Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2010., 23:33   #1
Što nasmijava vašu djecu?

Pošto na RID-u u zadnje vrijeme samo neke drame i svađe , ajmo jednu lijepu temu imati. Imamo već o tome kako naša djeca nasmijavaju nas, ajmo jednu i o tome kako mi nasmijavamo njih

Mislim da smo skoro svi vidjeli one videe beba koje se lome na trganje papira, metre, i tako dalje, pa šta pali sa vašim bebama?

Moja pada na standardne fore: kad ju dizem viiisoko u zrak (a usput bildam miške), kad ju držim pa se pravim da će mi past, kad izletim od nikud pa vičem "bu!", kad joj "prdim" po vratu, trbuhu, obrazu, i ukratko, kad pravim budalu od sebe.
Jedino onako, neobično, je što joj je urnebesno smiješno kad vješam veš pa ga onako protresem Iz nekog razloga, to je za crknut od smijeha

A vi? Šta nasmijava vaše klince i klinceze?
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 23:53   #2
Odlična tema
Smije se uz sve uobičajene ludorije koje mm i ja stvaramo, a danas mu je posebno smiješno bilo kada bih pograbala njuškicu laviću u jednoj knjigici
Smijao se jedno 15 minuta i to kao kad ga najluđe škakljamo. Ja pitam gdje je lavić i pogrebem njuškicu, a on pras u smijeh. Kasnije me je sam primio za prst i povlačio ga prema knjigici i opet pras u smijeh
__________________
Mamini mišeki
tinkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:27   #3
kad idemo doma onda se obavezno sakrije u ulaz u susjednu zgradu (pritom trči do tam i uspuhano govori sama sebi "sakij se" ) i veli nam "taži doru" i mi ju ko fol tražimo. kad velimo "tu si" ova pada od smijeha.
kad skače po krevetu i sruši se na jastuke.
kad nosi na glavi raznorazne stvari (rajngle, posude, zdjele, kutije ) - tak trči po stanu i urliče i umire od smijeha.
kad ja ili mm trčimo ispred nje u slow motionu.
kad joj pes da pusu.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 00:47   #4
U zadnje vrijeme se kidaju od smijeha jedan na drugoga! Kad stariji trči i izvodi gluposti, mali ga gleda i smije se, a kad se mali počne smijati, onda se počne i veliki.
Velikog nasmijava kad radi neke psine koje mene ljute, npr. zna da me ljuti kad briše ruke od čokolade u zavjesu, ali skužio je da se smijem pa to ponavlja. Uglavnom, smije se svaki put kad izvodimo neke naše fore.
Maleni je još beba pa se smije uglavnom na podizanja u zrak i na grimase te različite tonove.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 07:57   #5
Kad izigravam majmunicu grimasama i zvukovima, kad glumatam i dramatiziram - što više "drame" to više smijeha.
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 08:57   #6
kad joj pjevam, redovito mi vrišti od smjeha
onda, kad se igramo buba mare, kad radim budalu od sebe, kad ju dižem u zrak, kad ju zezam da ću je baciti, kad ju škakljem po nogama. nekad se zna smijat sama od sebe, bulji u plafon i umire od smjeha uglavnom je jako vesela beba, non stop se smije i svakome se smije, totalna je šarmerica kad idemo do dućana, bar se 5 ljudi zaustavi a ona osmjeh od uha do uha tako da ju nije teško nasmijat
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 09:04   #7
kada ih zmikam iliti skakljam, a posebno po trbuhu i po vratu

kada muz veceg digne u zrak i "baca" ga na krevet i vice geronimo

kada je bio manji onda se obavezno otkidao na smijalice tocnije
na dva prsta koja su polako isla prema njemu i skocila poskakljat
u pravi tren

kada sam prvi puta isla prema maloj misici sa "smijalicama" onda je
rekao da su to samo njegove smijalice pa n. kada skakljam govorim
ide miga miga (koristim ista dva prsta )

kada ih gledam u oci i dizem spustam obrve

ujutro kada ga oblacim po difoltu mi zbrise gol u sobu i sakrije se ispod popluna i mama dode istjerat grinju

ima toga jos hrpetinu a najbolje mi je kada nesto ne zeli napraviti
pa ga copim zmikati i zmikam ga sve dok ne veli da ce to napraviti
nakon takvog zmikanja nema sanse da me ne poslusa
dijetlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 09:48   #8
uglavnom sakrivanje i iskakanje i plašenje ''baaaaaa''
i trčanje po visokim tornjevima sa toboganom dok nama srce otkazuje, taj se ničeg ne boji, što opasnije to bolje i njemu smješnije...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 20:13   #9
Moj se smije ko lud kad mu pjevam "En ten tore duboko je more, a u moru kit odi lepo vrit" tu se smije ko lud, e da i kad ga staviš pred ogledalo ili vidi bilo gdje sliku bebe, makar to bio i on, tj. njegova slika.
A da i kad mu lagano pušeš za vrat.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 20:39   #10
Ovo dvoje većih po novom najviše nasmijava moje igranje boksa na play-toyu ono kad stanem pred kameru i zauzmem cijeli ekran od tv-a pa me redovno nokautiraju.Gdje god da udari eto mene.
A najmanjem je tek 3 mjeseca pa se još nezna onak jako nasmijati ali je nasmješen od trena kad se ustane ujutro u 6 pa do navečer dok ne treba na spavanac. Šta da kažem trebalo mi je troje djece da jedno bude na mamu.
__________________
2002 (političar)
2006 (barbika)
2009 (grizli )
nina 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 20:46   #11
Moj je sad veći malo,i najviše ga nasmijava kad se igramo životinja....
kaže on meni : mama budi konj ili budi gorila,dinosaur,vuk i onda mama bude konj a dijete urla od smijeha dok me điha
Ili kad dolazim sa posla iz popodnevne,obavezno se sakrije i onda ga ja "tražim" a on skriven se cereka
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 21:00   #12
ajme... moj je u zadnje vrijeme sve luđi.
fakat ne znam koji mu je vrag.
pa svemu se smije.
doslovno svemu.
tolko se smije da se počne gušiti.

ja ne znam na koga je.
moj muž je asocijalan, ja isto nisam neka ekstra šašava, oboje nosimo crno non stop, turobni smo
a mali...pa od jutra do sutra on se samo smije i to baš grleno.

ali zato čim ostane na sekundu sam u dnevnom boravku odmah...kenj kenj kenj...
ja se vratim i on opet... hhhhhhhhh hhhhhhh ... lol.

uglavnom, niš nemreš s njim.
nit ga nahranit nemreš jer se počne gušiti od smijanja.
taman mu uvalim žlicu u usta... dođe moja mama i ništa ni ne kaže, on ju samo vidi i počne se smijat ko luđak... moj bože...

smije se u tramvaju. svima. osobito mladim curama i ženama općenito više nego muškarcima.
sinoć je sve oko sebe u tramvaju šarmirao.
ja sjedim , on na meni, okrenut prema meni...i smije se smije... i gleda u nekog meni iza leđa... ja se okrenem, kad tamo 4-5 cura spremne za izlazak gledaju i smiju se i one njemu jer su on njima smije.
zna dečko šta valja.

danas se meni smijao dok me gledao kako kuham.

nakon toga mi se smijao kako stavljam veš na štrik za sušenje.

vrištao je od smijeha dok me gledao kako se tuširam.

al skoro je umro kad je čuo tatu kako hrče... isuuuuse... nije mogao do zraka doć kolko se smijao, ja sam mislila gotovo je ovo je kraj mali će past u nesvijest!!!!!

al kolko god se može smijat tolko može i cmizdrit kad mu nešto ne paše.
i još znam da glumi da plače jer niti jedne suze nema, ali kako dramatično plače pa to je strašno. ljudi bi pomislili da ga koljem. a niš mu ne radim , samo mu ponekad ne dam daljinski ili ga neću nositi okolo jer mi je težak.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 21:38   #13
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ajme... moj je u zadnje vrijeme sve luđi.
fakat ne znam koji mu je vrag.
pa svemu se smije.
doslovno svemu.
tolko se smije da se počne gušiti.

ja ne znam na koga je.
moj muž je asocijalan, ja isto nisam neka ekstra šašava, oboje nosimo crno non stop, turobni smo
a mali...pa od jutra do sutra on se samo smije i to baš grleno.

ali zato čim ostane na sekundu sam u dnevnom boravku odmah...kenj kenj kenj...
ja se vratim i on opet... hhhhhhhhh hhhhhhh ... lol.

uglavnom, niš nemreš s njim.
nit ga nahranit nemreš jer se počne gušiti od smijanja.
taman mu uvalim žlicu u usta... dođe moja mama i ništa ni ne kaže, on ju samo vidi i počne se smijat ko luđak... moj bože...

smije se u tramvaju. svima. osobito mladim curama i ženama općenito više nego muškarcima.
sinoć je sve oko sebe u tramvaju šarmirao.
ja sjedim , on na meni, okrenut prema meni...i smije se smije... i gleda u nekog meni iza leđa... ja se okrenem, kad tamo 4-5 cura spremne za izlazak gledaju i smiju se i one njemu jer su on njima smije.
zna dečko šta valja.

danas se meni smijao dok me gledao kako kuham.

nakon toga mi se smijao kako stavljam veš na štrik za sušenje.

vrištao je od smijeha dok me gledao kako se tuširam.

al skoro je umro kad je čuo tatu kako hrče... isuuuuse... nije mogao do zraka doć kolko se smijao, ja sam mislila gotovo je ovo je kraj mali će past u nesvijest!!!!!

al kolko god se može smijat tolko može i cmizdrit kad mu nešto ne paše.
i još znam da glumi da plače jer niti jedne suze nema, ali kako dramatično plače pa to je strašno. ljudi bi pomislili da ga koljem. a niš mu ne radim , samo mu ponekad ne dam daljinski ili ga neću nositi okolo jer mi je težak.
Od kad sam pročitala tvoj post na neizdrživim b i d kako tvoj mali voli gledati kroz prozor, sjednem se ja tako na dvosjed koji je leđima okrenut prema prozoru, prozor na pristojnoj udaljenosti i naslonim malog na rame, a bila odmaknuta zavjesa, mali je uživao, a kad je prošao auto po ulici baš je bilo veselja.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 23:07   #14
mala se smije našoj i svekrvinoj mački..ko blesava...onako glasno,grleno...
i općenito kad se muž i ja glupiramo...
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 23:34   #15
jučer se smijala ko luda tati koji je bacao neku malu šarenu lopticu u zid i hvatao ju na krevetu. Naravno da je najsmješnije bilo kad ju nije uhvatio
"letenje" ju jako zabavi uvijek, i dizanje u zrak isto
neki dan sam joj puhala u stopala kad sam ju presvlačila i to je bilo ludo veselo, ali idući dan više ne pali ista fora...
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 01:26   #16
Situacija..mala od 5 mjeseci vristi od smijeha dok brat od 2i pol na nju baca malo tezu plisanu igracku. Ja pak pizdim jer ne znam sto da mu kazem..ipak kazem mu da ne baca nista na nju jer se bojim da mu nesto teze ne padne na pamet, a opet nije ni mali glup..vidi da se dobro oboje zabavljaju pa se sigurno pita zasto im stari kvari zabavu?
Daydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 06:50   #17
Moja urla od smijeha kada imitiram likove iz crtića i kad pjevam kojekakove pjesmice iskrivljenim glasovima. Obožava i kad kao vičem na nju nekim "nepoznatim" jezikom, pravim grimase, šašavo gestikuliram, pa je uhvatim i malo je "naprašim" po dupetu, derište se davi od smijeha.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 07:20   #18
Moja umire od smjeha kad joj se sakriješ pa viknem bu, e tad zavari ilkad se atamo oko stola, to nam je glavna igra.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 08:21   #19
čita vas i baš si mislim kak su djeca vesela stvorenja! kad bismo barem svi bili takvi cijeli život!
sjećam se sebe da sam isto bila veselo dijete, ali su mi roditelji (mama sa svojom živčanoćom) ali i život i odrastanje nekako to s godinama uništili.
sad čekam jednog malog smiješka i trudit ću se da bude veseo zauvijek!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 08:55   #20
zaboravila sam njenu najdražu stvar a to je moja kosa. kako imam dugu kosu,kad sam s njom uvijek je u repu da ju ne čupa, pa kad ju pustim ona vrišti od sreće, onda ju još malo škakljem, ona ju pokušava uhvatit,ja se mičem i tako se igramo. ona urliče od smjeha, ne može se smirit pola sata

i da, smije se čim netko zakašlje, to joj je užasno smiješno. njen prvi baš pravi smjeh je bio kad sam se ja skoro ugušila i počela kašljat
i kad ona kašlje, smije se sama sebi
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.