Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Kakav je Josipović predsjednik?
Dobar 419 47.34%
Loš 466 52.66%
Glasovatelji: 885. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2010., 10:15   #81
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
S ovim se moram složiti.
Od 4,5 milona glasača podršku novom predsjedniku dalo je svega 1,3 miliona, i to svega 500.000 više od drugo plasiranog lopine.
Jad, bijeda i čemer.
Jebiga, ne znaci da ga ostatak koji nije izasao na izbore ne podrzava. Oni koji nisu birali, nemaju se kaj zalit, nisu iskoristili svoje pravo, pa sad nemaju pravo ni kukat.
F10EXX is offline  
Old 11.01.2010., 10:19   #82
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Jebiga, ne znaci da ga ostatak koji nije izasao na izbore ne podrzava.
A ne znači ni da ga podržavaju. A da se nemaju pravo žalit tu se slažemo.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 11.01.2010., 10:34   #83
Quote:
moja kanta kaže: Pogledaj post
Nažalost, neću ga doživljavati kao svog predsjednika kao što nisam ni njegovog prethodnika. Hrvatska je duboko podijeljena, a sadašnji predsjednik predstavlja svega 30% građana što će samo produbiti podjele.
ovo je super teorija. da Josipovic predstavlja samo one koji su za njega glasali. implicira se da su svi koji ga podrzavaju, do zadnjega, izasli na izbore i glasali.

opca smijurija, i neprihvacanje realnosti. velika vecina gradjana Hrvatske, zeljelja je Josipovica za predsjednika. tocka.

sta vam je to tako tesko priznati?
goldietrickz is offline  
Old 11.01.2010., 10:37   #84
Quote:
Makar kaže: Pogledaj post
Izabran je na demokratskim izborima i to treba poštovati-dakle,slijedećih 5 god.on je naš predsjednik i zaslužuje poštovanje u skladu s tim.A to da je predstavnik samo 30% građana-a koliko bi ih predstavljao protukandidat?15%?Je li to onih iz dijaspore?(Napominjem da Josipović nije bio moj kandidat u 1.krugu,ali mi je bio prihvatljiviji po programu?,načinu komunikacije i držanju)
Ma koji je to Josipovićev program ? Megapopulistička besmislica "Nova pravednost" nije nikakv program (kao ni borba protiv crvenog jednoumlja ili oranje kako konj - nedaj da te farbaju)
HzDnZa is offline  
Old 11.01.2010., 10:38   #85
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
S ovim se moram složiti.
Od 4,5 milona glasača podršku novom predsjedniku dalo je svega 1,3 miliona, i to svega 500.000 više od drugo plasiranog lopine.
Jad, bijeda i čemer.
pa i ne bas. koliki su postoci izlaznosti u ostalim zemljama u kojima predsjednik ima ovakve, gotovo nikakve, ovlasti?

izaslo je koliko izlazi, u prosjeku, svugdje. ti koji su izasli su prosjek birackog tijela. vecina hrvatskih gradjana zeli za predsjednika Josipovica i tocka.

bi li ovo isto pricao da je npr. Jurcevic (sic!) postao predsjednik s istom izlaznoscu? naravno da ne bi.

sve ankete su govorile isto kao i rezultati. sve. jedino su ove forumske, zbog vjecnog kloniranja, odstupale...
goldietrickz is offline  
Old 11.01.2010., 10:40   #86
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post

opca smijurija, i neprihvacanje realnosti. velika vecina gradjana Hrvatske, zeljelja je Josipovica za predsjednika. tocka.
Moglo je glasati 4.5 milijuna ljudi ,a on je dobio glas njih 1.3 milijuna - kako možeš reći da je većina i to još velika večina - željela da on bude predsjednik ?!? Ni polovica ih nije izašla na izbore , već tu gubiš pravo pričati o večini građana.
HzDnZa is offline  
Old 11.01.2010., 10:42   #87
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
izaslo je koliko izlazi, u prosjeku, svugdje. ti koji su izasli su prosjek birackog tijela. vecina hrvatskih gradjana zeli za predsjednika Josipovica i tocka.
Evo opet

večina , građani itd. - nisu to neki apstraktni pojmovi koje ti možeš tumačiti kako želiš - sve je to poprilično precizno.
HzDnZa is offline  
Old 11.01.2010., 10:52   #88
Quote:
HzDnZa kaže: Pogledaj post
Evo opet

večina , građani itd. - nisu to neki apstraktni pojmovi koje ti možeš tumačiti kako želiš - sve je to poprilično precizno.

Sasvim svejedno.

JOsipović je pobijedio i točka.

Jedino mi smeta ako je on stvarno precjednik na daljinski. I to će vrijeme pokazati. Dakle, sad nije u pitanju bandićevska histerija već vrijeme. A to će se vrlo brzo otkriti.

Začudilo me da već sinoć Zoki poziva premijerku na razgovor da ON i ona riješe tih par problemčića u HR.

Sa oproštenjem, koji je on qurac? Neka i on pobijedi na izborima pa nek se bahati ( ne bi smio ni onda).
carlosan is offline  
Old 11.01.2010., 10:59   #89
Quote:
HzDnZa kaže: Pogledaj post
Evo opet

večina , građani itd. - nisu to neki apstraktni pojmovi koje ti možeš tumačiti kako želiš - sve je to poprilično precizno.
ovdje se ljudi trebaju odluciti. tko je izasao na izbore? kad je bio prvi krug na forumu se moglo cuti, taj i taj je izgubio jer njegovi glasaci nisu izasli. smijurija.

Josipovicevi glasaci izasli su u priblizno istom postotku kao i glasaci ostalih kandidata. u priblizno istom postotku kod kuca su ostali mozebitni glasaci svih kandidata.

i to nisu apstraktni pojmovi. ne moze netko na osnovu svog misljenja i dojma, govoriti kako su ama bas svi do jednoga, koji podrzavaju Josipovica izasli na izbore, a oni koji podrzavaju druge, posebno desne kandidate, ostali kod kuce spavati. prije ce bit da je obratno, ako cemo vec o dojmovima...

ovo sto imamo je institut demokratskih izbora, prisutan u dosta europskih zemalja.

kod njih nema osporavanja legitimiteta izabranog predsjednika bez obzira na postotak izaslih, a i taj postotak je slican svugdje.

Josipovica zeli velika vecina hrvatskih gradjana, Hrvata, i ostalih koji u njoj zive. tocka.

Zadnje uređivanje goldietrickz : 11.01.2010. at 11:13.
goldietrickz is offline  
Old 11.01.2010., 11:46   #90
Kolko smo samo podjeljeni,neki nisu toga ni svjesni,to je meni osobno žalosno i tužno.Uspijeli su oni koji dijele hrvate na crvene,crne,bijele i sam neznam kakve boje.Josipović je pedsjednik hrvatske ali sa gorčinom u srcu gledam kako se dijelimo,pljujemo po našim djedovima,očevima našoj povjesti između sebe.Otužno je gledati sve to,jedino se možemo maknuti od tih i takvih koji djele hrvate odlučiti se za dostojanstvo neulazeći u bilo kakve rasprave koje vode tom mračnom ulicom djelidbe hrvatskog puka.Mračan oblak elitista i globalista jaše hrvatskom zemljom,uspijeli su nas posvađat,vid zamutiti i onesvjestiti,upravo su to pokazali ovi izbori upravo će to raditi i polako i sigurno sprovoditi svoj naum,pljačke,sramote,ma svega na što pošteni čovjek pljune.Josipović će samo poslužiti da svoj naum ubrzaju,okuju slobodu sve ono što su bratielji imali u srcu kad su išli braniti novonastalu i davnosanjanu slobodnu hrvatsku zemlju.Hrvati su pokazali da pobjednici u ratu mogu izgubiti u miru,nekad pobjednici i ujedinjeni,danas poniženi i podjeljeni skoro kao prije 70 godina.Crvenim se od srama,ne zbog pobjede Josipovića,crvenim se i sramim jer se sa vlastitom braćom razilazim,neću se svađati jer su moja braća odabrala,neću se svađati jer nisam ni lijevo ni desno ni ustaša ni crveni,moj je grijeh najveći jer nemam opciju već samo domoljub i ako je moj narod izabrao sluganstvo,ja ću prihvatiti takovu opciju i sam sebe natjerati sa neopisivom tugom biti slugom,uskratiti si pravo na slobodnu riječ ,živjeti na dah,tek tu i tamo u svojoj samoći prisječajući se vremena zajedništva i sloge.
tiberian is offline  
Old 11.01.2010., 11:48   #91
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
S ovim se moram složiti.
Od 4,5 milona glasača podršku novom predsjedniku dalo je svega 1,3 miliona, i to svega 500.000 više od drugo plasiranog lopine.
Jad, bijeda i čemer.



Quote:
Hrvatski predsjednički izbori 1992.

Franjo Tuđman, (HDZ) - pobjednik - 1.519.100 - 56,73%


Hrvatski predsjednički izbori 2010. (nepotpuni rezultati):
prof.dr.sc. IVO JOSIPOVIĆ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP - pobjednik - 1.339.380 - 60,26 %


Znači li to da Josipoviću fali manje od 200000 glasova da bude "pravi predsjednik"?

Osim toga, pouzdanost trendova dobivenih rezultatima ovih izbora sigurno je veća od pouzdanosti statističkih izračuna primijenjenih na izlazne ankete, a izlazne ankete bile su prilično precizne.

Dakle, statistički gledano, s velikom pouzdanošću može se zaključiti da Josipović ima veći legitimitet čak i od Tuđmana.
jojo jojić is offline  
Old 11.01.2010., 12:11   #92
Quote:
Ivo970 kaže: Pogledaj post
upravo sam na stranicama http://josipovic.net/ pokušao ostaviti poruku ali ju je administrator u cijelosti obrisao, a poruka je bila:

"Gdine. Josipoviću nemojte previše likovati, pobijedili ste između dva loša kandidata..."

i zbog toga je poruka obrisana. Takav nas predsjednik očekuje, cenzura je počela, čovjek je mlakonja, nedorečen, bez svog mišljenja i stava, pijun u nečijim rukama koji neće znati podići glas za narod. Crno nam se piše i s njim i bez njega.

Ivo Ivanković
Poruku (kao i nekoliko mojih na istoj stranici) su Vam izbrisali oni koji drze daljinski. S takvim postupanjem ce mo se morati pomiriti sljedecih 5 ili vise godina.
Hoof Hearted is offline  
Old 11.01.2010., 12:43   #93
Quote:
blj58 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je istina da joso nema muda ali bandic bi bio sramota.
U RH predsjednik nema ovlasti da se bavi bilo cim ozbiljnim osim da predstavlja
RH u svijetu.
Nitko normalan nebi htio neobrazovanog, polupismenog, bahatog i primitivnog covjeka
na tom polozaju, to bi bila neopisiva sramota.
Da, zato si vjerovatno dva puta glasao mesića, onda ti nije smetao što je neobrazovan, polupismen, bahat i primitivniji od Bandića, a od onog bravara sigurno te nije smetalo stanje obrazovanosti i pismenosti, ne bi se čudio da još držiš njegovu sliku, a za Josipovića se nadam za razliku od svog prethodnika lošeg vicomata precednika 20% građana ovaj biti predsjednik barem 80% građana i da če raditi u interesu ovog naroda i ove Hrvatske a ne kao njegov prethodnik protiv
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Old 11.01.2010., 12:54   #94
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Znači li to da Josipoviću fali manje od 200000 glasova da bude "pravi predsjednik"?
Fali njemu puno toga, ali što je tu je.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 11.01.2010., 12:55   #95
Quote:
tiberian kaže: Pogledaj post
Kolko smo samo podjeljeni,neki nisu toga ni svjesni,to je meni osobno žalosno i tužno.Uspijeli su oni koji dijele hrvate na crvene,crne,bijele i sam neznam kakve boje.Josipović je pedsjednik hrvatske ali sa gorčinom u srcu gledam kako se dijelimo,pljujemo po našim djedovima,očevima našoj povjesti između sebe.Otužno je gledati sve to,jedino se možemo maknuti od tih i takvih koji djele hrvate odlučiti se za dostojanstvo neulazeći u bilo kakve rasprave koje vode tom mračnom ulicom djelidbe hrvatskog puka.Mračan oblak elitista i globalista jaše hrvatskom zemljom,uspijeli su nas posvađat,vid zamutiti i onesvjestiti,upravo su to pokazali ovi izbori upravo će to raditi i polako i sigurno sprovoditi svoj naum,pljačke,sramote,ma svega na što pošteni čovjek pljune.Josipović će samo poslužiti da svoj naum ubrzaju,okuju slobodu sve ono što su bratielji imali u srcu kad su išli braniti novonastalu i davnosanjanu slobodnu hrvatsku zemlju.Hrvati su pokazali da pobjednici u ratu mogu izgubiti u miru,nekad pobjednici i ujedinjeni,danas poniženi i podjeljeni skoro kao prije 70 godina.Crvenim se od srama,ne zbog pobjede Josipovića,crvenim se i sramim jer se sa vlastitom braćom razilazim,neću se svađati jer su moja braća odabrala,neću se svađati jer nisam ni lijevo ni desno ni ustaša ni crveni,moj je grijeh najveći jer nemam opciju već samo domoljub i ako je moj narod izabrao sluganstvo,ja ću prihvatiti takovu opciju i sam sebe natjerati sa neopisivom tugom biti slugom,uskratiti si pravo na slobodnu riječ ,živjeti na dah,tek tu i tamo u svojoj samoći prisječajući se vremena zajedništva i sloge.

Jedna za tebe (iako se ne mogu složiti s boldanim).
fibo is offline  
Old 11.01.2010., 13:08   #96
Hrvatski predsjednički izbori 1992.

Franjo Tuđman, (HDZ) - pobjednik - 1.519.100 - 56,73%


Hrvatski predsjednički izbori 2010. (nepotpuni rezultati):
prof.dr.sc. IVO JOSIPOVIĆ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP - pobjednik - 1.339.380 - 60,26 %


Ako su ove brojke tačne, od 1992 do 2010 sfalilo je u Hrvatskoj 455.000 birača. Gde su? Ili imate u HR drukčiju matematiku - manje je više?
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Old 11.01.2010., 14:52   #97
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
I idući tjedan će strani gazda doći kod mene i održati sastank na engleskom jeziku i podsjetiti me da je on gazda, a ja sluga na njegovoj milosti-nemilosti.
A u čemu je razlika kada ti to isto održi domaći gazda na domaćem jeziku, neodređenoga dijalekta?
nosko5 is offline  
Old 11.01.2010., 15:16   #98
Quote:
Britka sablja kaže: Pogledaj post
Naravno da zabrinjava jer se 40% populacije poistovjećuje s običnim kabadahijom.
VEci je problem sto ovih 60% posto misli, da su glasali za Evropu i njezine "vrijednosti".
__________________
The DARPA DEFUSE Project, How EcoHealth Alliance and the Wuhan Institute of Virology Collaborated on a Dangerous Bat Coronavirus Project
https://drasticresearch.org/2021/09/20/1583/
easyg is offline  
Old 11.01.2010., 15:26   #99
Quote:
easyg kaže: Pogledaj post
VEci je problem sto ovih 60% posto misli, da su glasali za Evropu i njezine "vrijednosti".
Tu se varas, svi koje ja poznajem glasali smo protiv Bandica...da je na drugoj strani bio Hebrang, glasao bi za njega.
startrekfan is offline  
Old 11.01.2010., 15:44   #100
Quote:
startrekfan kaže: Pogledaj post
Tu se varas, svi koje ja poznajem glasali smo protiv Bandica...da je na drugoj strani bio Hebrang, glasao bi za njega.
Pravi bi festival demokracije o kojem su jucer svi trabunjali bio, da se ove izbore jednostavno bojkotiralo neodlaskom na biralista. Tim cinom pokazalo bi se, da su oba kandidata za kurac. Ali mediji "su odlucili".
__________________
The DARPA DEFUSE Project, How EcoHealth Alliance and the Wuhan Institute of Virology Collaborated on a Dangerous Bat Coronavirus Project
https://drasticresearch.org/2021/09/20/1583/
easyg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.