Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2013., 06:43   #41
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
intershupen, minimum 50.000 kn po putovanju?
Ajde, ipak imas dobru placu pa sto si ne bi priustio.
Neka i tur.,destinacije malo profitiraju od onih koji dosta potrose, od ovakvih turista kao ja ne bi opstale
Ma sram me reći...

A nije uvijek bilo tako, bio sam backpacker u 80ima i 90ima i pazio na svaki pfenning, rupiju, novčić... npr. Bombay, 1988. godine. za oko 5 DM na noć kao hostel, a let Swissom prek Zuricha besplatan (duga priča kako)...

Danas je drugačije više zbog ovih mojih cura (žena, kćer), one nisu za takvo što no radije za hotele s minimum 4-4.5 zvjezdice, suite na krstarenjima, first ili business class letove... zadnje putovanje s njima, cca US$ 9,000 za 11 dana Aljaske i BC. S tim da nismo platili let do Seattle-a osim poreza za zračne luke, $45. Let bio plaćen miljama, business class.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 07:26   #42
Eto, ja nisam uspio izbrojiti koliko sam potrošio za Škotsku, ali odokativno cca 3000 kn, 6 dana Škotske, s tim da je bilo ovako: polazište London - Manchester - Inverness - Isle of Skye - Inverness - Glasgow - Edinburgh - Manchester - London. Spavao po hotelima/hostelima, hranio se u nekim normalnim jeftinim restoranima, obilazio znamenitosti, u Edinburghu svaku većer izlazio... Između mjesta putovao kombinirano avion-vlak-autobus-kombi.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 12:59   #43
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
1500 kuna ryanairom je mnogo novaca. Mislim da se uvijek može naći neka jeftina kombinacija sa presjedanjem preko Pariz Beauvis, nekog grada u Italiji ili preko Dusseldorfa.

Mislim da sa plaćenim smještajem budžet može ići dolje i do 1000 kuna za tjedan dana, bez ikakvog problema. Naravno tko voli luksuz će i potrošiti, svakome prema džepu i preferencijama.
Moze se pronac jeftinija kombinacija ovisno o vremenu u kojem trazis . Mislis da ja nisam sve moguce kombinacije privrtio prije nego sam rezervira let . Nisi ti izmislio toplu vodu sa presjedanjem u Parisu ili Dusseldorfa . Buđet može ic doli od 1000 kn za spavanje , mozes spavat i za 15 eura po glavi . Stvar je prioriteta i luksuza , komoditeta itd . U francusku 98 na sv. prvenstvo sam isa autostopom , i potrosio 200 kn putem.. To je bila kesa dima koju sam kupija u Splitu prije puta Tko mi brani sad ic stopom, ne treban potrosit ni 100 eura za aviokartu . U Rusiji sam spava za 10 eura u hostelu , tko mi sad brani , nitko al ne zelim . Sad da opet dodem u Rusiju potrosio bi 2000 eu jer bi zelio probat sve sta onda nisam a ZELIO SAM ! Znaci , stvar je prioriteta !
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 14:52   #44
Stvarno ne znam koliko trošim. I sad kad se pokušavam sjetiti, ne mogu. Trošim naravno u sklopu mogućnosti ali da se nećkam u restoranu dal meso za 10 il ribu za 12 dolara, to ne. Nekad sam to radila kad sam željela proći za što manje novaca. To više nije cilj, cilj je provesti se dobro, a to košta, i nije mi žao. Pa za to i radim.

Uvijek se sjetim jednog Amera koji je lunjao i bekpekario po Južnoj Americi dvije godine. Rekoh, pa to je sjajno. Nikad nije otišao na Machu Picchu jer to mu je bilo skupo. Muzeja i nacionalnog parka vidio nije jer mu je bilo skupo. Sve mu je bilo skupo.

Zadnji put je bio dva tjedna Kolumbija plus pet dana La Paz Bolivija, mislim da je bilo oko tisuću i nešto dolara bez avionske karte...tako nešto...ne brojim, ne čuvam račune, bilo pa prošlo, glavno da je bilo dobro.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 18:10   #45
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Moze se pronac jeftinija kombinacija ovisno o vremenu u kojem trazis . Mislis da ja nisam sve moguce kombinacije privrtio prije nego sam rezervira let . Nisi ti izmislio toplu vodu sa presjedanjem u Parisu ili Dusseldorfa . Buđet može ic doli od 1000 kn za spavanje , mozes spavat i za 15 eura po glavi . Stvar je prioriteta i luksuza , komoditeta itd . U francusku 98 na sv. prvenstvo sam isa autostopom , i potrosio 200 kn putem.. To je bila kesa dima koju sam kupija u Splitu prije puta Tko mi brani sad ic stopom, ne treban potrosit ni 100 eura za aviokartu . U Rusiji sam spava za 10 eura u hostelu , tko mi sad brani , nitko al ne zelim . Sad da opet dodem u Rusiju potrosio bi 2000 eu jer bi zelio probat sve sta onda nisam a ZELIO SAM ! Znaci , stvar je prioriteta !
Namjera moje poruke nije bila izravno komentirati vaš našin putovanja. Kako je cura tražila za mišljenje i dojmove oko troškova, Vi ste iznijeli svoj način putovanja koji je sasvim razumljiv i jasan, ali isto tako ja iznosim svoj osobni dojam koliko smatram da je potrebno za jedan cjeloviti dojam Škotske (ako je spavanje plaćeno). Moja procjena je subjektivna i odnosi se na procjenu onoga što bih potrošio s obzirom da mi je zanimljiva destinacija. Tu uključujem budžet prehranu (ne McD i KFC opet subjektivni razlozi), prijevoz autobusima kroz zemlju, ulaznice za nekoliko muzeja itd.

Što se tiče avionskih karata, u pravu ste, jedna veoma važna karika jest kada se putuje. Definirao bih to drugim riječima, može se proći izuzetno jeftino ako se vrijeme putovanja može odrediti prema danima kada postoje jeftine karte, a ne prema tome kada šef definira godišnji. Nikako nisam otkrio toplu vodu sa presjedanjima, dovoljno je potrošiti par minuta kombiniranja na netu, posebno sada kada je ryanair ukinuo onaj naporan capthca i stotinu pop-up prozora o hotelima.

Svatko ima svoj način putovanja i interese na putovanjima. Iako je dubina novčanika u 80-90% faktor koji određuje koliko će se trošiti na putovanju, ne mora biti uvijek. (Npr. autostopiranje smatram jednim izvanrednim načinom za upoznavanje zemlje i ljudi iz druge perspektive, nadam se da ćete se složiti). Kada sam u par postova unatrag navodio svoje troškove, na tim sam putovanjima posjetio sve što sam htio i što me zanimalo. Smatram da bi bilo pogrešno reći za moj ili Vaš način putovanja da nisu u redu, samo su drugačiji.

Stoga djevojka koja je pitala za troškove sada može vidjeti kako variraju od 8500 kuna do 1000 kuna, a vjerojatno može i manje, a svakako i više. Stoga, sve što treba je utvrditi svoj budžet, u skladu s time si odrediti prioritete i svakako otputovati. Nadam se da se tu slažemo.

Isprike ako ste se osjetili prozvanim u mojoj poruci.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 18:37   #46
Nisam se osjetio prozvanim , nego sam imao potrebu to izverbalizirat ode na forumu. Sve je ok , pratim ja tebe i na blogu vec odavno..samo ti pisi
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 18:57   #47
Crogavran, govori ti a ne vi wobu..nije ti on uopce uvredljiv..pise sto misli..opcenito svi ovdje govorimo jedan drugom ti.
Ma mnogi od nas pratimo tvoj blog (crogavran)

Sent from my HTC One V using Tapatalk
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 11:05   #48
Evo da se i ja ukljucim

Apsolutno ovisi koliko je tko spreman izaci iz svog komfora kojega ima kod kuce. Meni je bilo cim vaznije vidjeti sto vise za sto manje novci.Kad se vratim doma imam topli i udoban krevet,juhicu i finu hranu .Prosli smo dosta zemlji do sad. Primjer je kad smo ja i zena putovali vlakom na sjever Norveske(Lofoten) i spavali u vlakovima i satoru. Tri dana na Lofotenu jeli smo puzice,nutelu i konzerve koje smo ponijeli od doma. Al to smo mi. Najponosniji sam na put u Poljsku na euro u nogometu prosle godine. Kad su svi novinari brujali o skupoci, o tome koliko kostaju avioni do Poljske ili jos bolje cestarine i benzin ako se ide sa vlastitim autom, mi smo sjeli u bus i iz Budimpeste isli do Krakova i prema sjeveru. U 6 dana vidjeli smo krakov,varsavu,gdansk i auschwitz i to sve za 4260kn. S tim da je na karte za utakmicu otislo 1400kn. Koristili smo i couchsurfing kao i na vecini nasih putovanja. Takoder Island za kojega agencije uzimaju ogromne svote novci mi uspijeli izvesti za oko 8-9000kn. naravno sator,iznajmljeni auto i kuhanje u kampu. I smrzli se i pokisli al nam je ostalo najbolje putovanje do sad i prvom prilikom kad cemo biti u prilici se vracamo ponoviti.

Sve ovisi od osobe do osobe kao sto je vecina vas i spomenula al moral sam se pojadati
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 14:25   #49
Meni je hrana postala izrazito bitan faktor.
Slaba sam na hranu a pogotovo uličnu (pa onda i snosim posljedice koje dolaze s tim ). Mogu ja živjeti na konzervama na putu, nije problem, ali mi to nije to. Kad sam u nekoj zemlji želim ju osjetiti svim osjetilima, vid, sluh, njuh i okussss Pojesti nešto tipično, nešto novo i drugačije. A kad sam na ulici onda se raspametim, zadnji put sam išla od štanda do štanda, i gric gric
I onda mi naravno želudac umre
Shodno s time i moj budžet za hranu raste a za neke druge stvari se smanjuje
Jebiga, došle su godine.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 18:13   #50
Ma konzerve su se odnosile na Island i Norvešku. Pogotovo Norvešku jer je tamo bolesno skupo i nije baš za isprobavati malo tu malo tam . I ja volim isprobavati hranu, al problem je taj ko recimo u Aziji di mi hrana baš i ne odgovara.Ubil bi sad za gotovu juhicu il neku domaću konzervu
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:27   #51
hm koliko bi trebao biti neki okvirni budžet za putoavnje po Južnoj Americi za 3 mj? ima li tko iskustva?
mislim na vlastitu organizaciju, kupnja aviokarata i planiranje...
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:56   #52
Dobra tema...

Evo za par zadnjih putovanja:

Tajland: 12 dana, nas dvoje, 14000kn
Malta: 7 dana, nas troje (jedno je dijete od 6 godina), 5000kn
Japan: 10 dana, troje, 20000kn

To su cijene sa svim troškovima, od benzina do aerodroma, parkinga, letova, hotela, hrane, suvenira, ulaznica, prijevoza...


Ne trošimo na izlaske, pogotovo otkad dijete putuje s nama, odsjedamo uglavnom u apartmanima ili hotelima 3*, tu nastojimo što jeftinije proći... Ne hranimo se po skupim restoranima...
__________________

http://kruzovi.com
Suntzokret is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:27   #53
otprilike 2-3x godisnje London tako da nam je u medjuvremenu dovoljno dobro iskoristen vikend (kraj je godine, a preostale dane godisnjeg smo za Bozic i NG u HR, zivimo u DE).

Petak 15.12. smo na STN vec oko 07:00 ujutro, dakle u Londonu oko 08:00
Nedjelja 17.12. polazak na STN oko 20:00, dakle max iskoristeni dani (3)

Aviokarte 2x100 € = 200 € povratna za oboje, Eurowings

Stansted Express brzi vlak za London, povratne karte: najmanje 48 funti za oboje (posebna ponuda), najvise 58 funti (standardna ponuda za dvoje).

Hotel na Piccadillyju ( 2 nocenja, 3 dana), posebna ponuda cca. 400 € ukljucujuci dorucak).

Imamo jos "starih" 2x15 = 30 funti na oysteru, mislim da ce biti dovoljno za lokalni prijevoz (npr. do Borough Marketa na svjeze kamenice i sl. kerefeke )

Uvijek nam u novcanicima ostane funti od proslih posjeta, tako da sada imamo prilicno casha, cca. 500 funti i to ce biti otprilike dovoljno. Ukljucujuci uvijek za jednu vecer rezervirani restoran ( ovaj puta u dobrom steakhouseu, max. 150 funti, T-Bone i Rib Eye large cuts).

Kao sto je vec jedan uvazeni kolega gore napisao, s godinama se mijenjaju prioriteti.

Ne kupujemo nikakve suvenire ili sakupljace prasine, shopping za odjecu obavljamo u USA, ostatak po potrebi u DEU, u Londonu tu i tamo ponesto, spontano.
Ovog puta vjerojatno za mm 2 uniqlo stepane jakne i prsluke (to na karticu).

1100-1200 € max, all incl.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:08   #54
1100eur za 3 dana puta ? damn
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 18:46   #55
Pa, to je samo 550-600 € po osobi
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 14:16   #56
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Pa, to je samo 550-600 € po osobi
cini se puno, ali aviokarte, hotel, prijevoz do-od Londona Stansted Expressom te lokalni prijevoz su vec cca. 700 €

Hebiga, London je to, hotel na vrhunskoj lokaciji, brzi prijevoz od /do zracne luke..

Btw, za isti novac bili smo tjedan dana u Sheraton hotelu u Egiptu na ljetovanju, all incl.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 23:42   #57
Quote:
end12 kaže: Pogledaj post
hm koliko bi trebao biti neki okvirni budžet za putoavnje po Južnoj Americi za 3 mj? ima li tko iskustva?
mislim na vlastitu organizaciju, kupnja aviokarata i planiranje...
a gdje po južnoj americi ?
jer ovo ti je kao da pitaš za okvirni buđet po europi i sjevernoj africi u 3 mjeseca

karte cca 700-800€, ugrubo naravno ovisi kako putujete od 1000 € - 2000€ (a može biti i manje,a može i više )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 11:35   #58
Evo da se i ja priključim jer na putovanjima pazim. Zadnja dva.

Tajland: 3 tjedna - cca 9.000kn po osobi apsolutno svi troškovi (karte, smještaji, izleti, osiguranjem, hrana, cuga, suveniri...)

Transmongolska željeznica - 3 tjedna - cca 18000kn po osobi. isto kao i gore, apsolutno sve.

Btw, mi nikad ne idemo preko agencije, već sami planiramo put. Najviše love nam zapravo ode na izlete jer želimo vidjeti što više. Spavamo po hostelima ili eventualno neki hotel ako je na turbo akciji. Air B'n'B također upada.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 21:54   #59
London, 4 noćenja, 3 i pol dana tamo, sve skupa oko 2500 kuna. Karte 20 eura, smještaj 80 eura, prijevoz do grada s aerodroma 15 eura, prijevoz po gradu 30 funti i ostatak na hranu, odjeću i suvenire
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 02:15   #60
18k za thai je knap / daleko putovanje

incognito pretraga, Skyscanner, izaberi opciju whole month i izaberi najeftinije karte. za dvije osobe racunaj karta oko 8000kn. 1000kn visa, sto podes do zg ako nisi iz zg. booking.com, city, hotels, 3 zjezdice, od nize oko 150kn/noc. 2 tjedna 3000kn. svaki dan taksi, hrana, provizija na bankomatima, razne ulaznice 300kn i vise dnevno. to ti je jos 5000kn.

evropa bi te puno jeftinije dosla. fliksbus (50eur) i mozete se skrpat u hostelima (40 eur). nije da vam bas treba privatnost, cjeli dan od ragledavanja kad dodete u sobu pravac spavanje. ako vam se ne svidi, sutra bukirate hotel. booking.com stvarno ima savsen pretrazivac za svaki budget. tako taj budet mozes podjelit na par putovanja. inace u hostelima mozete i kuhati. svaki hostel ima kuhinju za koristenje. i sto vise hodajuce ekspedicije, manje taksija.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.