Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2010., 01:09   #21
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
A ti za svaku osobu s mentalnim ili neuromotornim oštećenjima znaš zašto to imaju? Pročitala si im genetski kod svojim supermoćima, te su ti se, dakako, i ispovjedili oni i njihovi roditelji o svoj rasutoj živi u doba njihova ranog djetinjstva ili bivanja u majčinom trbuhu?

Do prije 15 godina vjerojatno nisi čula ni da je netko otrovan azbestom... pa vidi čuda...
a gle, možda istinu zboriš..Svjesna sam da se količina žive iz tune i količina žive iz toplomjera ne može uspoređivati.
Ali, ali..Šteta je već učinjena, toplomjer je razbijen, skupila sam kako sam najbolje znala.Iako ta živa se jedva skupi, samo bježi okolo.

I što sad, mogu se samo nadati da se nećemo razboljeti od iste.Zapravo, na to ni ne mislim. Čemu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:12   #22
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
eh, sad su mi jasnije neke stvari

uglavnom, sjećam se iz djetinjstva nezgoda s toplomjerima, onda bi nas majka stjerala, uzela nekoliko mokrih krpa, dobro očistila, bacila u smeće, provjetrila prostoriju i smeće iznijela van
e pa tako sam i ja.
Ali to ne valja, treba sve spaliti i to u krugu od 100 metara.
I sumporom čistiti, ako me mozak dobro služi
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:12   #23
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
I što sad, mogu se samo nadati da se nećemo razboljeti od iste.Zapravo, na to ni ne mislim. Čemu
that's my point.

jer ako cemo se toliko opterecivati, doci cemo do spoznaje da zivimo u odvratnom zagadjenom svijetu gdje nas svaki udah gradskog zraka potencijalno ubija, svaki komadic hrane unesen u organizam jednako tako.
to ne vodi nikamo. osim u ludilo.

opet velim, dovoljan broj solucija je ovdje pobrojan, na nama je da primjenjujemo onu koja nam se osobno cini prihvatljivom.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:17   #24
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ako cemo se tako igrati, da, za svaku osobu koju OSOBNO znam s mentalnim ostecenjima razlog je uvijek bio neki deseti. tipa komplikacije na porodu i tako to.
velim, ja osobno. zato i naglasavam.

a sve ono sto ne znamo, tj nagadjamo uzroke, moze biti zbog tko zna cega.
i moze i ne mora bas zbog zive.
a sto se azbesta tice, nisam kemicar, fizicar i tak to, ali laicki mi se cini da je on ipak veci maderfaker zbog svoje vece povrsine. i sama ga imah odredjeni broj godinica nad glavom.
isto tako, jos nit priblizno nije javno dokazano koliko mobiteli stete i zrace. al nagadja se da su "zlocesti". budes bacila svoj mobitel u smece odmah sada?

ukratko, svi smo mi tu laici.
covjek je dobio hrpu savjeta sto da cini.
na njemu je da odabere kako ce postupiti.

kao i na tebi i na meni.

i da te malo splasim dodatno, znas li da vecina vrtica ima parkete? znas li koliki su toplomjeri u njima razbijeni? znas li da i danas skoro svi vrtici koriste zivine toplomjere jer su digitalni preskup sport?

woohoo. trebamo li rezat zile ovom spoznajom?
Znači, ako već postoji opasnost, ne trebamo je pokušati smanjiti?
Ono, padaju ljudi preko balkona, pa koji će nam kurac uopće ograda na balkonu kad i tako možeš pasti? Umiru ljudi s vezanim pojasom i kacigama, ajmo se svi voziti bez pojasa i kaciga?

Ili obrnuto, znamo nekog tko unatoč opasnosti preživi, pa moramo podvostručiti opasnost? Moj djed preživio s tri kutije duhana dnevno, onda ja bar mogu jesti majonezu, čvarke i karamele za doručak, ručak i večeru?

Mobitel i tako zrači, ajmo ga privezati za jajnike?

Majko isusova, koje rezoniranje?

Evo, pisat ću sporije: mnogo mnogo mnogo je veća šansa da dobiješ (ti, tvoje dijete, tvoj fetus, tvoj smetlar) teško zdravstveno oštećenje ako imaš utrljane žive u tepihu ili u perilici ili odvodu sudopera nego ako nemaš.

Da, moguće je da se nikom ništa ne dogodi unatoč živi. Moguće je da se ništa vidljivo ne dogodi. Ono, ti osobno ne znaš... pa kao da bi ti prepoznala znakove trovanja živom na svom djetetu, mislim, pitanje je bi li i pedijatrica prepoznala. A svi veselo tvrdite da nikom ništa. Da, nitko nije mrtav pao i bacio pjenu na usta. I da, moguće je da se ljude razbole i bez žive.


I ovo "svi smo mi laici". Wtf? Što se ti ne znaš služiti Internetom? Netko ti brani da dođeš do stručnjaka? Guglaj lijepo znanstvena istraživanja s kojih god hoćeš instituta i fakulteta, pa ćeš vidjeti da moj linkani članak nimalo ne pretjeruje.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:23   #25
ja sam rekla svoje, ti si rekla svoje. a pokretac teme ce ionako napraviti po svome. vidis, cigarete su ti divan primjer. svi znamo da su stetne, pa su i dalje u slobodnoj prodaji i dalje ih ljudi konzumiraju.
zivini toplomjeri su i dalje (za sad) jos u prodaji. kaj ja ili ti tu mozemo? nebum ga razbila, utrljala u pod i pustila dijete da se valja po tome. al necu bome nit kucu spaliti zbog toga. nit znam ikoga da je to napravio.

ali kad smo se vec dotakli mentalnih i ostalih ostecenja, znas li zasto se u danasnje vrijeme radja veci broj djece s takvim ostecenjima nego prije?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:27   #26
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ja sam rekla svoje, ti si rekla svoje. a pokretac teme ce ionako napraviti po svome. vidis, cigarete su ti divan primjer. svi znamo da su stetne, pa su i dalje u slobodnoj prodaji i dalje ih ljudi konzumiraju.
zivini toplomjeri su i dalje (za sad) jos u prodaji. kaj ja ili ti tu mozemo?
Ovo nije nikakav primjer. Neće država braniti sve što je štetno. Ono, ajmo zabranit struju jer je netko gurao prste u utičnicu... (Ili jer bi tako uskoro došla i do već navedene majoneze, čvaraka i karamela.)
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
nebum ga razbila, utrljala u pod i pustila dijete da se valja po tome. al necu bome nit kucu spaliti zbog toga. nit znam ikoga da je to napravio.
Bacanje tepiha nije nimalo slično spaljivanju kuće u mom rječniku.
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ali kad smo se vec dotakli mentalnih i ostalih ostecenja, znas li zasto se u danasnje vrijeme radja veci broj djece s takvim ostecenjima nego prije?
Ne znam uopće da se rađa veći broj takve djece pa očito ne mogu znati ni uzrok možebitnog trenda.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:32   #27
ali sto ako nemas tepih, nego imas parket, pa postoji relana opasnost da se ziva uvukla u prostor izmedju? vaditi citav parket i postaviti novi? navela sam ti primjer s vrticem, sto mislis o tome?

a za povecan broj djece rodjene s teskocama je posve jednostavno i banalno objasnjenje: napredak medicine!
bijah na seminaru jednog rehabilitatora (defektologa) na temu djece s ostecenjima i poteskocama u razvoju. porast broja djece rodjenje s ostecenjima je prvenstveno zbog toga sto danas medicina ima mogucnosti rizicne trudnoce dovesti do kraja, odnosno do vremena kada to dijete ima sansu prezivjeti.
eto, rijeci strucnjaka.
a vjeruj, i mi smo na pitanje koje sam tebe pitala, a tada i defektolog nas, odgovarali s raznoraznim toksinima iz okolisa, stresom i slicno.

ne. struka tvrdi drugacije.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:44   #28
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ali sto ako nemas tepih, nego imas parket, pa postoji relana opasnost da se ziva uvukla u prostor izmedju? vaditi citav parket i postaviti novi? navela sam ti primjer s vrticem, sto mislis o tome?
Pa jesi li ti pročitala članak? Piše da se mogu pozvati toksikolozi. Ne znam koliko su u RH opremljeni, ali znam da postoji usisavač za živu. Nikakva spaljivanja kuća i parketa.

Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
a za povecan broj djece rodjene s teskocama je posve jednostavno i banalno objasnjenje: napredak medicine!
bijah na seminaru jednog rehabilitatora (defektologa) na temu djece s ostecenjima i poteskocama u razvoju. porast broja djece rodjenje s ostecenjima je prvenstveno zbog toga sto danas medicina ima mogucnosti rizicne trudnoce dovesti do kraja, odnosno do vremena kada to dijete ima sansu prezivjeti.
eto, rijeci strucnjaka.
a vjeruj, i mi smo na pitanje koje sam tebe pitala, a tada i defektolog nas, odgovarali s raznoraznim toksinima iz okolisa, stresom i slicno.

ne. struka tvrdi drugacije.
Zanimljivo, ali nimalo relevantno za ovu temu. Bilo bi relevantno da je itko igdje tvrdio da se povećava količina isparavajuće žive i da se povećava broj djece s teškoćama kroz godine.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:51   #29
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
e pa tako sam i ja.
Ali to ne valja, treba sve spaliti i to u krugu od 100 metara.
I sumporom čistiti, ako me mozak dobro služi
ma sve je dobro napravila, samo da nije u smeće, ali eto nije tada bilo posebnih otpada i tako to... sve u smeće pa nek ga voda nosi

a toplomjeri su nam padali uglavnom po pločicama, a i parketi su nam bili bez pukotina, ono sjajan lak preko njih . ne sumnjam da bi bez beda bacila tepih da se razbio na tepihu. ona se boji žive
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:47   #30
Malo sam se raspitivao u vezi žive. Na toksikološkom zavodu vele da je to premala količina da bi bila štetna. Jedna kemičarka isto veli da su to male količine. Na Rebru su mi također rekli da je to mala količina. Istina, robu treba baciti i očistiti filter mašine iako ja mislim da je to mašina izbacila van. Uostalom pitao sam 2 majstora koji vele da je živa izletila van. Sve u svemu mislim da su priče po net-u prenapuhane iako treba pravilno postupiti, ali ne treba sad radit paniku.
Hvala na odgovorima

Zadnje uređivanje Woltrop : 08.11.2010. at 10:55.
Woltrop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:51   #31
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ma sve je dobro napravila, samo da nije u smeće, ali eto nije tada bilo posebnih otpada i tako to... sve u smeće pa nek ga voda nosi

a toplomjeri su nam padali uglavnom po pločicama, a i parketi su nam bili bez pukotina, ono sjajan lak preko njih . ne sumnjam da bi bez beda bacila tepih da se razbio na tepihu. ona se boji žive
ma je, ko da bi danas zvala nekog da ti zbrine toksicni otpad. aj pliz. bacila bi u smece isto tak.
netko je gore spomenuo pranje na 90 (zasto?? je li ziva bakterija da ju se iskuhava?) i dodavanje alkoholnog octa (??? jel on veze zivu? ne koliko ja znam.) po meni sve su to bedastoce, treba ocistit filter, dobro isprat tu robu nekoliko puta iako bi bilo bolje bacit ju (nije velika kolicina da bi nekom nesto bilo ali od dugotrajnog doticaja s tijelom, tko zna. bolje sprijeciti.), pustit makinu da ispere par puta, opet ocistit filter i gotovo. nije uopce super da je ziva otisla u otpadne vode ali jbg, sad je kasno.
inace nekad (17. i 18. stoljece) se ziva koristila za lijecenje kojekakvih bolesti i vodeci prirodoslovci (natural philosophers - ljudi koji su postavili osnove za proucavanje biologije, paleontologije, moderne astronomije, fizike i matematike) su je pili na casice. sto je naravno rezultiralo sivilom koze, metalnim suzenjem ociju, skupljanjem zive u organima i na kraju smrcu trovanjem. ali tek nakon mnogo godina. tak da se ja ne bih osobito brinula oko jednog slomljenog toplomjera.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:11   #32
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Pa jesi li ti pročitala članak? Piše da se mogu pozvati toksikolozi. Ne znam koliko su u RH opremljeni, ali znam da postoji usisavač za živu. Nikakva spaljivanja kuća i parketa.
jel ti stvarno misliš da bi svatko trebao zvat zavod za toksikologiju kad mu se razbije toplomjer doma?!
mislim, tak piše na blogu.
ja nekako sumnjam da bi došli uopće. sumnjam da imaju za to ljudi, opreme i novaca. (pod 'za to' mislim na izlaženje na teren i dekontaminaciju svaki put kad netko razbije toplomjer, i petkom i svetkom, 0-24, bilo gdje)
zapravo, mislim da bi to bilo među nekim pravilima koja se uče sustavno od osnovne škole da je to baš tako. s obzriom koliko se toplomjera razbije, mislim da bi nam ispirali mozak sa 'zovite zavod za toksikologiju kad razbijete toplomjer')
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:21   #33
Quote:
Woltrop kaže: Pogledaj post
Malo sam se raspitivao u vezi žive. Na toksikološkom zavodu vele da je to premala količina da bi bila štetna. Jedna kemičarka isto veli da su to male količine. Na Rebru su mi također rekli da je to mala količina. Istina, robu treba baciti i očistiti filter mašine iako ja mislim da je to mašina izbacila van. Uostalom pitao sam 2 majstora koji vele da je živa izletila van. Sve u svemu mislim da su priče po net-u prenapuhane iako treba pravilno postupiti, ali ne treba sad radit paniku.
Hvala na odgovorima

dobro su ti i rekli a ljudi ovdje sire bespotrebnu paniku jer kolicina zive koja je u topliomjeru premala je da bi nastetila cak i ako udje u organizam inhalaciono sto je i najcesci ulazak u ogranizam. Bitno je dobro izluftat prostoriju u kojoj se to desilo jer ziva hlapi i ako se moze pokupit zivu + bacanje odjece, tepiha itd a to su ti vec rekli
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 12:07   #34
mi skupljali živu u špricu, i na odjelu i doma kad se to dogodi. Malo je teže polovit ju al bar ostane na sigurnom unutra
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 12:15   #35
mene čudi kako nitko nije pitao kako je dospio toplomjer u veš mašinu
btw, ja sam rekla ono za prazno pranje na 90 tj sa octom...i naglasila da nije na odmet, ja to napravim svako toliko i raskuži mi baš dobro, nije na odmet napravit to
mislim ne mora stavljat ocat ali odvrtit jedno pranje da ispere živu ako je ostalo šta u bubnju ili cjevima -ne vidim ništa loše u tome
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 12:16   #36
mene čudi kako nitko nije pitao kako je dospio toplomjer u veš mašinu
btw, ja sam rekla ono za prazno pranje na 90 tj sa octom...i naglasila da nije na odmet, ja to napravim svako toliko i raskuži mi baš dobro, nije na odmet napravit to
mislim ne mora stavljat ocat ali odvrtit jedno pranje da ispere živu ako je ostalo šta u bubnju ili cjevima -ne vidim ništa loše u tome
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 12:27   #37
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
mene čudi kako nitko nije pitao kako je dospio toplomjer u veš mašinu
Što je meni sve završilo u perilici, toplomjer me uopće ne čudi.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 14:01   #38
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Što je meni sve završilo u perilici, toplomjer me uopće ne čudi.
nije bas za pohvali al ja sam expert za pranje mobitela
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 14:13   #39
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Što je meni sve završilo u perilici, toplomjer me uopće ne čudi.
hehehe istina
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 15:56   #40
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
jel ti stvarno misliš da bi svatko trebao zvat zavod za toksikologiju kad mu se razbije toplomjer doma?!
mislim, tak piše na blogu.
Niti mislim niti tako piše na blogu.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.