Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2011., 20:52   #21
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Nikad neću veličati Tuđmana, a pogotovo mu se obraćati da je prvi predsjednik države ili još gore, da je najveći Hrvat. SFRJ se ionako raspadala u to doba, on je samo odlučio povesti je u nezavisnost. Da bi se poslije ponašao kao mali diktator, apsolutna vlast, marionetska vlada i imenovanje gradonačelnika. Dakako, tu spadaju međunarodna izolacija (bogami, nije bilo koraka prema EU ili NATO-u, ali se Srbima nafta prodavala sve u 16), privatizacija i pretvorba, 200 bogatih obitelji, medijska cenzura, kult ličnosti (prvi u Dnevniku, prvi na slikama u HDZ-u, paradirao u vojnoj opremi...)
Općenito i generalno - nije me briga šta je ni tko je. Od povijesti se ne živi, jedino mi je žao šta se po njegovu pitanju pretvaramo u neku malu, jadnu srednjoameričku ili srednjeazijsku državu u kojoj mase podižu spomenike takvim poput njega.
Mislim da nam upravo netko kao Tuđman kao pokretač svega u vezi puta ka samostalnosti je nedostajalo u povijesti.Imao je tu snagu za takvo što.
To treba uvažavati i to mi je jedna velika pozitiva kod Tuđmana.
__________________
Pozdravi mi ženu plave kose kad je sretneš prijatelju moj,samo kaži da ne sanjam više,sve sam snove poklonio njoj....1977.
repl is offline  
Old 14.05.2011., 22:01   #22
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Daleko je bivši SSSR. Ne možemo uspoređivati kruške i jabuke, sva sreća da srbi nisu prihvatili taj kompromisni prijedlog o zajednici suverenih država " beskompromisnog " predsjednika Tuđmana. Da je takav prijedlog dao netko danas popljuvali bi ga kao izdajnika.

Zbog čega? Prvo, sve do jeseni 1991. niti jedan bitan međunarodni faktor nije podržavao raspad SFRJ - a prijedlog o konfederalnom ustroju kao rješenju jugoslavenskog pitanja dali su Slovenija i Hrvatska.
Niti jedna od njih nisu bile takvi avanturisti da iz prve predlažu potpuni raspad Jugoslavije.

Taj prijedlog je bio na stolu sve dok je i Ljubljani i Zagrebu postalo jasno da ostatak exYU, u prvom redu srpski blok to nikad neće prihvatiti i nakon 25.6.'91. postao je irelevantan.

A naravno da bi takav prijedlog danas bio nonsens i predlagatelj bi s pravom bio popljuvan.

Ako netko miješa kruške i jabuke onda je to nick chronos

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pa i nije baš, teško bi KPH da je dobio na izbore,razbijap Hrvatsku
Jugoslaviju valjda
Naravno da ne bi, pa pola kukuriku koalicije je ne može prežaliti ni dan danas
Leoben Conoy is offline  
Old 14.05.2011., 22:14   #23
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Jugoslaviju valjda
Naravno da ne bi, pa pola kukuriku koalicije je ne može prežaliti ni dan danas
tipfeler,htio sam reći ne bi odvojio Hrvatsku.
a sada vanka-vidimo se
__________________
.
Michael Collins is online now  
Old 14.05.2011., 22:18   #24
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Moj stav i mišljenje o Tuđmanu isti su od početka i nisu se mijenjali, osim što sam s vremenom spoznao još više pozitivnih stvari o njemu. Dr. Franjo Tuđman je najveći Hrvat svih vremena, utemeljitelj i stvoritelj Hrvatske, vrhunski geopolitički strateg i vojskovođa koji nas je uz Gotovinu i Šuska doveo do pobjede u ratu, vrhunski političar, najveći demokrat u ratnim okolnostima medu političarima u povijesti cjelokupne svjetske civilizacije, nadasve pošten i dobar čovjek i s obzirom na okolnosti u kojima je izborio suverenu i samostalnu Hrvatsku, drzavnički velikan za sva vremena među svjetskim drzavnicima i općenito pozitivni gigant na sveukupnoj svjetskoj povijesno-političkoj sceni.
To je to.
Kexx is offline  
Old 14.05.2011., 22:23   #25
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Danas je obljetnica rođenja prvog hrvatskog predsjednika o čijem se liku i djelu ovdje već dosta raspravljalo.

Prije nekoliko godina još su se stabilno držali mitovi o "izdaji Vukovara" ,"agresiji na BiH" ,"međunarodnoj izolaciji"...no danas je sve teže i teže nekoga uvjeriti u takve besmislice. Nema više ni ozbiljnije političke opcije ili medija i novinara koji nameću takve gluposti o kojima su ranije trubili-

Koji je danas vaš stav o Tuđmanu ,jeli se ikada mjenjao i ako je - zašto je ?
nije nikada ni neće. psihotičini djedica kvazi-povjesničar koji je u datom trenutku hdz većinom u Saboru izabran na poziciju Predsjednika Predsjedništva Socijalističke Republike Hrvatske pa si je umislio poslije svašta i to je proglašeno nastavnim štivom

no, o pokojnima sve najbolje, neka ide na dušu onih koji posjećuju njegov grob na značajne datume kao današnji i ondje se licemjerno ljube, ili je to poljubac pogodbe i političko-pravnog neprogona, svejedno mi je...što ih manje vidim u vijestima to će značit da ova zemlja ide k putu ozdravljenja...dakle, ne tako skoro jer je Organizacija još uvije jaka i sada u nedostatku ičeg boljeg pokušavaju baratati i Franjinim imenom

kao i na dušu onih koji ubiru plaću u Uredu Predsjednika Republike, a prosputili su priliku da se sa vodđom zločinačkog pothvata pozdrave kao sa prhuti na ramenima... to su oni koje je Francek uredno i zvao Stokom Sitnog Zuba
__________________
*
revolution is offline  
Old 14.05.2011., 22:23   #26
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Uff..
Uff, uff - kažu mnogi nazovi ljevičari ( u stvari najveći izrabljivači vlastitog naroda i gazitelji svega što im je taj narod omogućio, nezahvalnici koji pljuju u lice onima koji su za njih bili spremni dati život i pljuju u grob i u dušu onima koji su taj život dali i pljuju u jadne izgubljene ljude koji se danas pitaju zbog čega sam se borio, pljuju po njihovoj djeci koja se stide svojih očeva, pljuju u vlastite pretke, u sve što nešto vrijedi u duhovnom i materijalnom smislu).

U poređenju s njima, Tuđman je mila majka.
AnteNaš is offline  
Old 14.05.2011., 22:30   #27
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Uff..
Ach..
lea* is offline  
Old 14.05.2011., 22:32   #28
Ono što nam treba je hitna retuđmanizacija.
Detuđmanizacija nas je odvela u propast i sluganstvo.
Kexx is offline  
Old 14.05.2011., 22:33   #29
Pozitivna uloga u svakom pogledu. Najgore kad pričaju o njemu ko profiteru, pobogu on je temeljito promijenio svoju ideološku poziciju kad je spoznao istinu o broju jasenovačkih žrtava i onda umjesto da šuti (kao većina) je išao davat intervjue, i javno pričat, pa ga zatvorilo. Baš je on u tom trenu imao na pameti profit. Tuđman nije ni primirisao Bleiburga, vjeruj mi da je imao ikakve prste u tome, to bi već lijevi izvukli i dali na sva zvona (osobno se čudim da nisu falsificirali nekakav dokument tamo, al tada bi mu već dali ulogu velikog antifašiste što opet nije dobro za njih), njegova uloga je u ratu bila minorna,a postao je najmladji general jer je jednostavno imao malo soli u glavi u odnosu na ostale partizančine, pa se usput bavio i znanstvenim radom,a intelektualci su morali bit u vojsci, bar kao ukras.
Kaj se tiče dolaska na vlast u Hrvatskoj, mogu ljudi pričat kaj hoće, al tada u to vrijeme na to mjesto je trebalo imati muda doć-skidam kapu, a za one minorne greške u koracima, hah, mane velikih ljudi utjeha su za budale reko je D'ISraeli.
I još jedna odlika, reko je ovim kretenima iz Europe kaj ih ide; početkom rata je strašnu ulogu igralo to njegovo hodočašćenje u Beograd , pa Moskvu (kad mu je ono djubre reklo precedniče, pa vi ste fenomen, vama rakete lete ispod stola, a vama ništa --nek se ti koji laprdaju o profitu i dogovorenom ratu stave u tu poziciju) jer je pokazao svijetu da je Hr ozbiljna u svom krajnjem cilju-stvaranju države i obrani iste. A ne ovi danas, pužu, kume mole, i nebitno je HDZ ili SDP svi bi kumili i molili. On je lijepo reko onoj Albrajt da odjebe, i žena ga je svojski istračala u onoj svojoj knjizi. Al nema veze, bolje otvoreno, nego sve cici-mici u rukavicama, na štetu Hrvata.

U cjelokupnoj hrvatskoj povijesti, zauzima 1. mjesto u poretku najznačajnijih Hrvata
nakon 3. Ante Starčevića, idejnog oca domovine, koji je skicirao kak bi stvar trebala zgledati, 2. bana Jelačića koji je uspio ujediniti hrvatske pokrajine pod svojom osobom ali u službi različitih država, jer je 1. Franjo Tuđman jedini uspio tu ideju sprovesti u priznato i jedinstveno (što nije uspio Jelačić) djelo!

Eto!
R.I.P.D.
Petra_27 is offline  
Old 14.05.2011., 22:38   #30
Franjo Tuđman?
Nužno zlo ili najmanje loš izbor. Nedvojbeno državnik koji je odigrao odlučujuću ulogu u osamostaljenju Hrvatske. Pokazalo se da su u krivu oni koji su vjerovali da bi Hrvatske bilo bez obzira tko bio na čelu u onim sudbonosnim vremenima, da bi država nastala čistom inercijom. Oni koji to pričaju danas, nakon svega, sve su samo ne naivni i dobronamjerni.
To je pozitivna strana.
Negativnih ima daleko više. U suštini, FT bio je autokrat koji nikada stvarno nije prihvatio demokraciju kao neupitnu vrijednost, tako je često opsjednutost vlastitom važnošću i HDZ-om kao narodnim pokretom, svoje i stranačke interese, stavljao iznad objektivnih državnih interesa. Zbog toga i dan danas imamo hrpu problema koji su proistekli iz takvog načina razmišljanja. Od privatizacije, preko prekomjernog broja branitelja i braniteljskih udruga, pa do organizirane mreže krimosa na lokalnoj i državnoj razini.

Njegov izbor suradnika bio je u najmanju ruku loš. Od Boljkovca i Stipe Mesića preko Šeksa do Pašalića, Krpine i Canjuge. Malo previše ljigavaca u kontinuitetu da bi bilo slučajno.

Politika pomirbe se pokazala kao teški promašaj. Umjesto lustracije i progona komunističkih aparatčika, FT je proturio kolektivni oprost i zaborav. Ok, možda lustracija nije bila izvediva 93., ali 96? Nema opravdanja.

O aboliciji terorista ne bi. Ne vjerujem da je imao manevarskog prostora s obzirom da nam je tada bilo u interesu da istočnu Slavoniju reintegriramo mirnim putem. A to je bio jedan od glavnih uvjeta.
Isto kao i Haag. Duboko vjerujem da je FT bio svjestan o čemu se tu radi, gdje to vodi i tko stoji iza svega, ali nije imao izbora…

BiH. To je presložena tema, ali dojma sam da je u nekim stvarima ispao poprilično naivan, kao da zbiljski nije razumio neke procese koji se tamo odvijaju.
demonoliki is offline  
Old 14.05.2011., 22:44   #31
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
kao i na dušu onih koji ubiru plaću u Uredu Predsjednika Republike, a prosputili su priliku da se sa vodđom zločinačkog pothvata pozdrave kao sa prhuti na ramenima... to su oni koje je Francek uredno i zvao Stokom Sitnog Zuba
Ajde, ti ćeš za 11 dana u tom Kumrovecu slavit lažni rođendan vođe svojeg zločinačkog pothvata..
Leoben Conoy is offline  
Old 14.05.2011., 22:47   #32
Quote:
demonoliki kaže: Pogledaj post
Franjo Tuđman?

Njegov izbor suradnika bio je u najmanju ruku loš. Od Boljkovca i Stipe Mesića preko Šeksa do Pašalića, Krpine i Canjuge. Malo previše ljigavaca u kontinuitetu da bi bilo slučajno.

Politika pomirbe se pokazala kao teški promašaj. Umjesto lustracije i progona komunističkih aparatčika, FT je proturio kolektivni oprost i zaborav. Ok, možda lustracija nije bila izvediva 93., ali 96? Nema opravdanja.

O aboliciji terorista ne bi. Ne vjerujem da je imao manevarskog prostora s obzirom da nam je tada bilo u interesu da istočnu Slavoniju reintegriramo mirnim putem. A to je bio jedan od glavnih uvjeta.
Isto kao i Haag. Duboko vjerujem da je FT bio svjestan o čemu se tu radi, gdje to vodi i tko stoji iza svega, ali nije imao izbora…
OK, ali ni oko Isusa nisu bili sve pravi ljudi.
Juda je bilo i bit će.
AnteNaš is offline  
Old 14.05.2011., 22:48   #33
kakva lustracija? temelj njegove politike je bila pomidba svih hrvata, u tom slučaju lustracija ne dolazi u obzir. pa ako je pola hrvata bilo slušano, uhođeno, onda je ona druga polovica to radila, teško zaključiti. u svrhu te politike, treba zaboraviti lustraciju, ona samo otvara stare rane. isto tako izjednačiti partizanske i ustaške žrtve (i zločine) i krenuti dalje. to sam zaboravila kao vjerojatno najveću ideju njegove politike.

ja osobno mislim da je svejedno tko je bio, ali kad je već bio Tuđman, onda kažimo, bio je Franjo nije bio Zlatko, ni Matko, ni Vlatko.
i naravno snalaženje pri rađanju države, to je naprosto fenomentalno, pazite koju je on snagu morao imati da bi primirio ekstremnu desnicu koja je tvorila osnov stranke i financirala ju (ova izvana) iobjasnio ima zašto mora sve komunjare ostaviti na vlasti (radi fenomenalnih veza vani - Manolić npr.)-to je u uvjetima rata strašna stvar. fascinantna.


što se BiH tiče, to je gledao kao povjesničar (znači svakom njegov dio), ali je priihvatio sugestije da to ne laprda u intervjuima i ako se pogledaju svi njegovi intervjui (mijatović, 1999,) u nijednom nema nikakvih pretenzija na bosnu. privatno je vjerojatno mislio da od BiH nikad ništa. i apsolutno se slažem s njim. pa vidite kaj se tamo događa, potpuno nas guraju iz ustava. mislim, tri entiteta, tri vjere od čega dve dijametralno suprotne. i to će napredovat? malo sutra.

kod Haaga je ispao naivčina teška. mislim da je zbilja vjerovao u međunarodnu pravdu, jer ipak ju kroje pobjednici, što smo mi (poučen valjda iskustvom iz drugog svj.rata).
ono aboliranje srba je svjesna greška, naprosto politička odluka koja mu je vjerujem bila najmrskija.
Petra_27 is offline  
Old 14.05.2011., 22:49   #34
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Ajde, ti ćeš za 11 dana u tom Kumrovecu slavit lažni rođendan vođe svojeg zločinačkog pothvata..
ma ja idem "slavit" jednog svjetskog facu, a ne tu neke balkanske pikzbnere

nije to na istoj vagi
__________________
*
revolution is offline  
Old 14.05.2011., 22:57   #35
Perfidni, sitničavi autokrat i, po svemu, neosuđeni ratni zločinac.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Old 14.05.2011., 22:59   #36
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
ma ja idem "slavit" jednog svjetskog facu, a ne tu neke balkanske pikzbnere

nije to na istoj vagi
zločinca
kao i svi ostali "borci za ljudska prava"

on topic
no dobro zna se tko Tuđmana ne može smislit.. oni koji ne mogu prežalit Jugoslaviju i još je sanjaju..


inače glede:
http://www.youtube.com/watch?v=Akd54cjYMcE

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Old 14.05.2011., 23:09   #37
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
zločinca
kao i svi ostali "borci za ljudska prava"

on topic
no dobro zna se tko Tuđmana ne može smislit.. oni koji ne mogu prežalit Jugoslaviju i još je sanjaju..


inače glede:
http://www.youtube.com/watch?v=Akd54cjYMcE

Tu se radi o iracionalnim bićima koje vode njihovi najprimitivniji nagoni.

Zna se tko Tuđmana ne može smisliti,to su ljudi istog mentaliteta,istih nagona,ljudi koji su ubijali na Ovčari do onih koji se danas "bore za ljudska prava".Razlike između jednog Šljivančanina i prosječnog tuđmanofoba iz hrvatske politike ili sa foruma hr. nema.
torrio is offline  
Received Infraction
Old 14.05.2011., 23:15   #38
Molim ljude da mi objasne kako je to Hrvatska trebala preci iz komunizma u kapitalizam, bez privatizacije. Neka mi netko dadne primjer iz bivsih republika (komunisticki) koja je to presla u kapitalizam a da nisu izasli oligohari, multimilijunasi i ostali.

Zamisli i u Rusiji se dogodi ista privatizacija, sve propadne mnogi se obogate Rusi i sve to za vladavine Mihaila Gorbačova. Ali zato nitko njega ne napada cak mu daju Nobelovu nagradu za mir i daju mu orden koje mu osobno urucuje Dmitrij Medvedev, iako ih on najvise napada.

Ali valjda Hrvati znaju sta je pravilnije nego Rusi.
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Old 14.05.2011., 23:21   #39
ivo sanader ili franjo tuđman, ne znam koji je veći hrvat i domoljub, koji je više učinio za ovu naciju
pa da, ivica račan!
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 14.05.2011., 23:29   #40
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Perfidni, sitničavi autokrat i, po svemu, neosuđeni ratni zločinac.
Aha, danas tako, a pred 30 godina ste plakali za njim na stadionu

Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
ivo sanader ili franjo tuđman, ne znam koji je veći hrvat i domoljub, koji je više učinio za ovu naciju
pa da, ivica račan!
Ne stavljati dugobabca u istu rečenicu s Franjom i Ivicom.

Zadnje uređivanje Leoben Conoy : 14.05.2011. at 23:36.
Leoben Conoy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.