Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 11:33   #221
Pričuva-dug iz 2006.

Danas mi dolazi opomena (od upravitelja) za pričuvu, te navode da nije plaćen 12./2006.!!! Sad mene zanima da li se to mora platiti ili je to otišlo u zastaru i ako je, na koji članak/zakon se mogu pozvati?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:02   #222
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Danas mi dolazi opomena (od upravitelja) za pričuvu, te navode da nije plaćen 12./2006.!!! Sad mene zanima da li se to mora platiti ili je to otišlo u zastaru i ako je, na koji članak/zakon se mogu pozvati?
Najčešće ne odlazi u zastaru, jer se zadnjim plaćanjem pokriva najstariji dug. Trebalo bi ne platiti 25 mjesečnih iznosa da jedan ode u zastaru.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:37   #223
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Danas mi dolazi opomena (od upravitelja) za pričuvu, te navode da nije plaćen 12./2006.!!! Sad mene zanima da li se to mora platiti ili je to otišlo u zastaru i ako je, na koji članak/zakon se mogu pozvati?
Ako nije podignuta tužba za neplaćeni račun 12/2006, onda je to u zastari.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 14:08   #224
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Najčešće ne odlazi u zastaru, jer se zadnjim plaćanjem pokriva najstariji dug. Trebalo bi ne platiti 25 mjesečnih iznosa da jedan ode u zastaru.
Nije, oni mene terete bas za 12./2006. Svi ostali su placeni.

Znaci, ne moram ima to platiti. Na koji zakon/clanak se mogu pozvat?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 14:34   #225
http://www.narodni-list.hr/posts/10825012
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 02:45   #226
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Nije, oni mene terete bas za 12./2006. Svi ostali su placeni.

Znaci, ne moram ima to platiti. Na koji zakon/clanak se mogu pozvat?
Nema veze jesu li svi ostali plaćeni. Jedino je bitno je li ovrha za taj račun pokrenuta do 12/2007. ako je, može se naplatiti u sljedećih 10 god. A kako je sad 2017, možda sprječavaju ovrhu da ode u zastaru?

Ako nije bilo ovrhe, onda je taj račun davno u zastari. Iako meni ovaj prvi scenarij je izgledniji....Sigurno nemaš rješenje o ovrsi iz 2007?
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 02:50   #227
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Najčešće ne odlazi u zastaru, jer se zadnjim plaćanjem pokriva najstariji dug. Trebalo bi ne platiti 25 mjesečnih iznosa da jedan ode u zastaru.
Ma nije točno. Na svakom računu koji se plaća piše za koje je razdoblje. Jedino da ne napiše ništa u opisu plaćanja, pa to ide na zatvaranje najstarijeg dugovanja, ako postoji.

A otvorena dugovanja se onda naplaćuju pravovremeno pokrenutom ovrhom.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 11:40   #228
Nasljedio sam nekretninu i platio (sitna) dugovanja koja su nastala za vrijeme trajanja ostavine. S nikim nije bilo problema, nazvao sam grad za komunalije, hep itd te sve poplacao. Jedino mi za pricuvu nisu htjeli reci stanje duga jer su odlucili pokrenuti ovrhu. Rekli su mi da ne placam nista nego da cekam ovrhu. Kako mi nije cilj platiti i trosak ovrhe pronasao sam uplatnice i po njima platio, cak i 300kn vise za svaki slucaj te nazvao i rekao da sam platio. Nisu bili sretni i trazili su da platim 800kn izravno nekom odvjetniku. Kako taj odvjetnik nije mogao naplatiti jer nije ni pokrenuo ovrhu rekli su da ce mi vratiti uplacen novac i pokrenuti ovrhu. Rekao sam da to ne zelim. Kako novac nisu vratili zakljucio sam da su dosli pameti i ne namjeravaju ici u ovrhu za racune koji su placeni. Trenutno nisam u hr, ali vidim da su mi ovrsili neki iznos s racuna koji inace ne koristim. Kad se vratim u hr provjerit cu da li su ovrsili i stednju, vjerojatno jesu jer druge racune nisu dirali.

Sto mogu napraviti?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 11:43   #229
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Ma nije točno. Na svakom računu koji se plaća piše za koje je razdoblje. Jedino da ne napiše ništa u opisu plaćanja, pa to ide na zatvaranje najstarijeg dugovanja, ako postoji.

A otvorena dugovanja se onda naplaćuju pravovremeno pokrenutom ovrhom.
A tak su mi u Upravitelju rekli da rade, možda su lagali.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:34   #230
. Kako taj odvjetnik nije mogao naplatiti jer nije ni pokrenuo ovrhu rekli su da ce mi vratiti uplacen novac i pokrenuti ovrhu. Rekao sam da to ne zelim. Kako novac nisu vratili zakljucio sam da su dosli pameti i ne namjeravaju ici u ovrhu za racune koji su placeni. Trenutno nisam u hr, ali vidim da su mi ovrsili neki iznos s racuna koji inace ne koristim. Kad se vratim u hr provjerit cu da li su ovrsili i stednju, vjerojatno jesu jer druge racune nisu dirali.

Sto mogu napraviti?[/QUOTE]

molim te čuvaj se smeća- hitno http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...-ovaj-stan-je-
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 23:33   #231
Svašta. Ali u njenom slučaju nisu mogli naći adresu, ja boravim na adresi na kojoj sam prijavljen (jednu jedinu, naravno, i to već 6+ godina), uredno primam poštu i plaćam račune. Pretpostavljam da su i u rješenju o ovrsi naveli ispravnu adresu jer je valjda javni bilježnik u protivnom ne bi potvrdio.

Sad sam pogledao i druge račune, od svih kunskih računa oni su ovršili devizni, i to štednju u funtama. Čak mi i iznos koji su ovršili nije jasan jer sam im ja uplatio 3000kn prošle godine u studenom na račun duga od cca. 2700kn, oni su sad ovršili 2000kn, od toga je 200kn trošak fine. Već vidim kako je tih 1800kn trošak odvjetničkog ureda.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 17:28   #232


Ja pak imam situaciju gdje je doslo do promjene upravitelja zgrade, o cemu me nitko nije obavijestio.
Niti uplatnice mi uopce nisu stizale za pricuvu.
Kako moje podatke nije dostavio bivši upravitelj koji, kod promjene upravitelja, dostavlja sve koji su obvezatni plaćati i koliko su uplatili, a koliko duguju? Je li to njegova zakonska obveza?
Ili jesam li ja po zakonu duzna prijaviti svoje podatke novom upravitelju, ako nije doslo ni do promjene vlasnika ni do promjene adrese dostave?
I sto sa uplatnicama koje mi uopce nikad nisu poslane, tj. sa kamatama i dugom, o cemu me također nisu obavijestili?
__________________
"And it seems we would come to appreciate all the things that stay with us everyday, but we only see what moves, and I can't help but notice this new view."
Bixler-Zavala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 03:04   #233
Dragi ljudi voljni pomoći,

Redovito plaćam deset godina pričuvu i zadnjih skoro godinu dana tražim od predstavnika stanara da se popravi rasvjeta u dvorištu zgrade jer je u mraku. Ali nedavno se dogodio novi momenat jer je postavljena oglasna ploča i rečeno je da za radove koji nisu hitni treba potpis polovice stanara. Pa sam na istu napisao da treba popraviti rasvjetu ali nitko se nije potpisao. S druge strane stubište se i dalje čisti jednom tjedno a nitko se nije potpisao na oglasnu ploču da se sa tim slaže. Možda smatraju da su to hitni radovi. Da li takva oglasna ploča uopće ima neku svrhu? Ja bi najradije poslao email da se popravi rasvjeta, ulazna potrgana vrata, možda i cijevi u dvorištu da mi stan više ne poplavljuje pa i da se sanira uzrok curenja vode po zidovima od ne znam kuda. Da li takav email ima veću težinu od oglasne ploče?

Hvala
buli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2018., 21:03   #234
Dragi forumašu buli6, post ti je dosta star, pa ipak.

Moja sućut, meni nije pomoglo obraćanje predstavniku, slanje preporučenih dopisa upravitelju, obraćanje sudu. Agonija traje 15 g. i sad još mislim obratit se pučkom pravobranitelju. Htjela bih da mi se vrate moje silne pare, pa ću ja pravilno popraviti što treba. Nemam puno nade

Nadam se da si ti nekim čudom uspio riješiti ove brojne probleme.

Zanimljiv je početak ove teme, Vojky učeno objašnjava što bi pričuva trebala biti. Sveta maksima je da se PRIČUVA MORA PLAĆATI.

No to je u stvarnom svijetu reket, kako je jedan forumaš pravilno opisao, ili ona fora kad te sileđija primorava da kontinuirano kupuješ ciglu za 200 eura i ti to jbg MORAŠ.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 13:46   #235
Kako pokrenuti pričuvu u mini zgradi s 3 stana? Kažu pošto je mala zgrada da nama ni ne treba neka firma koja bi to radila i da sami možemo organizirati pričuvu i plaćati ju.
Treba li nam upravitelj?
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2020., 20:28   #236
Tko je firma koja je zadužena za pričuvu tj.voditi brigu za zgradu i skupljati novce?
Je li to određeno zakonom, ili stanari sami biraju?
Je li moguće da u nekim gradovima ili županijama postoji tzv.monopol, kad je zakonom određeno koja firma to vodi?
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2020., 20:43   #237
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Tko je firma koja je zadužena za pričuvu tj.voditi brigu za zgradu i skupljati novce?
Je li to određeno zakonom, ili stanari sami biraju?
Je li moguće da u nekim gradovima ili županijama postoji tzv.monopol, kad je zakonom određeno koja firma to vodi?
Stanari sami biraju koju firmu, tj. Upravitelja će izabrati, barem danas ima izbora
DoktorNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2020., 20:49   #238
Quote:
DoktorNo kaže: Pogledaj post
Stanari sami biraju koju firmu, tj. Upravitelja će izabrati, barem danas ima izbora
Hvala, moram malo proguglati koga sve ima na mom području, i kako to funkcionira.
Kad sam gledala neku privremenu računicu za našu zgradu, od firme koja je sada vodi, vidjela sam da velik dio troška ide na Croatia osiguranje. Je li to moguće? Tako da ostane jako malo novca za konkretne popravke. Znači, oni iz naše pričuve plaćaju Croatia osiguranje. Trebalo bi proučiti što to Croatia osiguranje pokriva, zar ne?
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2020., 20:59   #239
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Tko je firma koja je zadužena za pričuvu tj.voditi brigu za zgradu i skupljati novce?
Je li to određeno zakonom, ili stanari sami biraju?
Je li moguće da u nekim gradovima ili županijama postoji tzv.monopol, kad je zakonom određeno koja firma to vodi?
Čak ne mora biti ni firma, može netko od stanara biti upravitelj
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2020., 21:21   #240
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
Hvala, moram malo proguglati koga sve ima na mom području, i kako to funkcionira.
Kad sam gledala neku privremenu računicu za našu zgradu, od firme koja je sada vodi, vidjela sam da velik dio troška ide na Croatia osiguranje. Je li to moguće? Tako da ostane jako malo novca za konkretne popravke. Znači, oni iz naše pričuve plaćaju Croatia osiguranje. Trebalo bi proučiti što to Croatia osiguranje pokriva, zar ne?
To je mislim obavezno osiguranje za štete od potresa, poplava, puknuća vodovodnih cijevi,...
DoktorNo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.