Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2011., 17:02   #1
Živahni umirovljenici

Umirovljenici raslojeni na nekoliko stranaka pokšavaju se dočepati glasova preko svojih kolega pred tv.
Za sada poznajem tri umirovljeničke stranke(SU,HSU,BUZ..)ali vjerujem da će ih biti još kada padne kiša prije početka službene kampanje.

Umirovljenici su angažirani.Trse se zadobiti povijerenje velikog biračkog tijela,koje je često zbunjeno brojnošću umirovljeničkih stranka i vjerovatno će biti puka sreća ako zaokruže ona lica što su odabrali sa tv-a.

Umirovljenici su pokazali više života sada,kada su odlučili da je stvar u njihovim rukama i da neće dopustiti balavcima da im oduzmu zarađenu mirovinu!

Svaka politička opcija ima uz sebe vezanu umirovljeničku stranku,pa tako postoje BUZ&HEI,ASH&SUH,SDP&HSU..itd.Kako će običan umirovljenik koji hrane golube znati koga odabrati?!
Agripa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 18:03   #2
Ja im želim da ih ne prevare.I da oni ne prevare svoje.I da ih sve to skupa ne prevari..Novca nema ljudi,to je tako za sada..
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 20:13   #3
Umirovljenici generalno nisu dobri za buducnost zemlje. Vrlo su kratkorocno usmjereni i preferiraju vecu potrosnju iznad svega. Ne zanimaju ih dugorocni projekti, razvojni projekti itd. Obecaj im vece mirovine i zaduzi se i imas njihove glasove odmah.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 21:04   #4
Podijeli, pa vladaj!
To je deviza današnje politike u nas i u svijetu.
Umjesto da se umirovljenici skupe svi u jednu stranku, oni kalkuliraju ili njihovi čelnici.
Ista situacija je s braniteljima.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 18:29   #5
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Ne zanimaju ih dugorocni projekti.
To je biološki presudno.
Agripa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 19:10   #6
Posve mogu razumjeti da je to bioloski uvjetovano i da je to jednostavno tako ali opet ne znaci da je dobro.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 19:18   #7
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Podijeli, pa vladaj!
To je deviza današnje politike u nas i u svijetu.
Umjesto da se umirovljenici skupe svi u jednu stranku, oni kalkuliraju ili njihovi čelnici.
Ista situacija je s braniteljima.
Prije svega, trebalo bi zabraniti bilo kakvu umirovljeničku stranku. To nisu stranke nego regularne profitne organizacije.
Pogubno je za bilo koju državu da glavne odrednice razvoja diktiraju ljudi kojima je dugoročan razvoj države zadnja rupa na svirali.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 23:28   #8
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Umirovljenici generalno nisu dobri za buducnost zemlje. Vrlo su kratkorocno usmjereni i preferiraju vecu potrosnju iznad svega. Ne zanimaju ih dugorocni projekti, razvojni projekti itd. Obecaj im vece mirovine i zaduzi se i imas njihove glasove odmah.
Ti ćeš kao umirovljenik bit drugačiji?
Vjerodostojni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 23:52   #9
Mozda hocu a mozda necu. Vrlo je vjerovatno da zbog demografskih trendova necu imati ni pola prava koji danasnji umirovljenici imaju ali tema nije o meni nego o umirovljenicima kao skupini.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:00   #10
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
...ali tema nije o meni nego o umirovljenicima kao skupini.
Onda se stavi u njihovu kožu (ako možeš), pa im onda vjerovatno nećeš govoriti u stilu da su sebični paraziti, pošto ih većina jedva preživljava.
Vjerodostojni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:15   #11
Ja nisam rekao da su sebicni paraziti i nemoj mi stavljati u usta nesto sto nisam rekao. Ja sam komentirao cisto ekonomski fiksiranost umirovljenika na kratkorocni vremenski horizont i preferiranje potrosnje sto nije dobro za dugorocni razvoj zemlje. Ono sto sam htio reci je da nije dobro kupovanje njihovih glasova obecanjima koja mogu stetiti dugorocno hr.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:24   #12
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Umirovljenici generalno nisu dobri za buducnost zemlje...
Nisam ni rekao da si rekao da su paraziti, nego da u tom stilu pišeš, što sam iz ove tvoje rečenice zaključio...OK! Možda si se krivo izrazio, ili sam ja krivo protumačio.

Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Vrlo su kratkorocno usmjereni i preferiraju vecu potrosnju iznad svega. Ne zanimaju ih dugorocni projekti, razvojni projekti itd. Obecaj im vece mirovine i zaduzi se i imas njihove glasove odmah.
A iz ovih tvojih redaka zaključujem da smatraš da su i sebični.
Kako inače nazvati one koje nije briga za razvojne projekte cijelog naroda, nego ih je samo briga za svoja primanja da bi mogli više trošiti?
A pritom se zaboravlje da ti umirovljenici imaju i svoje potomke kojima žele sve najbolje i nemali broj ih se za njih i žrtvuje.
Vjerodostojni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 01:18   #13
Ne smatram da su sebicni. Ja sam bio vrlo jasan sto sam mislio.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 10:28   #14
Quote:
Vjerodostojni kaže: Pogledaj post
A pritom se zaboravlje da ti umirovljenici imaju i svoje potomke kojima žele sve najbolje i nemali broj ih se za njih i žrtvuje.

a ti isti potomci,
istovremeno nisu razumjeli kako se umirovljenici, nisu borili samo za sebe i
nisu im se pridružili u samom početku.
nakon toga, vlada instalira 100 umirovljeničkih stranaka ( kao i branitelja )
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 16:28   #15
Žalosno je to što nisu zalužili ovakav kraj koji proživljavaju.Podržavam ih u nekom smislu,ali im ne bi dozvolio rukovanje budžetom.Mi moramo stvarati vrijednosti,ali ne rasplinuti novac.
Sada glumim pametnog,ali ne vidim kako se izvući iz blata u kojem jesmo,osim jedino da umirovljenicima povećamo beneficije(doktor,tramvaj,plin,režije,tv kako je davno obećao i Sanader..itd),a ne ići na isplatu povećani mirovina.Tu love nema,jer nema dovoljno za nas.
Sanadera bi bacio u rulju umirovljenika pa da vidiš linča!
Agripa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 23:47   #16
ŽIVAHNI UMIROVLJENICI

Meni je osobno krajnje čudna i neprirodna,ako ne i odbojna ideja postojanja umirovljeničkih stranaka.Oni nisu ništa drugo do interesna grupacija krajnje hete
rogen članstva,a sami su za sebe tvrdili da su deideologizirana grupacija.
Od pravih i lažnih inavalida preko mora umirovljenih ljudi s pošteno zasluženim
mirovinom do kojekakvih lezilebatora.Generalno su mi odbojne ideje stvaranja
nekakve stranke,koalicije ili pokreta bazirane na nečijem radnom statusu ili nečem sličnom.Ima umirovljenika ljevičara,desničara,ateista,katolika,budista,
umirovljenika ženomrzaca i umirovljenika kozmopolita.Prenejasno je strpati takvu količinu raznorodnog ljudstva pod isti zajenički nazivnik.
meštral is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 09:52   #17
@ meštral
kada se osnivala umirovljenička stranka, bilo je to samo zato - da se sami zaštite, a ne da budu neki politički faktor.
nitko o njima nije vodio računa.
naprotiv, pljačkao im se fond i imovina
tada su mladi (potomci i nasljednici) trebali biti uz njih, ali nisu.
sljepilo i žalost !
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:35   #18
Da su bili tako aktivni dok su bili mlađi, danas bi živjeli u boljoj državi.

Tek sada kad im je mirovina u pitanju grakću na sve strane. Ako im obećaš kunu više od protivnika dobivaš njihov glas.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 15:17   #19
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Da su bili tako aktivni dok su bili mlađi, danas bi živjeli u boljoj državi.

Tek sada kad im je mirovina u pitanju grakću na sve strane. Ako im obećaš kunu više od protivnika dobivaš njihov glas.
Ti nećeš u starost?
Agripa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 16:05   #20
Quote:
Agripa kaže: Pogledaj post
Žalosno je to što nisu zalužili ovakav kraj koji proživljavaju.Podržavam ih u nekom smislu,ali im ne bi dozvolio rukovanje budžetom.Mi moramo stvarati vrijednosti,ali ne rasplinuti novac.
Sada glumim pametnog,ali ne vidim kako se izvući iz blata u kojem jesmo,osim jedino da umirovljenicima povećamo beneficije(doktor,tramvaj,plin,režije,tv kako je davno obećao i Sanader..itd),a ne ići na isplatu povećani mirovina.Tu love nema,jer nema dovoljno za nas.
Sanadera bi bacio u rulju umirovljenika pa da vidiš linča!
A za beneficije ne treba novca? Doktor, tramvaj, plin, režije ne koštaju?

Efikasnije bi bilo dati umirovljenicima novac izravno nego povećavati beneficije jer će umirovljenici na taj novac paziti i pametnije ga trošiti. U svakom slučaju je za društvo loše, možda čak i neprihvatljivo, da stranka umirovljenika utječe na ekonomska pitanja. Volio bih vidjeti i analizu koliko nekretnine dijela umirovljenika koji "kopaju po kontenjerima" vrijede...
__________________
Guggenheim: Mala, u zapadnom svijetu uglavnom prezirana polubalkanska drzava, izabrala je "ustogljenog" i mirnog predsjednika, koji je najvjerojatnije, po sveukupnom akademskom obrazovanju, najjaci predsjednik na svijetu.
despot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.