Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Moje mišljenje o Tuđmanu je...
pozitivno 399 49.44%
negativno 271 33.58%
pozitivno i negativno 126 15.61%
nemam stav 11 1.36%
Glasovatelji: 807. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 16:57   #21
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ništa ovo nije posebno netočno, ali Zagreb recimo većinu proizvodnje gubi nakon 2000. a ima i drugih primjera
Tada su samo papirnato nestale velike tvrtke koje ionako vec godinama nisu funkcionirale nakon sto su ih domoljubi temeljito ocistili.
AndrejX is offline  
Old 02.05.2013., 17:05   #22
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Tada su samo papirnato nestale velike tvrtke koje ionako vec godinama nisu funkcionirale nakon sto su ih domoljubi temeljito ocistili.
A nije se raspodavalo sve u 16 ili se prebacilo na opće uvođenje komercijalnog društva, šoping centara i sl?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 02.05.2013., 17:14   #23
Zabezeknuti radnici su spasavali glave bjezuci pred bagerima koji su nemilosrdno rusili pogone u kojima se do zadnjeg trena radilo punom parom

Na mojoj zapadnoj strani Zagreba sva velika i industrija je bila mrtva jos od sredine devedesetih.
AndrejX is offline  
Old 02.05.2013., 17:19   #24
Jedino što se promjenilo jest klima..Nije globalno zatopljenje nego dolazi ledeno doba.I ima postotak više onih nepismenih čobana,koji su lizali dupe Titu,kao što neki lužu Tuđmanu.Ista mutava bagra koja ne zna ništa uživotu nego slušati što im se kaže.To su ona vrsta ljudi koji žele biti robovi.
Kukuljević is offline  
Old 02.05.2013., 18:32   #25
Smijem li promijeniti anketno pitanje? Prijedlog: Moje mišljenje o Tuđmanu je... pozitivno; negativno; pozitivno i negativno; nemam stav...
DJTcro is offline  
Old 02.05.2013., 18:53   #26
Nemam ništa protiv ,jednostavnije je potražiti stariju anketu sa sličnim pitanjem ,a onda usporediti s rezultatima ove nove -je li pozitivac ili negativac ,tako će se opet dobiti odgovor na pitanje koje sam ovdje postavio.
dr.laki is offline  
Old 02.05.2013., 19:47   #27
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Otpilio je veleposlanika najmočnije sile svijeta, a njegovi naslijednici su drhtali i pred najsitnijim EU ili Haaškim birokratima.

Dan poslije provedena je Oluja i Hrvatska je za sva vremena postala stabilna država u kojoj je rat gotovo nemoguć.
.......
Otpilio je veleposlanika najmočnije sile svijeta,

jaki je bio mali Tito poslije Washingtonskog sporazuma

A s kojim se to "generalima" išao za deset minuta na sastanak , jel su to oni šta su već bili u penziji

Zadnje uređivanje parcov : 02.05.2013. at 19:59.
parcov is offline  
Old 02.05.2013., 20:06   #28
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Tada su samo papirnato nestale velike tvrtke koje ionako vec godinama nisu funkcionirale nakon sto su ih domoljubi temeljito ocistili.
a nisu već bile nestale tamo osamdesetih, pa ih se ko brodogradlišta deset godina krpalo iz proračuna???
divizija is offline  
Old 02.05.2013., 20:09   #29
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Pa da, dobili smo demokraciju. Ali demokraciju u kojoj su rezultati poništavani ako nisu išli na ruku HDZ-u ili u kojoj su izbori pomicani da bi se iskoristio nacionalni zanos i glasalo za vođinu partiju.
To nije bila demokracija kakva je od 2000. nadalje.
koji rezultati, kojih izbora su poništeni?? kaj ti trkeljaš, na svim izborima do 2000. je HDZ komotno pobjedio.
divizija is offline  
Old 02.05.2013., 20:15   #30
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Loši potezi su vođeni i 2000. i 2003., a nisam siguran ni u ove danas...

Ali nek je i istina, ekonomiju uvijek možemo oporaviti, bi li se ikada oporavili od Z4?

Ili još gore, ciparskog scenarija, da nam turistička sezona ovisi o milosti zločinaca i luđaka Mile Martića i sl.?
srbi su se sami trebali razoružat čim je stigao UN i prihvatit Hrvatsku kao domovinu. Nisu bili dovoljno pametni da to učine a i imali su namjerno loše instrukcije iz Beograda.
Turisti bi bili sretni da mogu kod njih popit domaću rakiju i pojest nešto sa ražnja . A majmuni se uvatili busat u prsa
jebga
parcov is offline  
Old 02.05.2013., 21:59   #31
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Pa odakle taj kopernikanski obrat? Kakva si stajalista o Tudjmanu i politici imao 1999.?
vrlo negativno... mislio sam da svojom uskom, zadrtom politikom i diktatorskim sklonostima sprečava hrvatsku da se pretvori u modernu, bogatu, naprednu europsku zemlju...

i onda sam imao što i vidit kad su došli "napredni" i "europljani" na vlast... tuđman je imao mana, i to velikih, ali više vrijedi jedan njegov dan nego ovih njihovih 13 godina...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 02.05.2013., 22:45   #32
Evo neke srpske pjesme o Tuđmanu za vrijeme rata:

Poginut ćeš tuđmane od svojih Hrvata http://www.youtube.com/watch?v=lasqcE0ypEo

Ne damo ti Tuđmane ni metra http://www.youtube.com/watch?v=IbIvuYSURYM

Ćik Franjo ćik

http://www.youtube.com/watch?v=M0ayBKVMo7U
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Old 02.05.2013., 22:59   #33
Spika na spiku 12/12 (Josip Broz Tito 2/2)
ovo treba vidjeti ponovo
parcov is offline  
Old 02.05.2013., 23:08   #34
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
mislim da bih 1999. prosvirao glavu sam sebi da sam tad znao što ću izjavit 2013.: tuđman je gigant hrvatske politike, vjerojatno najveći hrvatski vođa, uključujući i narodne vladare... svi njegovi protivnici su bili baš ono što je on sam rekao, stoka sitnog zuba, crveni, zeleni i žuti vragovi...
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
vrlo negativno... mislio sam da svojom uskom, zadrtom politikom i diktatorskim sklonostima sprečava hrvatsku da se pretvori u modernu, bogatu, naprednu europsku zemlju...

i onda sam imao što i vidit kad su došli "napredni" i "europljani" na vlast... tuđman je imao mana, i to velikih, ali više vrijedi jedan njegov dan nego ovih njihovih 13 godina...
A hebiga kad je to tako.
I sam sam srao po njemu do Bljeska i Oluje. Nakon toga vise niti rijec protiv njega.
Rade presutim


Usporedivat ga s ekipom poslije njega je bespredmetno
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 02.05.2013., 23:13   #35
Na njega prvenstveno gledam kao ratnog predsjednika i osobu koja je vodila Hrvatsku na putu u samostalnost. I u tom pogledu mi je pozitivna osoba i tako sam glasao u anketi.

da je imao mana , jeste, svatko ih ima....ali s obzirom na okolnosti, neke nedemokratične stvari koje je činio su mi razumljive, kada vidim što se desilo zadnjih 13 godina.
Creeping Death is offline  
Old 02.05.2013., 23:31   #36
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Na njega prvenstveno gledam kao ratnog predsjednika i osobu koja je vodila Hrvatsku na putu u samostalnost. I u tom pogledu mi je pozitivna osoba i tako sam glasao u anketi.

da je imao mana , jeste, svatko ih ima....ali s obzirom na okolnosti, neke nedemokratične stvari koje je činio su mi razumljive, kada vidim što se desilo zadnjih 13 godina.
Koje nedemokraticne stvari?
Pita jer ga smatram ocem demokracije u Hrvata i sad ti meni o nedemokraticnosti.

Covjek je uzivao takvu popularnost u narodu da je stvarno mogao postati mali Tito, a on je pustao da nekakvi Feralovci rade fotomontaze s njim, politickim oponentima da obilaze strane ekspoziture, da se novinari sastaju s neprijateljem tajno i slicno...
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Old 03.05.2013., 00:12   #37
Uzivao je takvu popularnost da se muljalo prakticki na svim izborima za vrijeme njegove vladavine.
AndrejX is offline  
Old 03.05.2013., 03:52   #38
grobar hrvatske države
Alfa157 is offline  
Old 03.05.2013., 08:41   #39
Quote:
Alfa157 kaže: Pogledaj post
grobar hrvatske države
On je grobar jedino SRH,a i to nije bila hrvatska, nego hrvatsko-srpska, i to ne država nego entitet
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 03.05.2013., 10:04   #40
moje misljenje danas je pozitivno, sad imamo podatke o ekipi kojom se okruzio nakon rata i kojoj je previse vjerovao pa cu taj period zanemariti uz nadu da ce ih pravosudje posjetiti jednog dana.
7nationarmy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.