Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 08:55   #1041
HDZ-u treba zatrt sime...tako ih pomest i pozatvarat da se dugo dugo od toga ne oporave, odgovorni su za tešku situaciju u kojoj se zemlja nalazi i u koju je došla pod njihovom vladavinom: nezaposlenost i vanjski dug nikad gori, a kriminal i korupciju su institucije primjetile tek POD PRITISKOM IZ VANA! Da nije bilo pritsika i stranih takjih službi još bi oni orgijali i bogatili plemstvo a za kmetove koga briga neka krepaju! Temeljito ih pomest!
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:49   #1042
Kakav je ovo samo bio predizborni transfer, iz HRAST-a, na HDZ-ovu listu. Budimo realni, HRAST je odradio svoj zadatak, razbijanje glasova na desnici, sada treba pomoči stranci, koja mu je oduvijek bila pri srcu i od koje se nikada nije odmaknuo. Sve te priče o protivljenju EU, obrani tobožnjih nacionalnih interesa bili su priča za bedake.
Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:42   #1043
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Kakav je ovo samo bio predizborni transfer, iz HRAST-a, na HDZ-ovu listu. Budimo realni, HRAST je odradio svoj zadatak, razbijanje glasova na desnici, sada treba pomoči stranci, koja mu je oduvijek bila pri srcu i od koje se nikada nije odmaknuo. Sve te priče o protivljenju EU, obrani tobožnjih nacionalnih interesa bili su priča za bedake.
Znam da apsolutne stvari ne postoje, pa ni apsolutne istine, ali vi ste - apsolutno u pravu ! Potpisujem.
__________________
"Na ljutu ranu, ljutu travu !"
Lastovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 18:09   #1044
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja osobno vjerujem da je Mirek imao dobre namjere, nešto u stilu da se spasi što se spasiti da, ali debelo se prešao, da HDZ ponovno pobjedi, lako bi se riješio svojih domoljuba i nastavio volju brisela


Nikada Tuđman Miroslav nije imao dobre namjere. Pogledaj samo posljednje izjave, Sanader - kleptoman, HDZ - Microsoft, patvoritelj i papagajsko ponavljanje opće poznatog, onog što stoka sitnog zuba želi čuti.

Što se uopće može spasiti kod HDZ-a, koji je od samog početka prevara u celofanu. O seki i braci /Domovina holding/ Tuđman da ne pišem više.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 20:33   #1045
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Malo se te stvari žele prikazati danas gorima nego što jesu.

Pogledaj danas Pupovca,a pogledaj transkript njegova razgovora s Tuđmanom, srdačan razgvor dvojice ljudi, a kasnije se kod Stankovića ovaj hvalio nekom pričom,kako je ovaj ispalio ono šovinističko pitanje o postocima,a kao hrabri Pupovac mu se suprotstavio.

Da, taj HDZ jest bio krut i prilično nacionalistički, ali pod Sanaderom je postao stranka kojoj bi na čelu komotno mogla biti Vesna Pusić, čime je izdano biračko tijelo
koliko sam ja čuo pupovac je rekao da mu je tuđman prišao na jednom prijemu i to ga upitao,a ne na nekom sastanku koji se snima.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 21:25   #1046
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja osobno vjerujem da je Mirek imao dobre namjere, nešto u stilu da se spasi što se spasiti da, ali debelo se prešao, da HDZ ponovno pobjedi, lako bi se riješio svojih domoljuba i nastavio volju brisela
Bojim se da je ovo izvjesno
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 21:48   #1047
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Mišlju, riječima, djelima i propustom! Upravo ovo zadnje PROPUSTOM, sagriješili su mnogi hadezeovci koji su dozvolili da im trojanski konj bude predsjednik, pa zar nije bilo OČITO da HDZ provodi politiku brisela????
Zar Sanader nije uvjeravao da je hapšenje i utamničenje naših generala korisno za fotelje naših političara u briselu???? Čime se Jadranka ogradila od te sluganske (zapravo izdajničke) politike, time što je predala Slovancima Savudrijsku valu??
Jadranka je trabala za početak bezuvjetno proglasiti ZERP i time pokazati da joj je Hrvatska bitnija od EU-sluganstva!!!!!!
ne vidim ni jednu jedinu stranku koja bi briselu rekla NE!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 00:50   #1048
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
ne vidim ni jednu jedinu stranku koja bi briselu rekla NE!
Onda nam niti ne trebaju izbori čekajmo naredbe iz brisela
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 02:52   #1049
"I kad smo predavali liste, ja sam rekla da bi se svaka lista mogla okrenuti, pa da onaj tko je 14. bude prvi. "

ovo je jaca u dnevniku izjavila

http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...la/583294.aspx

jel to znaci da miroslav tudjman bez obzira na misto na listi neudje u sabor? jer iako je na listi ona moze ispremjesat po listama nakon izbora? jel to uopce dozvoljeno po izbornom zakonu?
npr. hdz i hgs dobiju 7 mista u desetoj izbornoj jedinici a onda kosorica odluci koga ce od 14 ljudi na listi stavit u tih sedan?
bigboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 11:23   #1050
Quote:
bigboom kaže: Pogledaj post
"I kad smo predavali liste, ja sam rekla da bi se svaka lista mogla okrenuti, pa da onaj tko je 14. bude prvi. "

ovo je jaca u dnevniku izjavila

http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...la/583294.aspx

jel to znaci da miroslav tudjman bez obzira na misto na listi neudje u sabor? jer iako je na listi ona moze ispremjesat po listama nakon izbora? jel to uopce dozvoljeno po izbornom zakonu?
npr. hdz i hgs dobiju 7 mista u desetoj izbornoj jedinici a onda kosorica odluci koga ce od 14 ljudi na listi stavit u tih sedan?
Ja mislim da nesmi. U protivnom liste nemaju smisla.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 16:51   #1051
Quote:
bigboom kaže: Pogledaj post
"I kad smo predavali liste, ja sam rekla da bi se svaka lista mogla okrenuti, pa da onaj tko je 14. bude prvi. "

ovo je jaca u dnevniku izjavila

http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...la/583294.aspx

jel to znaci da miroslav tudjman bez obzira na misto na listi neudje u sabor? jer iako je na listi ona moze ispremjesat po listama nakon izbora? jel to uopce dozvoljeno po izbornom zakonu?
npr. hdz i hgs dobiju 7 mista u desetoj izbornoj jedinici a onda kosorica odluci koga ce od 14 ljudi na listi stavit u tih sedan?
Treba samo čitati ili slušati s uključenim mozgom.
Izjava se odnosi na sastavljanje liste, kvazi na to, da su svi na njoj, od prvog do posljednjeg jednako kvalitetni.

Kad se lista jednom preda, onda se redosljed na njoj više ne može mijenjati. Dakle, ako HDZ-ova lista u Zagrebu osvojki dva mandata, onda je M.T u Saboru.
Glede "desete" (i moje!) ako se ne varam Kerum je dobio sedmo mjesto. Dakle, ako HDZ-HGS-ova lista osvoji sedam mandata, Kerum je u Saboru.

Za ulazak u Sabor ostoje još dva dodatna uvjeta:
1. izabrani kandidat mora prihvatiti mandat (Vesna Škare Ožbolt je već izjavila da, ako prođe, na dvije godine zamrzava svoj mandat, tako da u Sabor ulazi slijedeći s liste)
2. izabrani kandidat prijeđe u vladu. Na njegovo mjesto također ulazi slijedeći s liste.

U oba slućaja aktiviranjem mandata, odnosno izlaskom iz vlade ti "zamjenski zastupnici" gube mandat.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 18:01   #1052
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Glede "desete" (i moje!) ako se ne varam Kerum je dobio sedmo mjesto. Dakle, ako HDZ-HGS-ova lista osvoji sedam mandata, Kerum je u Saboru.
X. IJ - Lista HDZ/HGS
3. Željko Kerum (HGS)
7. Petroslav Sapunar (HGS)

------------------

Ako HDZ osvoji 7 mandata, Kerumova stranka ima dva mandata u Saboru, a ako osvoje najmanje tri - Kerum je u Saboru
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=egQJFnokk54
BAYRAKTAR - Official Song
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 18:50   #1053
Question

Quote:
Metuzalem kaže: Pogledaj post
X. IJ - Lista HDZ/HGS
3. Željko Kerum (HGS)
7. Petroslav Sapunar (HGS)

------------------

Ako HDZ osvoji 7 mandata, Kerumova stranka ima dva mandata u Saboru, a ako osvoje najmanje tri - Kerum je u Saboru
Pa kako će to sve skupa i bizlis i Sabar i cili Split i Marjan i Ajduka i Fani i dicu...
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 09:31   #1054
Čitam izjavu danas M.Tuđmana u Novom Listu: Kukuriku koalicija su čista ljevica, ili ja sam naučnik više nego političar. Ha, Čačić,Linić,Milanović,Pusićka to su kao ljevičari?Drug Tuđman već podilazi budućoj vlasti. Oni su mu bliskiji od građana, i ovakvim izjavama samo pokazuje da je političar ovog trulog sistema. On se
jednostavno ne može maknuti ispod šinjela svog oca. On je Jabuka ispod stabla.

V.Gotovac: Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovde.
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:51   #1055
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Čitam izjavu danas M.Tuđmana u Novom Listu: Kukuriku koalicija su čista ljevica, ili ja sam naučnik više nego političar. Ha, Čačić,Linić,Milanović,Pusićka to su kao ljevičari?Drug Tuđman već podilazi budućoj vlasti. Oni su mu bliskiji od građana, i ovakvim izjavama samo pokazuje da je političar ovog trulog sistema. On se
jednostavno ne može maknuti ispod šinjela svog oca. On je Jabuka ispod stabla.

V.Gotovac: Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovde.
Cijeli članak ovdje .

Niti blizu onom što ti pljuckaš. Prije će mi biti da te i te kako žulja Tuđmanova realnost i objektivnost u prosuđivanju ljudi i događaja. Pa kad nemaš niti jedinog suvislog argumenta za napad, mlatiš pričice koje ti ne bi potvrdili ni notorni cugoši da im cijelu večer pijaču plaćaš.
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 22:14   #1056
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
Cijeli članak ovdje .

Niti blizu onom što ti pljuckaš. Prije će mi biti da te i te kako žulja Tuđmanova realnost i objektivnost u prosuđivanju ljudi i događaja. Pa kad nemaš niti jedinog suvislog argumenta za napad, mlatiš pričice koje ti ne bi potvrdili ni notorni cugoši da im cijelu večer pijaču plaćaš.
Tuđman dobar u procijenjivanju?

Kada?Kao član HIP?Kao član HRAST-a?Ili kao kandidat za predsjendika?

Da ne govorimo o provali kada je procijenio da HDZ-e provodio nacionalnu politiku...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 23:43   #1057
http://www.miroslav-tudjman.com/inde...vjui&Itemid=72

''Bilo je razloga da se počne s HDZ-om jer je dugogodišnji njihov predsjednik u zatvoru.

- U redu, ali ja govorim o političkim učincima odluka pravosudnih tijela.''


Tako zbori slobodnomisleci intelektualac (da li netko zna sto je to?).
Ili on zna nesto vise o funkcioniranju pravosudnih tijela RH, od stvaranja Republike do danas. Ipak je velik dio vremena proveo tamo gdje vatra jace grije.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 00:33   #1058
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
http://www.miroslav-tudjman.com/inde...vjui&Itemid=72

''Bilo je razloga da se počne s HDZ-om jer je dugogodišnji njihov predsjednik u zatvoru.

- U redu, ali ja govorim o političkim učincima odluka pravosudnih tijela.''


Tako zbori slobodnomisleci intelektualac (da li netko zna sto je to?).
Ili on zna nesto vise o funkcioniranju pravosudnih tijela RH, od stvaranja Republike do danas. Ipak je velik dio vremena proveo tamo gdje vatra jace grije.
A fino si ti to izveo igrajući se škaricama ko pučkoškolac, te naveo samo ono što ti se čini da bi ti moglo potvrditi tvoje pričice. Ima toga još i te kako škakljivoga, pa za one koji ovaj članak još nisu vidjeli, treba svakako napomenuti o kakvim ˝profesionalnim˝ kvalitetama novinara se radi, što najbolje pokazuje ova crtica:

NL-Tvrdite da je Srbija puno čvršća prema stranim čimbenicima.

MT- Nemojte mi podvaljivati. Jedno je divljenje, a drugo su primjeri kako se može ponašati drugačije nego Hrvatska koja nije dosljedno zastupala svoje nacionalne interese.

Vrijedi napomenuti da je ˝Novi list˝ sve do skoro bio u vlasništvo Ježića (sva novinarska ekipa je ostala nepromijenjena) koji je do grla bio umočen u skandal s oklopnim BMW za velikog detuđmanizatora.

Također, za cjelovitu sliku, svakako pogledajte i ostale prenešene članke, imat će te što pročitati:

http://www.miroslav-tudjman.com/inde...vjui&Itemid=72

http://www.miroslav-tudjman.com/inde...vjui&Itemid=72

http://www.miroslav-tudjman.com/inde...vjui&Itemid=72
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 01:37   #1059
Nisu te skarice tako velike da bi mogle isjeckati cijeli intervju.

Za razliku od Srbije.

- Nisam to rekao. Srbiju sam naveo samo kao primjer odnosa prema Haagu, ali ako vas to smeta onda neću više spominjati Srbiju. Uzmimo za primjer Sloveniju koja je, radi svojih interesa, blokirala naše pristupne pregovore.

Ali ih je i blokirala pod vanjskim pritiskom.

- No, Hrvatska je opet popustila i pristala na arbitražu koja više odgovara Sloveniji. A polovica europskih država nema međusobno riješene granice, međutim izbjegavaju arbitražu i idu na redovite međunarodne sudove.

Smatrate, dakle, da je premijerka loše postupila kad je pristala na arbitražu?


- Ne.

Svakako za cijelovitu sliku:

Trenutačno ste dali potporu udruzi stranaka, udruženja, inicijativa, ne znam kako titulirati čimbenike koji čine novu političku opciju – Hrast. Tu ste vi, tu je prof. Jurčević... tko je još s vama?

Hrast je projekt pokreta u koji se okupljaju stranke, udruge i pojedinci koji će pod tim imenom ići na izbore. Ideja je nastala jer je očito da su dosadašnje političke snage koje pratimo u Saboru dojadile i Bogu i narodu, pogotovo zato što su tamo svi na gotovo istim pozicijama kada je riječ o odricanju suvereniteta. Takva je politika generirala moralnu, društvenu i gospodarsku krizu u kojoj živimo. To je, dakle, uvjetovalo formiranje ovog pokreta u kojem se nalazi Hrvatsko kulturno vijeće, tu je i Grozd, tu je i Obiteljska stranka, HIP i još neke demokršćanske opcije.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 02:00   #1060
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Nisu te skarice tako velike da bi mogle isjeckati cijeli intervju...
Impresionirao si me, živa istina, bolje režeš i krojiš nego Burdini stručnjaci. Škarice su ti prave, i slektivne da je milina. I treba zaista imati karakter pa onda navesti samo:

Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Smatrate, dakle, da je premijerka loše postupila kad je pristala na arbitražu?[/I]

- Ne.
Kad svatko tko ima petlju za otvoriti spojnicu može odmah ispod toga pročitati ovo:

Quote:
NL-Rekli ste da je popustila i pristala na nešto što više odgovara Sloveniji. Znači Jadranka Kosor nastavila je Račanovu i Sanaderovu politiku.

MT- Ona je samo završila jedan proces jer se stvari, nažalost, nisu više mogle vratiti na početak.
Što pak govori tone podataka o samom tebi. Drugim riječima, toliko si očajno loš muljator te da sam u Mirinom izbornom stožeru, prva stvar bi mi bila uvaliti te protivnicima pa da njih vučeš tako obilato dolje.
__________________
˝Detuđmanizacija je u nečem ipak uspjela. Uspjela je moralno, ekonomski i politički razoriti zemlju"

Zadnje uređivanje Orlovac : 21.11.2011. at 02:08.
Orlovac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.