Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 10:30   #9821
ma nije meni bed ti pomoci, ali svaki dan zadnjih par tjedana odkad je boom BTC-a i kripta dolaze njubovi za istim pitanjem, kuzis. i stalno ponavljamo iste odgovore koji pisu vec na miljon stranica.
kako god okrenes nemos sve pofatat u minuti pa ni sati. ja sam isto njub u biti, a vec sam u ovome mjesecima.
moras stalno citat i kopat i ako nisi spreman na to ili nezelis/nemozes ulozit masu vremena u to, nemoj ni ulazit u kripto. to ti je moj dobronamjerni savjet. lako je citat i slusat sastrane kako se ovaj il onaj obogatio i izvukao iz okova ove hebene zemlje i robovlasnickog sistema, a druga je stvar uspjet u tome. hebga.

daklem ajmo ovak sto krace pa ti onda prosiruj.

imas bankomate na kojima mos kupit btc, al ce te oderat bogovski na fee-u. i nemoj otic tamo sa 50 il 100kn ko sto je nedavno jedan majstor napravio pa mu fee-evi pojeli sve LOL.

2. solucija imas lokalno ljudi masu prodaju. npr. na pcekspert forumu imas decki od kojih mos uzet i to je po meni puno bolje neg bankomat. koliko fee uzimaju neznam.

3. solucija su ti mjenjacnice. daklem na mjenjacnici kupujes-prodajes BTC za FIAT. mjenjacnice ovak iz glave imas: bitkonan - hr, uplatis pare preko tekuceg i deri, negativna strana je sto je lokalna pa je malo ljudi i promet/cjena su dosta "spori";
bistamp, saljes pare sa deviznog preko SEPA-e na mjenjacnicu i kupujes/prodajes. mozes ja mislim i preko kartica, al nisam to nikad probo i vidim da u uvjek neki problemi oko toga, a vjerovatno i fee-evi. slicne mjenjacnice bitstampu za kupit BTC: kraken, bitfinex, coinbase,...

jednom kad imas BTC mozes se bacit i u alt-coineve, a to radis najcesce uspomoc BTC-a na mjenjacnicama kao sto su bittrex, bitfines, kraken,...
geronimo666 is offline  
Old 09.11.2017., 10:30   #9822
Može se obogatit a može se i propast, kao i na svakoj burzi. Na kriptovalutama su puno veće promjene cijena nego na ostalim burzama, to je razlika. Prvo uloži nešto sitno ili samo prati kretanje cijena par tjedana da vidiš malo kak to ide pa onda nešto kupi. Bankomat ti uzme 10%, na burzama su provizije minimalne oko 0,25%.
hevi is offline  
Old 09.11.2017., 10:39   #9823
Quote:
mclaren4ever kaže: Pogledaj post
Pa pročitao sam par članaka i dosta stranica ali nisam našao konkretan odgovor zato tu i pitam. Ne tražim odiseje tu nego konkretne odgvoore na konkretna pitanja. Zato i služi forum. Kad mene netko pita u vezi nečega oko čega se razumijem onda mu pomognem a ne kolutam s očima.
Za početak pohvataj neke osnove na npr crobitcoin.com.
Kada to usvojiš, pitaj dalje
NewOrder is offline  
Old 09.11.2017., 13:19   #9824
Ekipa, mislite li da sada krece korekcija i pad btc? Ulozio sam prije cca mjesec dana nesto u eth i nesto u btc, al posto btc dere eth, kupio bi s eth btc. Gdje je kucilo sad da da neku svoju prognozu. Ako padne na 6500 mislite da bi to bila dobra cijena za kupovinu?
gusar75 is offline  
Old 09.11.2017., 13:22   #9825
Pad neće biti ni dug ni bolan. 6500 mi je malo prenisko, ne vjerujem da će toliko past. Ljudi sada masovno profitiraju na altovima, ali za par dana kad se prašina slegne, bitcoin će ti biti u solidnom porastu i ići na najviše razine.
Monte Carlo is offline  
Old 09.11.2017., 13:38   #9826
kucilo je oso ocito il ne pise vise zbog odredenih mangupa i trolova koji neznaju drzat gubice zacepljene.

ja se nekak nadam da ce otic bar do 6.5k. iznad sumnjam da bum uzel za sad.
neznam dal je bitkojn silver otkazan il je i bio lazna vijest, al ako on dode mozda bude opet vecih fluktuacija.
geronimo666 is offline  
Old 09.11.2017., 14:19   #9827
Quote:
gusar75 kaže: Pogledaj post
Ekipa, mislite li da sada krece korekcija i pad btc? Ulozio sam prije cca mjesec dana nesto u eth i nesto u btc, al posto btc dere eth, kupio bi s eth btc. Gdje je kucilo sad da da neku svoju prognozu. Ako padne na 6500 mislite da bi to bila dobra cijena za kupovinu?
Već je nekoliko puta dan odgovor na to pitanje. Najbolja cijena je prošlost a druga najbolja iza nje je sada odmah.

Sigurno će doći do korekcije a iza nje slijedi korekcija korekcije i t.d.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 09.11.2017., 15:39   #9828
Kupio sam 150 eura na pbz online. Kako sad to prebacim na bitstamp? Kreiram novi nalog ili novu doznaku ili sta? Kad sam stavio njihov iban i kliknuo provjeri, onda mi ga je zacrvenio, kao da nije ispravan. Ili moram uplatiti prvo u gorenjsku banku pa si oni prebace na svoj racun? I onda na bitstampu te eure zamjenim za bitcoin?
ninja23 is offline  
Old 09.11.2017., 15:40   #9829
jesi otiso na bitstamp i napravio account? jesi se verificirao?
jesi procitao tamo (na bitstampu) upute kako i sta?
geronimo666 is offline  
Old 09.11.2017., 16:27   #9830
Quote:
Bruno55555 kaže: Pogledaj post
A kud bas ZCash HAHHAAHAHA
U pizdu materinu...vidi ga sad.
Bruno55555 is offline  
Old 09.11.2017., 18:00   #9831
Quote:
Bruno55555 kaže: Pogledaj post
U pizdu materinu...vidi ga sad.
Pa kad me ne slušaš.
Quorgyle is offline  
Old 09.11.2017., 18:40   #9832
Uskoro počinje trgovina bitcoin ročnica (futures) na CME.

https://www.cryptocoinsnews.com/tami...tcoin-futures/
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 09.11.2017., 20:57   #9833
Ekipa, evo jedno pitanje koje je možda i bilo postavljeno, ali eto, ako se kome da, da vidim pokoji reply.
Zašto bi cijena BTC uopce rasla?
Ako ja pozelim kupiti nesto i tu transakciju mogu obaviti bitcoinom, kupujem bitcoin, obavljam transakciju, prodavatelj preuzima bitcoin i prodaje ga za dolare. Prodavatelja, koji zivi od prodaje, zanima realan novac (USD, EUR,..) , a vjerojatno u puno manjoj mjeri spekuliranje bitcoinom. Moje je misljenje da ce prodavatelj taj bitcoin prodati cim ga dobije.
Po mojem razmisljanju ispada da kupnja bitcoina u svrhu stvarne razmjene gotovo uvijek generira prodaju bitcoina neoosredno nakon toga ( od strane prodavatelja). Znaci, potraznja (ja) i ponuda (prodavatelj) su u ovom slucaju izjednacene.
Zakljucujem da cijena moze rasti samo zbog kupaca koji ce zadrzati bitcoin u spekulativne svrhe, a ako je to prava istina, mislim da smo tu onda kod one "who is the greater fool".

Sto mislite?
Btw. imam mali postotak portfelja uloženog u više kriptovaluta.

I jos nesto. Obzirom da se BTC moze oodijeliti na 1 milijun dijelova, kad i ako cijena prijeđe 10 000USD, minimalni dio BTC-a ce vrijediti 1 cent ili vise. Ako cijena bude visa od toga, cijena robe u USD se nece moci egzaktno odrediti. Npr. kad bi stvarno cijena jednog dana dosegla 1000 000 USD imat cemo zaokruzivanje vrijednosti na 1USD. To po meni može biti prepreka.
zljac is offline  
Old 09.11.2017., 21:50   #9834
BTC je useless za trgovinu. Transakcije u BTC su valjda tisucu puta sporije nego transakcije karticama. Da ne govorimo kako je vrijednost bitcoina previse fulktuirajuca za upotrebu kao valuta. Jedina istinska vrijednost bitcoina je pranje love, izbjegavanje placanja poreza i transfer novca mimo bankarskog sistema.
Npr. bitcoin je idealan za kriminalce: platite ucjenu u BTC na racun ... i ne mozes ni sudskom odlukom blokirati racun niti zapljeniti sredstva. Sistem izvan sistema.
Nakon ogromnog truda da uvedu pracenje tijeka novca zaista je tesko shvatiti zasto druge drzave ne sljede Kinu i jednostavno blokiraju na mrezi bitcoin transakcije i proglase zabranu online prodaje istoga. Kad dovoljno naraste morat ce se to desiti, jer ni jedna veca drzava nije toliko glupa da dopusti gubitak kontrole nad novcem.

Inace na "rudarenje" BTC se trose silni MW struje koji odlaze u principu u besmisao. Ekoloska katastrofa.
Adelholzener is offline  
Old 09.11.2017., 22:10   #9835
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
BTC je useless za trgovinu. Transakcije u BTC su valjda tisucu puta sporije nego transakcije karticama. Da ne govorimo kako je vrijednost bitcoina previse fulktuirajuca za upotrebu kao valuta. Jedina istinska vrijednost bitcoina je pranje love, izbjegavanje placanja poreza i transfer novca mimo bankarskog sistema.
Npr. bitcoin je idealan za kriminalce: platite ucjenu u BTC na racun ... i ne mozes ni sudskom odlukom blokirati racun niti zapljeniti sredstva. Sistem izvan sistema.
Nakon ogromnog truda da uvedu pracenje tijeka novca zaista je tesko shvatiti zasto druge drzave ne sljede Kinu i jednostavno blokiraju na mrezi bitcoin transakcije i proglase zabranu online prodaje istoga. Kad dovoljno naraste morat ce se to desiti, jer ni jedna veca drzava nije toliko glupa da dopusti gubitak kontrole nad novcem.

Inace na "rudarenje" BTC se trose silni MW struje koji odlaze u principu u besmisao. Ekoloska katastrofa.
Dobro aj, ja ne bih bio bas tako katastrofican. Kad kazes pranje love, na koje ti to iznose mislis, milijune? Kako ce netko oprati milijune bitcoinima, tako sto ce ih preprodati na ulici? Ili ce to uciniti legalno i traziti isplatu na racun?
To bi se moglo regulirati tako da se ne dozvole isplate dok se ne dokaze na koji nacin se do bitcoina doslo.
zljac is offline  
Old 09.11.2017., 22:31   #9836
Quote:
zljac kaže: Pogledaj post
Dobro aj, ja ne bih bio bas tako katastrofican. Kad kazes pranje love, na koje ti to iznose mislis, milijune? Kako ce netko oprati milijune bitcoinima, tako sto ce ih preprodati na ulici? Ili ce to uciniti legalno i traziti isplatu na racun?
To bi se moglo regulirati tako da se ne dozvole isplate dok se ne dokaze na koji nacin se do bitcoina doslo.
Joj te priče o kriminalcima i pranju love su baš bez temelja, pa onda je davnih dana trebalo ukinuti gotovinu po tome...

Ne znam koliko pratite događanja u svijetu ali evo Rusija najavljuje crypto rublju i za one koji ne mogu dokazati porijeklo BTC ili druge crypto valute porez je 13 % i to je to...

Nikakve zabrane, ili će se države prilagoditi ili će shvatiti kakvu su grešku napravile ako idu protiv crypto valuta.

Banke će tu dosta popušiti i nije mi ih žao, a države će svejedno naplatiti porez jer realno 12 % koliko je kod nas porez na kapitalnu dobit nije puno.

Vremena se mijenjaju, treba se prilagoditi...

Za transakcije se nebi složio, uglavnom budu provedene u cca unutar sat vremena koliko sam imao iskustva s plaćanjem. Rijetko je znalo potrajati više od toga, a pošto su transakcije neopozive to mi ništa ne znači.

Da sad ne spominjem uglavnom relativno male provizije, nema troškova vođenja računa ( najžešća bankarska glupost ), pseudo anonimnost, zaštita od blokada i ovrha...
deckozgslavonac is offline  
Old 09.11.2017., 22:44   #9837
Quote:
deckozgslavonac kaže: Pogledaj post
Joj te priče o kriminalcima i pranju love su baš bez temelja, pa onda je davnih dana trebalo ukinuti gotovinu po tome...
Gotovina postoji oduvijek, ali pokusaj setati okolo po svijetu s vise od 10.000 Eura u gotovini koje nisi prijavio pa napisi tko ti je i gdje zapljenio.

Drugo, gotovinu ti policija uzme. Kako da ti uzme bitcoin za koji si sakrio kljuc? Nikako.

Quote:
deckozgslavonac kaže: Pogledaj post
Nikakve zabrane, ili će se države prilagoditi ili će shvatiti kakvu su grešku napravile ako idu protiv crypto valuta.
Mislis da ce Kina trpiti nesto zato jer je prakticki zabranila gradjanima da kupuju shitcoin? Mislis da beskorisni elektronski zapisi po bezveznom algoritmu temeljenom na public key enkripciji imaju ikakvu intrinzicnu vrijednost? Ja ne. Pa svaka budala moze napraviti svoj coin, ima ih danas na stotine ako ne i tisuce. Neki, kao ETH su bitno tehnicki napredniji od BTC. Svejedno, svi su bezvrijedni.

Quote:
deckozgslavonac kaže: Pogledaj post
Za transakcije se nebi složio, uglavnom budu provedene u cca unutar sat vremena koliko sam imao iskustva s plaćanjem. Rijetko je znalo potrajati više od toga, a pošto su transakcije neopozive to mi ništa ne znači.
Ako se radi o jednoj kupovini coina svejedno ti je. Ali zamisli da si u restoranu pojeo veceru, placas umjesto karticom coinom i sad cekaj jos cca sat vremena, a mozda i vise da bude transakcija provedena... useless. Ili ces u ducanu stajati sat vremena?

Quote:
deckozgslavonac kaže: Pogledaj post
Da sad ne spominjem uglavnom relativno male provizije, nema troškova vođenja računa ( najžešća bankarska glupost ), pseudo anonimnost, zaštita od blokada i ovrha...
Nema niti racuna. Imas adresu i to je to. Tko god vidi tvoju public adresu moze vidjeti i stanje i transakcije. Dakle nema anonimnosti (a treba li ti zaista?). Zastita od blokada i ovrha = zastita od provedbe zakona = razlog da se ista stvar stavi izvan zakona.
Adelholzener is offline  
Old 09.11.2017., 22:58   #9838
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Ovo je daleko najveća manipulacija i prevara na kripto tržištu dosad. Skupina kriminalaca je zaradila stotine milijuna od toga. Vele da su imali "tehničke poteškoće" tjedan dana prije forka, i koje li slučajnosti baš kad su altovi na najnižoj razini. Zapravo nisu niti mislili napravit fork nego su unaprijed sve ovo isplanirali. Slične stvari sigurno možemo očekivat i ubuduće, sad će i drugi pokušat tako nešto.
Slažem se s tobom. Ovo je bila čista manipulacija tržišta. Smradovi usrani jebo im bog mater. Odvratna stoka bezobrazna. Jebo im pas mater taj njihov usrani fork , to moje tajmanje marketa. Mrš u pičku materinu odvratna gamad prevarantska aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Sjebali su me za sav ovaj profit stoka usrana . Plan mi je bio staviti marginu na jedan od 4 altova : iota , omg ili ark ili monero. I sva 4 su imala monster run . Još kad bi jaku marginu na to dodao. Marš u pičku materinu gamad jedna prevarantska đubrad usrana. A ionako nema moda boli me kurac

Sve jebeno pogađam a profit neki usrani. E sad me boli kurac. Trpam marginu na ripple, taj usrani bankarski prevarantski coin i čekam do nekog lijepog profita ili do likvidacije. MRŠ . Jesus out
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 09.11.2017., 22:59   #9839
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Gotovina postoji oduvijek, ali pokusaj setati okolo po svijetu s vise od 10.000 Eura u gotovini koje nisi prijavio pa napisi tko ti je i gdje zapljenio.

Drugo, gotovinu ti policija uzme. Kako da ti uzme bitcoin za koji si sakrio kljuc? Nikako.


Mislis da ce Kina trpiti nesto zato jer je prakticki zabranila gradjanima da kupuju shitcoin? Mislis da beskorisni elektronski zapisi po bezveznom algoritmu temeljenom na public key enkripciji imaju ikakvu intrinzicnu vrijednost? Ja ne. Pa svaka budala moze napraviti svoj coin, ima ih danas na stotine ako ne i tisuce. Neki, kao ETH su bitno tehnicki napredniji od BTC. Svejedno, svi su bezvrijedni.


Ako se radi o jednoj kupovini coina svejedno ti je. Ali zamisli da si u restoranu pojeo veceru, placas umjesto karticom coinom i sad cekaj jos cca sat vremena, a mozda i vise da bude transakcija provedena... useless. Ili ces u ducanu stajati sat vremena?


Nema niti racuna. Imas adresu i to je to. Tko god vidi tvoju public adresu moze vidjeti i stanje i transakcije. Dakle nema anonimnosti (a treba li ti zaista?). Zastita od blokada i ovrha = zastita od provedbe zakona = razlog da se ista stvar stavi izvan zakona.
Za te silne coinove se slažem, u biti su zamaskirane prijevare tj HYIP sistemi.

Za gotovinu se isto slažem za te veće iznose, ali tko želi izigrati sistem naći će uvijek načine.

Ovo oko restorana i trgovina ne bih znao, nisam isprobao ali kao što sam napomenuo budući da su transakcije neopozive, zašto bi se uopće čekalo da bude potvrđena?

Da vidi se transakcija ali se ne vide osobni podaci tj ime i prezime. Ja smatram da neka vrsta anonimnosti treba biti. Ne treba baš sve biti na izvolte.

Sve račune plaćam redovno, nemam kredit ali smatram da ovrhe u ovom obliku kakvom postoje u RH su van svake pameti, da se izvan sudskim putem tako olako blokiraju nečija sredstva...
deckozgslavonac is offline  
Old 09.11.2017., 23:11   #9840
Quote:
zljac kaže: Pogledaj post

Ako ja pozelim kupiti nesto i tu transakciju mogu obaviti bitcoinom, kupujem bitcoin, obavljam transakciju, prodavatelj preuzima bitcoin i prodaje ga za dolare. Prodavatelja, koji zivi od prodaje, zanima realan novac (USD, EUR,..) , a vjerojatno u puno manjoj mjeri spekuliranje bitcoinom. Moje je misljenje da ce prodavatelj taj bitcoin prodati cim ga dobije.
Bitcoin nije neka državna valuta nego novac slobodnog čovjeka, naravno ako ga želi, dakle on se mora pretvoriti u valutu države u kojoj kupuješ robu i plaćaš usluge isto kao, ako na primjer, ako imaš američke dolare a želiš kupiti kruh u Hrvatskoj. Oni koji prihvaćaju bitcoin, a ima ih vrlo malo, to mogu činiti jer su uvjereni da će mu cijena rasti i/ili da pridobiju segment tržišta za sebe.

Evo primjera: Upravo sam se vratio iz brijačnice Luigi & Angelo. Luigi ne prima karticu nego samo gotovinu. Iako je Luigi bio slobodan ja sam čekao da Angelo završi sa svojim klijentom jer sam kod njega šišanje mogao platiti karticom.

E sad zašto neko želi bitcoin više nego na primjer dolar ili euro je posebna tema koja je izvan okvira tvog pitanja. Naravno, to se može saznati ali za to treba volje naučiti nešto o biti novca izvan okvira ustaljenog mišljenja.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.

Zadnje uređivanje glosa : 09.11.2017. at 23:23.
glosa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.