Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2012., 03:26   #81
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
Mislis da to nije pohvalno?
Ako pričamo o čemu? Glasanju za Cvjetni?
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 06:31   #82
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ako pričamo o čemu? Glasanju za Cvjetni?
Da je bila 8 godina u Skupstini. Pa ako bas hocemo i glasanje za Cvjetni tesko da je neki krimen divovskih razmjera. 8 godina skupstine je ipak poprilican staz unutar sistema
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 08:12   #83
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
Mislis da to nije pohvalno?
Pilićumali.Misliš li Ti da je politički rad u ovih 21. godinu bio pozitivan za većinu građana Hrvatske, ili da je politički rad skupštine u Zagrebu bio pozitivan za građane Zagreba, pa i u tom kontekstu i politički rad gospođive Holy?
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 14:00   #84
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
Da je bila 8 godina u Skupstini. Pa ako bas hocemo i glasanje za Cvjetni tesko da je neki krimen divovskih razmjera. 8 godina skupstine je ipak poprilican staz unutar sistema
Oprosti, ali ne može se netko hvaliti kao napredni, ekološki osvješteni građanin i zastupnik stranke, a da s druge strane prekopava centar grada jer je to u interesu stranke.
Mene bi po toj logici trebalo impresionirati što je Vladimir Šeks već 20 godina u parlamentu, a ne impresionira me niti malo.

Krimen divovskih razmjera bi bio da se danas glasa, a Bandić nije u stranci. Makar je projekt isti.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 14:09   #85
Jučer je na radiju 101 gostovala Mirela Holy, ovdje možete pročitati skraćenu verziju o tome što je pričala, a cijeli intervju poslušajte na njihovom podacastu. Bilo je dosta zanimljivo
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo

Zadnje uređivanje Delvecchio : 15.01.2012. at 14:53.
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 19:23   #86
Quote:
Mythbuster kaže: Pogledaj post
Da malo analiziramo biografiju Mirele Holy još jedne (uz Milanku Opačić) "mlade i perspektivne" i poslije 40-te SDP-ove novopečene ministrice.

Dakle gospođica Holy je Nakon završene osnovne škole upisala Školu za primijenjenu umjetnost u kojoj sam završila smjer odjevni (modni) dizajn.

Iako je, kako kaže, cijeli život sanjala o karijeri modne dizajnerice, tijekom školovanja shvatila je da je moj modni ukus nedovoljno komercijalan i pretjerano osoban pa sam školovanje odlučila nastaviti na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Netko zloban bi ovo mogao protumačiti da je shvatila li joj je signalizirano da nema baš previše talenta za toliko željeno zanimanje.

Na legendarnom Filozofskom u Zagrebu je diplomirala na katedrama za etnologiju i komparativnu književnost, magistrirala na znanosti o književnosti te doktorirala na kulturalnim studijima , u sklopu znanosti o književnosti. njen diplomski rad "mitski aspekti ekofeminizma" je kasnije pretočila i u knjigu za koju je uspješno našla i izdavača. bilo bi jako zanimljivo saznati podatke o prodaji spomenute knjige.

Veći dio života je kaže provela "u dodatnom obrazovanju", a profesionalnu karijeru započela je vrlo rano, već sa 28 godina, 1999. kao "voditeljica akcija i manifestacija" u Narodnom sveučilištu Dubrava gdje je 'brusila' odnose s javnošću. Za neupućene, jednom ili dvaput je tamo organizirala dočeke Djeda Mraza.

Što se tiče medijske, uvjetno rečeno karijere, pisala je za mnoge (koje?) tzv. 'ženske' ili 'life style' časopise, sve kao vanjska suradnica, ili ti honorarka. mislim da je ovim sve reeno o njenoj medijskoj, zaista vrlo uvjetno rečeno, karijeri.

Angažirala se gospođica Holy nevladinoj udruzi za zaštitu okoliša 'Zelenoj akciji' gdje sam "koordinirala kampanje protiv GMO-a" koja se baš i nije pretjerano usjekla u pamćenje hrvatskoj javnosti a i nije baš postigla neke učinke.

U Ministarstvu zaštite okoliša je kao kvalificirana "ekofeministica" volontirala, bila pripravnica, stručna suradnica i šefica Kabineta ministra od 2001 do 2005 odnosno u razdoblju kad njena stranka SDP obnašala vlast.

Od lipnja 2005. do siječnja 2008. radila je u agenciji za odnose s javnošću Maksima komunikacije na mjestu voditeljice projekata, voditeljice klijenata i izvršne direktorice agencije. Sve ove zvučne titule i funkcije dostigla je u "agenciji za odnose s javnošću" za koju nikome nije jasno što ustvari i koliko radi, koja nema čak ni internet stranicu, nego samo facebook profil iz kojeg je razvidno o kako "ozbiljnoj" tvrtki se radi. No moguće je da im sada kad im je bivša "izvršna direktorica" postala ministrica i malo krene njihov posao odnošaja s javnošću.

I danas se još uvijek zubima, kako kaže, drži za odnose s javnošću ali ovaj put u ulozi predavačice i to na London School of Public Relations (unatoč zvučnom engleskom imenu, radi se o tvrtki koja organizira tromjesečne tečajeve iz "komunikacijskih vještina") te na specijalističkom diplomskom studiju 'Upravljanje poslovnim komunikacijama' na notornom Veleučilištu VERN' o kojem valjda i ne treba trošiti riječi.

Uz sve to Kao polaznica prve generacije Socijaldemokratske Političke Akademije obrazovala sam se i u području političke kulture.

Političko radno iskustvo stjecala je, kaže, paralelno s druga dva 'profesionalna' , a sada kada jm saborska zastupnica 'stopilo' joj se političko i 'profesionalno' radno iskustvo... ajme nama i našem okolišu uz sva ta "profesionana" i politička iskustva nove ministrice.

Objavila je roman-mit ekofeminističkog predznaka pod nazivom "Apokalipsa" 1991. godine te znanstvenu raspravu "Mitski aspekti ekofeminizma" 2007 koje se po njenom vastitom priznanju baš ne prodaju ponajbolje (blago rečeno) jer su "neshvaćene", ali izdavača ipak uspijeva pronaći.

No dosta o njenim živopisnom "profesionalnim" i političkim iskustvima i recimo koju o nenim životnim stavovima i preokupacijama. Dakle gospođica Holy ima namjeru doživotno i ostati gospođica jer se nikad neće udati budući da je brak muškarca i žene prema njoj "nametnuto patrijarhalno naslijeđe" ali kao jedna od naj "gej-frendli" osoba u Hrvatskoj svesrdno podržava perverziju neki nazivaju "istospolni brakovi" koji naravno za razliku od onih pravih nisu "nametnuto patrijarhalno naslijeđe" i kao takvi su poželjni misli d.g. (doživotna gospođica) Holy.

Osoba je to koja za sebe kaže da je kao dijete je bila “Dr. Jekyl i Mr. Hyde”, sklona nekim fiks-idejama koje okolina nije baš najbolje razumjela, a nešto slično prati je i danas. Osoba koja je između svih ostalog jako zanima za budizam i htjela bi otići na Tibet (šezdeset osma i hippy pokret su odavno završili Mirela ako nisi znala) i osoba za koju mediji pišu da bi trebala biti "poveznica" između Vlade i "alternativne scene". Pri tom je nejasno što i tko je ta "alternativna scena" (Iskorak i kontra možda?) i zašto bi hrvatska vlada s njom trebala imati ikakve poveznice.

Uz to, naravno d.g. Holy je "od samoga početka, i kada je trebalo koračala u tzv. Povorci ponosa , svake godine, bez iznimke". Nije međutim, primjećeno njeno stupanje u prosvjednim povorkama radnika uništenih poduzeća, seljaka branitelja ili slično ali ne može se sve stići. je li?

D.g. Holy čini zajedno s Milankom Opačić i Vesnom Pusić feminističko "sveto trojstvo" u hrvatskoj vladi pri čemu je ona vjerojatno zadužena za "ekološki aspekt" feminizma što god to značilo.

Ova mala analiza lika i djela, odnosno biografije d.g. Holy milsim da govori sama za sebe i da dodatni komentari o njenoj stručnosti, radnom iskustvu i sl. nisu potrebni. Pametnom ije i ovo više nego dosta. I previše. Njenim izborom hrvatska se vlada uključuje u jedan vrlo zanimljiv svjetski trend. Naime i na zapadu su često upravo ministarstva zaštite okoliša poligon za vrlo živopisne kadrovske egzibicije i imenovanje izuzetno slikovitih likova na ministarska mjesta, a ovim potezom, hrvatska se Vlada ubacila u sam vrh poretka tog zanimljivog fenomena.
"Savršen životopis" za stručno vođenje ministarstva.
Posebno značajna je politička akademija sdp-a--pazite -akademija
Nisu li to nekada zvali -kratki politički kurs
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 19:25   #87
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Pilićumali.Misliš li Ti da je politički rad u ovih 21. godinu bio pozitivan za većinu građana Hrvatske, ili da je politički rad skupštine u Zagrebu bio pozitivan za građane Zagreba, pa i u tom kontekstu i politički rad gospođive Holy?
Da. Skupstina je pozitivno odradila svoj posao i to se vidi na svakom koraku
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 19:29   #88
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
"Savršen životopis" za stručno vođenje ministarstva.
Posebno značajna je politička akademija sdp-a--pazite -akademija
Nisu li to nekada zvali -kratki politički kurs
Nisu. A nekako sumnjam da ti uopce znas sto se radi na takvoj akademiji, jel da znas ne bi ovak nekaj napiso
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 16:07   #89
Dakle Mirela se ponaša upravo onako kako smo i najavili ovdje.
Stupanj neznanja i nekompetentnosti kod dotične je dame na neslućenim visinama.
http://www.vecernji.hr/vijesti/mirel...-clanak-366253

Dama dakle nema blage veze, ali blage veze o problematici o kojoj daje mišljenje i najavljuje promjene.
Toliko demagogije i blesavosti iz usta nekog visokog državnog dužnosnika nismo čuli još od vremena Vrdoljaka.
Dno, dna.
Svakako pročitati komentare ispod linkanog članka
Rufio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 16:27   #90
Ministrica nije upućena ili možda ja nisam upućen : "To će biti pravednije od plaćanja odvoza prema broju članova kućanstva – predstavlja ministrica Mirela Holy ideju koju će testirati s forumom za zaštitu okoliša u kojem će biti struka, gospodarstvenici, "zeleni" i predstavnici lokalne uprave.".

Ja plaćam po kvadraturi stambenog prostora i svi moji susjedi. Jel postoji gdje u Hrvatskoj naplata odvoza smeća po broju članova kućanstva?
Rygel XVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 16:45   #91
To je samo jedna od budalaština koju je provalila

Ona će kao ministrica uvesti čipove i uređivati način naplate komunalnim poduzećima. Jaćuseubit

Bože moj, u kakvoj j#### zemlji, nekompetentnih idiota na vlasti mi živimo, mislio sam da ne može biti gore, od onoga što je bilo do sada ali čini se da može
Rufio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:43   #92
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
Da. Skupstina je pozitivno odradila svoj posao i to se vidi na svakom koraku
Pilićumali.A nekako sumnjam da Ti uopće znaš išta o politici, jer da znaš nebi ovakaj napisao.Zagreb je problem od kad ga vode Tvoji kolege.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:50   #93
Da li će čip na najlonskoj PVC vreći biti jeftiniji od 50 lipa. Tko će kontrolirati gdje ja bacam smeće i koliko će to koštati. Tko danas stvara divlje deponije i u naseljima i van istih. Kako je zabavno rasčlanjivati nevažne stvari i izigravati europljane, ali pritom i hodati rubom provalije?
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:52   #94
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Pilićumali.A nekako sumnjam da Ti uopće znaš išta o politici, jer da znaš nebi ovakaj napisao.Zagreb je problem od kad ga vode Tvoji kolege.
Nda, sto pokazuje sve jaca podrska partiji od strane gradana zagreba....brijem da ipak to pokazuje odredenu dozu uspjesnosti

A posto je bila 8 godina u skupstini dio zasluga je i njezin. Zg je jedan od rijetkih gradova u kojem vec dugo nema zlocinacke organizacije iznad 15%...sto je stvaaarno pohvalno.

Zalim, izgleda da ipak mozda nesto znam o politici kad pobjedujem
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 06:16   #95
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
Nda, sto pokazuje sve jaca podrska partiji od strane gradana zagreba....brijem da ipak to pokazuje odredenu dozu uspjesnosti

A posto je bila 8 godina u skupstini dio zasluga je i njezin. Zg je jedan od rijetkih gradova u kojem vec dugo nema zlocinacke organizacije iznad 15%...sto je stvaaarno pohvalno.

Zalim, izgleda da ipak mozda nesto znam o politici kad pobjedujem
Pa koncentrirali ste sav novac Hrvatske u Zagrebu i najbolje se grijete iz te činjenice, i još te u Holdingu nabacili nepoznati broj milijardi duga. Izgleda da bi trebalo da 100% novaca cijele Hrvatske bude u Vašim rukama.
Kakav bi bio Washington kad bi se u njemu koncentrirao sav novac iz SAD-a. Ne čini li se Tebi da tu nešto ne štima?
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 09:46   #96
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Pa koncentrirali ste sav novac Hrvatske u Zagrebu i najbolje se grijete iz te činjenice, i još te u Holdingu nabacili nepoznati broj milijardi duga. Izgleda da bi trebalo da 100% novaca cijele Hrvatske bude u Vašim rukama.
Kakav bi bio Washington kad bi se u njemu koncentrirao sav novac iz SAD-a. Ne čini li se Tebi da tu nešto ne štima?
E sad si ga zabrijo...nismo mi ništa prebacili u Zagreb već je sustav postavila Vlada/e koje su u 95% vremena bile HDZ-ove, tako da ne vidim smisleni razlog da za akumulaciju novaca u Zagrebu kriviš lokalnu vlast....ako ćemo baš i pošteno, više novaca ide van zagreba nego što se slijeva u kasicu prasicu zagreba ako bi primjenili princip mjesta nastanka zarade....

Prema tome, agrument ti je faličan u suštini, ili barem se obračaš na krivu adresu. Zagrebačka skupštine NEMA NIKAKVE ovlasti u segmentu problema o kojem ti govoriš....Sabor RH donosi takve akte, a tamo su tvoji u većini bili do sada

I da odogvorim na zadnje, ne meni se ne čini da bi Zagreb trebao financirati ikoga ili ga bi neko trebao financirati Zagreb, po meni je najpravedniji sistem da novci ostanu tamo gdje su zarađeni ili uprihođeni....a kolega, tada bi još više se bunio

ali odosmo u dubkoi OT, pa ne bi dalje o ovom
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 09:55   #97
sjedim jucer popodne u jednom kaficu i vidim medju knjigama na polici: mitski aspekti ekofeminizma - mirela holy :-) ok, malo mi je jasniji pojam ekofeminizma no knjiga je na prvi pogled tipican isprdak nekog nemustog kompilatora koji je brze bolje morao doktorirati.

mene i dalje brine da smo za ministricu zastite okolisa dobili zensku koja je kuhana i pecena sa zelenim udrugama, koja je s veseljem slala tuzakanja zajedno sa zelenima u brisel i trazila blokiranje hrvatskog ulaska u eu dok se ne zastiti okolis. kao i mnogi kukuriku ministri, o njenom dosadasnjem radu ne zna se puno a i ono sto se zna je smijurija. predvidjam jedno mlitavo izbacivanje parola i pridavanje paznje minornim pitanjima poput pet ambalaze.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 10:13   #98
Pri čemu pet ambalaža nikako nije minorno pitanje za neznano mnogo ljudi koji prekapaju po smeću, i kojima tri prazne flaše
znače kruh za taj dan !
Mitch_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 10:22   #99
Quote:
Mitch_B kaže: Pogledaj post
Pri čemu pet ambalaža nikako nije minorno pitanje za neznano mnogo ljudi koji prekapaju po smeću, i kojima tri prazne flaše
znače kruh za taj dan !
na dan kad se u medijima pojavi vijest da je sava puna otpada industrije ljekova, najava da se ukida otkup pet amabalaze je svakako minorna stvar. a pitanje socijale je drugi resor.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 11:53   #100
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
E sad si ga zabrijo...nismo mi ništa prebacili u Zagreb već je sustav postavila Vlada/e koje su u 95% vremena bile HDZ-ove, tako da ne vidim smisleni razlog da za akumulaciju novaca u Zagrebu kriviš lokalnu vlast....ako ćemo baš i pošteno, više novaca ide van zagreba nego što se slijeva u kasicu prasicu zagreba ako bi primjenili princip mjesta nastanka zarade....

Prema tome, agrument ti je faličan u suštini, ili barem se obračaš na krivu adresu. Zagrebačka skupštine NEMA NIKAKVE ovlasti u segmentu problema o kojem ti govoriš....Sabor RH donosi takve akte, a tamo su tvoji u većini bili do sada

I da odogvorim na zadnje, ne meni se ne čini da bi Zagreb trebao financirati ikoga ili ga bi neko trebao financirati Zagreb, po meni je najpravedniji sistem da novci ostanu tamo gdje su zarađeni ili uprihođeni....a kolega, tada bi još više se bunio

ali odosmo u dubkoi OT, pa ne bi dalje o ovom
Pilićumali. Ne prebacuj lopticu u drugo igralište. Kad ne možeš pobiti činjenice
pišeš da zamagliš. Evo Ti pitanja: zbog čega su sva ministarstva u Zagrebu?Što to je učinio HDZ? A što je radio SDP 2000-2003 da decentralizira
novac? Ništa, kao što danas neće urediti ništa po tom pitanju. Zbog čega? Jer i oni vole tuđe pare koje misle da su njihove.
Da li doprinosi svih državnih dužnosnika koji rade u Zagrebu i svijetu idu cijeloj državi ili samo gradu Zagrerbu? Koliko je novaca država uložila u tzv. metropolu u ovih 21.godinu? Da li je svako mjesto državnog službenika doprinos zapošljavanju u Zagrebu? Tisuću pitanja Pilićumali. Uredimo državu kao pravu kapitalističku pa ćemo vidjeti gdje tko i kako.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.