti sretni i samo peglati jer koliko znam nigdje u svijetu ne možeš dobiti milju za tako malo potrošenih novaca.
Nekakav standard je 1€=1 milja.
U HR smo odlično prošli sa 4 ili 5 kuna za 1 milju.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 15:14   #86
Quote:
tempo_# kaže: Pogledaj post
jel zna itko ako ima ikakav program, preko bilo koje alijanse za skupljanje milja potrosnjom na mastercardu (charge, ne revolving) ili VISA-i ?
Ipak su to 2 najjace kartice. Cudno mi ako nema nis nego samo za amex i diners koju ne prihvacaju maltene nigdje vise.
Osim već spomenute Visa Croatia Airlines kartice, koja se može dobiti jedino kao companion kartica uz Diners CA, nema neke druge.
Osim što ta Visa skuplja milje samo u inozemstvu, ona je i revolving.

ALI, može se tražiti, što sam i učinio, da ne bude revolving, tj. da svaki mjesec fakturiraju cjelokupnu potrošnju!
Pa kao da imam charge.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 15:17   #87
Quote:
marko_31 kaže: Pogledaj post

eto ideje, znao sam da će nekada biti koristi od foruma, moram ovo proširiti među svojim frendovima...
-ali mi je manji limit na amexu
Dok je meni bio manji limit, ja bi trošio pa uplačivao pa opet trošio...gnjavaža ali što ćeš, jedini način za skupljanje milja.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 15:29   #88
Vezano uz lounge na aerodromima, Dinersov besplatan ulaz u salone nisam koristio jer ili nisam imao vremena ili ga nije bilo na tom aerodromu.

Uz CA Amex dobije se Priority Pass koji, čini mi se, ima salone na više aerodroma od Dinersa, ali se sam ulaz u salon plaća.

Koristio sam ga jednom u Parizu na CDG.
S obzirom da je salon nakon kontrole putovnica, a ja sam letio u Ljubljanu, na nekom info pultu dali su mi pozivnicu za salon s kojom sam mogao proći kontrolu i otići u salon. Zbog sigurnosti, sve svoje stvari u salonu morate imati sa sobom. Samo jakna može u ormar, a ručna prtljaga, vrećice iz djutića i slično mora s vama, kraj fotelje, stolice...
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 12:46   #89
Miles and more

Dali tko zna, kada napravim karticu, jel moram placati kakve clanarine?? da li moram im ista platiti za tu karticu??
matija999000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 14:11   #90
Kartica je bsplatna, članarine nema.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 16:42   #91
super... a jel ima koja caka, da se ista mora platiti, ili samo skupljas bodove... i na koji se sve nacin skupljaju bodovi??
matija999000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 17:05   #92
Ništa se ne mora platiti. Skupljaš bodove svaki put kad letiš nekamo, ili ideš u hotele s popisa ili rentaš auto u nekim od agencija.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 17:27   #93
a jel postoji jos kartica koji mi tako mogu pomoci?? mislim pomocu kojih mogu skupljati milje ili imati neke popuste ili tako nesto??
nov sam u ovome a sad cu jako puno putovati pa mi je to dosta bitno... ispricavam se ako gnjavim...
matija999000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 18:03   #94
Onda pročitaj par postova iznad i na prethodnoj stranici jer je bila rasprava o tome.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:34   #95
Joj.. mene su naživcirali prošle godine. Marljivo sam skupljala bodove po cijeloj Europi dvije godine.. i sakupim negdje preko 15 000.
Imali su akciju ako rezerviraš najranije 2 tjedna prije polaska dobiješ povratni let umjesto za 28 000 za 15 000. I čekam ja ta 2 tjedna da napokon dođu,
i onda se razočaram.. kartu koju sam u slobodnoj prodaji mogla kupiti za 1200 kn, sa svim tim bodovima mi nude za 800 kn.
Ma moš si mislit.
Kad bih si još uračunala troškove dolaska do aerodroma (busevi naprijed i natrag, i Skopje taxi došlo bi me isto..)
Lijepo sam donirala bodove negdje u Indiju, otišla busom za istih tih 800 kn i ajd bok.
Ti bodovi su ok možda za kupit si neke stvarčice, poput popusta na torbe itd.
Ovo ostalo..

Jedino pohvaljujem T-HT jer fakat daju popust.. Za 18 000 bodova sam dobila povratnu kartu ZG-DU-ZG za 105 kn usred sezone, što bi me inače došlo barem 450.
sjajna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:38   #96
Koliko se uopće isplati potrošiti milje na letove unutar Europe? Ima tako puno niskobudžetnih kompanija da je suludo za uštedu od nekoliko eura trošiti dragocjene milje.

Ja inače imam 70000 milja na računu i nedostaje mi još 7000 milja za interkontinentalni let. Zaista frustrirajuće.
victor_maka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 08:25   #97
Dobro da vidim da nisam jedini kojem se CA kartica s miljama ne isplati. Bez obzira šta nastojim maksimalno koristiti kartice ipak bi mi trebala cijela vječnost da dođem do neke besplatne avio karte (tu računam samo izvaneuropske jer po Europi se i bez kartice može letjeti za malo novca). Mogućnost trajnih naloga mi ništa ne znači jer ne rade sa firmama čije usluge koristim.
Najveći minus mi je nekako šta AE nije baš prihvaćena vani niti na internetu kao ove dvije vodeće tako da bi mi to bila još jedna dodatna kartica (uz MC ili Visu). Samo kad zbrojim tu dodatnu godišnju članarinu na nekoliko godina dođe me jedan dobar dio avio karte.
Ovo šta neno radi tj. da ju ju pegla uz pomoć prijatelja je jako dobra stvar za onoga tko to može
Neno, da li ti frendovi kad zakolutaju očima kad im po 100-ti put uvališ karticu?

M&M mi je beskorisna jer nemam dovoljno letova tako da šta god bi dobio sve bi propalo, pogotovo sad kad vidim da su spustili i na 25%

Ja bi ipak više volio MC ili Visu sa miljama pa taman bilo 10kn=1milja. Ovako ništa.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 08:35   #98
ja imam miles & smiles kojom mogu skupljati bodove od svih unutar star alliancea, ali nemrem kupovati na nju ali mi je zato dovoljno npr 20 000 milja za let Zagreb - Nairobi, Dubai itd. ili 40 000 Zagreb - Mumbai, za te letove su takse jos oko 150-200 eura.
i jos za 30 eura mogu kupiti dodatnih 10 000 milja ako mi fali za status
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 14:44   #99
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Dobro da vidim da nisam jedini kojem se CA kartica s miljama ne isplati. Bez obzira šta nastojim maksimalno koristiti kartice ipak bi mi trebala cijela vječnost da dođem do neke besplatne avio karte (tu računam samo izvaneuropske jer po Europi se i bez kartice može letjeti za malo novca). Mogućnost trajnih naloga mi ništa ne znači jer ne rade sa firmama čije usluge koristim.
Najveći minus mi je nekako šta AE nije baš prihvaćena vani niti na internetu kao ove dvije vodeće tako da bi mi to bila još jedna dodatna kartica (uz MC ili Visu). Samo kad zbrojim tu dodatnu godišnju članarinu na nekoliko godina dođe me jedan dobar dio avio karte.
Ovo šta neno radi tj. da ju ju pegla uz pomoć prijatelja je jako dobra stvar za onoga tko to može
Neno, da li ti frendovi kad zakolutaju očima kad im po 100-ti put uvališ karticu?

M&M mi je beskorisna jer nemam dovoljno letova tako da šta god bi dobio sve bi propalo, pogotovo sad kad vidim da su spustili i na 25%

Ja bi ipak više volio MC ili Visu sa miljama pa taman bilo 10kn=1milja. Ovako ništa.
Pa imam jednog stalnog koji često ide u shoping vani (i ako potroši 2000 eura kaže da nije ništa kupio ) on se već naviknuo pa sam traži karticu
Neki nemaju internet pa mi sami dođu da im nešto kupim i u biti ja njima radim uslugu, isto mi neki traže savjete oko kupovine kompa pa se isto ogrebem
Ponekad i ja moram podmetnuti leđa, znaju da imam veliki auto pa se za uzvrat ogrebu da im prebacim kupljeno. Ako negdje putujem preko agencije obično idem preko odklopa i sada su i oni konačno počeli koristiti Paypal a planiram druge godine otvoriti i sezonski obrt pa će i tu ići troškovi preko kartice.
Nekima jesam dosadio ali sada se više držim ovih stalnih.

Članarina jest skupa, ali s obzirom da su veće cifre lovu do plačanja računa ubacujem u novčani fond, iako mi ljudi daju cash gdje je moguće platim na rate bez kamata i opet u fond tako da uspijem pokriti troškove članarine.

Što se tiče MC i Vise sa miljama načuo sam da se u Austriji može otvoriti kartica na osnovu štednje samo što onda pušiš jer ti lova stoji po nekoj minimalnoj kamati a i plačaš konverziju ako kupuješ kod nas.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 00:26   #100
Nagradne M&M milje mi dobro dođu za rent-a-car usluge vani. Za karte mi se baš i ne isplati, prije mi propadnu nego što skupim za neki pošteni let.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.